PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co aktualnie czytasz?
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-09-16, 12:06:38   

Św. Augustyn - Wyznania.

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-09-19, 12:45:40   

Uff. Zakończona. Teraz koniecznie coś lżejszego.
Jako antidotum wybrałem “Jurassic Park” Michaela Crichtona.



Pierwsze rozdziały są znacznie lepsze od filmu. Crichton rozwija akcję z precyzją chirurga. Spielberg sprasował to wszystko niczym walec drogowy.
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2022-09-25, 15:42:33   

Niewidzialne biblioteki- na szczęście egzemplarz wypożyczony (planowałem kupić, ale Dehnel, który toto spolszczył podpadł mi antyrosyjską fobią) - w październiku przedłużę termin wypożyczania o miesiąc i może dokończę.

niewidzialne_biblioteki_6258033219794.jpg
Niewidzialne biblioteki (Wydawnictwo Literackie 2022)
Lawrence Liang
Monica James
Danish Sheikh
Amy Trautwein
inny
spolszczył Jacek Dehnel
Plik ściągnięto 21 raz(y) 104,81 KB

_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Hebius 2022-09-25, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-09-27, 18:37:38   



Postanowiłem zaliczyć ten thriller, bo intryguje mnie to, że był to jeden z wielu niedokończonych projektów Orsona Wellesa i że inną książką tegoż autora François Truffaut przekształcić w film, który, pomijając fakt, że był jego ostatnim, osobiście uważam za jego najlepszy: Byle do niedzieli.

Pisałem już o nim tu: https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=324817#324817

Książka zapowiada się bardzo dobrze, ale mam nadzieję, że zawiera kilka niespodzianek i że film z Nicole Kidman (Martwa cisza) nie jest jej zbyt wierną kopią.


https://pics.filmaffinity.com/Dead_Calm-395091449-large.jpg
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-10-02, 10:09:58   

Matthieu Ricard to francuski biochemik wykształcony mi. w Instytucie Pasteura, mnich buddyjski, pisarz i oficjalny tłumacz Jego Świątobliwości Dalajlamy.





Jego książka Happiness: A Guide to Developing Life's Most Important Skill wywarła na mnie potężne wrażenie, dlatego sięgam teraz po jego kolejną publikację: Altruism: The Power of Compassion to Change Yourself and the World.

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-11-03, 16:27:24   

Atlas chmur.
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-11-04, 11:29:01   

John Steinbeck "Ulica nadbrzeżna. Cudowny czwartek".

Proza Steinbecka jest tak bogata w treść, zdania tak nasycone, że po przeczytaniu zaledwie dwudziestu kilku stron mam wrażenie, że przeczytałam już co najmniej dwa razy tyle.
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2022-11-04, 14:29:28   

Wiersze Jarosława Marka Rymkiewicza - pasują do listopada - z tomików Zachód słońca w Milanówku i Do widzenia gawrony
_________________
Drużyna 2

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-11-04, 14:51:53   

Ostatnio to przede wszystkim Uroczysko :D

Ale w między czasie wyrywkowo przypominam sobie "Vademecum szefa" Jerzego Witlina. Nagromadzenie faktów wciąż mających rację bytu.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-05, 17:31:04   

Każdy żyje, jak umie - o Samych Swoich...

20221105_172935.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 286,75 KB

Screenshot_20221105-095237_Allegro.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 91,68 KB

_________________
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-10, 02:01:55   

Czytam Mein Kampf. To drugie podejście do tej austriackiej literatury biograficznej. Kiedyś mi się grafomańska wydała , teraz jakby lepiej . Chyba że potem się pogorszy i Adolf zacznie przynudzać .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-10, 07:49:25   

Nie pij więcej...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-11-10, 08:00:57   

Ja nie widzę nic złego w tym, że ktoś chce się zapoznać z tą pozycją. Oczywiście jeśli nie czyni tego z pobudek ideologicznych tylko z ciekawości.

Ja „MK” nie czytałem, ale swego czasu przeczytałem sobie "Krótki kurs historii WKP(b)". Nie powiem, pouczająca lektura :/

Myślę że poznanie sposobów rozumowania rozmaitych totalitaryzmów ma wartość poznawczą.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-10, 10:00:16   

"A koń w galopie nie śpiewa" czyli książkę Artura Andrusa, zaczyna się fajnie. Odtrutka po nowej Chyłce Mroza, którą czytam na bieżąca i która mi się nie podoba, ale skoro się zaczęło...

Ogólnie niezły stosik mi tutaj wyrósł, więc muszę przyspieszyć czytanie :-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-10, 13:43:15   

irycki napisał/a:
Ja nie widzę nic złego w tym, że ktoś chce się zapoznać z tą pozycją. Oczywiście jeśli nie czyni tego z pobudek ideologicznych tylko z ciekawości.

Ja „MK” nie czytałem, ale swego czasu przeczytałem sobie "Krótki kurs historii WKP(b)". Nie powiem, pouczająca lektura :/

Myślę że poznanie sposobów rozumowania rozmaitych totalitaryzmów ma wartość poznawczą.


Za dzień, może dwa skończę czytać . Jest grafomańska , trochę zamula , ale jestem już w połowie . Jest to jakby biografia z naciskiem na przemyślenia polityczno-gospodarczo-socjologiczno- jakieś tam. Słowianie mieli być niewolnikami -tanią siłą roboczą -Polska była tylko terenem który wiódł do Rosji -czyli ziemi obiecanej . Jak przeczytam to trochę opisze ciekawostek .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-24, 01:13:56   

Przeczytałem połowę Mein Kampfu, dalej jest ciężko czytać, może wrócę kiedyś do drugiej połowy.
Jest coś co mnie rozśmieszyło i trochę zainteresowało . Adolf spłodził taki tekst w książce :
"Każdy, komu to stwierdzenie wydaje się dziwne, powinien rzucić okiem na państwa
które uległy bolszewizacji i ze zgrozą ujrzy makabryczne potworności wyprodukowane przez
szalonych i zdegenerowanych ludzi. Artystyczne aberracje określane nazwami kubizmu i da-
daizmu, od początku obecnego stulecia, są przejawami sztuki oficjalnie uznawanej przez pań-
stwo."
--------------------------------------------
Wczoraj oglądałem film w TV "Pociąg"- jest tam "zdegenerowana sztuka". Opis filmu --- Pułkownik von Waldheim (Paul Scofield) chce wywieźć z Paryża współczesne obrazy, które naziści określają mianem "zdegenerowanych", zanim siły aliantów wyzwolą Paryż. Jest w stanie przekonać swoich przełożonych, aby ci dali mu pociąg. Labiche (Burt Lancaster), francuski urzędnik kolei zostaje poproszony przez kierownictwo muzeum o zatrzymanie pociągu, lecz nie chce on ryzykować życia swoich ludzi dla sztuki. Ale kiedy jego stary znajomy Boule (Michel Simon) zostaje zastrzelony przez Niemców, którzy oskarżyli go o sabotaż, zaczyna pracować przeciwko Niemcom i próbuje opóźnić odjazd pociągu do momentu przybycia aliantów.
./redir/pl.wikipedia.org/wiki/Poci%C4%85g_(film_1964)
----------------------------------------------
Adolf dwa razy startował do akademii żeby zostać artystą malarzem . Powiedziano mu że: nie umie malować , że co najwyżej może architekturę studiować -ale Adolf nie miał wykształcenia żeby studiować architekturę . Żył z malowania przez kilka lat, malując landszafty i inne gnioty .
Obadałem co się Adolfowi nie podobało w dadaizmie .
Tu jest dzieło dadaisty , niejakiego : M. Duchamp, Fontanna, 1917.
Tu jest pierwsze z brzegu dzieło Adolfa Wiedeńska opera narodowa, Adolf Hitler, 1912 .
Śmieszy mnie to co napisał Adolf , dadaiści oraz wszelkiej maści specjaliści od dzieł sztuki (nie wiem tylko któremu dać palmę pierwszeństwa).
Tak czy siak : "sztuka jest sztuka !".
Film jest ok , stary ale jary -można obadać .

Adolf_Hitler_-_Wien_Oper.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 192,81 KB

800px-Marcel_Duchamp.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 138,23 KB

_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-25, 10:09:16   

Berkut napisał/a:
Przeczytałem połowę Mein Kampfu, dalej jest ciężko czytać, może wrócę kiedyś do drugiej połowy.

Widziałam wczoraj na targach książki "Mein Kampf". Dziwnie mi jakoś wyglądała ta wielka cegła po środku stoiska, bo przywykłam do przekonania, że MK jest u nas zakazany. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-11-25, 11:07:08   

Powinna być zakazana, ale jest ogólnie dostępna. :/
_________________
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2022-11-25, 16:51:14   

Kozak napisał/a:
Powinna być zakazana, ale jest ogólnie dostępna. :/

Ale dlaczego?
Wierzysz, że to lektura tego dzieła sprawia, ze ludzie stają się faszystami? :D

A merytorycznie - czytam wiersze Rymkiewicza (Jarosława Marka), bo ogólnie czytelnictwo w listopadzie u mnie leży, więc chociaż od czasu do czasu do tomików poety zaglądam. Rymkiewicz jest idealny na ponury listopad.
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Hebius 2022-11-25, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-27, 00:32:18   

Berta von S. napisał/a:
Berkut napisał/a:
Przeczytałem połowę Mein Kampfu, dalej jest ciężko czytać, może wrócę kiedyś do drugiej połowy.

Widziałam wczoraj na targach książki "Mein Kampf". Dziwnie mi jakoś wyglądała ta wielka cegła po środku stoiska, bo przywykłam do przekonania, że MK jest u nas zakazany. :)

Ja mam MK w PDF z netu . Jest to wersja bez objaśnień . Z tego co wiem wersja papierowa ma objaśnienia których jest tak dużo że stanie się książką cegłą.
Tu są informacje o legalności MK
./redir/pl.wikipedia.org/wiki/Mein_Kampf
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14