Pomogła: 81 razy Dołączyła: 10 Sty 2010 Posty: 18778 Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2022-07-04, 18:20:40
Z naszej relacji zlotowej:
Próby identyfikacji poczty w Rucianem:
Hrabia von Kłodzko napisał/a:
Miasto Ruciane-Nida powstało 1 stycznia 1966 z połączenia dwóch miejscowości: Rucianego i Nidy.
Wgłębiając się w powieści Nienackiego łatwo zauważyć, że ich akcja dzieje się w Rucianem… a my nie wiedzieć czemu szukanie „samochodzikowej” poczty zaczęliśmy od Nidy a dokładnie od „filii urzędu pocztowego Ruciane-Nida 1” przy ul. Kolejowej 2.
fot. mija
Placówka naszego narodowego operatora monopolisty mieści się w czterokondygnacyjnym budynku mieszkalno-użytkowym, który na nasze nieszczęście nie wyróżniał się niczym szczególnym, co by go jednoznacznie dyskwalifikowało jako „miejsce samochodzikowe”.
Aby zweryfikować naszą ową hipotezę przeprowadziłem sondę uliczną na wiadomą okoliczność.
Niestety wyniki mych badań były sprzeczne: pan mocno zmęczony życiem albo procentami stwierdził, że „mój budynek jest z sześćdziesiątych więc ten będzie z siedemdziesiątych” co w mym mniemaniu przemawiało za tym, że to właśnie z „fili urzędu pocztowego Ruciane Nida 1” Pan Samochodzik telefonował do Dyrektora Marczaka, jedna para (on i ona a nie stan skupienia wody) stwierdziła zaś, że „nasza poczta znajduje się w Rucianem i nawet o tym pisano w gazecie”.
Pojechaliśmy więc zwiedzić drugą miejscówkę i niby wszystko się zgadzało : był parking na którym Pan Samochodzik mógł zaparkować wehikuł, były też okna przez które mógł też obserwować Blondyna tylko, że budynek chyba był nieco młodszy niż „samochodzikowa” poczta.
fot. Wladimir77
I tym razem próbowałem dowiedzieć się czegoś od autochtonów – pani w wieku emerytalnym, dzierżąc w dłoni siatkę znanego hipermarketu, dała jakiś promyczek nadziei mówiąc, że budynek poczty był zbudowany w latach siedemdziesiątych bo „jak go budowali to się jej córka skaleczyła a ona się urodziła w siedemdziesiątym roku”., niestety nie rozwiało to wszystkich moich wątpliwości.
fot. Wladimir77
Kozak napisał/a:
Budynek przy Al. Wczasów 4B został oddany do użytku około 1976 roku. Przynajmniej w czerwcu 1976 roku została założona Księga Wieczysta.
... Część pomieszczeń o pow. 284,8 m2 na parterze objęta jest ograniczonym prawem rzeczowym na potrzeby Poczty Polskiej, wpisanym do KW nr OL1P/00036768/6 ...
Tutaj więcej danych ...
https://www.nieruchomosci...a/1846/0/T03247
Kynokephalos Moderator Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku
Pomógł: 125 razy Dołączył: 07 Cze 2011 Posty: 6566 Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2022-09-05, 10:47:28
Szara Sowa napisał/a:
Warto przeczytać nasz wywiad z Krzysztofem Worobcem autorem książek o zaginionych wioskach Puszczy Piskiej, zaangażowanym w walkę o mazurską przyrodę, w którym jest mowa o Wojnowie, Sowimrogu i nie tylko:
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.