PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:42
Wyspa Złoczyńców - wrażenia
Autor Wiadomość
Janiak2 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: Kamińsk
Wysłany: 2008-05-11, 19:02:23   

To książka o PS, którą przeczytałem jako pierwszą. Była bardzo fajna. Fajny klimacik. Bardzo mi się podobali harcerze i Zaliczka.
_________________
"Historia magistra vitae est"
 
 
duszek480 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 38
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-05-25, 20:23:42   

Książkę skończyłem czytać dzisiaj,ale po raz drugi.Odświeżam całą kolekcję Nienackiego.Co do książki:podoba mi się,dużo się w niej dzieje i czytało mi się dobrze.Harcerze byli ok,ale w Templariuszach są jeszcze lepsi.Podsumowując:ciekawa i pełna przygód książka!
_________________
Samochodzik the best!:)
 
 
 
Konfiturek2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 21
Skąd: Puszcza Zielona W-wa
Wysłany: 2008-10-02, 00:33:11   

Uff od tej książki zacząłem swoją przygode z Panem Samochodzikiem jako mały brzdąc. Zaciekawiła mnie i porwała do przeczytania wszystkich samochodzików jakie wówczas w mojej niedużej bibliotece były-nawet nie wszystkie tomy wtedy zaliczyłem. Wreszcie ta pierwsza część sprawiła, że pokochałem kajaki, wycieczki- obozowe życie.
Teraz wracam do niej po latach, troche się bojąc o to, czy książka wytrzyma próbe czasu- w końcu jestem już dorosły. Jak wypadła próba?
Znów porwała mnie ta wiślana przygoda, znów poczułem zapach namiotu który przecież leży już spakowany w szafie na zimę, znów usłyszałem chlupot wody i szum drzew w nocy. I ten klimat książki- jest poprostu ok.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-13, 15:13:50   

Widzę że jestem w znacznej mniejszości, ale jak dla mnie to jedna z najsłabszych części.
Trochę zbyt mroczna, mało w niej poczucia humoru. Taka jakaś "siermiężna". A scena gdy harcerze wloką z lasu czaszkę - brrrrrrr.
Po prostu wolę inne.
Pozdrawiam
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2008-11-13, 22:35:04   

Szara Sowa napisał/a:
Widzę że jestem w znacznej mniejszości, ale jak dla mnie to jedna z najsłabszych części.
Trochę zbyt mroczna, mało w niej poczucia humoru. Taka jakaś "siermiężna". A scena gdy harcerze wloką z lasu czaszkę - brrrrrrr.
Po prostu wolę inne.
Pozdrawiam


Wszystko kwestią gustu. Jak dla mnie to ulubiona część samochodzikowa. Może po części dlatego, że dużo wody upłynęło w Wiśle zanim mogłem ją wreszcie przeczytać, bo w dawniejszych czasach zasób miejskiej biblioteki nie był zbyt pokaźny.
No a jak wreszcie dorwałem Wyspę to ona z kolei mnie porwała. I tak trwa do dziś.
 
 
 
pvzon 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 150
Wysłany: 2008-11-23, 19:34:04   

wyspa jest jedną z moich ulubionych
 
 
kapiszon 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 16
Wysłany: 2008-11-25, 06:31:10   

pieresza książka dobra co zachęca do przeczytania następnych
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2008-11-27, 22:41:49   

A ja miałem spore problemy z pierwszą lekturą. Nie mogłem przebrnąć przez pierwsze kilkadziesiąt stron. Może byłem za mały (miałem osiem lub dziewięć lat)? Teraz jednak nie oceniam tej książki ani jako wybitnej z całego cyklu, ani jako wyjątkowo słabej. Natomiast, co podkreślono już tutaj, czuje się podczas lektury jeszcze ten styl, którym Nienacki pisał o Ałbazinie czy gockich skarbach.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
Makova 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Gru 2008
Posty: 17
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2008-12-28, 14:32:14   

Według mnie fajna :) - fajne postacie, przygody, okolica, ale tak jak Marczak nie jest ani najsłabsza, ani najlepsza. :D I tak jak Szara Sowa uważam, że "Wyspa" jest taką mroczną częścią. Zabójstwa na wyspie, szkielet w bunkrze, banda Barabasza, próba ucieczki Skałbany kończąca się śmiercią... Brr!
Ostatnio zmieniony przez Makova 2008-12-28, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
presto 
Czytał Samochodzika


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 60
Wysłany: 2009-03-31, 11:39:32   

Dla mnie to pierwsza powieść z cyklu o Panu Samochodziku. To właśnie tutaj na pierwszych stronach dowiadujemy się o wehikule wujka Gromiłło, oraz okolicznościach w jakich znalazł sie on w posiadaniu p.Tomasza.
Ale tak naprawdę "pierwsza" przygoda, nie ma tej magii co następne powieści Nienackiego.
Owszem jest ten charakterystyczny wakacyjny klimat, są harcerze, jest oczywiście zagadka z morderstwem w tle. Z drugiej jednak strony brakuje mi tu wyrazistych postaci (z wyjątkiem Zaliczki :) , których mam wrażenie jest trochę za dużo. I wreszcie sama intryga nie jest taka wciągająca. W kazdym bądz razie z trzech, pierwszych, przeczytanych powieści (ponadto Templariusze i Niesamowity Dwór) ta jakoś nie dostarczyła mi większych wrażeń.

Ocena: 4,5/6
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-03-31, 11:51:52   

presto napisał/a:
Dla mnie to pierwsza powieść z cyklu o Panu Samochodziku. To właśnie tutaj na pierwszych stronach dowiadujemy się o wehikule wujka Gromiłło, oraz okolicznościach w jakich znalazł sie on w posiadaniu p.Tomasza.
Ale tak naprawdę "pierwsza" przygoda, nie ma tej magii co następne powieści Nienackiego.
Owszem jest ten charakterystyczny wakacyjny klimat, są harcerze, jest oczywiście zagadka z morderstwem w tle. Z drugiej jednak strony brakuje mi tu wyrazistych postaci (z wyjątkiem Zaliczki :) , których mam wrażenie jest trochę za dużo. I wreszcie sama intryga nie jest taka wciągająca. W kazdym bądz razie z trzech, pierwszych, przeczytanych powieści (ponadto Templariusze i Niesamowity Dwór) ta jakoś nie dostarczyła mi większych wrażeń.

Ocena: 4,5/6


Wszystko kwestią gustu. Jeśli chodzi o mnie to moja ulubiona część samochodzikowa, może po części dlatego, że trudno było ją dostać za moich szczenięcych lat, a moze też dlatego, że to jakby nie patrzeć początek przygód Pana Tomasz, bo to właśnie tu pojawia się wehikuł bez którego przyznasz trudno sobie wyobrazić dalsze przygody naszego bohatera.
Co do wyrazistych postaci to brakuje Ci ich w Wyspie czy uważasz że jest ich za dużo?
Mi się wydaje, że jest tu kilka ciekawych postaci, wspomnaiłeś już Zaliczkę, ale jest też ciekawska Pilarczykowa, tajemnicza Hanka no i nie cieszący się dobrą opinią Skałbana.
 
 
 
presto 
Czytał Samochodzika


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 60
Wysłany: 2009-03-31, 12:07:10   

No moze faktycznie zapomniałem dodać Pilarczykowej, ale to tylko świadczy o tym, że żadna z postaci (oprócz Tomasza :)) nie zapadła mi w pamieci. A postać wspomnianej Zaliczki to raczej zasługa jej dwuznacznego przezwiska :)))
No i te opisy - ciut za długie i trochę nużące - zwłaszcza młodszych czytelników (np.mojego 11-letniego syna).
W Templariuszach historię podawano w bardziej przystępnej formie (a jak już ktoś kocha historię to był wniebowzięty), a zwłaszcza w mniejszych dawkach .
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-03-31, 12:29:17   

presto napisał/a:
No moze faktycznie zapomniałem dodać Pilarczykowej, ale to tylko świadczy o tym, że żadna z postaci (oprócz Tomasza :)) nie zapadła mi w pamieci. A postać wspomniane :D Zaliczki to raczej zasługa jej dwuznacznego przezwiska :)))
No i te opisy - ciut za długie i trochę nużące - zwłaszcza młodszych czytelników (np.mojego 11-letniego syna).
W Templariuszach historię podawano w bardziej przystępnej formie (a jak już ktoś kocha historię to był wniebowzięty), a zwłaszcza w mniejszych dawkach .

No, pamiętaj presto że dzisiejsza młodzież wychowana jest w innych czasach, teraz króluje telewizja, komputery, młodzi coraz mniej chętnie sięgają po książki. Jak już coś muszą koniecznie przeczytać to jest to...bryk lekturowy. :D
Może dlatego, opisy nużą Twojego syna. A zauważ że w niektórych częściach opisy są jeszcze dłuższe i bardziej męczące jak choćby w Fantomasie opisy jak ja top nazywam "malarskie". Ja tego po prostu nie jestem w stanie przetrawić i te akapity "czytam" najszybciej. :D
 
 
 
Gregoriusmagnus 
Uwielbia Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 606
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-04-11, 06:57:24   

./redir/www.allegro.pl/sh...?item=600234760
Dla mnie padł osobisty rekord... 355 zł - graniczy z szaleństwem :065:
Bo ja 1,5 tygodnia temu kupiłem za 31 zł :564:
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-04-11, 08:42:42   

gregoriusmagnus napisał/a:
Dla mnie padł osobisty rekord... 355 zł - graniczy z szaleństwem

Rzeczywiście 355zł to lekka przesada :D

gregoriusmagnus napisał/a:
Bo ja 1,5 tygodnia temu kupiłem za 31 zł

To udało Ci się kupić książkę w dobrej cenie -ja za swoją dałam blisko stówkę :)
 
 
Gregoriusmagnus 
Uwielbia Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 606
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-04-11, 08:48:12   

ja tez byłem gotowy dac tyle, ale okazało się, że nikt juz nie zalicytował :564:
Z białej serii zostało mi tylko zdobyc jedną. A wtedy całą swoją kolorową serię wystawię na sprzedaż :p
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-04-11, 09:10:55   

gregoriusmagnus napisał/a:
./redir/www.allegro.pl/show_item.php?item=600234760
Dla mnie padł osobisty rekord... 355 zł - graniczy z szaleństwem :065:
Bo ja 1,5 tygodnia temu kupiłem za 31 zł :564:


:zdziw: Wow! 355 blaszek! Nieźle, to jakiś kamikadze nabył. :D
A ja mam Wyspę z serii Pojezierza, też z ilustracjami Szymona Kobylińskiego i jestem bardzo zadowolony. W końcu treść jest najważniejsza.
 
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2009-04-11, 13:53:28   

tia, może to jakiś zbieracz "błędów", 1/3 strony niewydrukowana... :065:
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2009-04-29, 16:35:05   

Byla to pierwsza ksiazka jaka kiedys kupilem o PS. I to Biala Seria.
Dla mnie byla najlepsza. Wtedy przeczytalem ja 9 razy! Nawet olowkiem zaznaczalem sobie na 2 stronie kolejne czytania. Wlasnie ten klimat, troche straszny, i te szkielety byly dla mnie niesamowite!
Przy okazji ksiazka miala sporo bledow w skladzie. Zapytalem o tym w lisie "PRL i ksiazki"
ale jakos nikt nie odpowiedzial...
Pozdrawiam

PS
Marzy mi sie taka amfibia do dzisiaj :)
_________________
masterix
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2009-04-29, 18:09:59   

Mój egzemplarz jest bez zarzutu. Ale pamiętam, że w nakładach książek z tamtych czasów zdarzały się buble. Albo pomyłki w składzie, takie jak opisałeś, albo - z tych łagodniejszych - nie rozcięte strony.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 11