Otóż rozwinąć zamysł ze Złotej Rękawicy z narracją opisującą naprzemiennie akcje w różnych okresach czasu.
Dolecki/Daniec czy jak on się nazywa rozwiązuje jakąś zagadkę kierując się odnalezionym pamiętnikiem Tomasza czy Batury. Tak więc mamy część rozdziałów opisujących przygodę współczesną, i część przedstawioną jako pamiętnik opisujący zdarzenia sprzed kilkudziesięciu lat.
Można to powiązać z drugim pomysłem dziejącym się w okresie przemian ustrojowych. Otóż ktoś chce wywieść za granicę skarby zaginione w czasie wojny. Tomasz z Baturą muszą połączyć siły, uprzedzić złodziei i ukryć skarby w bezpiecznym miejscu. Czemu ukryć a nie przekazać do muzeum? Bo Tomasz nie jest w stanie jednoznacznie udowodnić czym te skarby są, domyśla się gdzie mógłby odnaleźć stosowne dokumenty, ale mając złodziei na karku nie może sobie pozwolić na marnowanie czasu w bibliotekach.
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2022-02-06, 19:17, w całości zmieniany 1 raz
Pomógł: 48 razy Dołączył: 13 Sty 2013 Posty: 6788 Skąd: PRL
Wysłany: 2022-02-10, 12:31:55
Szkielet kobiety, która żyła najprawdopodobniej w XVI/XVII w. oraz liczne artefakty z tamtego czasu, w tym ceramikę, zdobione guziki, gwizdek w kształcie ptaszka, fajki odkryli archeolodzy podczas remontu w Kossakówce — dawnym domu malarza Juliusza Kossaka w Krakowie.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.