PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paranoja !!!!!!
Autor Wiadomość
Michał Gano 
Słyszał o Samochodziku
Gano


Wiek: 46
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-07, 00:06:47   

Nietajenko napisał/a:
Wy tak psy na concept car'a wieszacie a przecież kręcono to w czasach kiedy biedna socjalistyczna dzieciarnia wysyłała prośby o foldery i naklejki do firm zachodnich takich jak Esso i żuła 10 gum turbo na raz by jak najszybciej dobrać się do obrazków. Taki był znak czasu. Ma ten film minusy ale i dużo plusów. Przede wszyskim plenery: Kraków, Praga, jura zamiast Bieszczad. Był Zdenek Blacha, któremu 100/100 do pierwowzoru. No i Helenka ładniutka z uroczym czeskim akcentem co dodaje jej sex appeal'u. O minusach nie będę pisał bo już wszystko na ten temat zostało powiedziane. Film uważam da się obejrzeć i nawet czerpać z niego przyjemność. Lepszy rydz niż nic. Ciekawe co sądzicie o obsadzeniu roli Samochodzika przez Bronka Cieślaka? ;-)

Byłoby to samo, co z Mikulskim grałby o niebo lepiej ale wszyscy widzieli by w nim Borewicza, poza tym jest za przystojny i za sprawny.
Ostatnio zmieniony przez She 2019-04-11, 07:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2019-04-27, 16:52:47   

Film Powstał w 1988- (1989) roku wtedy to miałem 20 lat i mnie takie bajki nie ruszały . Kiedyś tam chyba jakiś fragment widziałem , ale teraz obejrzałem go na zaliczenie (bo samochodzikowy). Film jest słaby samochód -UFO , pies jakiś nie taki . Ale był potencjał , realizowane z Czechami , aktorzy plenery -zmarnowana szansa na fajną ekranizację . Raczej nie będzie się podobał , no może dzieciom 6 letnim przypasuje . Ja oceniam go negatywnie.
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
Ostatnio zmieniony przez Berkut 2019-04-27, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adi 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 7162
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2020-03-26, 18:26:15   

Przy okazji konkursu z książki „Tajemnica, Tajemnic”, odtworzyłem sobie również film „Praskie Tajemnice”. Zapewne podpadnę ale sprawił mi radość :) ba...kiedyś chciałbym go zobaczyć w lepszej jakości np. 720p. Zadumałem się trochę nad tym filmem. Oglądając go w dzieciństwie nie raził mnie tak bardzo. Nie znałem wtedy książki i nie przeszkadzały mi liczne zmiany w fabule. Film był ciekawy i to się liczyło dla dziecka. Z drugiej strony sam film trzeba też odpowiednio umiejscowić w czasie. Rok produkcji to 1988. Jaki to był okres dla filmów lub seriali młodzieżowych? Patrząc na pozostałe produkcje z tamtych lat...samochód rodem z UFO nie był niczym zaskakującym. Przypomnijmy sobie takie rodzime dzieła jak: „Wow”, „Łowca. Ostatnie starcie”, „Pan Kleks w kosmosie”, „Przyjaciel wesołego diabła”, "Smacznego telewizorku". Co charakteryzuje ten okres? Migające światełka, komputery, dźwięki elektroniczne itd., czyli odstępstwo od tradycyjnych zasad. Oglądałem te produkcje z zaciekawieniem mimo iż ...były kiczowate. W następnych latach (czyli już za mojego okresu), produkcje znów nawiązywały do magii. Powstały seriale młodzieżowe jak: „Tajemnica Sagali”, „Dwa światy”, „Gwiezdny pirat”. Ktoś może powiedzieć, że to wszystko były jednak twory budowane od podstaw i bez nawiązywania do książki. Zgoda, ale niewątpliwie film trafił też na zły okres produkcji i powstał za późno. Kino młodzieżowe potrzebowało więcej dodatków z zachodu, które już występowały w zwykłej rzeczywistości. Tego oczekiwał widz (a, że był to kicz) :)

Za co lubię „Praskie tajemnice”? Jest zagadka, jest przygoda, są czarne charaktery, są wątki komediowe i za muzykę. Nawet nie chodzi o „Pan Tomasz, Tina i ja” ;-) Jest taki moment, gdzie bohaterowie tańczą na statku płynąc Wełtawą. Ten utwór powoduje u mnie nostalgię. Chęć uchwycenia letniego wieczoru kiedy czas nie ma znaczenia. :)
Wspominam też chwilę kiedy prosiłem mamę o kupno z samego rana gazety. Było to coś w stylu "Naj" lub "Przyjaciółka". Dodawali tam przeróżne polskie filmy lub seriale na płytach. Między innymi "Praskie tajemnice". Wtedy odbierałem ten film pozytywnie i chciałem do niego wrócić. Wiele osób tutaj oglądało go już w wieku dojrzałym i hm... podejrzewam, że też bym marudził :D dużo robi jednak sentyment i nie patrzę, aż tak bardzo na wady :)


Wciąż pamiętam tamten świat,
Świat osiemdziesiątych lat,
Każdy chciał jak Limahl być,
Każdy słuchał Human League,

Czy pamiętasz smak? (smak) osiemdziesiątych lat,
Czy pamiętasz styl? (styl) który modny wtedy był,
Dzisiaj tak mi brak (brak), brakuje tego tak,
A ten cały kicz (kicz), dziś nie przeszkadza mi [...]


K.A.S.A.-Smak 80 Lat
_________________


Co się z nami stanie? Świat zadecyduje...
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-04-17, 20:14:47   

Właśnie uzupełniam treści filmów na podstawie prozy Pana NN. Doszedłem do Praskich tajemnic i szok. Zdaje się, że już ktoś to tutaj pisał, dawno temu, sprawdziłem. Ale i tak jestem w szoku, że Pókijańca zamieniona Popijańca. Aż zacząłem się zastanawiać czy na FP nie ma błędu, ale wychodzi na to, że jednak jest prawda :/

./redir/www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=122762

Rola Pana Benoit

Ciekawym jestem, jakie względy tym kierowały?
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12