PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-12-01, 09:55
Kącik porad komputerowych
Autor Wiadomość
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2022-03-27, 18:39:41   

W kwestii przeglądarek - od lat korzystam głównie z Opery.
_________________
Drużyna 2

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-03-27, 19:31:18   

Na komputer Chrome, na telefon Opera, którą odkryłem niedawno. Z racji wieku naszych komputerów niczego w nich nie zmieniam, ale jeśli Opera na kompie spisuje się tak jak na telefonie, to polecam ją w 100%
_________________
Drużyna 2

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-03-28, 08:05:56   

Dzięki wielkie za rady :)
Zacznę testować Operę.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-28, 08:15:56   

Stewit napisał/a:

Polecam ten system, stabilny, bezpieczny, funkcjonalny.
./redir/chomikuj.pl/tn.pl/Bezpiecze*c5*84stwo/tails-i386-2.9.1,7464125433.iso(archive)


No "świetny" pomysł, zachęcać do pobierania czegokolwiek z chomikuj...


Jeśli chodzi o pytanie Chemasa, to jako stary linuksowiec, który zjadł zęby na tym systemie, odpowiem: odpuść sobie.

Linux technicznie jako system operacyjny jest świetny. Nie bez powodu Google wykorzystał go jako bazę do Androida, zamiast próbować wymyślać koło na nowo, choć akurat Google miał potencjał, by to zrobić. Linux używany jest też w wielu innych miejscach (masa urządzeń IoT ma pod spodem Linuksa), nie mówiąc już o tym że gros serwerów internetowych chodzi właśnie na Linuksie. Nasze forum najprawdopodobniej też, bo większość dzielonych hostingów to Linux.

Natomiast już kilkanaście lat temu odpuściłem sobie złudzenia, że Linux na desktopie będzie jakąkolwiek alternatywą, dla kogokolwiek innego niż geekowie i programiści. Nie wynika to z wad samego Linuksa, a tego, żę producencie generalnie mają ten system gdzieś. Nie piszą do niego sterowników dla swoich urządzeń, a jaki piszą, to te sterowniki są zubożone, a ich instalacja nie jest prosta, często wymaga kompilacji modułu jądra i ręcznej edycji plików konfiguracyjnych (jak np. drivery dla kart sieciowych nvidia). Większość sterowników do różnych urządzeń dla Linuksa to efekt starań społeczności - ponieważ jednak producenci sprzętu rzadko wypuszczają specyfikacje techniczne swoich urządzeń, to te sterowniki są efektem inżynierii wstecznej i czarnej magii :D , często z przewagą tej drugiej. Czasami działają, czasami nie, a czasami trochę (np. karta wifi działa, ale nie z najwyższą możliwą szybkością).

Mając bardo nowy sprzęt, duża szansa że nie ma jeszcze do niego linuksowych sterowników. W przypadku sprzętu starego, duża szansa że istniejące sterowniki nie będą już działały z współczesnymi wersjami linuksa.

Oczywiście można, mają sporo wiedzy, tyleż czasu i samozaparcia, skonfigurować sobie system tak, że wszystko będzie działać. Albo prawie działać :/ . Ale to nie jest zabawa dla ludzi, którzy chcą sobie po prostu używać działającego systemu.

Dodatkowym problemem jest brak typowych programów biurowych znanych z Win, a ich odpowiedniki są tylko odpowiednikami. Np. LibreOffice jest bardzo dobry, ale to jednak nie jest Microsoft Office. Jeśli komuś zależy na zgodności MS Office, to się wiele razy niemile zdziwi. Jeśli na takiej zgodności mu nie zależy, to w sumie bardzo polecam LibreOffice.

Jeśli mimo tego co napisałem, chce Ci się bawić, to mało oryginalnie polecam Ubuntu lub którąś z dytrybucji pochodnych, takich jak Mint czy Elementary OS - są bardzo dopracowane graficznie (sam Ubuntu korzysta z menadżera okien Unity, którego nie cierpię). Dlaczego Ubuntu - bo jest łatwy w instalacji, i dowolny program, sterownik etc... prawie na pewno będzie miał pakiet instalacyjny dla ubuntu - dla innych, mniej typowych dystrybucji, niekoniecznie.

Na koniec lojalnie uprzedzam, że nie zamierzam świadczyć usług forumowej pierwszej linii wsparcia dla linuksa. Żeby nie było potem kwasów. :/
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-03-28, 08:41:55   

Ubuntu to nawet mam instalkę, ale pewnie już jakaś starsza dystrybucja.
Przyznam, że od jakiegoś czasu przymierzam się z przejściem na Linuxa, ale jakoś to mi się ciągnie i ciągnie :) Może i dobrze. Muszę przemyśleć to co napisałeś irycki, dzięki za rady, a domyślam się, że znasz się na tym. Myślałem, że z tą zgodnością programów linuxowych coś się zmieniło, a tu jak widzę dalej nie.
Na dzień dzisiejszy korzystam z Win7 i jak na razie chodzi mi tylko o zmianę przeglądarki. :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-28, 10:25:49   

Chemas napisał/a:

Na dzień dzisiejszy korzystam z Win7 i jak na razie chodzi mi tylko o zmianę przeglądarki. :)

Ja korzystam z klona Chrome'a o nazwie Brave:

./redir/brave.com/

ma wbudowane filtry antyreklamowe i wiele ustawień zwiększających prywatność. Lojalnie uprzedzam, że Brave ma tyluż zwolenników jak i przeciwników, i pewne kontrowersja on wzbudza (np. część reklam w Brave dalej się będzie pojawiać, a kryteria ich wyboru są mało jasne, łamane przez finansowe :/ , więc do tego mam doinstalowanego AdBlocka). Ale generalnie, Brave w odróżnieniu od Chrome'a nie wysyła do Googla pierdyliarda "danych diagnostycznych" i choćby z tego powodu jest dla mnie cenny. Są inne przeglądarki wspierające prywatność, ale Brave (na teraz, bo to się może zmienić) jest bardzo aktywnie utrzymywany.

Brave ma też wbudowany tryb przeglądania sieci przez Tor-a, nie wymaga osobnej instalacji Tor-a, acz ponoć nie jest on aż tak bezpieczny jak dedykowany Tor Browser oparty na Mozilli.

Natomiast pod spodem jest to Chromium, czyli zapewnia pełną zgodność z Chromem.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-03-28, 10:29:59   

Dzięki :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-28, 11:10:12   

Chemas napisał/a:
Ubuntu to nawet mam instalkę, ale pewnie już jakaś starsza dystrybucja.
Przyznam, że od jakiegoś czasu przymierzam się z przejściem na Linuxa, ale jakoś to mi się ciągnie i ciągnie :) Może i dobrze. Muszę przemyśleć to co napisałeś irycki, dzięki za rady, a domyślam się, że znasz się na tym. Myślałem, że z tą zgodnością programów linuxowych coś się zmieniło, a tu jak widzę dalej nie.
Na dzień dzisiejszy korzystam z Win7 i jak na razie chodzi mi tylko o zmianę przeglądarki. :)


Masz Win7 czyli komp nie jest nowy, to ja bym się zastanowił nad jego zmianą. To może być powodem, że wolniej działa np. przy otwarciu wielu zakładek w przeglądarce. Win7 nie jest już wspierany przez Microsoft więc może być bardziej narażony na wirusy.

Jakby to był nowszy system (co najmniej 10) to można rozważyć WSL czyli Linux na Windzie. Wtedy ma się konsolę linuksową mając włączonego Windowsa. Często korzystam z LaTeX-a to tworzenia tekstów i dzięki WSL mogę jednocześnie działać na windzie.

Jak ktoś używa komputera, tylko do przeglądania internetu, tworzenia dokumentów to Linux jest wart rozważenia. Linux nie jest natomiast dla graczy i twórców grafiki/filmów, bo faktycznie nie wszystkie programy można na nim uruchomić. Lekka dystrybucja Linuksa może lepiej działać na starym komputerze niż Windows.

Pamiętam jak 15 lat temu musiałem update-ować jądro, bo wifi nie działało, ale to dawne dzieje. Obecnie, taka sytuacja się nie zdarza, no chyba jak ktoś ma większe wymagania wobec komputera i większą wiedzę jak Irycki to może natknąć się na braki Linuksa. Z drugiej strony, wśród 500 najpotężniejszych komputerów nie ma żadnego na Windowsie.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-28, 11:38:49   

Ater napisał/a:
Jak ktoś używa komputera, tylko do przeglądania internetu, tworzenia dokumentów to Linux jest wart rozważenia.


O ile, co pisałem wcześniej, nie potrzebna mu pelna zgodność z MS Office. Oczywiście ta zgodność jest, ale pewne zaawansowane rzeczy mogą nie działać. Np. prezentacje z Power Pointa czasami się rozjeżdżają w LibreOffice i vice versa.

Jak ktoś jedzie dajmy na to na prezentację i się może podpiąć z własnym lapkiem, to ok. Jak musi przekazać plik w formacie Power Pointa, to może być różnie.

Ater napisał/a:
Linux nie jest natomiast dla graczy

Niby Steam działa na Linuksie, ale nie mam pojęcia jak to się zachowuje, bo nie jestem graczem.
W praktyce większość linuksiarzy ma dual boot i do grania bootuje windowsy.


Ater napisał/a:
i twórców grafiki/filmów

No, jeśli chodzi o grafikę, to pod Linuksem można uruchomić GIMP-a i Kritę, więc jest całkiem nieźle. Oczywiście, nie jest to poziom profesjonalny, bo tam króluje stajnia Adobe, ale dla działalności hobbystycznej może wystarczyć - jest masa ludzi robiących świetne rzeczy w GIMP-ie czy Kricie.
Nie mówiąc o tym że Adobe ostatnio przyszalał z polityką cenową za swoje produkty, a GIMP i Krita są za free.

Cytat:
Z drugiej strony, wśród 500 najpotężniejszych komputerów nie ma żadnego na Windowsie.

Tylko tam nikt programów desktopowych nie uruchamia :D
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2022-03-28, 14:23:23   

Chemas napisał/a:
Na dzień dzisiejszy korzystam z Win7 i jak na razie chodzi mi tylko o zmianę przeglądarki. :)


W takim razie zmiana przeglądarki niewiele ci pomoże. Uaktualnij system.
_________________
Drużyna 2

 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-28, 19:21:24   

irycki napisał/a:
Ater napisał/a:
Linux nie jest natomiast dla graczy

Niby Steam działa na Linuksie, ale nie mam pojęcia jak to się zachowuje, bo nie jestem graczem.
W praktyce większość linuksiarzy ma dual boot i do grania bootuje windowsy.


Ja też nie jestem graczem ;)
irycki napisał/a:
Ater napisał/a:
i twórców grafiki/filmów

No, jeśli chodzi o grafikę, to pod Linuksem można uruchomić GIMP-a i Kritę, więc jest całkiem nieźle. Oczywiście, nie jest to poziom profesjonalny, bo tam króluje stajnia Adobe, ale dla działalności hobbystycznej może wystarczyć - jest masa ludzi robiących świetne rzeczy w GIMP-ie czy Kricie.
Nie mówiąc o tym że Adobe ostatnio przyszalał z polityką cenową za swoje produkty, a GIMP i Krita są za free.


Miałem na myśli profesjonalistów, dla których liczą się tylko programy od Adobe
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
Stewit 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-28, 19:48:12   

irycki napisał/a:
Stewit napisał/a:

Polecam ten system, stabilny, bezpieczny, funkcjonalny.
./redir/chomikuj.pl/tn.pl/Bezpiecze*c5*84stwo/tails-i386-2.9.1,7464125433.iso(archive)


No "świetny" pomysł, zachęcać do pobierania czegokolwiek z chomikuj...




Ten program dostałem od zaprzyjaźnionego dyplomaty, mogłem równie dobrze umieścić go w chmurze gdzie indziej. Czy u was ten system działa, nie ma problemów? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to warto go mieć.
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-28, 19:57:26   

Stewit napisał/a:
Ten program dostałem od zaprzyjaźnionego dyplomaty, mogłem równie dobrze umieścić go w chmurze gdzie indziej. Czy u was ten system działa, nie ma problemów? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to warto go mieć.


Podaj jeden powód, dla którego ktoś miałby go ściągać z twojego chomika zamiast z oficjalnej strony systemu:
./redir/tails.boum.org/
?

Poza tym polecanie Taills-a do użycia do codziennej pracy zwykłemu użytkownikowi jest, powiedzmy, lekkim nieporozumieniem.
No chyba że się jest dyplomatą albo naukowcem pracującym nad programem lotów kosmicznych, to owszem :/
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-03-29, 07:48:54   

Hebius napisał/a:
W takim razie zmiana przeglądarki niewiele ci pomoże. Uaktualnij system.


Mam zamiar wymienić płytę główną i czekam na nią, wtedy zaktualizuję system

Wiem, że Microsoft przestał wspierać Win 7, prawdopodobnie by wymusić przejście na 10, bo to się stało po ostrej kampanii tego systemu, o ile dobrze pamiętam. Ale uparłem się, bo nie chcę dalej brnąć w Win i szczerze mówiąc do dzisiaj myślałem cały czas o Linuxie.

Ater napisał/a:
Jakby to był nowszy system (co najmniej 10) to można rozważyć WSL czyli Linux na Windzie. Wtedy ma się konsolę linuksową mając włączonego Windowsa. Często korzystam z LaTeX-a to tworzenia tekstów i dzięki WSL mogę jednocześnie działać na windzie.


Podoba mi się ta opcja.

Tragedii generalnie nie ma, nawet jak mi się Mozilla zrestartuje, to zaraz odzyskuję poprzednią sesję. System zaś dziala stabilnie. Komp jest faktycznie już trochę wiekowy, ale ja nie mam wielkich wymagań. Natomiast fakt faktem, że czasami mam masę okien z masą kart pootwieranych.

Pomyślimy...

Dzięki za rady wszystkie.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Stewit 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-29, 16:47:12   

irycki napisał/a:
Stewit napisał/a:
Ten program dostałem od zaprzyjaźnionego dyplomaty, mogłem równie dobrze umieścić go w chmurze gdzie indziej. Czy u was ten system działa, nie ma problemów? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to warto go mieć.


Podaj jeden powód, dla którego ktoś miałby go ściągać z twojego chomika zamiast z oficjalnej strony systemu:
./redir/tails.boum.org/
?



Na oficjalnej stronie tej wersji nie sprawdzałem, natomiast wersja na chomiku jest przeze mnie przetestowana więc mogę ją polecić. O systemie Tails jest trochę tutaj:
./redir/youtu.be/XvdqwgAHt84
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-03-29, 17:30:12   

Stewit napisał/a:
Na oficjalnej stronie tej wersji nie sprawdzałem, natomiast wersja na chomiku jest przeze mnie przetestowana więc mogę ją polecić.


Jasne. Na oficjalnej stronie producenta nie wiadomo, czy jest przetestowana, a na twoim chomiku jest. Ihahahahahahahaha....

Powoli robi się to coraz mniej śmieszne, więc dużymi literami, dla wszystkich, na przyszłość, do zapamiętania:

Never ever, pod żadnym pozorem, nie instalujemy niczego ściąganego z rozmaitych stronek w rodzaju "chomik", "super dobre programy", "najlepsze instalki pod słońcem", etc. Po prostu dlatego, że nie wiemy co tam jest "w bonusie" (można niby posprawdzać sumy kontrolne, ale primo, nie każdy umie, secundo, w tym celu i tak trzeba udać się na stronę producenta, żeby te sumy pobrać, więc można od razu pobrać stamtąd instalkę programu).

Zawsze instalujemy programy ściągnięte z oficjalnej strony producenta (a najlepiej przez tzw. "sklep", "app store", "manager pakietów", jak zwał tak zwał, tylko to nie zawsze jest możliwe).


Zachowanie higieny ważne jest także w IT :)
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2022-03-29, 22:09:54   

Chemas, Linux na komputerze domowym to średni pomysł. To jest zdecydowanie system serwerowy. Ćwiczyłem z Ubuntu, ale zawsze były jakieś problemy ze sterownikami, z oprogramowaniem itp. Mój komputer domowy (oprócz dysku) to podzespoły mające ponad 10 lat i Windows 10 działa na nich prawidłowo. A jako przeglądarkę polecam Operę. Używam od jakichś 15 lat. Jest też wersja na telefon.
_________________
Drużyna 1

 
 
M_ajk 
Stały bywalec forum


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 259
Skąd: Łódź / Warszawa
Wysłany: 2022-03-30, 15:28:44   

Chemas napisał/a:
Mam pytanie do forowiczów. Od jakiegoś czasu mam problemy z Mozillą, ktoś może zaproponować jakąś inną przeglądarkę? W Mozilli dość często karty ulegąją mi awarii. I dzieje się to pomimo wyczyszczenia systemu. Fakt faktem, że mam dużo pootwieranych okien z kartami, ale mimo wszystko, wcześniej tego nie było.
Druga sprawa, chcę się przenieść na linuxa, jakie macie propozycje?

Także używam FF, mam ponaotwieranych dużo zakładek (aktualnie ponad 100), na szczęście u mnie się nie sypią. Ale nawet gdyby, to zainstalowałem dodatek Tab Session Manager, gdzie mogę cofać się do zamkniętych sesji.
_________________
Zapraszamy na szlaki:
www.zamek-chojnik.cba.pl
www.owrp.cba.pl
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-03-30, 15:42:44   

M_ajk napisał/a:
Ale nawet gdyby, to zainstalowałem dodatek Tab Session Manager, gdzie mogę cofać się do zamkniętych sesji.


Dzięki, zainstaluję. Mówiąc szczerze jestem przyzwyczajony do FF
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2022-11-06, 02:43:32   





Jak wyłączyć te podpowiedzi w Chrome?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 11