PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sfilmować Skiroławki?
Autor Wiadomość
mirekpiano 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 12 razy
Wiek: 60
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 335
Skąd: Jerzwałd
Wysłany: 2016-01-06, 22:54:35   Sfilmować Skiroławki?

przeglądając roczniki "Odgłosów" znalazłem artykuł Andrzeja Karola "Sfilmować Skiroławki?".
./redir/drive.google.com/file/d/0B_hidfb7ZBsoYUg0OWpwd2JPN28/view?usp=sharing

Proponowane przez autora artykułu role trzeba będzie chyba zweryfikować:
ksiądz Mizerera - Franciszek Pieczka
Dr Niegłowicz - Andrzej Łapicki
malarz Porwarz - Franciszek Starowieyski
Widłągowa - Anna Seniuk


Niedawno rozmawiałem telefonicznie z reżyserem Januszem Kijowskim (w sprawie zamiany jego pianina) i powiedział mi, że znał pisarza osobiście. Już dawno temu zrobił nawet scenariusz na podstawie "Raz w roku w Skiroławkach", ale nie dostał dofinansowania dla realizacji tego filmu.
Scenariusz leży więc u niego w szufladzie. Obiecał mi go pokazać kiedy go osobiście odwiedzę w podolsztyńskiej wiosce z dobrym pianinem.
_________________
Wszystkich odwiedzających Jerzwałd zapraszam do mnie na pogawędkę oraz poczęstunek tego i owego. Rybka też się zawsze znajdzie. Furtkę otwiera się do siebie.
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2016-01-06, 23:03:20   

No to czekamy na dobre pianino!
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-07, 00:37:03   

To chyba było raczej robienie sobie tzw. jaj. sądząc po typach aktorów. Franciszek Pieczka grał bowiem proboszcza w "Chłopach", są tam aluzje do naprawdę - jak to się ohydnie mówi - kultowego filmu "Przepraszam, czy tu biją?" (bokserzy). Znakomity artysta Franciszek Starowieyski znany był z happeningów i wkręcanie go w rolę Porwasza to ewidentne jaja. No a co do pani Anny Seniuk jest to cokolwiek niesmaczne.
_________________
Z 24
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-17, 18:24:48   

mirekpiano napisał/a:
Scenariusz leży więc u niego w szufladzie. Obiecał mi go pokazać kiedy go osobiście odwiedzę w podolsztyńskiej wiosce z dobrym pianinem.

Hej! Mirku! Co z tym dobrym pianinem, podolsztyńską wsią i oczywiście scenariuszem "Skiroławek"? Trzy lata minęły:)

A obsada moim zdaniem bardzo dobra w tamtych czasach. Dzisiaj oczywiście już niemożliwa.
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2022-01-29, 21:45:58   

Cezary Pazura wymienia Nienackiego wśród swych ulubionych pisarzy i... wyraża chęć zekranizowania "Skiroławek" ;-) Od 8:17 do 9:08:

_________________
Drużyna 2

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-29, 22:37:03   

Nie, nie, tylko nie pan Czarek :diabelek: . Jeszcze zatęsknimy do "Latających machin", "Praskich tajemnic" i "Ekscentrycznego dansu".
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-30, 01:42:50   

Z24 napisał/a:
Nie, nie, tylko nie pan Czarek :diabelek: . Jeszcze zatęsknimy do "Latających machin", "Praskich tajemnic" i "Ekscentrycznego dansu".

Pan Czarek ma działkę w okolicy Jezioraka, więc może stąd ten pomysł.
Miejmy nadzieję, że nie przejdzie do jego realizacji. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2022-01-30, 02:15:46   

Berta von S. napisał/a:
Z24 napisał/a:
Nie, nie, tylko nie pan Czarek :diabelek: . Jeszcze zatęsknimy do "Latających machin", "Praskich tajemnic" i "Ekscentrycznego dansu".

Pan Czarek ma działkę w okolicy Jezioraka, więc może stąd ten pomysł.
Miejmy nadzieję, że nie przejdzie do jego realizacji. :)

W jednym z poprzednich odcinków pokazywał ową działkę, oczywiście ani słówkiem nie wspomniał gdzie to jest, bo już raz miał gościa, który przepłynął kawał jeziora wpław, żeby się z nim zobaczyć. A potem gospodarz musiał go odwozić. :D A więc to był Jeziorak? :okulary:

Jestem spokojny o czyny, bo mam wrażenie, że słowa na ten temat padają z jego strony bez przekonania.

P.S. od "Latających machin" i "Ekscentrycznego densu" nic nie będzie gorsze. Dzisiaj nikt nie pozwoli sobie na takie utopienie kasy w błocie. :okulary:
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2022-01-30, 02:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-31, 12:43:12   

Bóbr Mniejszy napisał/a:

W jednym z poprzednich odcinków pokazywał ową działkę, oczywiście ani słówkiem nie wspomniał gdzie to jest, bo już raz miał gościa, który przepłynął kawał jeziora wpław, żeby się z nim zobaczyć. A potem gospodarz musiał go odwozić. :D A więc to był Jeziorak? :okulary:

Nie, dlatego napisałam "w okolicy Jezioraka", Jaśkowskie. :okulary:
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2022-01-31, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-01, 00:50:38   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
P.S. od "Latających machin" i "Ekscentrycznego densu" nic nie będzie gorsze. Dzisiaj nikt nie pozwoli sobie na takie utopienie kasy w błocie.


No nie wiem... Wyobraźmy sobie "Skiroławki" w konwencji "13 posterunku"... Niedobrze mi...
_________________
Z 24
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2022-02-01, 03:55:27   

Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
P.S. od "Latających machin" i "Ekscentrycznego densu" nic nie będzie gorsze. Dzisiaj nikt nie pozwoli sobie na takie utopienie kasy w błocie.


No nie wiem... Wyobraźmy sobie "Skiroławki" w konwencji "13 posterunku"... Niedobrze mi...

Wszyscy już znamy Twoją wrażliwość filmowo-gastryczną, ale tu przesadzasz. To zupełnie dwa różne bieguny rozrywki i tak jak nie ma obowiązku wielbienia "13 posterunku" (który w swej konwencji należy jednak do najlepszych produkcji w Polsce), tak nie ma najmniejszej potrzeby porównywania tych dwóch gatunków. A po drugie C. Pazura w "13 posterunku" miał co prawda status gwiazdy, cokolwiek to znaczy, ale to nie on był odpowiedzialny za ostateczny wygląd tego produktu.
_________________
Drużyna 2

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-01, 13:17:59   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
P.S. od "Latających machin" i "Ekscentrycznego densu" nic nie będzie gorsze. Dzisiaj nikt nie pozwoli sobie na takie utopienie kasy w błocie.


No nie wiem... Wyobraźmy sobie "Skiroławki" w konwencji "13 posterunku"... Niedobrze mi...

Wszyscy już znamy Twoją wrażliwość filmowo-gastryczną, ale tu przesadzasz.


:D To możliwe...

Bóbr Mniejszy napisał/a:
To zupełnie dwa różne bieguny rozrywki


Znaczy, przyszła ewentualna ekranizacja "Skiroławek" i "13 posterunek"? Pewnie tak jest, ale wszystko można przecież skopać... :/

Bóbr Mniejszy napisał/a:
"13 posterunku" (który w swej konwencji należy jednak do najlepszych produkcji w Polsce)


Bez żartów.

Bóbr Mniejszy napisał/a:
C. Pazura w "13 posterunku" miał co prawda status gwiazdy, cokolwiek to znaczy, ale to nie on był odpowiedzialny za ostateczny wygląd tego produktu.


Tak jest. Dzieli tę wątpliwą chwałę z panem Maciejem Ś., a to rzeczywiście wiele wyjaśnia... Bo to pan Ś. jako reżyser jest odpowiedzialny za całokształt, w tym m. in. za to, na co pozwala aktorom.
Bo problem z panem C. P. jest taki, że on po prostu szarżuje, a przecież jest to jeden z przedszkolnych błędów aktorstwa. Nie twierdzę, że on nie potrafi grać, bo potrafi. Tylko musi mieć nad sobą reżysera czy kogoś innego, który nad nim stoi ze szpicrutą i go pilnuje.

Tak że jeżeli on miałby być takim reżyserem jakim jest aktorem...
_________________
Z 24
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2022-02-01, 14:34:04   

Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
To zupełnie dwa różne bieguny rozrywki

Znaczy, przyszła ewentualna ekranizacja "Skiroławek" i "13 posterunek"? Pewnie tak jest, ale wszystko można przecież skopać... :/

Aż tak teoretyzować nie lubię, mam na myśli "Skiroławki" już istniejące.

Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
"13 posterunku" (który w swej konwencji należy jednak do najlepszych produkcji w Polsce)

Bez żartów.
(...)
Bo problem z panem C. P. jest taki, że on po prostu szarżuje, a przecież jest to jeden z przedszkolnych błędów aktorstwa.

Jim Carrey również, straszny błazen... :p
To, że kogoś nie lubimy, nie znaczy jeszcze, że ich produkcje są złe.
Żeby było jasne - nie oglądam "13 posterunku" za często, nie mam plakatów aktorów nad łóżkiem, ale uważam, że to dobrze napisana i wyprodukowana rzecz. I chyba nawet pierwsza, bo "Kiepscy" powstali trochę później.

Gwoli sprawiedliwości - nie powiem tego o filmie "Weekend" i mam nadzieję, że... ale nie, za "Skiroławki" p. Pazura się nie weźmie ;-) Ale tu już nawet sam reżyser przestał się upierać, że "Weekend" to świetny film ;-)
_________________
Drużyna 2

 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2022-02-02, 00:09:21   

Może, korzystając z okazji przedstawmy swoje typy do ewentualnej obsady?

ksiądz Mizerera - Michał Piela
Dr Niegłowicz - Artur Żmijewski
malarz Porwarz - Borys Szyc
Turoniowa - Elżbieta Romanowicz
Turoń - Zbigniew Zamachowski
Justyna - Anna Dereszowska
Cieśla Sewruk - Lech Dyblik
_________________
 
 
Stewit 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-02, 08:29:09   

Jeżeli ten film powstanie to na pewno nie będzie dokładnym odwzorowaniem książki, niektóre sceny są tak kontrowersyjne i nieprzyzwoite że tego nie puszczą nawet w porze nocnej w wersji tylko dla dorosłych.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-05, 18:33:22   

Stewit napisał/a:
Jeżeli ten film powstanie to na pewno nie będzie dokładnym odwzorowaniem książki, niektóre sceny są tak kontrowersyjne i nieprzyzwoite że tego nie puszczą nawet w porze nocnej w wersji tylko dla dorosłych.


:564:

Obawiam się, że z całej wielowątkowej zawartości powieści zostaną właśnie tylko i wyłącznie tzw. momenty. Reszta mogłaby być bowiem niezrozumiała dla twórców filmu nie mówiąc już o odbiorcach. Inna wrażliwość na inne sprawy...
_________________
Z 24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 11