PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rajdy piesze z M_ajkiem
Autor Wiadomość
M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2021-01-14, 23:01:20   

Zupełnie zapomniałem, że przydzielono mi osobny wątek, zapraszam do lektury naszej relacji z zeszłorocznego OWRP na Opolszczyźnie , które ze względu na sytuację przeprowadzono w trybie indywidualnym. 13 dni wędrówki, około 320 km w nogach, dużo wrażeń, dużo wspomnień, dużo zdjęć...
Jedno wrzucam "na wabia" ;-)

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2021-01-16, 00:19:05   

M_ajk napisał/a:
relacji z zeszłorocznego OWRP na Opolszczyźnie[/URL] , które ze względu na sytuację przeprowadzono w trybie indywidualnym. 13 dni wędrówki, około 320 km w nogach, dużo wrażeń, dużo wspomnień, dużo zdjęć...
Jedno wrzucam "na wabia" ;-)

Gratulacje.
:564:

Konkretna trasa i fajne tereny (część z tych miejsc zwiedzałam, ale nie wszystkie), a pomysł z agroturystykami to rozsądny kompromis przy braku transportu rzeczy.

Czyli każdy szedł indywidualnie i nie było żadnych dłuższych spotkań? Bo na początku jest mowa o jeszcze innych rajdowcach, a potem tylko raz widziałam wzmiankę o osobach z OWRP, kręcących się przy tym samym schronisku.

M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2021-01-16, 10:31:38   

Teoretycznie tak powinno być, że każdy idzie indywidualnie (lub z grupą rodzinną).

Ale koledzy z Gdańska opracowali trasę z dwoma miejscami noclegowymi na campingach tak, żeby spać w namiotach (Otmuchów i Pokrzywna), a swoją trasę chcieli obchodzić dojeżdżając codziennie do punktu końcowego z poprzedniego dnia. Później organizacja tej wersji tak "obrosła", że w końcu pojawiło się tam kilkadziesiąt osób. Najwygodniejsi zakwaterowali się w schronisku młodzieżowym.

W Pokrzywnej dowiedzieliśmy się, że w międzyczasie część komunikacji zawieszono i mieli problemy z realizacją planów. A tak naprawdę cześć osób przyjechała tylko po to, żeby wyrwać się z domu i spotkać ze znajomymi...

MarcinB 
Fanatyk Samochodzika
inżynier mechanik

Wysłany: 2021-01-16, 11:11:16   

Też czytałem kiedyś o tych rajdach. Nawet miałem taką "zajawkę" żeby kiedyś, może się wybrać..

Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali

– To co ty, Jurek, tam robisz na tej wsi cały dzień?
– Siedzę i myślę.
– I masz na to czas?
– Jak nie mam czasu, to tylko siedzę.

M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2021-01-16, 11:29:41   

MarcinB napisał/a:
Też czytałem kiedyś o tych rajdach. Nawet miałem taką "zajawkę" żeby kiedyś, może się wybrać..

W tym roku miało być Podlasie, ale jeśli do tej pory nie ma z PTTK żadnej informacji, to impreza stoi pod dużym znakiem zapytania.

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2021-01-16, 22:19:40   

M_ajk napisał/a:

Ale koledzy z Gdańska opracowali trasę z dwoma miejscami noclegowymi na campingach tak, żeby spać w namiotach (Otmuchów i Pokrzywna), a swoją trasę chcieli obchodzić dojeżdżając codziennie do punktu końcowego z poprzedniego dnia.

Trochę bez sensu to dla mnie brzmi. Rozumiem, że chcieli spełnić "warunek" noclegu w namiocie, ale takie wahadłowe miotanie się potrafi chyba skutecznie zabić klimat przygody i wędrówki.

MarcinB napisał/a:

Ja o tym myślę za każdym razem, jak M_ajk wrzuca relację. Tylko z zawsze się okazuje, że w terminie kolejnego rajdu akurat nie mogę... Ale kiedyś się w końcu uda, mam nadzieję. :)

M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2021-05-22, 11:42:56   

Jeśli są chętni na urlop wędrowny, to w tym roku jest Podlasie ./redir/www.bialystok.pttk.pl/owrp2021/

Na trasie nr 1. (na którą się wybieramy) jeden odcinków jest "Samochodzikowy":
Augustów (Sajenek) - rezerwat Kozi Rynek - leśniczówka Kozi Rynek - Krasne - Lipsk 32 km

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2021-05-22, 19:47:03   

32 km to jest mniej więcej moja życiówka ale na rowerze... :oops:
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2021-05-22, 23:05:55   

M_ajk napisał/a:

Na trasie nr 1. (na którą się wybieramy) jeden odcinków jest "Samochodzikowy":
Augustów (Sajenek) - rezerwat Kozi Rynek - leśniczówka Kozi Rynek - Krasne - Lipsk 32 km

Kurcze, już dwa razy się zbierałam, żeby spróbować takiego rajdu i zawsze coś stawało na przeszkodzie.

Na dwa tygodnie na pewno nie dam radu się wyrwać, ale spróbuję wpaść choć na 2-3 dni. Bo jak znowu się nie wybiorę, to nigdy się nie uda. :)

Wędrujecie z namiotami, czy śpicie na agro?

M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2021-05-23, 08:51:50   

To impreza organizowana przez PTTK, śpimy w namiotach na szczęście wożonych przez organizatorów. Noclegi to najczęściej trawa przy szkole, tam korzystamy z sanitariatów. Chociaż z tego co widzę w regulaminie, to niektóre noclegi są przewidziane w ośrodkach.

M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2022-01-03, 16:26:54   

Jak zwykle ze sporym opóźnieniem, od rajdu minęło prawie pół roku, zakończyliśmy tworzenie relacji z OWRP na Podlasiu. Tak jak wspomniałem, zahaczyliśmy o rez. Kozi Rynek, w tekście pozwoliliśmy sobie na umieszczenie linku do odpowiedniego tematu na forum. Zapraszamy do lektury ;)

0247_kozi_rynek.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 665,85 KB

Antracyt 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2022-01-03, 20:08:41   

Podziwiam i zazdroszczę dwutygodniowej wędrówki.

Jestem na budowie, zaraz wracam!

www.polandonbike.com.pl

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2022-01-04, 02:20:47   

M_ajk napisał/a:
Zapraszamy do lektury ;)

Fajnie!

Jutro sobie poczytam/pooglądam, bo już oczy mi się zamykają. :)

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2022-01-04, 15:47:54   

Fajny klimat letniej włóczęgi (wzmianki o upale brzmią dość abstrakcyjnie ). Jak co roku, czytając zazdroszczę. Może poza tym wstawaniem o nieludzkiej porze. ;-)

Byłam w tamtej okolicy kilka razy, ale autem czy kajakiem to jednak co innego, bo bardziej się trzeba trzymać określonej trasy. Wędrówka albo rower dają inną perspektywę. Kilka uwag. :)

1. Macie tam też grupę rowerową? W jednym miejscu wspomniałeś o rowerzystach.
2. Chyba wyjątkowo dużo tym razem było różnych wieczornych atrakcji (przewodnicy, lokalne władze, koła gospodyń wiejskich i.t.p…)
3. Mamy na forum swojego człowieka z GB Kriepost, chociaż dawno się nie odzywał niestety. https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=295157#295157
4. Na czym polega gra terenowa „Czarna Perła”?
5. Intrygujące te latarnie umarłych.
6. Z nekrotematów ciekawy też cmentarz z monumentalnymi grobami w Wasilkowie.
7. A z zabawnych rzeczy zdecydowanie bocian z dziobem oblepionym gliną. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2022-01-04, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  

M_ajk 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2022-01-04, 20:24:19   

Ale z tym upałem to najprawdziwsza prawda! Może w jakieś pojedyncze dni padało, ale zasadniczo było gorąco.
Z tym wstawaniem to trzeciego dnia organizm sam się nastawia: wieczorem padaczka i wczesny sen, rano budzisz się wcześnie i wyspana.

1. Grupa rowerowa ostatni raz była chyba na Wale Pomorskim, może się obrazili, bo kiedyś im wytknęliśmy: rajd wysokokwalifikowany i PIESZY, a wy tu z tym żelastwem... Rowery były na otwarciu szlaku Tyzenhauza, to wypożyczyli na jeden dzień organizatorzy z Sokółki. A to na trasie to ktoś z dawnych uczestników pojawił się na chwilę... z żelastwem.

2. Atrakcji było dużo, ale tak jak napisaliśmy w posumowaniu, to bardziej dla tych, którzy traktują rajd jak tanie wczasy. Trudno, żeby mając trasę pod 30 km meldować się na mecie o godz. 14. Korzystaliśmy więc z lokalnych dobrodziejstw tylko, jeśli były później lub akurat dziś było krócej.

3. Z GB Kriepost nie mieliśmy wcześniej styczności, choć po schronach Linii Mołotowa zdarzało się wędrować (bardziej jako pretekst niż cel).

4. Niestety nie znam szczegółów "Czarnej Perły", tego dnia wróciliśmy nieco później (patrz punkt 2.). Ta gra to forma questu, tyle że nie papierowa. Trzeba było ściągnąć aplikację na smartfon i ganiać po Lipsku z gps-em. Nam się już nie chciało. Więcej tu: ./redir/www.lipsk.pl/inde...i-czarnej-perly
Aplikacja to zdaje się szkielet, w który można wbudowywać swoje schematy ./redir/mobilnegrymiejskie.pl/action-track/

5. O latarniach umarłych przeczytaliśmy po powrocie, na rajdzie przewodniczka w Sokółce coś mówiła o napoleońskim pochodzeniu kolumn. Ciągle się zastanawiam, gdzie ja to jeszcze widziałem. Na razie nie mam czasu przeglądać fotek z poprzednich lat, ale jakieś Roztocze?

6. W rzeczywistości te figury na cmentarzu w Wasilkowie sprawiają mieszane uczucia, trochę jak rekonstrukcja grodziska w Tumie.

7. Baliśmy się, że bocian sobie nie poradzi z tym dziobem. A mówią: nie wsadzaj dzioba w nie swoje sprawy. Wiem, nosa ;)

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2022-01-05, 18:14:53   

Dzięki za link do szkieletu gier mobilnych! Mnie to co prawda przerasta technologicznie, ale może się kiedyś przyda na zlot.

Wierzę w upały, miałam tylko na myśli, że takie opisy brzmią zupełnie abstrakcyjnie, jak je czytasz w styczniu, kiedy za oknem szaro i deszcz tłucze w parapet.

Nie dziwne, że się rowerzyści obrazili, skoro im wyjechaliście z „żelastwem”. Nie rozumiem takich animozji, bo lubię zarówno wędrować jak i jeździć na rowerze. Grunt, żeby się przemieszczać siłą własnych mięśni, odetchnąć świeżym powietrzem i patrzeć na krajobrazy.

Figury w Wasilkowie kiczowate rzecz jasna, ale właśnie dlatego chętnie bym je obejrzała. ;-)

A jak trafisz jeszcze na jakieś latarnie umarłych (albo informacje o nich), to wrzuć koniecznie, bo to ciekawe. :) Pamiętam, że czytałam książkę Hermana o takim tytule, ale kompletnie sobie nie przypominam odniesienia.

Czytalski 
Stały bywalec forum

Wysłany: Wczoraj 21:07:44   

Ciekawy ten szkielet gier, ale odniesienie do Pokemon GO mało trafne. Szukałem czegoś takiego bo marzy mi się zrobić grę z samochodzikowymi miejscami we Fromborku.

Odpowiedz do tematu