PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2016-11-19, 14:46
Artur Pacuła
Autor Wiadomość
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2021-12-22, 02:17:32   

No dobra, w końcu mogę coś napisać na temat książki Artura:

Gdzie jest dziewczyna z nutami?

Z tego co wiem, to jest chyba piąta część serii, ale dla mnie pierwsza i to ma znaczenie w mojej mini recenzji...
Ale po kolei.

Dostałem tą książkę od dobrego człowieka z tego forum, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Kto wie, ten wie :)
Jak już pisałem w jakimś tam wątku, przyniosłem książkę z poczty, mama moja droga była chora i to bardzo (źle było). Pochwaliłem się książką i została ona od razu przechwycona. Zajęło długo czasu zanim przeczytała, ale przeczytała i powiedziała mi:
"Synu, dawno nie czytałam lepszej książki"
Piszę to teraz serio, żeby nie było, że jakieś pochlebstwa.
Dodam jeszcze, że to emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, która w latach sprawności Lermontowa czy Tołstoja bez problemu czytała w rodzimym języku, bez tłumaczenia.
Oczywiście to czytanie zeszło dość długi czas i z przerwami, ale przeczytała.

Jak się drogi Arturze może gdzieś spotkamy, a mam nadzieję, że tak będzie, książkę będę miał ze sobą i od razu zażądam podwójnego autografu :)

Po takiej rekomendacji od prawie 90-letniej mamy wziąłem i ja się za czytanie :)
I oto moje przemyślenia.

Szczerze mówiąc, początek nie nastroił mnie dobrze. Jakoś nie mogłem wczuć się w historię. I nie mam na myśli szczegółów związanych z żeglowaniem jachtem, o czym Arturze wspominałeś w posłowiu, nie mam też na myśli wtrąceń historycznych, Jakoś tak o prostu formuła na początku wydała mi się dziwna. Pewnie wynika to z tego, że zacząłem czytać "od końca" :)
Jednakże w trakcie wciągnąłem się i wciągałem się coraz bardziej. Końcówka zaś wymiata, że tak w sposób młodzieżowy napiszę.
Skończyłem czytać jakąś godzinę temu i jestem pod wielkim wrażeniem!

Jest samochodzikowo, jak najbardziej. Postać Krygiera cały czas była dla mnie bardzo intrygująca, właściwie to nie wiedziałem czy ten człowiek odegra jakąś rolę w tej powieści, czy nie. Szczerze mówiąc, to na początku pomyślałem sobie, że to taki Pan Samochodzik bez jaj, za przeproszeniem.
Bardzo mi się od początku podobał sposób włączenia w całą akcję dzieciaków, plus Laura i jej relacje z ojcem. Mistrzowskie.

Bardzo dobrym pomysłem jest dzielenie rozdziału na małe części, takie podrozdziały, a przy okazji zmienianie akcji, piękna sprawa. Chodzi mi oczywiście o te trzy kółka :)

Znakomite jest przedstawienie samej historii malarza, który uwieczniał Panią Walewską, przypomnienie samej historii bytności Napoleona na naszych terenach, jak również nadziei Polaków co do niepodległości, którą miał nam dać, a jak wyszło każdy wie.

No i muszę wspomnieć koniecznie o niesamowitym opisie samej przeprawy przez Kanał Elbląski (pochylnie) i Iławski (śluzy i grobla na jeziorze Karnickim).

Koniecznie muszę przeczytać wszystkie części od początku!

I tylko na koniec pytanie mam, co to jest gra "Double"?

PS
Sobie przypomniałem, Bardzo mi się podobało nie rażące wtrącenie nowej technologii, typu jutub, tablet itp. Super. Nawet się nie odczuło podczas czytania, jakie są lata akcji!
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
Ostatnio zmieniony przez Chemas 2021-12-22, 02:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-12-22, 13:30:21   

Dobble to gra karciana, w której korzysta się z kart z symbolami. Zasady są proste do pokazania, ale ciężko je opisać na szybko.
_________________
Drużyna 1

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2021-12-22, 13:43:51   

Ja źle napisałem, dobble, a nie double :)
Muszę poczytać na temat tej gry.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2021-12-22, 18:21:40   

Chemasie, bardzo dziękuję Ci za recenzję mojej książki. Cieszę się, że mimo trudnego początku dotarłeś do końca i zakończyłeś czytanie z satysfakcją. Rozumiem wątpliwości dotyczące kilku spraw: zawijasów w pierwszych rozdziałach, żeglarstwa, roli Krygiera itp.

O nadmiarze żeglarstwa pisało mi kilku czytelników. Jednak uznałem, że uproszczę słownictwo tylko trochę. Miałem nadzieję, że nie znudzę na tyle, żeby czytać dalej, a niektórych może zaintryguję.

Wprowadzenie do akcji jest zawsze najtrudniejsze. Staram się nie iść na skróty, tylko być jak najbliżej rzeczywistości, więc nie chcę, aby nagle działy się nieprawdopodobne rzeczy. Próbuje uprawdopodobnić wszystko i może czasem trochę długo to trwa.

Od początku bohaterami moich książek są dzieciaki, a nie Boss. On tylko (czasem) łapie ich za rękę, aby nie włożyły palców w tryby jakiejś maszyny. Nakierowuje, podpowiada, ale oni ciągną wątki.

Ta książka była dla mnie sesją terapeutyczną podczas lockdownu. Siedziałem w domu i mogłem podróżować tylko w ten sposób rok temu. Wiatr we włosach miałem, kiedy otwierałem okno, a żaglem mogło być prześcieradło. Jeśli podobają Ci się opisy pływania kanałami i jeziorami, to wspaniale. Udało mi się popłynąć tam dopiero w tym roku. Nic nie poprawiłem :-)

Serdeczne pozdrowienia dla mamy! I dla Ciebie. Mam nadzieję na spotkanie w tym roku. Przy pierwszej okazji!
_________________


Artur Pacuła
 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2021-12-23, 16:23:23   

Drogi Chemasie, bardzo dziękuję za wpis na lubimyczytać.pl. Czy mógłbyś jeszcze ocenić ją tam w skali 1/10.

Będę wdzięczny.

:okulary:
_________________


Artur Pacuła
Ostatnio zmieniony przez Artur Pacuła 2021-12-23, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2021-12-23, 18:16:30   

Arturze oceniłem, ale jeszcze sprawdzę, może co nie zaskoczyło...
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-12-23, 18:31:09   

Odnośnie Lubimy Czytać. Czy seria ma jakąś oficjalną nazwę? Uzupełnienie tego w bibliotece LC pozwoli łatwo ułożyć to w kolejności, bo ja szykując się do zakupu urodzinowego dla siebie musiałem chwilę poszukać od czego mam zacząć.
_________________
Drużyna 1

 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-12-24, 09:49:47   

W ramach prezentu urodzinowo-świątecznego kupiłem sobie trzy pierwsze tomy 🙂 Jak tylko skończę bieżącą lekturę to biorę się za Koronę cara :)

IMG_24122021_093258_(1500_x_1080_piksel).jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 722,27 KB

_________________
Drużyna 1

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-12-24, 10:57:09   

Czytalski napisał/a:
W ramach prezentu urodzinowo-świątecznego kupiłem sobie trzy pierwsze tomy 🙂 Jak tylko skończę bieżącą lekturę to biorę się za Koronę cara


Dało się jeszcze wykorzystać forumowy rabat? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-12-24, 11:41:01   

Kupowałem w innym miejscu, bo zamawiałem coś jeszcze.
_________________
Drużyna 1

 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2021-12-24, 14:24:54   

Drogi Czytalski, niestety… kupiłeś tom 1, 3 oraz 4….

Zwrócę uwagę wydawcy, aby opisał na różnych portalach.

Skrzynia z karabinami jest nr 2.

PS. Rabat w sklepie oficyny 4em ciągle działa
_________________


Artur Pacuła
  
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-12-24, 14:39:34   

Czyli mam motywację aby kupić tom 2 😁 Jak będę miał chwilę to ogarnę to na LC.
_________________
Drużyna 1

 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2021-12-24, 14:43:40   

1. KORONA
2. SKRZYNIA Z KARABINAMI
3. GROT
4. DUKAT
5. DZIEWCZYNA Z NUTAMI

:-)
_________________


Artur Pacuła
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2021-12-24, 18:01:31   

Mam jak na razie tylko ostanie dzieło, mam nadzieję,że dokupię resztę, ale ja i tak korzystam z EMPIKA
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-12-25, 23:18:17   

Pojedyncze pozycje przeważnie zamawiam też w empiku (darmowa dostawa do salonu), ale tym razem różnica na 4 książkach była większa niż koszty przesyłki.
_________________
Drużyna 1

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2021-12-25, 23:36:54   

Ja w większości zamawiam w EMPIK-u z prostej przyczyny, mam darmowe kody podarunkowe z działalności na pewnym portalu. Wykorzystuję więc jak mogę :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-07, 22:21:21   

Artur Pacuła napisał/a:
Z24 napisał/a:
Zapowiada się ciekawie zważywszy, że czas i miejsce akcji odpowiada mniej więcej tym w "W pustyni i w puszczy". Zdaje się, że ojciec Stasia Tarkowskiego był inżynierem i brał udział w przebudowie Kanału Sueskiego. A powstanie Mahdiego ogarnęło m. in. tereny dawnego królestwa Meroe.


no comments :D


W poniedziałek odbiorę, to się wkrótce dowiem ;-) .
_________________
Z 24
 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2022-01-08, 22:21:01   

Z24 napisał/a:
Artur Pacuła napisał/a:
Z24 napisał/a:
Zapowiada się ciekawie zważywszy, że czas i miejsce akcji odpowiada mniej więcej tym w "W pustyni i w puszczy". Zdaje się, że ojciec Stasia Tarkowskiego był inżynierem i brał udział w przebudowie Kanału Sueskiego. A powstanie Mahdiego ogarnęło m. in. tereny dawnego królestwa Meroe.


no comments :D


W poniedziałek odbiorę, to się wkrótce dowiem ;-) .


Mam nadzieję na recenzję :-) Wiosną kolejny tom.
_________________


Artur Pacuła
 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2022-05-05, 10:52:58   

Jestem w trakcie ostatniego tomu i za chwilę napiszę więcej, ale na szybko się przyczepię do gry Double - w dwóch książkach pojawią się ta błędna nazwa, więc to już nie jest przypadek, a raczej celowe działanie. Tylko czy to ma jakieś znaczenie czy po prostu autor i redakcja nie podjęli trudu naprawienia tego błędu?
_________________
Drużyna 1

 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2022-05-05, 20:15:07   

Drogi Czytalski, podjęliśmy trud gry w tę wspaniałą grę. Kupa śmiechu :-) Bardzo dobra zabawa. Niestety moją manierą jest przeinaczanie i upraszczanie różnych nazw, np. fejs, esemes itp. W tym przypadku również :-)
_________________


Artur Pacuła
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 1,43 sekundy. Zapytań do SQL: 16