PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 15:45
Pan Samochodzik i Niewidzialni - opinie
Autor Wiadomość
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-03-31, 12:13:49   

Adi napisał/a:
Z24 napisał/a:
Zmotywowany, przedwczoraj czy może wczoraj wziąłem się do niewidzialnych. Bo i pora po temu odpowiednia (wiosna, zimno, deszcze itp.; notabene u mnie dzisiaj śnieżyło).

Uważaj bo pójdziesz za ciosem i przerobisz "Niesamowity Dwór" ;-)

:564:

Akurat w odnośnym temacie omawiamy nowo ujawnione źródło ;-)

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2021-12-10, 22:29:15   

Mnie się podobała ta część. Dopiero co sobie odświeżyłem, bo dawno nie czytałem i mało co pamiętałem.
Faktycznie, na początku strasznie mnie irytowała Monika, później jednak było już lepiej.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus

Wysłany: 2022-02-08, 09:20:32   

Przy okazji oczekiwania na konkurs odświeżyłem sobie po latach ten tom. Nie był i nie jest on moim ulubionym Samochodzikiem, ale w prywatnym rankingu wciąż mieści się raczej w górnej połówce tabeli. Jest ten ulubiony mazursko-jeziorowy klimat, mimo iż akcja nie toczy się latem. Jest Winnetou i Wielki Bóbr, jest Batura i Marczak, do tego akcja zdecydowanie nie jest stacjonarna,a ja właśnie lubię takie przemieszczanie się bohaterów. Oczywiście "plusy ujemne" też są - Monika z tymi swoimi absztyfikantami, peruczkami itp. bardziej mnie wkurzała niż fascynowała. Sami Niewidzialni - niby taka profesjonalna i świetnie zorganizowana grupa, tymczasem w Polsce reprezentowana jest przez jakieś niedorajdy, z których zresztą jeden działa na dwa fronty. No i to o czym już pisano w tym wątku - Tomasz bez sensu tracący czas u Wągrowskiego, a o miejscu ukrycia skrzyń dowiadujący się przypadkiem od Kędziorka, podczas gdy konkurenci dowiedzieli się szybciej

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2022-02-08, 09:56:21   

W moim rankingu Niewidzialni również nie są w czołówce, ale też i nie na samym końcu. Wielki plus dla mnie to właśnie postać Moniki i dużo sytuacji zabawnych między Tomaszem i Marczak. Mówiąc szczerze to chyba właśnie Marczak jest tym elementem, który napędza tą część.

Piotrus napisał/a:
Tomasz bez sensu tracący czas u Wągrowskiego

No niestety, muszę się zgodzić, jak również nagła podpowiedź od Kędziorka i samotny wypad Tomasza do Siemian. Bardzo to nierówne. Natomiast samo zakończenie i wyjaśnienie zagadki jest jak dla mnie super.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Odpowiedz do tematu