PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
78. Przesyłka z Petersburga
Autor Wiadomość
presto 
Czytał Samochodzika


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 60
Wysłany: 2010-01-07, 08:50:02   78. Przesyłka z Petersburga

W porównaniu do ostatnich pozycji w dorobku Sebastiana Miernickiego - powieść bardzo przeciętna. Raczej stylem przypomina jego nijakie, poczatkowe powieści.
Po przeczytaniu niewiele pozostaje w pamięci, bo prostu wszystko (historia, zagadka, postacie, klimat) jest tu mało ciekawe. Nawet umiejscowienie akcji w Tatrach niewiele tej powieści pomaga.
Raczej dla wytrwałych.
Ocena:3/5
 
 
carski Bartek 
Słyszał o Samochodziku
Bartek


Wiek: 29
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-07-09, 00:42:34   

Ja uważam, że Przesyłka z Petersburga była jedną z lepszych książek tego autora! Miło mi się ją czytało, może w sumie dlatego, że ciekawa historia się z nią wiąże...
_________________
Bartek
 
 
Arsen Lupin 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-03-14, 09:18:29   

jak dla mnie to taka w sma raz, nie rewelacyjna, ale też i nie zła :p można czytać
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-02-08, 10:53:32   

Mierna książka (dopasowała się do pseudonimu autora). Pewna ciekawość pojawiła się w momencie wprowadzenia postaci tajemniczego Amicusa. Reszta to standard Miernickiego. Autor ten napisał dużo lepsze tomy przed, jak i po "Przesyłce z Petersburga".
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Baatar 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 49
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2014-01-31, 22:22:46   

carski Bartek napisał/a:
Ja uważam, że Przesyłka z Petersburga była jedną z lepszych książek tego autora! Miło mi się ją czytało, może w sumie dlatego, że ciekawa historia się z nią wiąże...


Mnie skusiła właśnie ta niby "ciekawa historia" i niestety się rozczarowałem. Jest to pierwsza książka p. Miernickiego, którą przeczytałem więc nie mogę jej nijak uplasować w rankingu jego twórczości, ale pokrótce napiszę co mnie rozczarowało.
Po pierwsze, sama intryga historyczna. Spodziewałem się jakiegoś solidnego wątku w typie "political fiction", "historical fiction" albo historii alternatywnej, a tymczasem mamy ledwie zasygnalizowane istnienie jakiegoś dokumentu, który tak naprawdę nie wiadomo co zawierał, zaś potencjalne konsekwencje polityczne wynikające z jego treści wydają się mocno naciągane i wydumane.
Po drugie, cieniutka i nieprzekonująca jest argumentacja Artura, jaką wysuwa on przeciw ujawnieniu treści dokumentu. Wybaczcie, ale niechęć do kalania pamięci przodka wydaje mi się co najmniej bezsensowna, a dyskusje na ten temat z Pawłem Dańcem raczej pozbawione głębi i nieprowadzące do niczego.
Po trzecie, brakuje mi przekonującego uzasadnienia takiej szaleńczej pogoni przestępców za "przesyłką z Petersburga"; do końca nie wiem czy chodziło im o klejnoty, czy chcieli też zdobyć dokument, który podobno wywołać mógł polityczne trzęsienie ziemi....
I po ostatnie, akcja toczy się moim zdaniem trochę zbyt szybko, na czym niestety cierpi dopracowanie samej intrygi i głębsze uzasadnienie postępowania bohaterów.
Ogólnie, książeczkę ;-) połknąłem w dwa popołudnia, bez specjalnej satysfakcji, rozczarowany z powodów opisanych powyżej.
Pozdrawiam :607:
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-02-19, 19:40:57   

Książka typu przeczytać i zapomnieć - w sumie ani zła ani dobra, nic mnie specjalnie nie urzekło ani nic specjalnie nie podpadło ;-)

No może trochę szkoda Dańca, któremu kolejna już miłość przeszła koło nosa :p
 
 
 
MichalW 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 35
Dołączył: 26 Sie 2020
Posty: 24
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-12-03, 08:42:42   

Niby kolega Anety Mirek taki milczący typ a dziewczynę :D Dańcowi "podebrał" :D
Ostatnio zmieniony przez MichalW 2020-12-03, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 11