PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co aktualnie czytasz?
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-04-25, 13:25:24   

Berta von S. napisał/a:
Międzynarodowa przesyłka bookcrossingowa dotarła.
Cieszę się i życzę przyjemnej lektury. Jest na to chyba pewna szansa, wszak to też literatura kobieca. :)

Berta von S. napisał/a:
żeby szerokim łukiem omijać ambitną literaturę
Te dwie pierwsze książki, które opisujesz, nazywasz ambitnymi? Użyłbym innego przymiotnika. Dużo klasyków można nazwać ambitnymi. A klasykami stały się nie bez powodu. Poza tym - niektóre z nich stworzyły kobiety. ;-)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-25, 17:24:11   

John Dee napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Międzynarodowa przesyłka bookcrossingowa dotarła.
Cieszę się i życzę przyjemnej lektury. Jest na to chyba pewna szansa, wszak to też literatura kobieca. :)

Berta von S. napisał/a:
żeby szerokim łukiem omijać ambitną literaturę
Te dwie pierwsze książki, które opisujesz, nazywasz ambitnymi? Użyłbym innego przymiotnika.

Mówię nie o moich ocenach, tylko oficjalnym odbiorze. Wiadomo, że Szwaja to czytadełka dla kobiet. A o Iredyńskim słyszałam, że to ambitna literatura. Gdybyś zapytał jakiegoś znawcę literatury, raczej wątpię, żeby powiedział odwrotnie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-04-26, 07:09:55   

Ja wcale się nie czepiam. Kiepska literatury ambitna, a potem coś dobrego, choć lżejszego. I odwrotnie. Wszystko jasne. Historia mojego czytelniczego życia. :)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-04-27, 08:03:08   



Kto by pomyślał… Nim John stał się członkiem Monty Python był dwa lata nauczycielem geografii.



Ukończył studia prawnicze - to wiedziałem -, a swoją karierę w show-bizie rozpoczął tak właściwie… w Ameryce, w Nowym Jorku, gdzie otrzymał rolę w musicalu, w którym przez 6 miesięcy codziennie występował. Wtedy właśnie poznał Connie Booth - pracowała jako kelnerka w restauracji, w której spożywał swoje posiłki, oraz Terry'ego Gilliama.
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-04-28, 07:34:48   

Obrona Łużyna - po polsku.



 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-03, 06:22:47   

A teraz to :D

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-05-03, 09:11:24   

Tak przy okazji ponownego uruchomienia amerykańskich lotów załogowych na ISS:

_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
MarcinB 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3405
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2021-05-09, 09:22:38   

"Przed nocą styczniową" - Barbara Petrozolin-Skowrońska. :)
_________________


Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-10, 12:24:26   

John Dee napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Międzynarodowa przesyłka bookcrossingowa dotarła.
Cieszę się i życzę przyjemnej lektury. Jest na to chyba pewna szansa, wszak to też literatura kobieca. :)

Przeczytałam obydwie (idąc za ciosem jeszcze sobie odświeżyłam "Kwiecień"!) i chętnie napiszę kilka słów.

Tudzież zamieszczę fotorelację z pozostałości dawnego majątku Elizabeth von Arnim, bo tak się szczęśliwie złożyło, że byłam w jego okolicy w czasie majówki. :)

Tylko nie wiem, gdzie to wrzucać, bo chyba w kilku wątkach pisano na temat EvA.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2021-05-10, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-10, 14:49:24   

Trzy książki tego samego autora jednym ciągiem? Nawet już nie pamiętam, czy i kiedy mi się to ostatni raz zdarzyło. Oczywiście jestem ciekaw Twoich wrażeń. Z mojej strony mógłbym dodać recenzję “Idylli księżniczki”, którą niedawno zakończyłem.

Recenzje i relację możesz umieścić np. tu https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=5207 , albo, jeśli wolisz, tylko recenzje, a o Buku/Nassenheide napiszesz w dziele o naszych wyprawach. Twoja decyzja. :)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-10, 21:05:43   

John Dee napisał/a:
Trzy książki tego samego autora jednym ciągiem? Nawet już nie pamiętam, czy i kiedy mi się to ostatni raz zdarzyło.

No to mnie zdziwiłeś. Bo mi się takie czytanie seriami wydaje oczywiste. Jak mam ochotę na jakiś klimat, to często biorę kolejno książki tego samego autora. Trzy to wcale nie tak dużo. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-12, 19:45:43   

Berta von S. napisał/a:
No to mnie zdziwiłeś. Bo mi się takie czytanie seriami wydaje oczywiste. Jak mam ochotę na jakiś klimat, to często biorę kolejno książki tego samego autora. Trzy to wcale nie tak dużo. ;-)
Mam inaczej. Jeśli coś bardzo mi się spodobało, to pragnę tym uczuciem jakiś czas się rozkoszować, pomyśleć, analizować. Więc póki co daję szansę innemu autorowi. Dopiero po jakimś czasie powracam do pierwszego, oczywiście z wielkimi oczekiwaniami. :)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-13, 07:25:26   

Czytam ostatnie rozdziały "Blaszanego bębenka” Grassa, których akcja rozgrywa się na dwa kroki od mojej chaty. :D

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-13, 10:11:48   

John Dee napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
No to mnie zdziwiłeś. Bo mi się takie czytanie seriami wydaje oczywiste. Jak mam ochotę na jakiś klimat, to często biorę kolejno książki tego samego autora. Trzy to wcale nie tak dużo. ;-)
Mam inaczej. Jeśli coś bardzo mi się spodobało, to pragnę tym uczuciem jakiś czas się rozkoszować, pomyśleć, analizować. Więc póki co daję szansę innemu autorowi. Dopiero po jakimś czasie powracam do pierwszego, oczywiście z wielkimi oczekiwaniami. :)

Właśnie dlatego, że pragnę się przez jakiś jeszcze czas "rozkoszować" klimatem, który mi się spodobał, staram się go przedłużyć - sięgając po kolejne książki tego samego autora (albo podobne w typie). Nagła zmiana byłaby tu zgrzytem.

Przeskakuję na nowy klimat dopiero wtedy, gdy zmieni mi się z jakiegoś powodu nastrój lub zmuszą mnie czynniki zewnętrzne - np. ktoś mi może pożyczyć X, ale trzeba za dwa dni oddać, nie chcę zabierać w podróż grubej książki, zbliża się termin przesyłania punktacji w SKR i.t.d. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-15, 19:48:27   

Berta von S. napisał/a:
Właśnie dlatego, że pragnę się przez jakiś jeszcze czas "rozkoszować" klimatem, który mi się spodobał, staram się go przedłużyć - sięgając po kolejne książki tego samego autora
Hm… Coś w tym jest. Nie sięgnąłbym oczywiście ponownie po autora, który właśnie mnie rozczarował, ale i z książkami pisarzy, których szczególnie cenię, staram się obchodzić oszczędnie, wiedząc, że mogę na nich polegać, gdy wskutek jakiejś czarnej serii zacznę tracić wiarę w siłę literatury. Ale jeśli chodzi o autorów leżących gdzieś w pośrodku tego spektrum można śmiało zastosować Twoją metodę.

Powiedziałem, a słowo obróciłem już nawet w czyn. Zakończyłem wczoraj “Blaszany bębenek” Grassa, a dzisiaj natychmiast przeczytałem drugą część trylogii gdańskiej „Kot i mysz”, a raczej “Katz und Maus”. Przyznaję, że świetny to był pomysł. Dzięki za zachętę. :)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-15, 20:19:55   

A że Salman Rushdie niezwykle pochlebnie wypowiedział się o “Blaszanym bębenku”, biorę się teraz za jego wczesną powieść “Midnight's Children”.


./redir/akm-img-a-in.tosshub.com/indiatoday/images/story/201806/rushdie.jpeg?FfhaNTlr5.vmRjv8M_NuV9HEoU_cnYgu&size=770:433
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-05-22, 18:07:00   

Yann Martel: Życie Pi.
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-06-29, 20:22:11   

Postanowiłem, że czas odświeżyć sobie "Wakacje" Putramenta. :)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2021-07-12, 12:23:33   

Czytam debiut literacki Quentina Tarantino, "Once Upon a Time in Hollywood". Słynny reżyser poszerzył wydarzenia znane nam z jego filmu znacznie; długo i wnikliwie analizuje przykładowo przyczyny sukcesu, jaki Polański odniósł z “Dzieckiem Rosemary” równie ciekawie pisze o filmach, które kaskader Cliff lubi oglądać i dlaczego - domyślam się, że są to również ulubione filmy Quentina. Jestem zaskoczony, jak dobrze ta książka jest napisana. Czyta się jednym tchem.


./redir/wiki.tarantino.info/images/Oncebook.jpg
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-12, 13:27:48   

Na wakacje to trzeba coś lżejszego, np. jedna z najlepszych powieści wodno-wędkarskich:

Znak żółwia.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 36,76 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 12