PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2021-04-26, 07:51
Czterej Pancerni i Kloss i nie tylko
Autor Wiadomość
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2019-12-14, 22:07:46   Czterej Pancerni i Kloss i nie tylko

Czterej Pancerni i Kloss

./redir/www.facebook.com/...09145259363315/
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2021-04-17, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-12-14, 22:12:36   

:564:
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-12-15, 12:56:52   

Pierwsze to widzę! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-17, 10:18:02   

Całkiem nowa wrzuta na Youtube z pokolorowanymi Czterema pancernymi:

https://www.youtube.com/watch?v=CaI8QqWzSPM
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-17, 12:39:47   

Obrzydliwość... te zgniłe kolory niewiele mają wspólnego z prawdziwymi. Mniej to realistyczne niż oryginał. W dodatku przedmioty zmieniają barwę.
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2021-04-17, 17:50:14   

"Wysoką" jakość tych algorytmów kolorujących proponuje wziąć pod uwagę wszystkim tym, którzy boją się że "ło panie, ta sztuczne ynteligencje to światem zawładną i co to będzie"... :p
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2021-04-24, 07:22:26   

Tym bardziej trzeba się obawiać, bo kiedy już zawładną to wszyscy tak będziemy wyglądali.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-24, 07:35:06   



taki mały off-topic
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-24, 10:50:19   

Dobre!

W ostatnich tygodniach przypomniałem sobie Pancernych, pierwszy raz chyba od podstawówki...

I przy okazji, znalazłem w internecie, nawet w Wikipedii informację, że serial ten kręcono m.in. na poligonie w Biedrusku pod Poznaniem, m.in. na pobliskim moście nad Wartą. Przy czym jak takowego mostu w serialu nie widziałem, a miejscowe lokalne strony internetowe też podchodzą do tego newsa z rezerwą. Jest tu może ktoś kto siedzi w tematyce miejsc związanych z Pancernymi?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-24, 12:12:29   

Szara Sowa napisał/a:
Dobre!

Jest tu może ktoś kto siedzi w tematyce miejsc związanych z Pancernymi?


Sceny w Berlinie kręcono na lotnisku szybowcowym w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie została wybudowana Brama Brandemburska o wysokości 24m w skali 1:1 i 15 kamienic. Scenografia ta została wykorzystana jeszcze w innych filmach.

Sporo plenerów było w bliższej lub dalszej okolicy Łodzi.
Więcej na stronie ./redir/filmowelodzkie.pl/filmy/czterej-pancerni-i-pies/

Z tego co sobie przypominam to chyba jeszcze zamek Czocha też grał w tym filmie, ale tego nie jestem 100% pewien.
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2021-04-24, 13:03:27   

Na pewno też Żagań i Kłodzko, tam gdzie Janek pije piwo, a Gustlik z Grzesiem puszczają płyty... po ulicy ;-) Żagań podobno udawał Warszawę w czasie powstania, a plenery Kotliny Kłodzkiej to była Syberia z pierwszego odcinka. Także Gdynia i słynna poniemiecka torpedownia w tle, gdy pancerni docierają do morza.
A wiecie, że Janka przez chwilę grał inny aktor? ;-)
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2021-04-24, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-24, 13:11:44   

./redir/filmowelodzkie.pl/filmy/czterej-pancerni-i-pies/

Antracyt napisał/a:
Sceny w Berlinie kręcono na lotnisku szybowcowym w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie została wybudowana Brama Brandemburska o wysokości 24m w skali 1:1 i 15 kamienic. Scenografia ta została wykorzystana jeszcze w innych filmach.


Chyba jednak jeszcze tylko w filmie "Kierunek Berlin" (przynajmniej brama).
Tak czy inaczej robi imponujące wrażenie...

w Spale realizowane były ujęcia przy moście na Pilicy. Tutaj Czereśniak przeprawia się przez bagna aby zameldować w polskim dowództwie o pojmaniu pozostałych członków załogi.

Podczas oglądania tej sceny obstawiałem że to jest jednak atelier...
A jednak Tomuś czołgał się po prawdziwym bagnie...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2021-04-24, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-24, 13:30:44   

./redir/filmpolski.pl/fp/index.php?film=121749

Ten link bardzo rzetelnie podaje plenery filmowe i zgodnie z moimi przewidywaniami nie ma tam Poznania ani okolic. Dzięki Antracycie, klikam pomógł! :564:

A swoją drogą to takie oglądanie po latach pozwala odkrywać ciekawe rzeczy, np. zauważyłem że kompletnie nie zauważam chemii między Marusią a Jankiem, co widać to to, że to Marusia podrywa cały czas Janka i za nim biega...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2021-04-24, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2021-04-24, 16:19:26   

Za książką Czterej pancerni i pies. Przewodnik po kulisach serialu Marka Łazarza:

Podczas realizacji II i III serii zdjęcia we wnętrzu czołgu były bardziej realistyczne - ujęcia powstawały w prawdziwym pojeździe. Wykorzystano do tego celu czołg z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu. Był to model dydaktyczny służący do prowadzenia wykładów z budowy czołgu. Pojazd miał specjalnie wycięte fragmenty pancerza (...)

Świadkiem realizacji ujęć na terenie szkoły w Poznaniu był pan Marian Moszycki:
"Pancerni gościli w naszej szkole kilka tygodni. Zdjęcia były kręcone w jednej z hal dydaktycznych, gdzie stał ten powycinany czołg. Pewnego dnia podczas przerwy w zajęciach poszliśmy z kolegami popatrzeć, jak pracują filmowcy. Wyglądało to zabawnie, bo w czołgu siedzieli aktorzy, a na wieży stał człowiek z polewaczką. Dopiero oglądając film, zrozumiałem, po co była ta polewaczka - trafiliśmy akurat na scenę, w której załoga pokonuje zalany tunel metra. W jednym z ujęć na Wiesława Gołasa zaczyna lać się woda i to właśnie na realizację tego momentu trafiliśmy. Wiem, że wielu kolegów ze szkoły uczestniczyło w zdjęciach w charakterze statystów. Kiedy kręcono sceny z udziałem Grigorija, czyli na dole czołgu, w tle czasami widać nogi pancernych stojących w wieży - byli to często żołnierze z naszej szkoły, przebrani w kostium któregoś z aktorów."

Warto wspomnieć, że poznański "Rudy" był wyprodukowany jeszcze w czasie wojny. Czołg został zniszczony podczas walk o Poznań w lutym 1945 roku.


Tak więc poznańskie plenery może nie, ale szkoła i społeczność owszem :)

20210424_111821_copy_1674x2232.jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 645,92 KB

_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2021-04-24, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-24, 17:56:42   

Tak, o tym czołgu to wiem. :)
Natomiast plenery to raczej jest plotka, której zaczątek pewnie z tego się wziął.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Adi 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 7162
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2021-04-24, 18:45:37   

Szara Sowa napisał/a:
kompletnie nie zauważam chemii między Marusią a Jankiem


Masz na myśli cały serial, czy też poszczególne "sezony"? :)

Wydaje mi się, że Janek na początku był normalnym chłopcem. Widać to doskonale w książce. Dopiero dopisane rozdziały (od wątku gdańskiego) sprawiły, że Janek stał się szorstki i ostry. To już nie jest ten wesoły i beztroski chłopak :) Funkcja dowódcy - zwyczajnie dała mu w kość. Coś w tym jest, że wątki miłosne są słabe. Nie narzekam jednak na to, bo został zachowany fajny "podział". Mam wrażenie, że w początkowych odcinkach, był jednak bardziej romantyczny ;-) W książce (od wątku gdańskiego), która jest przełożeniem scenariusza....Janek jest cholernie irytujący. Więcej uwagi poświęcono Lidce, a Marusia zeszła na dalszy plan. Tylko, że Janek nie miał już takiej głowy do amorów ;-)
_________________


Co się z nami stanie? Świat zadecyduje...
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2021-04-24, 18:58:31   

Adi napisał/a:
Coś w tym jest, że wątki miłosne są słabe.


Gdyby nie taniec Marusi zgodziłbym się z Tobą. ;-)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-24, 20:39:51   

Adi napisał/a:
Janek stał się szorstki i ostry. To już nie jest ten wesoły i beztroski chłopak


Tak, po 8 odcinku można do tej postaci stracić sympatię. Mnie jednak najbardziej przeszkadzała taka, hm plebejskość od 2 serii. W serii I był Czereśniak i miało to swój urok i było zabawne jako wątek trzeciorzędny. Widocznie scenarzyści uznali że skoro tak się to spodobało, to pociągnęli dalej w osobie Tomusia i jego worka, krów, a także w osobach niektórych żołnierzy z kresów. Zaczyna też drażnić nonszalancja w zachowaniach (te granaty na pobudkę, to robienie z Niemców głupków na każdym prawie kroku, niepotrzebne rozwalanie bram czołgiem).
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Adi 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 7162
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2021-04-24, 21:12:14   

Protoavis napisał/a:
Adi napisał/a:
Coś w tym jest, że wątki miłosne są słabe.


Gdyby nie taniec Marusi zgodziłbym się z Tobą. ;-)


Zapomniałem! :D W książce podoba mi się moment wyznawania uczucia przy domu Janka, a w serialu :065: może "wyzwolenie" Marusi z rąk SS-manów.
_________________


Co się z nami stanie? Świat zadecyduje...
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-24, 23:40:53   

Kupę lat temu oglądałem jakiś program o realizacji "4 panc. i psa". Tam był ten pocięty czołg. To oczywiste, że sceny wewnątrz czołgu musiały być kręcony w takim ustrojstwie lub w jakiejś imitacji, bo po prostu w czołgu nie ma za bardzo miejsca na ustawienie kamery, a już na pewno nie na zdjęcia w szerszym planie.
W 79' na pewnym poligonie zdarzyło mi się wleźć do takiego wypatroszonego T-34, który służył tam do ćwiczeń. Nigdy nie byłem postury Goliata, ale i tak tam było ciasno :D .
Nie wiem skąd facet wydumał, że T-34 były na stanie do 89' r. Jak sobie przypominam, tylko z jednej wypowiedzi pewnego oficera mogłem wywnioskować, że T-34 były gdzieś tam w jakichś zapomnianych magazynach. Na chodzie widywałem je wyłącznie na zdjęciach, w kinie i w TV.
_________________
Z 24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,98 sekundy. Zapytań do SQL: 16