PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drzewo genealogiczne (zespół badawczy)
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2021-03-22, 09:33:35   

Teraz jest o wiele jaśniej! Dobra robota! :564:
Klikam "pomógł"!
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 139 razy
Wysłany: 2021-03-23, 00:37:44   

MariuszD napisał/a:

Tutaj mozna obejrzeć w postaci "drzewka"

Dzięki! :)

Wytłumacz(cie) mi jeszcze tylko, dlaczego Bronisław syn Antoniego (brzmi samochodzikowo :okulary: ) ma inne żony i trochę innego syna?

Na pierwszym drzewku ożenił się z Katarzyną Jurkiewicz i miał z nią syna Jana Stanisława Nowickiego – ojca ZN.

A na drugim drzewku ożenił się z Magdaleną Młynarską i miał z nią syna Stanisława Nowickiego (bez Jana).

przodkowie Nienackiego kopia.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 756,78 KB

MariuszD 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2021-03-23, 07:43:21   

Wygląda na to, że Bronisław syn Antoniego i Antoniny Kowalskiej, nauczyciel żenił się dwa razy. Pierwszą żoną była Magdalena Młynarska (poslubiona w 1876), a drugą Katarzyna Jurkiewicz (ślub w 1887).
To drugie małżeństwo opisywał w tym wątku Marcin Marynicz w grudniu 2019. Mnie udało się trafić na ślad tego pierwszego. Trochę nad tym ubolewam, ale jak na razie wszystkie odnalezione przeze mnie dokumenty związane są jedynie z tym pierwszym małzeństwem (i dziećmi tej pierwszej pary) - tym mniej istotnym z punktu widzenia naszego głównego bohatera.
Jesli będę w stanie na własne oczy obejrzeć dokumenty dotyczące tego drugiego, bardziej istotnego małżeństwa, nie omieszkam i o nim napisać.

Wczoraj trafiłem na ślad Stanisława urodzonego z tego pierwszego małżeństwa w 1879 w Rozalinowie, parafia Grabienice, a około roku 1920 zamieszkałego w Łodzi.

Pozdrawiam,
Mariusz Dąbrowski

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2021-03-24, 00:53:55   

Rozumiem, teraz się nieco rozjaśniło. :)

A trafiłeś może na ślad jakiekolwiek powiązań między Nienackim, a Nowickimi z Parcic?

./redir/pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Nowicki_(poseł)
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2021-03-24, 00:54, w całości zmieniany 1 raz  

MariuszD 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2021-04-08, 08:08:53   

Berta von S. napisał/a:

A trafiłeś może na ślad jakiekolwiek powiązań między Nienackim, a Nowickimi z Parcic?

Zmotywowany po części Twoim pytaniem a po części przez mirekpiano postanowiłem zgłębic tę kwestię.
Na podstawie danych z Wikipedii o dacie i miejscu urodzenia mozna łatwo dotrzeć do aktu urodzenia Nowickiego w parafii Domaniew. Jednak okazuje się, że urodzonemu tam chłopcu nadano imię Feliks a nie Witold. Zakładając jednak, że to ta sama osoba pokusiłem się o odnalezienie kilku pokoleń przodków Feliksa, głównie w linii męskiej.
Ojciec Mikołaj urodził sie w parafii Tur w 1850, dziadek Feliks Marcin - w parafii Leźnica Wielka w 1810 a pradziadek Wojciech około 1780-90.
Z Nowickimi - przodkami Nienackiego prostego połączenia nie widzę.

Pozdrawiam,
Mariusz

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2021-04-08, 11:22:42   

MariuszD napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Zmotywowany po części Twoim pytaniem a po części przez mirekpiano postanowiłem zgłębic tę kwestię.
Na podstawie danych z Wikipedii o dacie i miejscu urodzenia mozna łatwo dotrzeć do aktu urodzenia Nowickiego w parafii Domaniew. Jednak okazuje się, że urodzonemu tam chłopcu nadano imię Feliks a nie Witold. Zakładając jednak, że to ta sama osoba pokusiłem się o odnalezienie kilku pokoleń przodków Feliksa, głównie w linii męskiej.
Ojciec Mikołaj urodził sie w parafii Tur w 1850, dziadek Feliks Marcin - w parafii Leźnica Wielka w 1810 a pradziadek Wojciech około 1780-90.
Z Nowickimi - przodkami Nienackiego prostego połączenia nie widzę.

Pozdrawiam,
Mariusz

Szkoda. :/

Ale i tak Ci dam "pomogła" za trud poszukiwań. Przynajmniej teraz jest w tej kwestii jasność.

Irytujące swoją drogą z tymi imionami, już kilka razy się na coś podobnego natykałam próbując kogoś szukać, że jedna osoba funkcjonowała pod różnymi imionami (czasem i nazwisko się zmieniało). :027:

Odpowiedz do tematu