PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sobowtóry Nienackiego
Autor Wiadomość
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2020-12-06, 12:42:46   

Berta von S. napisał/a:
No i dla mnie osoba z prawego zdjęcia ma zimniejszą "duszę". ;-)

To może (choć nie musi) wynikać z jaśniejszej barwy oczu i z ich szerszego rozwarcia na prawym zdjęciu. Z kolei te dwie różnice mogą być stałe, albo mogą wynikać z innego oświetlenia lub (w przypadku ułożenia powiek) nastroju.

Do listy obiektywnych różnic dodałbym inne sklepienie czoła: na lewym zdjęciu widzimy jakby jego uwypuklenie, które - gdyby występowało - byłoby chyba dostrzegalne również na prawym.

Subiektywnie powiem, że mężczyźni wydają mi się niezwykle podobni do siebie. Mimo to, znając Borsuka tylko z fotografii i z kamerki wirtualnego zlotu, bez większych wątpliwości wskazałem go na lewym zdjęciu, zanim przeczytałem odpowiedź Berty. Czy słusznie - to się okaże; chodzi mi teraz o to, że stopień podobieństwa, choć w moich oczach bardzo wysoki, nie posuwa się aż do identyczności.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Borsuk 
Twórca
Mieczysław Płocica autor książek dokumentalnych



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 550
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-12-06, 12:52:57   

Słusznie, ja jestem na zdjęciu z lewej. To z prawej przesłała mi jakaś dziewczyna na fb, która przypadkiem trafiła na mój profil i stwierdziła, że jestem niezwykle podobny do jej brata czy kuzyna, tego właśnie ze zdjęcia. Więcej fotek nie mam, ale osobiście widzę podobieństwo.
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-06, 17:07:02   

Borsuk napisał/a:
To z prawej przesłała mi jakaś dziewczyna na fb, która przypadkiem trafiła na mój profil i stwierdziła, że jestem niezwykle podobny do jej brata czy kuzyna, tego właśnie ze zdjęcia. Więcej fotek nie mam, ale osobiście widzę podobieństwo.

Może poproś o więcej. Ciekawe, czy na innych zdjęciach też jest tak duże podobieństwo. :)

Kynokephalos napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
No i dla mnie osoba z prawego zdjęcia ma zimniejszą "duszę". ;-)

To może (choć nie musi) wynikać z jaśniejszej barwy oczu i z ich szerszego rozwarcia na prawym zdjęciu. Z kolei te dwie różnice mogą być stałe, albo mogą wynikać z innego oświetlenia lub (w przypadku ułożenia powiek) nastroju.

Możliwe - przy jasnych oczach bardziej się odcinają zwężone źrenice, a źrenice się zwężają przy negatywnych emocjach (pomijając oczywiście mocne oświetlenie). Może też mieć znaczenie fakt, że rysy kolegi z FB są ostrzejsze. Mam też wrażenie, że widzę jakieś napięcie, którego nie ma w zdjęciu Borsuka.

Kynokephalos napisał/a:
Subiektywnie powiem, że mężczyźni wydają mi się niezwykle podobni do siebie. Mimo to, znając Borsuka tylko z fotografii i z kamerki wirtualnego zlotu, bez większych wątpliwości wskazałem go na lewym zdjęciu, zanim przeczytałem odpowiedź Berty.

No właśnie. Ja napisałam, że Borsuk to ten w żółtym. Ale już po przejściu do innego wątku pomyślałam sobie, że skoro pyta, to może jakaś jest w tym jakaś pułapka i ten z prawej to też on, tylko na zdjęciu z jakiejś innej fazy życiowej. Więc wróciłam do tego wątku, żeby jeszcze raz przyjrzeć się zdjęciom. Ale mimo bardzo dużego podobieństwa nie byłam w stanie sobie wyobrazić, że to mógłby być Borsuk.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2020-12-06, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maj 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Cze 2020
Posty: 1468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-06, 17:44:18   

Borsuk napisał/a:
Słusznie, ja jestem na zdjęciu z lewej. To z prawej przesłała mi jakaś dziewczyna na fb, która przypadkiem trafiła na mój profil i stwierdziła, że jestem niezwykle podobny do jej brata czy kuzyna, tego właśnie ze zdjęcia. Więcej fotek nie mam, ale osobiście widzę podobieństwo.


Patrząc na spokojnie i dłużej, mając 2 zdjęcia obok siebie, widzę 2 różne twarze, niepodobne co do zasady, choć o podobnych pewnych cechach.
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk

Wysłany: 2020-12-06, 18:20:19   

Berta von S. napisał/a:
Kozak napisał/a:

Bardzo podobni, ale widać różnice :D Kształt głowy i widoczne na prawym zdjęciu "pieprzyki" :okulary:

Kształt głowy wygląda trochę inaczej zależnie od wagi, a pieprzyki można usunąć.

Miałem na myśli to, że twarz Borsuka jest bardziej pociągła. Oczywiście, że pieprzyki można usunąć. Można też zrobić operację plastyczną nosa :D Bardziej miałem na myśli widoczne, charakterystyczne różnice pomiędzy Panami :)
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-07, 00:37:03   

Kozak napisał/a:

Miałem na myśli to, że twarz Borsuka jest bardziej pociągła. Oczywiście, że pieprzyki można usunąć. Można też zrobić operację plastyczną nosa :D Bardziej miałem na myśli widoczne, charakterystyczne różnice pomiędzy Panami :)

Jasne. Miałam tylko na myśli, że pewne elementy mogą się z czasem zmieniać, a inne raczej nie (o ile nie będzie jakiejś poważniejszej chirurgicznej ingerencji). W sensie wykluczenia tezy Szarego, że to ten sam gość w różnym wieku. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 11