PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Stówą Panie kustosz ... czyli duchy Niesamowitego Dworu
Autor Wiadomość
Oskarek 
Fanatyk Samochodzika
Awanturnik forumowy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 4008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-11-21, 14:30:49   

Szara Sowa napisał/a:
No więc już nadrabiam zaległości!
Tak na marginesie to wczoraj mi jeszcze komórka wpadła do miski z wodą, przy ratowaniu pralki, a na ten numer miał dzwonić kurier od akumulatora. Masakra normalnie...
No ale pralka już chodzi, bo mimo różnych podejrzeń winny okazał się bezpiecznik, a komórka też wróciła do formy po wyschnięciu! :D

Myślałem, że ja miałem wieczór stresujący :D jednak Twojego nie przebiję



Szara Sowa napisał/a:
O! To może z kimś kogo lubisz przeprowadziłbyś wywiad dla forum? :564:

Fajny pomysł :564:

She napisał/a:
"Klub włóczykijów" Niziurskiego!


Wczoraj odebrałem paczkę z Empiku i miałem brać się za lekturę Halnego, ale widzę, że musi poczekać :)

Trzeba brać Niziurskiego do ręki - przyjemny tytuł na konkurs
_________________
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2020-11-21, 14:51:13   

darkman napisał/a:
Poza tym Ryszard jest niesamowitym obserwatorem naszej niełatwej rzeczywistości. polecam lekturę jego bloga ./redir/ryszardcwirlej.pl/
Jestem tam stałym czytelnikiem.

Bardzo sprawny pisarz, lubię jego cykl o milicjantach z Poznania, ale na fejsie musiałem go pożegnać, właśnie ze względu na nadmierną "agitkę" polityczną. Nie to, żebym się z nim nie zgadzał, ale było tego zwyczajnie za dużo.
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2020-11-21, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-21, 15:16:06   

Jeszcze przejrzałem, to co mnie wczoraj ominęło i w pewnym momencie zacząłem sobie wycinać co smaczniejsze konkursowe cytaty, które mnie powoli rozwalały.
A więc wspomnień czar:

Adi napisał/a:
Ale przyznajmy uczciwie. Organizatorzy jednak poczuli swego rodzaju stres...nagle pytanie jest łatwe i przejrzyste :027:


darkman napisał/a:
darkman nie lubi jasnych i przejrzystych pytań, jasne i przejrzyste to ma być piwo :564:


Athenais napisał/a:
Nasza odpowiedź spekulantom to terminowa dostawa ziemniaków!


Adi napisał/a:
Uczciwi organizatorzy chlubą forum! :564: [/size]


Alchemia napisał/a:
a mówiłam, nie pij metanolu


darkman napisał/a:
są takie konkursy które się nawet fizjologom nie śniły :564:


Pierre Tendron napisał/a:
darkman Wysłany: Dzisiaj 21:41:03
a tamtego inżyniera architekta anulujemy

dobrze, bo gdybyście uznali budowlańca, to by mnie wyrzuty sumienia zeżarły :)


Bóbr Mniejszy napisał/a:
Darkman: nie pisz pogrubiona czcionka, to zabiera pamiec operacyjna :D


Pierre Tendron napisał/a:
wykończyliśmy serwer, konkursownik, a pewnie gdyby nawinął się bojler, to też byśmy go pewnie stratowali


Berta von S. napisał/a:
Teraz się wypsztykają z kuflami, a potem nie będzie komu gratulować i dziękować. ;-)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 15:24:41   

Piełkne podsumowanie. Sama esencja wczorajszej edycji konkursu :D inaczej mówiąc albo pisząc - niedawnych wspomnień czar :p

a medale od Lolka prześliczne. Wielki Szacunek.
:D
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2020-11-21, 16:11:07   

Dzięki Lolek! Bardzo fajna i kolorowa ikonka, jak na jesień przystało :564:
_________________
Drużyna 2

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-11-21, 16:33:09   

Dziękuję za super ikonkę :564: Dzięki Lolku :)

She napisał/a:
"Klub włóczykijów" Niziurskiego!

Niech będzie :D

Przy okazji chciałbym wyjaśnić małe nieporozumienie …
darkman napisał/a:
Pytanie 20. W którym roku car Aleksander I wydaje ukaz o zniesieniu wolnomularstwa?

Hebius napisał/a:
1822

Oskarek napisał/a:
Odp. 1821.

Hebius napisał/a:
mam reklamację odnośnie pytania 20.

Hebius napisał/a:
При Павле I гонения на масонов прекратились, а правительство Александра I разрешило деятельность масонских лож, стремясь поставить их под надзор и даже использовать в своих интересах. Однако 1 августа 1822 года все тайные общества, включая и масонские ложи, были официально закрыты высочайшим рескриптом Александра

Hebius napisał/a:
o ukaz cara zamykające loże [/size]

Hebius napisał/a:
darkman napisał/a:
Hebius, co jest?

Cyrylica przez konkursownik nie weszła.
При Павле I гонения на масонов прекратились, а правительство Александра I разрешило деятельность масонских лож, стремясь поставить их под надзор и даже использовать в своих интересах. Однако 1 августа 1822 года все тайные общества, включая и масонские ложи, были официально закрыты высочайшим рескриптом Александра

darkman napisał/a:
Hebiusie drogi, ZN nie pisał cyrylicą, ani też jakowymś historykiem nie był. Nie był nawet badaczem forumowym, ale na jego tekstach bazujemy :D i niech tak zostanie bo fajnie nam to wychodzi :D

Czarny Wojtek napisał/a:
Hebius ale bazujemy na książce, która nie koniecznie jest zgodna z historią. :564:


Poniższy cytat był inspiracją dla organizatorów konkursu.
Pani B. Wierzchoń powiedziała: Toteż w 1821 roku wydaje car ukaz o zniesieniu wolnomularstwa, zarzucając masonom, że zamiast zajmować się dobroczynnością, prowadzą działalność polityczną. Na mocy ukazu zamknięto wszystkie loże w Polsce i w Rosji, a przynależność do wolnomularstwa była ścigana policyjnie.

Dla Pana Samochodzika (ZN) natomiast inspiracją była książka, której tytuł znajdziemy w tym cytacie:
Tak żartowaliśmy ze sobą i tylko panna Wierzchoń wciąż milczała ponuro.
Potem Marysia wzięła do ręki książkę którą przed kolacją przeglądała panna Wierzchoń i głośno przeczytała tytuł:
Wolnomularstwo. Wypisy z encyklopedii. — I zapytała: — Co to są wolnomularze?


Temat tej książki na Naszym Forum wywołał przesympatyczny kolega Z24:
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=435733#435733

A jaki dla Tomasza NN fragment z tej książki był inspiracją? Ten (strona 21):
Obudzony w Rosji i w Polsce ruch wolnościowy pod przewodnictwem wybitnych wolnomularzy zmienił zapatrywanie cesarza Aleksandra na wolnomularstwo.
D.12 sierpnia r. 1821 wydał on ukaz o zniesieniu wolnomularstwa, przytaczając następujące motywy: (…) Ukaz ogłoszony został w Królestwie Polskiem 25 września tegoż roku i wszystkie loże zostały zamknięte.

https://www.sbc.org.pl/dl...tion/928?id=928

Tak przy okazji. Ten sam fragment przeczytamy na stronie 10, w książce Stanisława Małachowskiego-Łempickiego, pod tytułem: Wykaz polskich lóż wolnomularskich oraz ich członków w latach 1738–1821 poprzedzony zarysem historji wolnomularstwa polskiego i ustroju Wielkiego Wschodu Narodowego Polskiego; Kraków 1929.
https://www.wbc.poznan.pl...on/7553/content

Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że organizatorzy nie popełnili żadnego błędu :D

Oczywiście kolega Hebius też ma rację. :)
W artykule Małgorzaty Karpińskiej pod tytułem Związki elit politycznych powstania listopadowego z ruchem wolnomularskim, czytamy (strona 253): Postawy te znalazły swój wyraz w związku z decyzją namiestnika królewskiego ks. Józefa Zajączka z 25 września 1821 r. o zawieszeniu działalności lóż wolnomularskich i z 6 listopada tegoż roku o zakazie funkcjonowania wolnomularstwa w Królestwie Polskim. Dla naszych rozważań istotna jest także decyzja Aleksandra I z 12 sierpnia 1822 r. zakazująca działalności wszelkich stowarzyszeń tajnych w Rosji, a więc także na tzw. ziemiach zabranych: na Litwie, Wołyniu, Podolu i Ukrainie.
http://bazhum.muzhp.pl/me...16-s250-262.pdf
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2020-11-21, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2020-11-21, 16:42:04   

Kozak@ :564:
:D
Ja sprawdziłem tylko w rosyjskojęzycznej Wikipedii.


Ikonka świetna! :564:
_________________
Drużyna 2

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-11-21, 16:47:08   

Swoją drogą, w konkursie który dawno temu organizowałem z kolegą MrCzui, znalazł się następujący zapis:

Cytat:
6. Za odpowiedź poprawną uważa się odpowiedź zgodną z faktami podanymi w książce określonej w p1, nawet jeśli fakty te są sprzeczne ze stanem rzeczywistym, współczesną wiedzą naukową, etc. Dlatego reklamacje powołujące się na wikipedię, słowniki lub mapy będą z założenia odrzucane.


właśnie po to, by uniknąć tego typu sytuacji. Polecam przemyślenie podobnego zapisu organizatorom kolejnych konkursów, żeby uniknąć późniejsze nieporozumienia.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 17:40:20   

Cytat:
Kozak@ :564:
:D
Ja sprawdziłem tylko w rosyjskojęzycznej Wikipedii.


Hebiusie i Kozaku. Wszyscy mamy rację, ale i tak o wszystkim decyduje to co nam pozostawił ZN. :)
Dziękuję za prawdy historyczne, bo one są ważne, natomiast jak wykazuje praktyka dnia codziennego ważniejsze jest to co tzw. decydenci z tą prawdą zechcą zrobić. I tak nasz konkurs awansował do roli Polski w pigułce.
Nieważna jest prawda obiektywna, ważna jest ta wersja która obowiązuje organizatorów, czyli w naszym przypadku Oskarka i moją skromną osobę. Co ze szczególną atencją dedykuję członkom i zwolennikom partii sprawującej władzę, oraz członkom i sympatykom tzw. opozycji.
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 17:44:35   

irycki napisał/a:
Swoją drogą, w konkursie który dawno temu organizowałem z kolegą MrCzui, znalazł się następujący zapis:

Cytat:
6. Za odpowiedź poprawną uważa się odpowiedź zgodną z faktami podanymi w książce określonej w p1, nawet jeśli fakty te są sprzeczne ze stanem rzeczywistym, współczesną wiedzą naukową, etc. Dlatego reklamacje powołujące się na wikipedię, słowniki lub mapy będą z założenia odrzucane.


Tak, tak, tak. Masz oczywiście rację. Nie wiem czy w ogóle, a jeśli tak to jak szybko zdecyduję się na organizację kolejnego konkursu, ale ten zapis jest bardzo istotny. Więc jak już mi znowu odbije, albo Oskarek mnie podpuści :p to postaram się o podobny zapis w regulaminie konkursowym. :564:
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 17:53:14   

Adi napisał/a:
Lipa Panowie...człowiek rano się obudził i nie mógł uwierzyć, że to już koniec konkursowych zmagań :D Poniekąd smutno, iż w najbliższym czasie nie poprowadzicie niczego nowego. Będzie brakować tej luźnej, a wręcz rodzinnej atmosfery zmagań :) Dzięki Wam "saperka" wejdzie do subkultury forum niczym słynna "Helenka" :564:



Szykują się kolejne konkursy więc o atmosferę na pewno zadbamy, a poza tym mam taką nadzieję, że to nie jest nasze (darkowo-oskarkowe) ostatnie słowo przy organizacji konkursów :) a co do saperki to z całym szacunkiem to nie jest nasz wynalazek.
Ja wręcz kleiłem głupa i pytałem grzecznie czy ta saperka (w moim mniemaniu żołnierka o specjalności bardzo wybuchowej) to blondynka czy brunetka :D choć tak naprawdę zwykle zakochuję się w rudych (mogą być malowane) :043: a najbardziej kocham rude koty.
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
Ostatnio zmieniony przez Darkman 2020-11-21, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 17:59:51   

Oskarek napisał/a:
darkman napisał/a:
Jestem za, a jak komuś za dużo i za często... to przecież nie ma przymusu uczestnictwa w każdym konkursie i może sobie odpocząć :)


Lepiej bym tego sam nie ujął :564:

She, ja jestem bardzo ZA, choć moja kobieca intuicja :D podpowiada mi, że temat konkursu może mi "średnio leżeć" :)


Ach, Braciszku w Niedoli Organizatorskiej zobacz jak się można pomylić. Tym razem Twoja legendarna kobieca intuicja :p która kilkukrotnie ratowała nasze cztery litery zaspała :) .
Niziurski jest do przyjęcia ofkorz jak najbardziej :p ja wprawdzie myślałem o Marku Piegusie, ale to tylko taka moja mała słabość.
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 18:13:58   

[quote="Szara Sowa"] Konkurs był naprawdę wyjątkowy! :D

Przez grzeczność i skromność wrodzoną nie będziemy wraz Oskarkiem polemizować :D dziękuję za zapomogę i dobre słowo.

darkman napisał/a:
od kilku lat uczestniczę w takich spotkaniach w Radio Lublin pt. Kryminalne Czwartki w Lublinie. Impreza odbywa się od 7 lat, co miesiąc przyjeżdża "kryminalista" czyli autor powieści kryminalnych.
Dzięki tej imprezie miałem okazję spotkać kilkudziesięciu najlepszych w kraju autorów tego gatunku. Z kilkoma się trochę bliżej zaprzyjaźniłem. Teraz z wiadomych powodów impreza ma charakter on-linowy, ale miejmy nadzieję, że z wiosną wszystko wróci do normy.
przez Knkrswnk v 1.0


O! To może z kimś kogo lubisz przeprowadziłbyś wywiad dla forum? :564:

Szary, myślę o tym od pewnego czasu. Teraz będzie trudno, zaraza nas przydusiła i na razie nie odpuszcza, ale pomysł jest dobry. Będę potrzebował pomocy w doborze pytań, ale myślę, że wspólnymi siłami możemy zrobić coś fajnego. :)
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
Ostatnio zmieniony przez Darkman 2020-11-21, 19:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-21, 18:38:48   

darkman napisał/a:
Oskarek napisał/a:
ja jestem bardzo ZA, choć moja kobieca intuicja :D podpowiada mi, że temat konkursu może mi "średnio leżeć" :)

Tym razem Twoja legendarna kobieca intuicja :p która kilkukrotnie ratowała nasze cztery litery zaspała :) .

Pewnie oskarkowa intuicja miała mnie na myśli. Ostatnio czytałam "Klub Włóczykijów" w podstawówce, więc bym musiała ograniczyć się do ściągania, bo nic nie pamiętam. :(

Adi napisał/a:
Lipa Panowie...człowiek rano się obudził i nie mógł uwierzyć, że to już koniec konkursowych zmagań

Następny konkurs się kroi, a w międzyczasie zapraszam na wirtualny zlot, który odbędzie się w niedzielny wieczór 28.11 2020. :)

Tu jest info: https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=470198#470198
_________________
Drużyna 5

 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 18:48:15   

She napisał/a:
"Klub włóczykijów" Niziurskiego!


Jestem bardzo za. :D

Niziurskiemu rzeczy kilka się udało okrutnie ("Klub włóczykijów", "Niewiarygodne Przygody Marka Piegusa", czy "Sposób na Alcybiadesa" - to oczywiście moje prywatne zdanie, nienarzucane nikomu), podobnie jak Adamowi Bahdajowi (moje wciąż ukochane "Wakacje z duchami", czy mniej uwielbiane ale mimo to świetne "Podróż za jeden uśmiech" czy "Kapelusz za sto tysięcy"). To chyba dobre tematy na konkurs pozasamochodzikowy. Przy czym można trochę pomieszać powieści z serialami i wtedy w ogóle może być niezłe zamieszanie, albo robić osobne konkursy z powieści czy adaptacji filmowych. Przy czym te konkursy nie muszą mieć dosyć wymagającej formuły czteroedycyjnej, można je zamknąć w krótszym cyklu na zasadzie sympatycznej, niezobowiązującej zabawy.

W moim odbieraniu aktualnej rzeczywistości, tej wymuszonej izolacji i szeregu innych niedogodności dnia codziennego, takie spotkania stanowią bardzo potrzebną odskocznię od tego wszystkiego, umożliwiają jakąś formę odreagowania, wymiany myśli, komentarzy i w jakiś sposób mocniej integrują sympatyczną grupę ludzi z którymi chcemy się spotkać, pogadać, pożartować. To duża rzecz i na pewno warta poświęcenia odrobiny czasu, choćby tylko po to, albo aż po to, żeby móc później przeczytać "było miło, dziękuję".

Ze swojej strony deklaruję chęć pomocy przy opracowaniu pytań (oczywiście jeśli będzie taka potrzeba, w żaden sposób nie chcę się narzucać), natomiast na pewno nie pomogę w ocenach i liczeniu punktów. Do tego trzeba mieć stalowe nerwy jak Oskarek :) i kochać to okrutnie.
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2020-11-21, 19:53:17   

darkman napisał/a:
W moim odbieraniu aktualnej rzeczywistości, tej wymuszonej izolacji i szeregu innych niedogodności dnia codziennego, takie spotkania stanowią bardzo potrzebną odskocznię od tego wszystkiego, umożliwiają jakąś formę odreagowania, wymiany myśli, komentarzy i w jakiś sposób mocniej integrują sympatyczną grupę ludzi z którymi chcemy się spotkać, pogadać, pożartowa


Właśnie, o tę atmosferę chodzi.
Sama z utęsknieniem czekam na konkursowe wieczory, gdzie oprócz samego konkursu jest kawał świetnej zabawy... a może nawet ta zabawa jest na pierwszym miejscu.

Niziurskiego czytałam chyba wszystko (z tych sztandarowych pozycji), ale tylko do "Klubu Włóczykijów" wracałam mnóstwo razy. Reszta wydawała mi się "chłopska" (czyt. dla chłopaków), bardziej niż "samochodziki". "Klub włóczykijów" dla mnie jest ponadczasowy i ponadpłciowy ;) Z przyjemnością czytam go i po latach.
Fakt, dawno nie czytałam i szczegóły też mi się zatarły. Nie przewidziałam, że zdecyduję się (teraz) na zorganizowanie konkursu i moja książka została w domu...mam nadzieję, że dotrze do mnie na czas :)
Najwyżej będę posiłkować się pdf-em :p
Darkmanie-- dziękuję za chęć pomocy, ale nie pozbawię się dobrowolnie przyjemności ułożenia pytań :564:

A propos ekranizacji- bardzo podobały mi się "Niewiarygodne Przygody Marka Piegusa", a nowego "Klubu włóczykijów" nie oglądałam...chyba sobie obejrzę ...
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Oskarek 
Fanatyk Samochodzika
Awanturnik forumowy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 4008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-11-21, 20:06:49   

darkman napisał/a:
Tym razem Twoja legendarna kobieca intuicja :p która kilkukrotnie ratowała nasze cztery litery zaspała :)


Ale tylko częściowo, bo mogę się z Bertą uściskać i ucałować :D , bo "Klub Włóczykijów" czytaliśmy po raz ostatni w tym samym czasie - w podstawówce :)
Dzięki She (i chwała Jej za to) będę miał okazję "odkurzyć" sobie ten tytuł i przyznaje bez bicia, że zamierzam przeczytać książkę przed konkursem.

W pełni popieram Darkmana, że te konkursy są fajną odskocznią (pod warunkiem, że nie liczy się punktów :D ) od tej dziwnej teraźniejszości, sposobem na spędzenie miło czasu w naprawdę zacnym towarzystwie :564:
Tym bardziej, że ja do konkursów fotograficznych czy też "poetycznych" się zupełnie nadaję, więc z szybkich korzystam ile tylko się da.
_________________
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-11-21, 20:41:33   

darkman napisał/a:
Hebiusie i Kozaku. Wszyscy mamy rację, ale i tak o wszystkim decyduje to co nam pozostawił ZN. :)

Jasna sprawa :D
darkman napisał/a:
najbardziej kocham rude koty.

Ja tam wolę kobiety ;-)
She napisał/a:
nowego "Klubu włóczykijów" nie oglądałam...chyba sobie obejrzę ...

Własne przed chwilą skończyłem oglądać.
Sporo śmiesznych scen. :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2020-11-21, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 20:43:15   

She napisał/a:
Darkmanie - dziękuję za chęć pomocy, ale nie pozbawię się dobrowolnie przyjemności ułożenia pytań :564:


Absolutnie nie było moim zamiarem pozbawianie Cię żadnej przyjemności :D a już przyjemności układania pytań w szczególności. Też to kocham, ale jakby potrzebna była jakaś pomoc z mojej strony, to jestem w gotowości. :p
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
 
 
Darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru



Pomógł: 13 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 8695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-21, 20:46:58   

Oskarek napisał/a:
Ale tylko częściowo, bo mogę się z Bertą uściskać i ucałować :D , bo "Klub Włóczykijów" czytaliśmy po raz ostatni w tym samym czasie - w podstawówce :)


Cwana Bestia ten mój wspólnik od konkursów :D zaraz by się chciał ściskać i całować z Bertą tylko dlatego, że dawno nie czytał książki którą się teraz będziemy konkursowali. :p

Oskarku, zaimponowałeś mi okrutnie :D
_________________


Darkman Total'2020, ViceTotal'2022
Ostatnio zmieniony przez Darkman 2020-11-21, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 1,02 sekundy. Zapytań do SQL: 16