PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koronawirus
Autor Wiadomość
omszały głaz 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-10-15, 08:26:16   

Moja córka trochę posmarkując zrobiła skromne urodziny. Jej znajomi (syn z żoną oraz dzieci moich przyjaciół) wyszli z upominkiem w postaci wiruska. Badania potwierdziły covid. Te same objawy u wszystkich, ale w różnej konfiguracji. Generalnie się czuli trochę grypowo, tylko u dwóch dziewczyn były duszności przez dwa dni. Jak na razie kwarantanna, ładnie zdrowieją.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-10-15, 08:51:33   

Zdrowia życzę!

A zauważyliście, że mimo wielu zarażeń znanych osób: polityków, celbrytów, aktorów (nawet tych z chorobami, np, Tom Hanks z cukrzycą), czy w bardzo podeszłym wieku (prez. USA) itp. chyba nikt z nich z tego świata nie zszedł? Mam wrażenie, że media bardzo żałują że coś takiego nie miało miejsca... :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-10-15, 12:51:28   

Szara Sowa napisał/a:
A zauważyliście, że mimo wielu zarażeń znanych osób: polityków, celbrytów, aktorów (nawet tych z chorobami, np, Tom Hanks z cukrzycą),


Mieli dobra opiekę lekarską? Dużo lepszą, niż mieć będzie przypadkowy człowiek z ulicy (zwłaszcza w usiech, bo tam jak nie masz kasy/ubezpieczenia, to zdychaj pod płotem.

U nas za to zaraz zatka się system i będziemy mieć nie 2% współczynnik zgonów, tylko 10%, bo będa umierać ci, którzy pod respiratorem i otrzymując leki by przeżyli.
Ale przecież zawsze można napisać że "mieli choroby współistniejące" więc w czym problem?

Lolku, też Wam życzę zdrowia!
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2020-10-15, 12:57:59   

irycki napisał/a:
Mieli dobra opiekę lekarską? Dużo lepszą, niż mieć będzie przypadkowy człowiek z ulicy (zwłaszcza w usiech, bo tam jak nie masz kasy/ubezpieczenia, to zdychaj pod płotem.


Koszt leczenia Trumpa wyniósł podobno ponad 100 tys dolarów.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-15, 14:54:01   

Szara Sowa napisał/a:
A zauważyliście, że mimo wielu zarażeń znanych osób: polityków, celbrytów, aktorów (nawet tych z chorobami, np, Tom Hanks z cukrzycą), czy w bardzo podeszłym wieku (prez. USA) itp. chyba nikt z nich z tego świata nie zszedł?


:D No, politycy też muszą mieć coś z tej epidemii, ale żeby od razu tak do piachu?

Szara Sowa napisał/a:
Mam wrażenie, że media bardzo żałują że coś takiego nie miało miejsca...


Ja jakoś nie zauważyłem żeby ktoś z tej władzy "czwartej" absolutnie nieodpowiedzialnej i bezkarnej zachorzał, nie mówiąc już żeby kopnął w kalendarz.
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-10-17, 13:38:19   

I jak się czujesz Lolku? Mam nadzieję że najgorsze już za Tobą!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
GrzegorzCh 
Twórca
Autor książek dokumentalnych



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 1357
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-17, 15:49:49   

She napisał/a:
irycki napisał/a:
Mieli dobra opiekę lekarską? Dużo lepszą, niż mieć będzie przypadkowy człowiek z ulicy (zwłaszcza w usiech, bo tam jak nie masz kasy/ubezpieczenia, to zdychaj pod płotem.


Koszt leczenia Trumpa wyniósł podobno ponad 100 tys dolarów.

jak na to, co słyszałem o kosztach leczenia w USA to prawie nic.
_________________
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2020-10-17, 16:34:17   

GrzegorzCh napisał/a:

jak na to, co słyszałem o kosztach leczenia w USA to prawie nic.

Prawda, tam się za wszystko płaci. Ten "raj" ma drugie dno :)
_________________
Drużyna 2

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-10-17, 16:53:54   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
GrzegorzCh napisał/a:

jak na to, co słyszałem o kosztach leczenia w USA to prawie nic.

Prawda, tam się za wszystko płaci. Ten "raj" ma drugie dno :)


Drugie dno, nie tylko wysokich cen usług medycznych, to specyficzna dla USA "kultura wyłudzania odszkodowań". Odszkodowanie, w ogromnej wysokości, można dostać ze absolutną duperelę, o ile ma się odpowiednio dobrą papugę, i całe sztaby prawników tylko w tym się specjalizują, za odpowiedną gratyfikacją, oczywiście. I mamy takie sprawy jak ta kobita, która wyprocesowała od McDonalda chyba bańkę zielonych, bo nikt jej nie uprzedził, że gorąca herbata jest gorąca. :zdziw:

I oczywiście medyków też można pozwać i się ich pozywa. Np. za złamane żebro podczas masażu serca w związku z zawałem pewnie da się wytargować z kilkaset tysi. :/

Dlatego każdy szpital, klinika czy samodzielny lekarz płacą gigantyczne sumy na ubezpieczenie od takich roszczeń. Więc muszą to sobie potem odbić na gigantycznych cenach swoich usług. I tak się to kręci w przodującym kraju na świecie.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2020-10-17, 17:08:10   

Szara Sowa napisał/a:
I jak się czujesz Lolku? Mam nadzieję że najgorsze już za Tobą!


Nie jest dużo lepiej. Wciąż jestem bardzo zmęczony, a kiedy długo rozmawiam, dużo oddycham - jakbym mówił podczas biegania. Mogę skoncentrować się na aktywności maksymalnie przez dwie godziny dziennie, potem nie mogę nic zrobić i śpię. Nadal nie czuję ani nie smakuję.
Poszedłem naprawić przerzutkę na rowerze - zdemontowałem ją i nie mogę jej złożyć. :/
_________________


 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-17, 22:32:29   

irycki napisał/a:
Drugie dno, nie tylko wysokich cen usług medycznych, to specyficzna dla USA "kultura wyłudzania odszkodowań". Odszkodowanie, w ogromnej wysokości, można dostać ze absolutną duperelę, o ile ma się odpowiednio dobrą papugę, i całe sztaby prawników tylko w tym się specjalizują, za odpowiedną gratyfikacją, oczywiście. I mamy takie sprawy jak ta kobita, która wyprocesowała od McDonalda chyba bańkę zielonych, bo nikt jej nie uprzedził, że gorąca herbata jest gorąca


:564: Stąd w Stanach mieszka powiedzmy, 4 % ludności świata, ale za to 25 % prawników :D .
W XIII w. papież Mikołaj III, według legendy, miał wypędzić z Wiecznego Miasta wszystkich prawników. Pewien filozof proponował, żeby go za to włączyć w poczet Dobroczyńców Ludzkości.

irycki napisał/a:
I oczywiście medyków też można pozwać i się ich pozywa. Np. za złamane żebro podczas masażu serca w związku z zawałem pewnie da się wytargować z kilkaset tysi.


:564:

Tak jest. Pewne procedury badawcze, oczywiste w Europie, nie są tam stosowane (u nas zresztą już też są hmm... passe ;-) ) . Na przykład badanie per rectum, które bardzo dużo wnosi w przypadku podejrzenia zapalenia wyrostka u dzieci i nie tylko.

irycki napisał/a:
Dlatego każdy szpital, klinika czy samodzielny lekarz płacą gigantyczne sumy na ubezpieczenie od takich roszczeń. Więc muszą to sobie potem odbić na gigantycznych cenach swoich usług. I tak się to kręci w przodującym kraju na świecie.


:564:

I potencjalni pacjenci takiego systemu płacą coraz większe składki na ubezpieczenia, żeby pokryć rosnące koszty ewentualnego leczenia. I to ściśle określonego w warunkach ubezpieczenia...
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2020-10-17, 22:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-17, 22:41:42   

Lolek napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
I jak się czujesz Lolku? Mam nadzieję że najgorsze już za Tobą!


Nie jest dużo lepiej. Wciąż jestem bardzo zmęczony, a kiedy długo rozmawiam, dużo oddycham - jakbym mówił podczas biegania. Mogę skoncentrować się na aktywności maksymalnie przez dwie godziny dziennie, potem nie mogę nic zrobić i śpię. Nadal nie czuję ani nie smakuję.
Poszedłem naprawić przerzutkę na rowerze - zdemontowałem ją i nie mogę jej złożyć. :/


:564:

Poczujesz się lepiej, to złożysz ją z powrotem.
_________________
Z 24
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2020-10-24, 20:01:51   

Byliśmy na powtórnym teście po 14 dniach i nadal mamy pozytywny wynik. Stan zdrowia niewiele się poprawia. Już nie rządzimy. Dbajcie o siebie. :(
_________________


 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-10-24, 20:46:05   

Głowa do góry. Lolek, będzie dobrze. :564:
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-24, 23:18:39   

Lolek napisał/a:
Byliśmy na powtórnym teście po 14 dniach i nadal mamy pozytywny wynik. Stan zdrowia niewiele się poprawia. Już nie rządzimy. Dbajcie o siebie. :(


:564:

Jestem pewny że dacie sobie radę :) .
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-10-25, 12:50:52   

Ponoć wiele testów pokazuje błędne wyniki! A że z tej choroby wychodzi się długo, to też już wiadomo...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3243
Skąd: PL/UA
Wysłany: 2020-10-25, 18:51:11   

Lolek napisał/a:
Byliśmy na powtórnym teście po 14 dniach i nadal mamy pozytywny wynik. Stan zdrowia niewiele się poprawia. Już nie rządzimy. Dbajcie o siebie. :(

A to ogólnokrajowe testowanie też was obejmuje, czy jako już "pozytywni" jesteście z niego zwolnieni?
_________________
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2020-10-25, 20:00:15   

Piotrus napisał/a:
A to ogólnokrajowe testowanie też was obejmuje, czy jako już "pozytywni" jesteście z niego zwolnieni?


Osoby, które uzyskały pozytywny wynik co najmniej 14 dni przed testowaniem, nie muszą już przychodzić na testowanie ogólnokrajowe. Uważa się, że są wyleczone po 14 dniach i mają przeciwciała. Cóż, tak myśleliśmy i tak nie jest, nadal jesteśmy nieuleczeni. Ale nie musimy już chodzić na testowanie ogólnokrajowe. Będziemy mieć również wyjątki od godziny policyjnej (? lub jak to się nazywa po polsku - zakaz poruszania się, "zákaz vychádzania")
_________________


 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-26, 00:25:31   

Lolek napisał/a:
ędziemy mieć również wyjątki od godziny policyjnej (? lub jak to się nazywa po polsku - zakaz poruszania się, "zákaz vychádzania")


Najczęściej właśnie: godzina policyjna.
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-26, 01:25:37   

Lolek napisał/a:
Będziemy mieć również wyjątki od godziny policyjnej (? lub jak to się nazywa po polsku - zakaz poruszania się, "zákaz vychádzania")

Znaczy jak - osoby, które przeszły covida, dostają glejt uprawniający do spacerowania po nocy?
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 12