PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Unieski
2011-08-25, 15:06
Gdzie był kręcony serial o templariuszach
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2020-07-12, 13:12:24   

Bardzo przyjemny film! :564:
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej

Wysłany: 2020-07-12, 13:52:10   

Jestem pod wrażeniem! :564:

Borsuk 
Twórca
Mieczysław Płocica autor książek dokumentalnych

Wysłany: 2020-08-25, 16:11:12   

Tempo prac przy zamku nie powala, ale dobrze, że w ogóle coś się dzieje na bieżąco i obiekt nie popada w degradację. Moje zdjęcie z 2014 vs. kadr z filmu (2020).

julek1967 
Słyszał o Samochodziku
wrotkarz

Wysłany: 2022-01-09, 15:41:23   

Olo718 napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Wierzymy na słowo! :)

Może faktycznie przydałby się jakiś zlot na wiosnę w tym regionie.
Trzeba lokalizacje sprawdzić naocznie, obecni na zlocie dokonali by konfrontacji. :)

Forumowicze bardziej idą w klimaty książkowe niż filmowe :) , niestety w tym wypadku z racji tego że w miarę blisko mieszkam terenów z filmu, pochłonął mnie również film . :)

Jeśli ktoś ma ochotę na szybki spot w tę okolicę już teraz, proszę dać znać chętnie dołączę. :)

SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE ,MUR.png
MUR nie jest za bardzo eksponowany w filmie .Byłbym za tym gdyby nieco rozbudowali istniejący i to ten kawałek od strony drogi ,widoczny w jednym ujęciu jak kapitan bierze krzesełko i siada ,po rozmowie z Michałem na temat idiotyzmu szukania wykrywaczem
Plik ściągnięto 20 raz(y) 256,75 KB

julek1967 
Słyszał o Samochodziku
wrotkarz

Wysłany: 2022-01-09, 15:43:24   

tutaj za Michałem także mur zrobiony z makiety ,urywa się z prawej strony

julek1967 
Słyszał o Samochodziku
wrotkarz

Wysłany: 2022-01-09, 18:06:34   

choć jak patrzę na ten mur to wygląda przekonująco
./redir/fototeka.fn.org.pl/pl/strona/wyszukiwarka.html?key=samochodzik+i+templariusze&search_type_in=tytul&view_type=info&sort=alfabetycznie&result%5B%5D=6663&lastResult%5B%5D=6663&pageNumber=1&howmany=50&view_id=19&hash=1641747547&filter%5BrodzajZdjecia%5D%5B%5D=do+filmu&filter%5BrodzajZdjecia%5D%5B%5D=werk

Seth_22 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2022-01-22, 12:51:54   

Makieta. „Cegły” z boku mają inne wymiary niż te na krawędzi, które wyglądają na prawdziwe - dobrze zrobiona scenografia.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Ostatnio zmieniony przez Seth_22 2022-01-23, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  

Seth_22 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2022-01-30, 10:52:21   

Garamon napisał/a:
Może już było, ale jeśli nie...

"Pomorze", nr 51, 15.03.1972 r.

Obrazek

"Dziennik wieczorny" (Bydgoszcz), nr 231, 02.10.1971 r.

Obrazek

Kłóci się to z historią wehikułu spoczywającego w jeziorze, ale z drugiej strony teksty są "na żywo", a zostawienie amfibii na dnie mogło wyglądać niekorzystnie, więc mogli to zataić...

Zainteresowała mnie informacja z „Pomorza”, jakoby jednym z jezior grających w serialu „Samochodzik i templariusze” było Ciche, zlokalizowane na Pojezierzu Brodnickim.

Początkowo wydało mi się to dziwne. Potem uzmysłowiłem sobie jednak, że jeziora położone w okolicach Radzynia Chełmińskiego nie są otoczone lasami. Na wspomnianym terenie w ogóle lasów jest jak na lekarstwo. Co innego położony kilkadziesiąt kilometrów od Radzynia Brodnicki Park Krajobrazowy.

Znam te okolice, więc zaintrygowało mnie to i zacząłem analizować mapę. Zacząłem od jeziora Cichego, ale uznałem, że ono nie pasuje. Zerknąłem zatem na pozostałe jeziora i porównując ujęcia z serialu (z samego początku) z Google Maps, starymi mapami i zdjęciami, doszedłem do wniosku, że to mogło być jezioro Zbiczno.

Miejsce, w którym Tomasz zjeżdża do wody, mijając zaskoczonego chłopa w furmance, nazywa się Rytebłota (w Google Maps okolice przystanku PKS Rytebłota, trzeba przeskoczyć mostek i dotrzeć do tablicy Ciche, odwrócić się i już mamy widok z serialu). Po lewej znajduje się zjazd do wody, w oddali widać pagórek z plażą, zajmowany obecnie przez obiekt pod nazwą Rytebłota Resort & Spa, wysepkę i lasy porastające pagórkowaty teren.

Prawdopodobnie nad jeziorem Zbiczno (tyle że z drugiej strony jeziora, pomiędzy wsią a Grzmięcą), powstały również ujęcia z Tomaszem i harcerzami w wehikule na tle prześwitującego między drzewami jeziora.

Zapewne także w tej okolicy nakręcono ujęcia z wehikułem (suchym zresztą) wdrapującym się na szosę po wyjeździe z jeziora. Lokalizacja tego miejsca jest jednak trudniejsza. Wytypowałem kilka miejsc (przy okolicznych jeziorach), ale nie jestem pewien, które z nich mogło zagrać w serialu, gdyż krajobraz mocno się zmienił - wszędzie jest więcej drzew, zarośli etc. Żeby rozwiać wątpliwości (o ile to faktycznie właściwe miejsca), trzeba byłoby przeprowadzić rekonesans.

Nie mam naturalnie żadnej pewności, że to właściwy trop. Być może jakiś ślad został w dokumentacji serialu, więc jeśli komuś wpadnie ona w ręce, może uda się zweryfikować wyniki tego małego śledztwa.

PS Przepraszam za brak zdjęć.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
Ostatnio zmieniony przez Seth_22 2022-01-30, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 151 razy
Wysłany: 2022-01-31, 12:52:49   

Seth_22 napisał/a:

Zainteresowała mnie informacja z „Pomorza”, jakoby jednym z jezior grających w serialu „Samochodzik i templariusze” było Ciche, zlokalizowane na Pojezierzu Brodnickim.

(...)

PS Przepraszam za brak zdjęć.

Szkoda wielka, że nie masz tych zdjęć, bo bez nich trudno mi sobie wszystko zwizualizować, a to ciekawy temat. :(

O Cichym już na forum rozmawialiśmy, ale nikt tam jeszcze nie dojechał (w zeszłym roku z She i Muzygogiem byliśmy blisko ale czasowo się nie zmieściło) poza Tobą na wizję lokalną.

Odpowiedz do tematu