PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejscowości z Pojezierza Myśliborskiego
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-16, 01:32:13   

Z24 napisał/a:

Nie byłbym tego taki pewny sądząc po pewnych niegdysiejszych ruinach w Jurze i w Inowłodzu... :/

To fakt. Ale - jak już pisałam - właściciel i osoba koordynująca wykopaliska zrobili na mnie pozytywne wrażenie, wiec na razie nie spekuluję na temat ewentualnych nadużyć, tylko zakładam, że wszystko będzie ok. Jak już się skończą badania, bo są planowane na 5 lat.
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-03-16, 07:50:02   

Berta von S. napisał/a:
właściciel


Jak byliśmy tam w 2013 r., to ośrodek ten był chyba tylko dzierżawiony i to przez złotego mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Marka Kolbowicza. Czyli to się zmieniło?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-17, 01:19:04   

Szara Sowa napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
właściciel

Jak byliśmy tam w 2013 r., to ośrodek ten był chyba tylko dzierżawiony i to przez złotego mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Marka Kolbowicza. Czyli to się zmieniło?

Nie mam pojęcia. Zadzwoniłam pod podany telefon, żeby poprosić o możliwość wejścia na teren, bo ośrodek nieczynny był, a brama zamknięta. Po głosie nie poznałam, czy to Kolbowicz. Możliwe, że bym nie poznała również rozmawiając twarzą w twarz, bo przeważnie nie kojarzę znanych osób. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2020-03-18, 21:48:15   

Może, dopóki pamięć dopisuje, droga Berto zamieścisz fotki w temacie konkursu? :okulary:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Rólka 2020-03-18, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-15, 12:28:53   Re: Miejscowości z Pojezierza Myśliborskiego

Gregoriusmagnus napisał/a:
Od kilku lat jeżdżę na Pojezierze Myśliborskie na urlop. Oczywiście ma to związek z Księgą Strachów, która jest moją ulubioną częścią Pana Samochodzika. Zastanawiam się co jeszcze warto obejrzeć w tych stronach Polski - nie licząc miejscowości, które odwiedził Pan Tomasz.


W tym roku odkryłem nową atrakcję turystyczną w postaci oznaczonego najdalej wysuniętego na zachód fragmentu Polski! Ciekawa sprawa!

zachód1.jpg
Plik ściągnięto 146 raz(y) 100,59 KB

zachód2.jpg
Plik ściągnięto 171 raz(y) 74,44 KB

zachód3.jpg
Plik ściągnięto 138 raz(y) 97,38 KB

zachód mapa.jpg
Plik ściągnięto 169 raz(y) 18,68 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-15, 12:31:09   

Szara Sowa napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
właściciel

Jak byliśmy tam w 2013 r., to ośrodek ten był chyba tylko dzierżawiony i to przez złotego mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Marka Kolbowicza. Czyli to się zmieniło?[/quote

Nie mam pojęcia. Zadzwoniłam pod podany telefon, żeby poprosić o możliwość wejścia na teren, bo ośrodek nieczynny był, a brama zamknięta. Po głosie nie poznałam, czy to Kolbowicz. Możliwe, że bym nie poznała również rozmawiając twarzą w twarz, bo przeważnie nie kojarzę znanych osób. :)


Co do zamku w Moryniu, to obecnie niestety nadal brama na teren ośrodka jest zamknięta na łańcuch i pewnie wejście trzeba by załatwić sobie wcześniej z kimś ważnym, wiadomo dochodzi jeszcze teraz covid...
W każdym razie życie w ośrodku się toczy.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2021-12-14, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-08-15, 19:35:07   Re: Miejscowości z Pojezierza Myśliborskiego

Szara Sowa napisał/a:
najdalej wysuniętego na zachód fragmentu Polski! Ciekawa sprawa!
A na niemiecką stronę się nie wybrałeś? Piękny klasztor Chorin jest całkiem blisko. :)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-15, 20:55:43   

Nie było czasu a i ten covid... wyjedziesz na chwilę i już nie wrócisz bez kwarantanny...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-15, 23:38:14   

Szara Sowa napisał/a:
Nie było czasu a i ten covid... wyjedziesz na chwilę i już nie wrócisz bez kwarantanny...

Nie rozumiem, ograniczono znowu ruch przygraniczny w związku z covidem?? Tydzień temu do Czech spokojnie można było przejść. :027:

Szara Sowa napisał/a:

Co do zamku w Moryniu, to obecnie niestety nadal brama na teren ośrodka jest zamknięta na łańcuch i pewnie wejście trzeba by załatwić sobie wcześniej z kimś ważnym, wiadomo dochodzi jeszcze teraz covid...

My tam przecież z Muzygogiem też byliśmy w czasie zarazy (kilka dni wcześniej pozamykano szkoły, a właśnie tego dnia knajpy). I nie umawialiśmy się z nikim wcześniej, tylko dzwoniliśmy na numer podany na tabliczce w bramie.
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-16, 10:08:17   

Berta von S. napisał/a:
Nie rozumiem, ograniczono znowu ruch przygraniczny w związku z covidem?? Tydzień temu do Czech spokojnie można było przejść.


To żart był.... :p

Berta von S. napisał/a:
My tam przecież z Muzygogiem też byliśmy w czasie zarazy (kilka dni wcześniej pozamykano szkoły, a właśnie tego dnia knajpy). I nie umawialiśmy się z nikim wcześniej, tylko dzwoniliśmy na numer podany na tabliczce w bramie.


Wolałem się nie narzucać, bo znów w mediach straszą, tym bardziej, że byłem już tam 2 razy. Poza tym deszcz padał...

Z innych świeżych informacji, to wejście na wieżę w kościele w Dolsku jest już na solidną kłódkę, a nie na skobel jak jeszcze kilka lat temu. :/

Natomiast pierwszy raz miałem okazję przejść się po Trzcińsku Zdroju. Nie wiedziałem że to miasto także otaczają tak dobrze zachowane długie mury, a że miasto jest większe od Morynia to tych murów jest tam więcej, choć wydają się niższe. Zaskoczyła mnie informacja, że to chyba z powodu najazdu Husytów je zbudowano, tzn. zaskoczyło mnie że Husyci dotarli aż tam. Drugie zaskoczenie to informacja z Wikipedii:

Od 1373 we władaniu Korony Czeskiej, której władcy z czasem podjęli próby sprzedaży regionu z racji na jego peryferyjność. W 1402 zawarto porozumienie w sprawie sprzedaży miasta z regionem Polsce, jednakże jeszcze w tym samym roku sprzedano je Krzyżakom.

Miasto jest wyraźnie bardziej zaniedbane niż Moryń, choć widać, że to się powoli zmienia.
Co do końcówki Zdrój, to jest ona już nieaktualna, gdyż kilka czy kilkanaście lat po wojnie, dawny ośrodek zdrojowy został zamieniony na dom pomocy społecznej.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2020-08-16, 10:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-16, 14:25:31   

Berta von S. napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Nie było czasu a i ten covid... wyjedziesz na chwilę i już nie wrócisz bez kwarantanny...

Nie rozumiem, ograniczono znowu ruch przygraniczny w związku z covidem?? Tydzień temu do Czech spokojnie można było przejść.


Kumpela, która była w Świnoujsciu, opowiadała, że tam nie można było przejść.

Cytat:
Od 1373 we władaniu Korony Czeskiej, której władcy z czasem podjęli próby sprzedaży regionu z racji na jego peryferyjność. W 1402 zawarto porozumienie w sprawie sprzedaży miasta z regionem Polsce, jednakże jeszcze w tym samym roku sprzedano je Krzyżakom.


Wielki Mistrz Konrad von Jungingen miał zapełniony znany nam dobrze skarbiec na Zamku Wysokim w Malborku ;-) . Cesarz Zygmunt Luksemburski był monarchę pryncypialnym: zawsze dawał się kupić temu, kto dawał więcej pieniędzy.

Szara Sowa napisał/a:
Zaskoczyła mnie informacja, że to chyba z powodu najazdu Husytów je zbudowano, tzn. zaskoczyło mnie że Husyci dotarli aż tam.


Zdaje się, że chodzi o ich wycieczkę w 1433 r., kiedy wspierali Polskę w wojnie z Zakonem i po drodze wywrócili Nową Marchię na lewą stronę. Dotarli wtedy - na Pomorzu Gdańskim - aż do Bałtyku i do opróżnionych wcześniej butelek "nabrali wody morskiej i zanieśli je do domów na pamiątkę tak odległej wyprawy" :D .

Szara Sowa napisał/a:
Z innych świeżych informacji, to wejście na wieżę w kościele w Dolsku jest już na solidną kłódkę, a nie na skobel jak jeszcze kilka lat temu.


I ty na samochodzikową wyprawę nie wziąłeś ze sobą specjalnych nożyc albo przynajmniej tzw. rympałka? :027:
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-16, 19:09:41   

Z24 napisał/a:
I ty na samochodzikową wyprawę nie wziąłeś ze sobą specjalnych nożyc albo przynajmniej tzw. rympałka?


Chyba źle życzysz naszemu forum...
Wiesz że obecny minister od wsadzania lubi pokazówki, więc wiesz co mogłoby się stać gdyby przyłapano admina forum na czymś takim? :p
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-16, 20:17:33   

Szara Sowa napisał/a:
Z24 napisał/a:
I ty na samochodzikową wyprawę nie wziąłeś ze sobą specjalnych nożyc albo przynajmniej tzw. rympałka?


Chyba źle życzysz naszemu forum...
Wiesz że obecny minister od wsadzania lubi pokazówki, więc wiesz co mogłoby się stać gdyby przyłapano admina forum na czymś takim?


No co ty? Przecież nie mówię, żeby tam zaraz jakąś flagę od razu wieszać ;-) .
_________________
Z 24
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2020-08-17, 05:15:46   

Szara Sowa napisał/a:
wejście na wieżę w kościele w Dolsku jest już na solidną kłódkę

Prądem błądzącym ich!

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2020-08-17, 08:08:25   

Prezes Różokrzyżowców próbował ukraść kryształową tarczę, to ty byś mógł zrobić mały włam! :D
_________________
 
 
Krzysztof 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 335
Skąd: Giżycko / Szczecin
Wysłany: 2022-06-15, 08:33:09   

Ciekawostki z Morynia :)

20220614_131549a.jpg
Cor roku w sierpniu odbywa się rajd rowerowy szlakiem przygód Pana Samochodzika organizowany przez tutejszy Dom Kultury.
Plik ściągnięto 51 raz(y) 114,83 KB

20220614_112301a.jpg
Szachownice na tutejszym kościele.
Plik ściągnięto 57 raz(y) 124,71 KB

_________________

Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-06-16, 08:11:06   

Krzysztof napisał/a:
Ciekawostki z Morynia :)

Pamiętaj, że możesz uczestniczyć w konkursie ....
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=6008&postdays=0&postorder=asc&start=0
:)
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-19, 17:26:59   

Krzysztof napisał/a:
Ciekawostki z Morynia :)


Fajna sprawa!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2022-06-20, 16:57:42   

Krzysztof napisał/a:
Ciekawostki z Morynia :)

Czyli nie tylko Frombork wykorzystuje turystycznie PS.
_________________
Drużyna 1

 
 
Krzysztof 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 335
Skąd: Giżycko / Szczecin
Wysłany: 2022-06-21, 07:46:50   

Rajd organizuje tutejszy dom kultury. W tamtym roku odbył się w sierpniu, nie wiem jak w tym roku będzie. Może się wybiorę, jak czas pozwoli. Co jest w tym fajnego, że młodzi ludzie odkrywają Pana Samochodzika dzięki takim inicjatywom a i promocja regionu i miasteczka oraz popularyzacja jazdy rowerem :D Można by powiedzieć same plusy :)
_________________

Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 12