PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na najlepszą Samochodzikową Książkę 2020 roku
Autor Wiadomość
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2020-06-22, 09:32:57   Konkurs na najlepszą Samochodzikową Książkę 2020 roku

Forum Miłośników Pana Samochodzika ogłasza konkurs na Samochodzikową Książkę 2020 roku

Zasady ogólne:
1. Konkurs odbywa się w cyklu rocznym.
2. Konkurs może wygrać książka polskiego autora, wydana po raz pierwszy w wersji papierowej, w roku objętym konkursem.
3. Zgłoszone pozycje powinny tematyką i klimatem przypominać powieści o Panu Samochodziku.
4. Nagrodą będzie prawo posługiwania się tytułem "Książki Roku Forum Miłośników Pana Samochodzika". Dodatkowo Forum zapewni promocję zwycięskiej książki na forumowym profilu na Facebooku, na Twitterze oraz na zaprzyjaźnionych blogach.

Szczegółowe zasady wyłaniania zwycięzcy:
1. Książki mogą zgłaszać wszyscy forumowicze, poprzez wpisy w odpowiednim temacie forum. Termin zgłoszeń upływa 31 marca 2021 roku.
2. Kapituła już na wstępnym etapie może odrzucić zgłoszenie, jeżeli książka jest rażąco niezgodna z tematyką i klimatem powieści o Panu Samochodziku.
3. Kapituła drogą wewnętrznej dyskusji i głosowania wybiera pozycje nominowane do nagrody, maksymalnie 5 książek. Termin upływa 30 czerwca 2021 roku.
4. Spośród pozycji nominowanych, Kapituła w wewnętrznym głosowaniu dokonuje wyboru jednej powieści nagrodzonej tytułem "Książka Roku Forum Miłośników Pana Samochodzika". W wyjątkowych sytuacjach takich książek może być więcej, lecz nie więcej niż 3. Termin wyboru to 30 września 2021 roku.
5. W wyjątkowych sytuacjach Kapituła może także przyznać wyróżnienia - nie więcej niż 3, przy czym łączna liczba książek nagrodzonych i wyróżnionych nie może być większa niż 3.
6. Kapituła może zrezygnować ze wskazania powieści nagrodzonej.

Skład Kapituły:

Alchemia
Athenais
BajLa
Berta von S.
Kpt Petersen
Kynokephalos
Protoavis
Rólka
Szara Sowa
Teresa van Hagen


-------------

Wszystkich uczestników forum prosimy o zgłaszanie - w tym temacie - książek wydanych po raz pierwszy w 2020 r., które ich zdaniem zasługują na uwagę i na ubieganie się o tytuł Samochodzikowej Książki Roku.

Dziękuję i pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2021-11-04, 20:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-22, 09:51:16   

1. Artur Pacuła: "Gdzie jest dukat króla Zygmunta".
_________________
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-21, 12:28:22   

A czemu tu jeszcze nie ma:
2. Emil Roszewski "Na tropie Pana Samochodzika"
? :)
_________________
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2020-07-21, 13:34:40   

Pan Tragacik napisał/a:
A czemu tu jeszcze nie ma:
2. Emil Roszewski "Na tropie Pana Samochodzika"
?

Bo to nie jest książka przygodowa? :p
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-21, 13:38:56   

Wg mnie w regulaminie nie ma takiego wymagania :)
Cytat:
Zgłoszone pozycje powinny tematyką i klimatem przypominać powieści o Panu Samochodziku

Nie ma w ogóle mowy o gatunku literackim.
_________________
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-07-21, 13:43:51   

Pan Tragacik napisał/a:
Wg mnie w regulaminie nie ma takiego wymagania :)
Cytat:
Zgłoszone pozycje powinny tematyką i klimatem przypominać powieści o Panu Samochodziku



No przewodnik średnio przypomina powieści o PS.
Ale, ale, tak mi przyszło do głowy, że chętnie bym coś nowego poczytał o Matcie i Wiktorii... :)
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2020-07-21, 13:54:40   

irycki napisał/a:
Ale, ale, tak mi przyszło do głowy, że chętnie bym coś nowego poczytał o Matcie i Wiktorii...

:564:
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-21, 13:56:39   

Jeżeli w konkursie mają brać udział książki wyłącznie przygodowe to powinno być to ujęte w regulaminie. Przypominanie powieści o PS "tematyką i klimatem" to bardzo niejasne sformułowanie - zarówno tematyka (to chyba oczywiste) jak i klimat (poszukiwania, domysły, podróże) PRZYPOMINAJĄ wg mnie te powieści. W pozostałych punktach (jak i w tym cytowanym) nie ma nawet wzmianki, że pozycja musi być powieścią - jedynie "książką".
Ostatecznie, to kapituła zdecyduje o tym, które książki nie zostaną wzięte pod uwagę więc nie widzę najmniejszego problemu w zgłoszeniu takiej kandydatury.
Przytoczę jeszcze z poprzednich edycji taki punkt:
Cytat:
W wyjątkowych sytuacjach Kapituła może także przyznać wyróżnienia

Chyba że jest jakiś niepisany kodeks, że takie a takie książki nie mogą być zgłoszone "bo tak"? ;)
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-21, 14:04:07   

Kynokephalos napisał/a:
3. Zgłoszone pozycje powinny tematyką i klimatem przypominać powieści o Panu Samochodziku.


Wystarczy, że w jednym pukcie jest odpwiiedni zapis. :)

Poza tym Kyno wrzucił w pierwszym poście tylko skrót regulaminu, pełny jest np tu:
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=417301#417301
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-21, 14:11:47   

Przykro mi, ale nadal nie mogę się zgodzić z tezą, że ta książka jest niezgodna z regulaminem i muszę się czepiać :)
Tak jak napisałem, propozycja może zostać ostatecznie odrzucona, ale w takim wypadku należy dopracować regulamin.
W punkcie, który cały czas wszyscy cytujemy jest napisane, że książka ma "przypominać powieści o Panu Samochodziku." Z tego nie wynika, że książka MA BYĆ powieścią.
Co do regulaminu dla konkursu na rok 2019 to jedyne dodatkowe ograniczenie jakie z niego wynika, to że książka nie będąca powieścią nie może być nagrodzona, ale może być nominowana i wyróżniona.
_________________
 
 
Vasco
Stały bywalec forum


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 246
Wysłany: 2020-07-21, 23:01:58   

"Przypominać powieści" a nie "przypominać o powieściach".
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-21, 23:15:03   

Pan Tragacik napisał/a:

Ostatecznie, to kapituła zdecyduje o tym, które książki nie zostaną wzięte pod uwagę więc nie widzę najmniejszego problemu w zgłoszeniu takiej kandydatury.

Faktycznie w regulaminie to jasno nie jest powiedziane, ale celem konkursu było poszukiwanie powieści, które mają podobny klimat do Samochodzików, więc przewodnik nie bardzo tu pasuje.
Wolałabym zresztą, żeby nie był zgłoszony, bo bym znowu musiała na rok odejść z kapituły. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-22, 13:49:05   

Vasco napisał/a:
"Przypominać powieści" a nie "przypominać o powieściach".

Ja mogę tak długo się przerzucać argumentami, ale to już dla rozrywki, ostrzegam :)
Przypominać KLIMATEM i TEMATYKĄ, nie formą czy gatunkiem ;)
_________________
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2020-07-22, 13:59:09   

Kynokephalos napisał/a:
Na dopracowanie szczegółów regulaminu, w szczególności wybór terminów kolejnych etapów konkursu, zostawmy sobie jeszcze czas.

Myślę, że w dopracowanym regulaminie na ten rok znajdzie się odpowiedni zapis :027:
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-22, 14:27:28   

Możesz mieć rację :D
_________________
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2020-07-22, 15:53:31   

Nie żebym była przeciwna przewodnikowi. Cieszę się niesamowicie, że coś takiego powstało. Chodzi tylko o to, że SKR ma za zadanie wyszukiwanie samochodzikowych książek i ich promowanie wszelkimi kanałami dostepnymi forum by dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. Przewodnik już taką promocję i patronat forum ma (co widać po wskaźnikach sprzedaży ;-) )
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-22, 17:17:39   

Pan Tragacik napisał/a:
W punkcie, który cały czas wszyscy cytujemy jest napisane, że książka ma "przypominać powieści o Panu Samochodziku." Z tego nie wynika, że książka MA BYĆ powieścią.


Jestem prawnikiem z wykształcenia, w różnych rzeczach brałem udział, wielu byłem świadkiem i - wybacz - możesz sobie wyobrazić co myślę o takich chwytach.

Ponoć ta nagroda cieszy się niejakim prestiżem. I lepiej niech tak zostanie.
_________________
Z 24
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-07-22, 21:53:15   

A, to przepraszam. Skoro rozmawiam z prawnikiem to już nie dopuszczę się kolejny raz tego błędu żeby komentować regulamin...
Zostałem przyłapany na próbie sprzeniewierzenia całego dorobku konkursu i umniejszenia jego prestiżu. A wszystko tylko dla własnej korzyści. Chwyty, dobre :)

A pomijając złośliwości, to już zostawiam temat przynajmniej do czasu głosowania. :607:
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-23, 00:29:03   

Ej no nie nakręcajcie się, bo mi przykro, że moje "dziecko" powoduje jakieś niemiłe przepychanki. :(

Generalnie nie czułabym się dobrze, gdyby przewodnik brał udział w konkursie, bo (pomijając już kwestię, że to nie powieść) wszyscy wiedzą, że jest mój, co pod znakiem zapytania stawia obiektywność głosowania. Dziwnie by to wyglądało, szczególnie w kontekście, że konkurs organizowany jest przez forum, którego adminem jest autor.

W przypadku Kura była jednak inna sytuacja, bo przyznałam się autorstwa dopiero po ogłoszeniu konkursu.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2020-07-23, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-23, 21:51:21   

Pan Tragacik napisał/a:
Skoro rozmawiam z prawnikiem to już nie dopuszczę się kolejny raz tego błędu żeby komentować regulamin...


...Jeżeli ma się to odbywać przy użyciu takich argumentów...

Berta von S. napisał/a:
Generalnie nie czułabym się dobrze, gdyby przewodnik brał udział w konkursie, bo (pomijając już kwestię, że to nie powieść) wszyscy wiedzą, że jest mój, co pod znakiem zapytania stawia obiektywność głosowania. Dziwnie by to wyglądało, szczególnie w kontekście, że konkurs organizowany jest przez forum, którego adminem jest autor.


:564: :564: :564:

No właśnie.

I gdyby wtedy ktoś nazwał niniejsze forum Żenującym Towarzystwem Wzajemnej Adoracji, trudno byłoby znaleźć argument że tak nie jest. Znajduję tylko jeden, mianowicie zapożyczony od pewnego męża stanu... pewnej męża stanu, nie.. pewnej mężycy stanu... o, mam: pewnej żony stanu: Nam te nagrody się po prostu należą.
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2020-07-23, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12