PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niezapomniana ekranizacja
Autor Wiadomość
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-06, 10:17:41   Niezapomniana ekranizacja

Chyba najlepsza ekranizacja "samochodzika". rewelacyjny Mikulski. no i czarno-biale filmy to jest to. Poza tym wakacyjny klimat i dość wierne oddanie tresci bez przerysowań i zbednego wymślania jak w innych ekranizacjach. Chętnie bym wrócił do tego filmu gdybym tylko mógł go dorwać na DVD. Serial ten widzialem chyba dwa razy gdy lecial w tv i zawsze bylo to w wakacje. Obok "podróży za jeden uśmiech" i "wakacji z duchami" jeden z niezapomnianych seriali dla dzieci.
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-06-07, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-06, 11:49:31   

Zgodze się z Tobą że ta ekranizacja zasługuje na uznanie, przynajmniej starano się utrzymać klimat książki a rola Mikulskiego była bardzo udana. Jeżeli chodzi o film na płycie DVD bez problemu dostaniesz go na Allegro w cenie około 30 zł :-D
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-06, 14:42:13   

no wlasnie tylko na allegro jest wersja kinowa pewnie a mnie chodziloby o serial ale mimo to dokladnie sprawdze allegro
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-06, 15:12:23   

Na Allegro jest właśnie serial, tak przynajmniej jest napisane w opisie aukcji
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-07, 21:36:30   

masz racje. bede musial pomyslec nad zakupem
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-10, 21:00:51   

Właśnie się skusiłem i kupiłem na Allegro ten film, chętnie go sobie przypomne bo widziałem go wieki temu :-)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Bigos2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Anglia
Wysłany: 2007-06-11, 22:20:37   

Ja już dawno kupiłem i oglądałem ze trzy razy :mrgreen: teraz poluje na pozostałe i mimo że są badziewne jako kolekcjoner chce mieć wszystkie tylko nie wiem czy trafiały się na allegro, tak czy tak będę polował i może się uda :-D
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-12, 11:31:45   

jedna z nich (tych badziewnych) widzialem niedawno w warszawie u jakiegos kolesia ktory ze stolika na ulicy sprzedaje filmy ktore byly dodatkami do gazet. jesli chcesz to jak dorwe tego kolesia to moge kupic i wyslac Ci. chyba ze sam masz mozliwosc dokonania takiego zakupu
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-12, 12:52:50   

xkubax napisał/a:
jesli chcesz to jak dorwe tego kolesia to moge kupic i wyslac C

Świetnie Xkubax, jak dorwiesz tego biznesmana to kup, dogadamy się na prv :-)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-12, 13:04:39   

ok tak zrobie. jak tylko bede na miescie to rozejze sie wsrod tych "biznesmenow" od filmow z gazet. niestety z tego co wiem maja tylko ktoras z tych badziewnych ekranizacji bo tylko ta byla dodatkiem do jakiejs gazety ale jesli beda mieli cokolwiek z samochodzika to oczywiscie kupie i dam znac dla ogolu na forum. jesli ktos bedzie chetny to tak jak proponowal TomaszNN kontakt na pw
 
 
batura 
Czytał Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 72
Wysłany: 2007-06-15, 17:17:51   

Wiem ze temat pod tematem, ale ten dotyczy filmu. :mrgreen:

Tydzień temu napisałbym NAJLEPSZA ale dziś nie mogę się już zdecydować. Po oglądnięciu "Wyspy złoczyńców" (a było to 3 dni temu po raz pierwszy) mam mieszane uczucia. I jedna i druga nie dość że oddają klimat Samochodzika, to i są kręcone w zupełnie innym klimacie i w żaden sposób nie mogę ich ze sobą porównać :mrgreen: .

Na plus Templariuszy przemawia u mnie Wehikuł, jest własnie taki jak sobie go wyobrażam.

Na pewno film godny polecenia dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-06-15, 17:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rkpior 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 120
Skąd: z Kalisza
Wysłany: 2007-06-19, 12:21:53   

Zarówno Templariuszy jak i Wyspe Zloczyncow krecili przy wspoludziale Nienackiego. Nie wiem, czy jezdzil z nimi na plan, ale na pewno bral udzial w calym procesie krecenia. Te ekranizacje z lat osiemdzisiatych robili chyba ludzie wzieci za kare z redakcji Misia i Teleranka. No i Kukulski jeszcze corke do filmu postanowil wkrecic. Porazka!

Wyspy Zloczynców nie widzialem, ale chyba kupie sobie na Allegro. Tak wlasnie kupilem Templariuszy. Naprawde super.

BTW: Templariusze są serialem. Wystepują w obiegu tylko jako pięcioodcinkowy serial Samochodzik i Templariusze. Pomijając fakt, że to naprawdę dobrze zrobiony serial to warto wspomnieć, że wehikuł w tej ekranizacji naprawdę przypomina to co opisuje Nienacki - może pływać, trochę wolno jeździ, ale spoko.

Radosław
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-06-21, 00:12:36   

Mam pewne uściślenia: Po pierwsze przy realizacji Niesamowitego dworu Nienacki równiez uczestniczył - był autorem scenariusza. Musiał też zgodzić się na realizację Latających machin (czyli zaakceptować scenariusz). Reżyserem obu filmów (i scenarzystą drugiego) jest Janusz Kidawa, a w obu główną rolę odtwarza Piotr Krukowski. Latające machiny były ostatnim filmem Janusza Kidawy. Co ciekawe, film nie powstał w latach 80-tych, ale w 1991, choć oczywiście można go potraktować jako kontynuację Dworu.

Polska kinematografia (i w ogóle kultura) przeżywała w latach 80-tych straszną zapaść. Najlepsze książki wychodziły w drugim obiegu. Kręcono mało ambitne kino, na fatalnych kliszach, z fatalnym dźwiękiem. Tak samo było z filmami "dla młodzieży", choć chlubnym wyjątkiem były tu filmy o przygodach Pana Kleksa z Fronczewskim. Ale one powstały w kooperacji z kinematografią radziecką, podobnie jak Praskie tajemnice z czechosłowacką. To tylko pokazuje kondycję polskiego kina. Próbowano więc nadrabiać techniką telewizyjną (słynne "laserowe strzelaniny" w Panu Kleksie w kosmosie) i tandetnym fotomontażem. Oba filmy Kidawy są właśnie takim kinem, typowa tandeta lat 80-tych.

Udział Nienackiego był pewnie symboliczny, chodziło o nazwisko i dobrą reklamę. Nienacki mieszkał wtedy na Mazurach i raczej kinematografią się nie zajmował. Inaczej było w latach 60-tych, gdy jego związki z Łodzią były ścisłe.

Ciekawostką jest, że Joanna Jędryka, żona reżysera Wyspy i odtwórczyni roli Zaliczki, występowała też w Latajacych machinach. Jest jeszcze parę takich szczegółów, które pokazują jak to wszystko jest powiązane.

Co do Natalki Kukulskiej to była w połowie lat 80-tych prawdziwa gwiazda, nasz idol. Znaliśmy jej piosenki na pamięć. Wszyscy śpiewali "Puszka okruszka" i "Co powie tata". Zresztą dorośli też. To prawda, że jej tata skomponował muzykę, ale w filmie występuje też syn reżysera Tomek Kidawa i syn kamerzysty Jakub Janas. Wszystko zostało w rodzinie.
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
babie.lato2 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 137
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2007-06-21, 15:15:28   

A w Praskich Tajemnicach podobno nie było doga tylko sznucer/ka ponieważ to był pies reżysera :shock:
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-21, 17:18:40   

Jaki reżyser taki pies.....najwyraźniej doga nie znaleźli, albo nie wiedzieli jak wygląda. Dobrze że pudla nie wzieli do roli doga....taka drobna złośliwość :mrgreen:
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-23, 12:36:11   

babie.lato napisał/a:
A w Praskich Tajemnicach podobno nie było doga tylko sznucer/ka ponieważ to był pies reżysera :shock:

w "Praskich tajemnicach" to wehikuł mzienia sie w UFO i ja wtedy odpadam :roll:
 
 
babie.lato2 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 137
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2007-06-25, 19:13:26   

JUtro pierwszy i drugi odcinek "Pan Samochodzik i Templariusze" o 18.55 na TVP Kultura. Niestety, mi nie będzie dane go oglądnąć, ponieważ jadę na rajd ... :-|
 
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-26, 11:32:27   

a ja nie mam TVP Kultura
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-06-26, 18:18:53   

A ja się pochwalę, że od lat kilku w ogóle nie mam telewizora (stąd może nie znam najprzystojniejszych aktorów :mrgreen: ).

I jestem z tego dumny!!!
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-26, 19:01:18   

Brawo Winnetou :mrgreen: :mrgreen: Ja ostatni raz oglądałem tv w sobote a to tylko dlatego że pojechałem do ciotki :mrgreen: W moim domowym zalęgło się już życie i żeby nie stresować zwierzaczków nie włączam go wcale. :lol:

Winnetou wiesz czego Ci zazdroszcze....NIEBA NOCNEGO, w tej swojej głuszy musisz mieć cudowne warunki do obserwacji nieba :-D
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-06-26, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12