PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejscowości z Pojezierza Myśliborskiego
Autor Wiadomość
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 11:05:38   

Teresa van Hagen napisał/a:
Uciekam w przyszłość i na początku przyszłego tygodnia będę w Moryniu :D Sprawdzę ile w tym prawdy, bo jakoś nic więcej nie mogę znaleźć, tylko tą samą informację powtórzoną na wielu stronach.

Ale jak to? Ja nie zdążę. :( Nie możesz wcześniej planować tych wypadów w przeszłość?
A lekarstwo działa? Nie grozi Ci niebezpieczeństwo? Bo w razie czego, ja leczę dotykiem. :D
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-07, 15:31:01   

Już jakiś czas planuję, na razie przeglądam forum w tę i wewte szukając wskazówek jak zoptymalizować wypad :D
Lekarstwa działają, ale propozycję będę miała w pamięci;)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-07, 15:48:56   

Ja mam karteczki, przewodnik, dwie mapy, skopiowane sprawozdanie Szarej Sowy, Ducha i fragmenty z innych wątków ;) Miliardy wydruków, notatek itp. Audiobooka na podróż, ebooka i książkę papierową ;) I cały czas się denerwuję, bo nie wiem gdzie jechać dokładnie :D
_________________
Drużyna 5

 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 16:01:59   

Teresa van Hagen napisał/a:
Ja mam karteczki, przewodnik, dwie mapy, skopiowane sprawozdanie Szarej Sowy, Ducha i fragmenty z innych wątków ;) Miliardy wydruków, notatek itp. Audiobooka na podróż, ebooka i książkę papierową ;) I cały czas się denerwuję, bo nie wiem gdzie jechać dokładnie :D

Tereska, wyluzuj. wystarczy, że spotkasz mnie i już jesteś bezpieczna i pewna siebie. Cały problem w tym, żebym był w okolicy, a to nie takie proste, ze względu na moje ustawki z bansem(mam nadzieję, że będzie facetem, a nie trokami od kaleson). W każdym razie użyj magicznego pudełka Dawsona, powinienem zdążyć. :D
Ale te Twoje przygotowane karteczki itd. to mnie rozbawiły niemiłosiernie. :D
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-07, 17:03:54   

Teresa van Hagen napisał/a:
Ja mam karteczki, przewodnik, dwie mapy, skopiowane sprawozdanie Szarej Sowy, Ducha i fragmenty z innych wątków ;) Miliardy wydruków, notatek itp. Audiobooka na podróż, ebooka i książkę papierową ;) I cały czas się denerwuję, bo nie wiem gdzie jechać dokładnie :D

:D A relację ze zlotu masz?

Przede wszyskim to pojedź nad jezioro Żabie czyli Ostrów oraz do Dolska, Czachowa, Lubiechowa Górnego i ośrodka w Gądnie. To miejsca, gdzie najbardziej można poczuć ducha książki. No i oczywiście Moryń (na rynku rewelacyjne lody) + Chojna + Cedynia (w pizzerii świetne pieczywo czosnkowe). No i do Czachowa zobaczyć diabły na ścianach kościoła. To już Ci starczy na kilka dni. ;-)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2017-07-07, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-07, 17:06:47   

No widzisz, Berta Ci pokazała najciekawsze miejsca, teraz wystarczy tylko gwizdnąć, a już jestem przy Tobie. ;-)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-07, 17:37:45   

W każdym razie
von Dobeneck napisał/a:
No widzisz, Berta Ci pokazała najciekawsze miejsca, teraz wystarczy tylko gwizdnąć, a już jestem przy Tobie. ;-)

Sprawdzę ;) W każdym razie bądź czujny ;)

Berta von S. napisał/a:
A relację ze zlotu masz?

Przede wszyskim to pojedź nad jezioro Żabie czyli Ostrów oraz do Dolska, Czachowa, Lubiechowa Górnego i ośrodka w Gądnie. To miejsca, gdzie najbardziej można poczuć ducha książki. No i oczywiście Moryń (na rynku rewelacyjne lody) + Chojna + Cedynia (w pizzerii świetne pieczywo czosnkowe). No i do Czachowa zobaczyć diabły na ścianach kościoła. To już Ci starczy na kilka dni. ;-)


Berta, bardzo dziękuję, potrzebowałam takiego podsumowania! A lody i pieczywo szczególnie może się przydać ;) Ale teraz muszę je poukładać na mapie, żeby nie jeździć w kółko ;)
Cały czas przygotowuję relację z objazdu okolic Łodzi sprzed trzech miesięcy :D :D :D
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-07, 18:12:02   

Teresa van Hagen napisał/a:

Cały czas przygotowuję relację z objazdu okolic Łodzi sprzed trzech miesięcy :D :D :D

A ja drugą część relacji z zeszłorocznej wyprawy na Myśliborskie... :oops: ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-07-10, 09:21:27   

W nawiązaniu do tych planów należy jak najszybciej wykopać naszą kapsułę czasu i zdeponować w innym miejscu póki jej buldożery nie rozbiły. Szary, pamiętasz koordynaty do tej kapsuły?
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-10, 09:39:07   

No tak, obecność Marka Kolbowicza wskazuje na to, że ta rekonstrukcja ma się odbyć w ruinach zamku w ośrodku żeglarskim, który dzierżawi...

Kto by tam koordynaty wtedy notował... :/
Poza tym nikogo z bliskiej okolicy tam nie mamy...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-11, 10:53:28   

Szara Sowa napisał/a:
No tak, obecność Marka Kolbowicza wskazuje na to, że ta rekonstrukcja ma się odbyć w ruinach zamku w ośrodku żeglarskim, który dzierżawi...

Kto by tam koordynaty wtedy notował... :/
Poza tym nikogo z bliskiej okolicy tam nie mamy...

W zeszłym roku oglądałyśmy z Milady to miejsce i tak z dokładnością do 1m się zgadzałyśmy, gdzie to jest zakopane. Ale zdalnie tego Teresie raczej nie wytłumaczę. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-11, 10:54:39   

Poza tym za jasna oficjalnie to tam kopać jednak głupio...
W końcu to są ruiny zamku. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-07-11, 13:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Vasco
Stały bywalec forum


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 246
Wysłany: 2017-07-11, 12:51:32   

A może niech pracownicy znajdą kapsułę? Może będzie news w tv? ;)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-11, 18:10:45   

No jestem właśnie w Moryniu, ale nie umiem pomoc... tzn jeżeli moglabym pomoc to pomogę, ale na razie nic nie wiem i nie wiem jak :-)
A Moryń piękny jest!
Wyjeżdżam jutro rano, więc jakby co...
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-11, 23:32:17   

Teresa van Hagen napisał/a:
No jestem właśnie w Moryniu, ale nie umiem pomoc... tzn jeżeli moglabym pomoc to pomogę, ale na razie nic nie wiem i nie wiem jak :-)
A Moryń piękny jest!
Wyjeżdżam jutro rano, więc jakby co...

Pewnie, że piękny. :)

P.S. Kopać najlepiej pod osłoną nocy. ;-)

Vasco napisał/a:
A może niech pracownicy znajdą kapsułę? Może będzie news w tv? ;)

Nieźle by się zdziwili. :D
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-14, 16:45:37   

Zdębiałam widząc, jak wygląda teraz góra zamkowa. Dla osób, które tam nie były, wrzucam dla porównania stare zdjęcie (pierwsze).

Obecnie ze szczytu widać jezioro i pomosty, na których wygrzewaliśmy się na zlocie. A nawet (nieco niewyraźnie) kościół w oddalonym o 2km Moryniu.

Prowadzone są prace archeologiczne i na terenie ośrodka będzie sala muzealna ze znaleziskami z terenu dawnego założenia.

Natomiast widoczne na zdjęciu pozostałości zamkowych ścian mają zostać rozebrane, bo to ponoć atrapa (sztuczna ruina) zbudowana przez Niemców przed wojną. Prawdziwe są jedynie fundamenty.

P8090841.JPG
Plik ściągnięto 174 raz(y) 2,11 MB

DSC05849.JPG
Plik ściągnięto 166 raz(y) 657,85 KB

DSC05781 kopia.jpg
Plik ściągnięto 173 raz(y) 452,55 KB

DSC05798.JPG
Plik ściągnięto 180 raz(y) 398,55 KB

DSC05815.JPG
Plik ściągnięto 178 raz(y) 564,8 KB

_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2020-03-14, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-03-14, 19:46:47   

Wygląda to jak dewastacja... :p

Berta von S. napisał/a:
Prowadzone są prace archeologiczne i na terenie ośrodka będzie sala muzealna ze znaleziskami z terenu dawnego założenia.


O, to nasza zakopana tam kapsuła czasu ze zlotu na pewno tam trafi! :D

Berta von S. napisał/a:
Natomiast widoczne na zdjęciu pozostałości zamkowych ścian mają zostać rozebrane, bo to ponoć atrapa (sztuczna ruina) zbudowana przez Niemców przed wojną. Prawdziwe są jedynie fundamenty.


A to w szoku jestem.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-14, 21:31:22   

Szara Sowa napisał/a:

Berta von S. napisał/a:
Natomiast widoczne na zdjęciu pozostałości zamkowych ścian mają zostać rozebrane, bo to ponoć atrapa (sztuczna ruina) zbudowana przez Niemców przed wojną. Prawdziwe są jedynie fundamenty.


A to w szoku jestem.


Ktoś chce jakąś landarę postawić, bo po co w takim razie rozbierać cokolwiek, nawet jeżeli to imitacja?
I dopiero o tym teraz wiadomo? ha, ha, ha.
Typowo polski biznesik.

PS. Zazdroszczę Ci wyprawy. To niewątpliwa korzyść z tej, pardon... :D pandemii.
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2020-03-14, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-15, 02:33:14   

Szara Sowa napisał/a:

O, to nasza zakopana tam kapsuła czasu ze zlotu na pewno tam trafi! :D

Wspomniałam o niej. :D


Z24 napisał/a:

Ktoś chce jakąś landarę postawić, bo po co w takim razie rozbierać cokolwiek, nawet jeżeli to imitacja?
I dopiero o tym teraz wiadomo? ha, ha, ha.

Na stawianie landary raczej by się konserwator zabytków jednak nie zgodził. Chyba, ze właśnie tam ma być to pomieszczenie muzealne. Nie wiem, szczerze mówiąc. Pamiętam jedynie, że była mowa o odtwarzaniu mostu nad fosą.

Generalnie trudno mi się wypowiadać za właściciela, ale raczej nic mętnego nie planuje, skoro na telefoniczną prośbę (brama była zamknięta, ale numer na tabliczce widniał), ściągnął z drugiego końca terenu osobę, która nas oprowadziła.

A ów oprowadzający zdecydowanie był pasjonatem, słychać to było po tym, jak opowiadał o wykopaliskach i znalezionych artefaktach. :)


Dorzucam foty wykopów (przy okazji można zobaczyć, gdzie kończą się stare mury - to te równo ułożone).

DSC05788.JPG
Plik ściągnięto 177 raz(y) 632,32 KB

DSC05787.JPG
Plik ściągnięto 170 raz(y) 613,85 KB

_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2020-03-15, 02:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-15, 10:21:31   

Berta von S. napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:

O, to nasza zakopana tam kapsuła czasu ze zlotu na pewno tam trafi! :D

Wspomniałam o niej. :D


Z24 napisał/a:

Ktoś chce jakąś landarę postawić, bo po co w takim razie rozbierać cokolwiek, nawet jeżeli to imitacja?
I dopiero o tym teraz wiadomo? ha, ha, ha.

Na stawianie landary raczej by się konserwator zabytków jednak nie zgodził.


Nie byłbym tego taki pewny sądząc po pewnych niegdysiejszych ruinach w Jurze i w Inowłodzu... :/
...Albo po masowych, oczywiście przypadkowych, pożarach architektury w stylu "świdermajer"...
... A w razie czego zawsze można zmienić konserwatora ;-) .
_________________
Z 24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 13