PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Komputerowa ekranizacja Ksiegi Strachów!
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-12-05, 16:47:49   

Jurek Ogórek napisał/a:
Przyzwyczaiłem się do głosu Samochodzika i Zenobii z syntezatora
Najwyższa zatem pora, by się odzwyczaić. :p
Pierwszy krok ku temu jest już zrobiony.
 
 
Jurek Ogórek 
Twórca
Autor filmów samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 36
Skąd: Radowo Małe
Wysłany: 2020-01-15, 20:54:59   

Witam. i pozdrawiam forumowiczów.
Tu jest mój już ostatni odcinek Księgi Strachów: https://www.youtube.com/watch?v=xxocNTYeo-I



Skończyłem.
_________________
Jurek
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2020-01-15, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-15, 22:14:56   

Obejrzałem! Jak zawsze dobra robota! :564:
Znów mamy kilka nowinek, choćby głosy dzieciaków, mgła, Sebastian w nowej postaci.
Fajne zgranie z muzyką, kilka reżyserskich tricków.
Filmik wciąga!
Fajne napisy na końcu!
Kolejny pomógł się jak najbardziej należy! :)

Głosy dzieciaków film ubarwiły, choć chyba nie zawsze wypadły lepiej niż komputer. :)
Poza tym są długie fragmenty nagrane bardzo cicho, jakby się dało je podgłośnić...

Ale generalnie bardzo fajne zakończenie pomysłu ekranizacji, pewnie na początku sam nie wierzyłeś że dasz radę dociągnąć to do końca!? Czyż nie? :D
Mam nadzieję że to my skutecznie mobilizowaliśmy! ;-)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2020-01-15, 22:28:29   

Rewelacja, jak zawsze!!! Brawo Jurku!!! :564:
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-16, 09:05:01   

To jest pierwsza ekranizacja Samochodzika od 30 lat! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Jurek Ogórek 
Twórca
Autor filmów samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 36
Skąd: Radowo Małe
Wysłany: 2020-01-16, 18:14:59   

Dziękuję za opinie. Z głosem może jeszcze powalczę. Program do montażu video, z którym pracuję wycisza ten podstawowy przy kolejnych nagraniach.
Masz rację Szara Sowo, bez waszego forum i twojego osobistego zaproszenia nigdy bym tego zadania nie wykonał. Miało się wszystko zakończyć na pierwszym filmie wyszło sześć od 2016 do 2020 roku. Kalendarzowo cztery lata.
Dzieciaki czytały tekst właściwie bez prób stąd nie wszystkie głosy są dobre ale bardzo się starały.
Pozdrawiam. :564:
_________________
Jurek
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-16, 19:15:44   

Jurek Ogórek napisał/a:
Masz rację Szara Sowo, bez waszego forum i twojego osobistego zaproszenia nigdy bym tego zadania nie wykonał. Miało się wszystko zakończyć na pierwszym filmie wyszło sześć od 2016 do 2020 roku. Kalendarzowo cztery lata.


Najważniejsze, że jakoś tak się wzajemnie dopingując doprowadziliśmy do fajnego finału! I o to chodziło! Teraz czas na wzięcie na tapetę kolejnej części!!! :053:

Jurek Ogórek napisał/a:
ale bardzo się starały.


W to nie wątpię! To może uściślę: generalnie chodzi o to, że dziecięce głosy czasami nie pasują do dorosłych.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-01-16, 19:47:24   

Również z mojej strony gratulacje i dzięki. Bardzo mi się podoba ten odcinek, częściowo jestem nim wręcz zachwycony. Ujęcie z ptakiem szybującym nad jeziorem jest genialne. Gdy grupa znika we mgle, nie nagle, lecz stopniowo - kolejna magiczna chwila. Ujęcie z pamiętnika leżącego na ziemi na pana Samochodzika (“Tej puszki nie wolno spuszczać z oka”), a potem cut na podobne, a jednak nieco inna ujęcie twarzy PS - pyszne! Tak właśnie robią to zawodowcy.

Muzyka bardzo dobra, szczególnie w jednym miejscu, gdy grupa podąża przez las. Czego bym sobie jednak życzył byłoby bogatsze tło dźwiękowe, świergotanie ptaków itp.

Szara Sowa napisał/a:
Głosy dzieciaków film ubarwiły, choć chyba nie zawsze wypadły lepiej niż komputer.
Z tym się nie zgadzam - są ZAWSZE lepsze. Co do głosu Kuryłły miałem chwilami pewne wątpliwości, choć trzeba oczywiście przyznać że to trudna rola, ale gdy płaczliwie oznajmia: “jestem niewinny!” - jest strasznie zabawny i to właśnie poprzez swój głos. :564:

Uwag krytycznych mam niewiele. Strzały z pistoletu Zenobii jakoś nie są zbyt efektowne.

Konrad von Haubitz - Memoirem? Powinno chyba być Memoiren, choć jeszcze bardziej realistycznie byłoby Tagebuch albo Kriegstagebuch. ;-)

Jurku, dokonałeś wielkiego czynu! Wielkie dzięki za film i włożony weń wysiłek. :564: :564: :564:
 
 
Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 8160
Wysłany: 2020-01-17, 02:58:52   

Niewątpliwie, to jedna z lepszych ekranizacji Samochodzików. :564:
_________________
Drużyna 3

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-17, 07:27:37   

Jurku, a może w wolnej chwili dałbyś radę przerobić co nieco pierwsze części, np. dodając i tam dialogi? Bo jak pamiętam niekiedy bywały w nich literówki, albo komputer coś tam bardzo sztucznie wymawiał. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Jurek Ogórek 
Twórca
Autor filmów samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 36
Skąd: Radowo Małe
Wysłany: 2020-01-17, 20:06:22   

Było by to możliwe. Czegoś się też przy okazji tej części nauczyłem. Mam tylko problem ze swoim wiekiem czy nie za stary jestem na tą zabawę. Polubiłem w późnym wieku książki traktowane powszechnie opowieściami dla dzieci, tworzę o tym jakieś animacje. Nasza forumowiczka Teresa uważała, że te animacje wykonuje prawdopodobnie gimnazjalista. Dobrze, że moi uczniowie moje hobby traktują z uznaniem. Muszę się z nimi skonsultować. :)
_________________
Jurek
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-01-17, 21:09:13   

Tak, stwórz wersję reżyserską - the director's cut. Moje życzenia wyglądałyby tak: postsynchronizacja ludzkimi głosami, bogate tło akustyczne, i lepsza muzyka - powracające frazy, melodie rozpoznawcze poszczególnych bohaterów itp.

Można sobie pomarzyć, czy nie? Szczególnie gdy kto inny musi się tym zająć. :p
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-17, 21:38:59   

Jurek Ogórek napisał/a:
Mam tylko problem ze swoim wiekiem


Spoko, większość tu tak ma...
:)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Jurek Ogórek 
Twórca
Autor filmów samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 36
Skąd: Radowo Małe
Wysłany: 2020-04-05, 22:59:12   

Witam serdecznie.
Może obecnie w okresie epidemii głowy mamy zajęte innymi ważniejszymi problemami i niektóre sprawy mogły odejść na plan dalszy to chcąc oderwać wasze myśli od problemów chciałbym zaprezentować jeden z odcinków mojej animacji z częściowym dubbingiem.
Przed mami Święta Wielkanocne to też chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom:
Bądźcie blisko Bliskich a daleko od polityki, telewizji i internetu.
Niech to będzie czas wiosennego odpoczynku, wiary, nadziei i miłości.

Link do animacji: https://www.youtube.com/watch?v=x5g6Rl2LaGE

_________________
Jurek
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2020-04-06, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-04-06, 12:22:20   

Teraz ogląda się jakby bardziej naturalnie! Dobra robota! :564:
I miło było sobie odświeżyć filmik po chyba 2 latach!
W obrazie nic nie zmieniałeś?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Jurek Ogórek 
Twórca
Autor filmów samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 36
Skąd: Radowo Małe
Wysłany: 2020-04-06, 21:14:15   

Zmieniłem podkład muzyczny. Można by było zmienić Zenobię na tą która była już w kolejnych częściach ale to by było już za dużo pracy, nie zachowałem starych projektów w programie do animacji.
_________________
Jurek
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-07, 20:18:59   

Dopiero zauważyłam, że mi umknął Twój wpis z ostatnim odcinkiem. :oops:
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-04-07, 20:54:59   

Szkoda, że pan Samochodzik nadal gada tym swoim sztucznym głosem. Za to głos Kasi jest na medal. Ludzkie głosy zawsze wydają się być lepsze, jednak dostrzegłem czasami mocną asynchroniczność - w wypadku głosów komputerowych pod tym względem wszystko jest okej. Denerwujące jest również echo, którego łatwo można by uniknąć używając podczas nagrania odpowiedniego sprzętu i pomieszczenia.

Natężenie dźwięku powinno być te same. Dobrze byłoby też, gdyby dialogi nachodziły czasem na siebie, tak byłoby znacznie naturalniej. Brak tła dźwiękowego w pewnych miejscach bardzo irytuje - np. pod koniec filmiku, podczas nocnej wyprawy do ruin. Dodatkowo przydałaby się tam jakaś dramatyczna muzyka. Za to światło tej latarki omiatające ściany jest bardzo efektowne. W stołówce np. mamy typowy dla takiego otoczenia hałas. podobnie szum wody przy oglądaniu szachownicy nad brzegiem jeziora - to właśnie mam na myśli.

Scena, w której Kasia (pięknym głosem!) mądrze wtajemnicza Tomasza w sytuację, a on tak dziwnie podryguje powinna zostać albo na nowo zmontowana, albo radykalnie skrócona.

Muvizu - co to za logo się tam nagle pojawia?

Reklama dla forum to dobra rzecz, ale jak widzimy, można z nią też przesadzić. ;-)
 
 
Jurek Ogórek 
Twórca
Autor filmów samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 36
Skąd: Radowo Małe
Wysłany: 2020-04-08, 21:34:19   

:D Muvizu to znak wodny programu do animacji. Nie miałem jeszcze wersji oryginalnej. W kolejnych odcinkach już go nie ma chyba, że wykorzystywałem jakieś fragmenty z poprzednich. Postaram się prawić :p wszystko zgodnie z podanymi propozycjami. ;-)
Tak wyszło i tak już zostanie. Są dwie wersje.
Dziękuję za uznanie dla głosu Kasi, przekażę zainteresowanej, ucieszy się, to dubbingowanie bardzo się jej podobało co potwierdzają jej rodzice innym dziewczynom też, z męskimi głosami jest problem chłopcom to nie wychodziło
Pozdrawiam
:564:
_________________
Jurek
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-04-09, 06:56:45   

Mi głos Tomasza się podoba, w ogóle męskie komputerowe głosy są jakby bardziej naturalne.

A reklamy forum nigdy dość! :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 12