PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyspa Złoczyńców - opinie
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Per divina gratia huomo libero

Wysłany: 2019-11-08, 20:37:22   

bans napisał/a:
W czym problem, po jakiego czarta trzeba je było przymocowywać na stałe?
Z tego samego powodu, dlaczego walący się most zapada się dopiero po tym, jak pociąg przemknął po nim z maksymalną prędkością, a nie wcześniej, dlaczego w pojedynku nożownik szybszy jest od faceta z koltem itd. By zobaczyć takie banialuki chodzimy przecież do kina. Film (Wyspa) jest słaby, ale ma również swoje mocne strony: zdjęcia, harcerze, urocza Joanna Jędryka. Nie tak klawy jest Machulski i jego głupia czapka, no i niestety scenariusz Mistrza.

Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Pomogła: 115 razy
Wysłany: 2019-11-11, 01:36:04   

bans napisał/a:
Pamiętacie scenę której Tell strzela do jabłka postawionego na masce samochodu?

Na świeżo ma i kłopotliwe pytania zadaje. Jasne, że nie pamiętam, ja ten film dwa razy w życiu widziałam i to jakiś czas temu. :)

Seth_22 napisał/a:
Berto,
Dialogi są zapewne rzeczą wtórną. Mogę się oczywiście mylić, ale wydaje mi się, że nikt nie zaczyna pracy nad filmem od pisania dialogów. Chyba, że Tarantino :)

Bareję też bym o to podejrzewała. ;-)

Zapewne nie zaczyna. Ale moim zdaniem ostateczny klimat filmu w bardzo dużym stopniu zależy od dialogów. Jak masz infantylne dialogi, to aktorzy automatycznie inaczej interpretują grane postaci. Tak więc niekoniecznie Nienacki tak sobie ten film wyobrażał, jak ostatecznie wyszedł. Choć na pewno już na poziomie pisania scenariusza odszedł od mrocznego nastroju powieści.

John Dee napisał/a:
Nie tak klawy jest Machulski i jego głupia czapka.

Machulski mi akurat dużo lepiej pasuje na Tomasza niż Mikulski. :)
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-11-11, 01:37, w całości zmieniany 1 raz  

omszały głaz 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2019-11-11, 17:36:48   

Berta von S. napisał/a:

John Dee napisał/a:

Obaj pasują całkiem nieźle.

Seth_22 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2019-11-11, 19:29:27   

omszały głaz napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

John Dee napisał/a:

Serio? Zawsze mi się wydawało, że w przeciwieństwie do Machulskiego i Mikulskiego Tomasz NN nie grzeszył urodą. Rozumiem jednak, że film rządzi się innymi prawami niż książka, w której aparycja Tomasza Czytelnikowi zwyczajnie nie przeszkadza.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.

chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy

Wysłany: 2019-11-11, 20:21:23   

Seth_22 napisał/a:
omszały głaz napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

John Dee napisał/a:

Serio? Zawsze mi się wydawało, że w przeciwieństwie do Machulskiego i Mikulskiego Tomasz NN nie grzeszył urodą. Rozumiem jednak, że film rządzi się innymi prawami niż książka, w której aparycja Tomasza Czytelnikowi zwyczajnie nie przeszkadza.

Secie nie przesadzaj - film rządzi się swoimi prawami - to po prostu nieco inna bajka niż opowieść książkowa - i tu aktorzy, szczególnie tacy jakich "mamy lubić" są zawsze przystojni a kobiety urocze, dlatego nie mam nic przeciwko wyborowi głównych aktorów - jeżeli jeszcze - jak to piszesz, beznadziejności fabuły, dialogów i czegoś tam jeszcze, doszli by koszmarni aktorzy, to podejrzewam, że nawet nie chciało by się Nam nawet dyskutować o tych filmach - tak, jak nikt nie chce zabierać głos w pozostałych ekranizacjach...

Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Wysłany: 2019-11-12, 00:45:51   

Seth_22 napisał/a:
omszały głaz napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

John Dee napisał/a:

Mikulski akurat nie wydaje mi się przystojny, ale większość jest takiego zdania i dlatego (jako bożyszcze tłumów) nie bardzo pasował. A przede wszystkim robił za bardzo sprawne i pewne siebie wrażenie.

Machulski był przystojny, ale w nienachalny sposób + był chudy, więc jak się trochę przygarbił i "ubrał" tę czapeczkę i zrobił roztargnioną minę - dla mnie się jak najbardziej nadawał na Tomasza. :)
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-11-12, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  

chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy

Wysłany: 2019-11-12, 20:02:12   

Berta von S. napisał/a:

Machulski był przystojny, ale w nienachalny sposób + był chudy, więc jak się trochę przygarbił i "ubrał" tę czapeczkę i zrobił roztargnioną minę - dla mnie się jak najbardziej nadawał na Tomasza. :)

Masz rację Berta - Mikulski rzeczywiście był zbyt "arogancki" - ale po prostu chyba miał właśnie taki być - miał "przyciągać" dzieci i młodzież "żądną" przygody, a jeżeli jeszcze mieli skojarzenia z Klosem (co pięknie podkreśliła Janowska podczas zwiedzania Malborka !) to sukces był niemal murowany - i o to chyba chodziła twórcom

Natomiast Machulski, z "Wyspy", to przecież dopiero "opierzający" się PS i jeszcze trochę pozostało mu z Tomasza NN z Uroczyska i Atanaryka - więc przygarbienie było by nawet wskazane, po prostu jest bardziej "autentyczny" w swej nieporadności, którą dopiero przezwycięża

Szkoda, że nie powstały inne ekranizacje z tej serii (o tzw. kontynuacjach nie wspominam, bo to żenada) zrobione w tym klimacie - może wówczas dostrzegali byśmy kolejne przemiany PS
Ostatnio zmieniony przez chkaplan 2019-11-12, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-11-12, 20:25:36   

chkaplan napisał/a:
Natomiast Machulski, z "Wyspy", to przecież dopiero "opierzający" się PS i jeszcze trochę pozostało mu z Tomasza NN z Uroczyska i Atanaryka - więc przygarbienie było by nawet wskazane, po prostu jest bardziej "autentyczny" w swej nieporadności, którą dopiero przezwycięża

Obawiam się, że wczesny Machulski miał po prostu taki styl grania. Zauważyłem to ostatnio np. w bardzo dobrym filmie "Sublokator", który sobie ostatnio przypomniałem. :)
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

bans 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2019-11-12, 21:53:05   

John Dee napisał/a:
By zobaczyć takie banialuki chodzimy przecież do kina.

"Chodzimy"?! Może pisz za siebie. Zaręczam ci że nakręcono wiele filmów gdzie takich bzdur nie umieszczono...

Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Wysłany: 2019-11-13, 02:04:38   

chkaplan napisał/a:

Toteż pochwaliłam jego przygarbienie i nieporadność, bo mi tam pasują. :)

Odpowiedz do tematu