PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Każdy człowiek jest zbieraczem
Autor Wiadomość
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2019-09-03, 00:22:42   

Zbieram peerelowskie komiksy, choć to raczej zamknięta kolekcja określonej liczby egzemplarzy. W pierwszym wydaniu mam prawie wszystkie Żbiki, Klossa i Pilota śmigłowca. Z Tytusami jest trudna sprawa, jeśli chodzi o ceny z tej planety. Poza tym Kleks Szarloty Pawel i Podziemny front, podobnie jak Kloss narysowany na podstawie serialu. Jest to w pewnym, coraz mniejszym stopniu powrót do dzieciństwa (choć niektórych "staruszków" żal mi już wyjmować z koszulek i czytać), ale głównie jako pewnego rodzaju lokata kapitału.
Poza tym zegarki, również starsze. Głównie Atlantic i radzieckie: Pobieda i Wostok. Dumą mojej skromnej kolekcji jest złota Pobieda, otrzymana od taty z okazji ślubu i szwajcarska kieszonkowa Doxa z emblematem PKP, wyprodukowana przed wojną najpewniej na zamówienie tychże.
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2019-09-03, 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2019-09-03, 22:32:56   

Staram się kolekcjonować jak najstarsze wydania. Z racji zamieszkania nie odwiedzam polskich antykwariatów, pozostaje mi allegro i ewentualnie OLX. Właściwie ceny Tytusow rzadziej osiągają pułap fantazji, niż na przykład Żbika. Cena zaporowa to w zależności od sytuacji w danym momencie, może być kilkadziesiąt, lub kilkaset złotych. A na pewno powyżej tysiąca. Nie wiem czy nadaję się na kolekcjonera z prawdziwego zdarzenia, bo nawet gdybym kupił tak drogi egzemplarz, to nie bardzo bym wiedział jak z nim postępować :053:
_________________
Drużyna 2

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2019-09-04, 20:16:46   

GeoExplorer napisał/a:
antykwariatu Tezeusz


Znam! To tam pracowałeś? Co prawda przez Allegro, ale kupiłem od nich kilka "Żbików" i książek Meissnera. Dziękuję za przypomnienie :D
_________________
Drużyna 2

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2019-09-04, 22:29:10   

W Tezeuszu w przypadku używanych książek warto dopytać o stan grzbietu. Uszkodzeń i plam grzbietowych nie widać na zdjęciach, a opis często jest zbyt ogólny. Ale jeśli chodzi o wybór, to faktycznie jest dosyć szeroki.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-05, 01:02:06   

GeoExplorer napisał/a:

Jeżeli mogę coś doradzić - spróbuj zajrzeć na stronę antykwariatu Tezeusz. Jest to największy antykwariat w Polsce. Książki wysyłane są nawet za ocean (a bynajmniej były jeszcze w 2017 roku).

Właśnie 3 dni temu zajrzałam. :D
Bo Zet mi powiedział, że tam mają Uroczysko z diabełkiem za 12 zł. Bardzo fajny antykwariat. Przy okazji sobie kupiłam za podobną cenę "Z głębokości" i "Mężczyznę czterdziestoletniego". No i przełamałam barierę, bo pierwszy raz coś nabyłam w internetowym antykwariacie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2019-09-05, 03:37:06   

Berta von S. napisał/a:

Właśnie 3 dni temu zajrzałam. :D
Bo Zet mi powiedział, że tam mają Uroczysko z diabełkiem za 12 zł.

Jo nie wierza... właśnie tego mi brakuje. Do kolekcji. Musiałaś?? :D Ale z diabełkiem idącym, czy uśmiechającym się? Tak czy inaczej, gratuluję trafnego nabytku :564:
Mi też się udały niedrogie zakupy w internetowych antykwariatach, zeszły rok był interesujący pod tym względem: poerwsze wydanie "Worka judaszów" i czeskie wydanie "Laseczki..." z dedykacją tłumacza dla autora ;-)
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2019-09-05, 03:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M_ajk 
Stały bywalec forum


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 259
Skąd: Łódź / Warszawa
Wysłany: 2019-09-05, 20:04:26   

Kapitan Żbik w żałobie. Zmarł twórca kultowego komiksu.
LINK
_________________
Zapraszamy na szlaki:
www.zamek-chojnik.cba.pl
www.owrp.cba.pl
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-20, 22:08:25   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Właśnie 3 dni temu zajrzałam. :D
Bo Zet mi powiedział, że tam mają Uroczysko z diabełkiem za 12 zł.

Jo nie wierza... właśnie tego mi brakuje. Do kolekcji. Musiałaś?? :D Ale z diabełkiem idącym,

Na razie jeszcze nie mam... :diabelek: Wysyłka im zajęła dłużej niż wynikało z opisu, więc kurier dotarł już po moim wyjeździe i odesłał wszystko nazad... Teraz do mnie napisali, że mam ponownie opłacić koszt przesyłki. Trochę więc słabo wypadła ta pierwsza próba zamówienia czegoś Tezeuszu...
_________________
Drużyna 5

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-22, 23:44:34   

GeoExplorer napisał/a:
Przecież uprzedzałem, że jaki "pan" taki kram. Post wcześniej.
W Tezeuszu najlepiej osobiście kupować.

A faktycznie, umknęło mi.
Ale i tak raczej trudno byłoby skorzystać z rady, bo to gdzieś na końcu świata. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12