PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 15:43
Księga Strachów - wrażenia
Autor Wiadomość
Toby 
Słyszał o Samochodziku
mol książkowy

Wysłany: 2017-03-22, 17:43:45   

Szara Sowa napisał/a:
Z24 napisał/a:
A przy sposobności: o żadnym chyba tomie kanonu nie napisaliśmy tylu postów i tematów

Bo to jest jedna z najlepszych częśc i już! :564:

Bardzo ciekawe jest to, że zjednała sobie aż takie uznanie :) Mi też bardzo się spodobała, choć inne tytuły bardziej przypadły mi do gustu, na przykład bardzo spodobał mi się "Fantomas", którego właśnie kończę.

Być może "Księga Strachów" nie spodobała mi jakoś wybitnie dlatego, że w dość początkowej fazie czytania spróbowałem 'przewidzieć' dalsze wydarzenia, co mi się z resztą udało, jak okazało się potem. Może właśnie dlatego rozwiązanie zagadki szachownic nie było dla mnie jakimś przyjemnym literackim doznaniem ;-) Mam właśnie niestety taki zwyczaj zbyt analitycznego podchodzenia do książek - ciagle zastanawiam co będzie dalej, kto jest kim i jakie jest rozwiązanie zagadki. Stosowana w rozsądnej mierze jest to może i dobra praktyka, ale gorzej kiedy przeradza się w manię :D

Hebius 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2019-02-20, 00:49:12   

Po latach nieczytania odświeżyłem sobie teraz tom z przyjemnością. I tylko propagandowe wstawki o prapolskości Pojezierza Myśliborskiego psuły mi frajdę z lektury.

Berkut 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2019-08-19, 01:24:06   

Przeczytałem ponownie Księgę Strachów, czyta się tak samo dobrze jak kiedyś . Harcerze nie przeszkadzają . Przez tą książkę za młodych lat miałem psa jamnika . Pies wabił się "docent" , nie lubił dzieci , i był wyjątkowym padalcem . Nienacki chyba miał do czynienia z tą rasą . Książkę umieszczam w połowie rankingu ( bo są jeszcze lepsze ). Dość dobrze ją pamiętałem, czyli nie zaskoczyła mnie niczym nowym.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-08-19, 20:32:31   

Berkut napisał/a:
Przez tą książkę za młodych lat miałem psa jamnika . Pies wabił się "docent" , nie lubił dzieci , i był wyjątkowym padalcem . Nienacki chyba miał do czynienia z tą rasą .

:D Chyba tak. Jest na jakimś zdjęciu z jamnikiem.

Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Pomogła: 100 razy
Wysłany: 2019-08-20, 02:26:21   

Z24 napisał/a:
Berkut napisał/a:
Przez tą książkę za młodych lat miałem psa jamnika . Pies wabił się "docent" , nie lubił dzieci , i był wyjątkowym padalcem . Nienacki chyba miał do czynienia z tą rasą .

:D Chyba tak. Jest na jakimś zdjęciu z jamnikiem.

Nawet na kilku - nie tylko domowych, ale też na zdjęciu z Suwalszczyzny. Na 100% miał jamnika.

Berkut 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2019-08-20, 05:32:53   

"Jesteśmy sąsiadami — powiedziała Kasia. — A za drugiego sąsiada będzie pan
miał bardzo miłego starszego pana. Tak się bałam, że ten domek zajmie rodzina z małym
dzieckiem, które będzie płakało od świtu do nocy. Sebastian strasznie nie lubi
małych dzieci. I w ogóle nie znosi hałasu.
— Sebastian nie jest hałaśliwy?
— On? — zdumiała się. — To bardzo dziwny pies. Niekiedy przez cały dzień ani
razu nie zaszczeka. Nie słucha ani mnie, ani mojej ciotki, nikogo. Moja mama mówi,
że ten pies jest indywidualistą." Taki był właśnie docent , mógł ugryźć dziecko i zrobił to . Na forum widziałem zdjęcie Nienackiego z jamnikiem, czyli opisał swoje spostrzeżenia na temat jamników krótkowłosych . Swojej mamie opowiem o tym , mieliśmy przez padalca kłopoty .

Odpowiedz do tematu