PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fenomen Marty
Autor Wiadomość
alchemia 
Słyszał o Samochodziku
fanatyczka Samochodzika

Wysłany: 2019-07-26, 20:10:09   co studiowała Marta?

A na jaką uczelnię Marta zdała egzamin?
Miała studiować w Warszawie ichtiologię. Zatem odpada Politechnika.
Zostaje uniwersytet ( biologia).. raczej nie.
No to Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego? Teraz jest Wydział Nauk o Zwierzętach. a tam samodzielny zakład ichtiobiologii.
Chciałam się jeszcze odnieść do wieku Marty. Jeśli była rocznik '52 i urodziła się w drugiej połowie roku, to w czasie wakacji miała 18 lat ( rocznikiem miała 19, ale nie ukończła), Jeśli urodziła się wcześniej.. to 17 lat jest możliwe (chyba).

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-26, 21:30:14   Re: co studiowała Marta?

alchemia napisał/a:
A na jaką uczelnię Marta zdała egzamin?
Miała studiować w Warszawie ichtiologię. Zatem odpada Politechnika.
Zostaje uniwersytet ( biologia).. raczej nie.
No to Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego? Teraz jest Wydział Nauk o Zwierzętach. a tam samodzielny zakład ichtiobiologii.
Chciałam się jeszcze odnieść do wieku Marty. Jeśli była rocznik '52 i urodziła się w drugiej połowie roku, to w czasie wakacji miała 18 lat ( rocznikiem miała 19, ale nie ukończła), Jeśli urodziła się wcześniej.. to 17 lat jest możliwe (chyba).

Jeśli chodzi o studia Marty, to dyskusję toczyliśmy już w tym miejscu:

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=319415#319415

Wyszło, że najpewniej na SGGW.

Co do chronologii w NPPS, to jest ona najbardziej zagmatwana spośród wszystkich powieści kanonu i nie kanonu również. Najbezpieczniej przyjąć, że akcja powieści może toczyć się w roku 1968, 1969, 1970. Ale inne daty też mogą się obronić. Raczej nie w 1971 ani później.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2019-07-26, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

alchemia 
Słyszał o Samochodziku
fanatyczka Samochodzika

Wysłany: 2019-07-27, 17:09:18   

No tak. Staram się przeczytać wszystkie poprzedzające wpisy, zanim coś napiszę. O wieku Marty przeczytałam ... przepytałam rodzinę i znajomych, jak to było z początkiem ósmej klasy. A o studiach Marty jakoś nie czytałam.. :oops:

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-27, 23:45:49   

alchemia napisał/a:
No tak. Staram się przeczytać wszystkie poprzedzające wpisy, zanim coś napiszę. O wieku Marty przeczytałam ... przepytałam rodzinę i znajomych, jak to było z początkiem ósmej klasy. A o studiach Marty jakoś nie czytałam.. :oops:

Ależ droga alchemio, z mej strony to żadna przygana i nie ma cię czego czerwienić!
Po prostu tylko wskazałem miejsce, gdzie już miała miejsce dyskusja na taki sam lub podobny temat, bo jest tego już na forum sporo i trochę trudno się poruszać.

Już wspominałem gdzieś, że akurat o tym wiem z pierwszej reki, bo mój brat jest z 52' niedługo będzie miał urodziny, a był pierwszym rocznikiem, który miał ósmą klasę. Jak sam powiada przez dwa lata był w najstarszej klasie :D .

Jak mi się zdaje nie mamy jeszcze usystematyzowanego omówienia chronologii Nowych Przygód, więc może niedługo spróbujemy się zabawić?

Odpowiedz do tematu