PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Szara Sowa
2019-06-13, 11:35
Pogaduszki do poduszki
Autor Wiadomość
Protoavis 
Ojciec Wspomagający
Archeolog książkowy

Wysłany: 2019-06-12, 14:20:46   

Kustosz napisał/a:
Recydywą jest przede wszystkim wasz sposób postępowania. Szukacie pretekstu żeby skrócić Wowaxa i każdy powód jest dobry. Breżniew miał większy dystans do opinii na swój temat niż wy.

Administracja okazała wystarczająco dużo cierpliwości wobec wybryków Wowaxa. Długo by je wszystkie wymieniać. Masz krótką pamięć, więc przypomnę, że sam w pewnym przypadku prosiłeś o to aby nie nagłaśniać i nie karać jednego z "wyskoków" Twojego kolegi.

Kustosz napisał/a:
Kluczowy jest pkt 15, cyt. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga Administracja forum.

Czyli pełne widzimisię usankcjonowane w regulaminie:)

Wymieniłem wyraźnie 3 punkty. Czyli mamy tu do czynienia z pełnym widzimisię w cytowaniu regulaminu, albo z wadą wzroku. Nie wiem, czy w tym przypadku pomoże jednak wizyta u optyka.

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2019-06-12, 14:33, w całości zmieniany 2 razy  

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 91 razy
Wysłany: 2019-06-12, 14:22:06   

Kustosz napisał/a:
Szukacie pretekstu żeby skrócić Wowaxa i każdy powód jest dobry. Breżniew miał większy dystans do opinii na swój temat niż wy.

Daj spokój, naprawdę nie trzeba by było długo szukać, bo preteksty dostarczał regularnie.

Dokładnie odwrotnie – administracja wykazywała anielską cierpliwość, ignorując liczne zaczepki, złośliwe komentarze i agresywne zachowania.

Przez wiele miesięcy broniłam Wowaksa, próbowałam z nim różne kwestie wyjaśniać na PW czy w bezpośrednich rozmowach, przekonywałam ludzi, że jednak jest fajny, tylko taki trochę w gorącej wodzie kąpany.

Ale już mam serdecznie dosyć. Ile można??

Nietajenko 
Moderator
Ojciec dwójki dzieci

Wysłany: 2019-06-12, 14:56:42   

Proponuję zaangażowanym w konflikt urlop od forum. Ja sobie zrobiłem i bardzo mi z tym dobrze. :)

Teresa van Hagen 
Fanatyk Samochodzika

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2019-06-12, 15:25:10   

Protoavis napisał/a:

Wowax rozstał się z Forum w oparciu o punkt 1, 8 i 15 Regulaminu.

W sensie usunęliście go na stałe?

Kustosz napisał/a:
Podsumowując. Zachowanie Wowaxa z pewnością nie zasługiwało na bana. Proszę więc (...) przywrócenie Wowaxowi możliwości korzystania z forum w pełnym zakresie.

Podpisuję się pod tym.

Wg mnie Wowax nie przekroczył żadnych obiektywnych norm. Wolność słowa dopuszcza taką polemikę... zwłaszcza, że administracja ma możliwości przesuwania jej z wątków merytorycznych...

Nietajenko napisał/a:
Proponuję zaangażowanym w konflikt urlop od forum. Ja sobie zrobiłem i bardzo mi z tym dobrze. :)

Jedna strona chyba nie miała wyboru ;-)

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2019-06-12, 16:02:18   

Protoavis napisał/a:
Masz krótką pamięć, więc przypomnę, że sam w pewnym przypadku prosiłeś o to aby nie nagłaśniać i nie karać jednego z "wyskoków" Twojego kolegi.

Polityka hakowa jak widzę wciąż ma się dobrze. Niby chcecie się trzymać z dala od polityki, a czerpiecie z niej najgorsze wzorce.

Protoavis napisał/a:
Wymieniłem wyraźnie 3 punkty. Czyli mamy tu do czynienia z pełnym widzimisię w cytowaniu regulaminu, albo z wadą wzroku. Nie wiem, czy w tym przypadku pomoże jednak wizyta u optyka.

Bardzo dziękuję za uprzejmą troskę o moje zdrowie. U Emesa byłem przedwczoraj. Napisałem Ci przecież, jak komu dobremu, że użyłeś środków nieadekwatnych do przewinienia, kierując się osobistą niechęcią do naszego kolegi.

Berta von S. napisał/a:
Dokładnie odwrotnie – administracja wykazywała anielską cierpliwość, ignorując liczne zaczepki, złośliwe komentarze i agresywne zachowania.

Administracja nie wyciągnęła żadnych konstruktywnych wniosków z poprzednich konfliktów, nie znalazła w sobie żadnych błędów, postanowiła za to, że trzeba być bardziej z buta, co z pewnością nie służy porozumieniu. Dlatego syf, co i raz będzie się ulewał.

Nietajenko napisał/a:
Proponuję zaangażowanym w konflikt urlop od forum.

Czekam więc na długi, zasłużony urlop Szarego & Co.

Ponawiam prośbę o odblokowanie Wowaxa.

Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2019-06-12, 16:22:12   

Kustosz napisał/a:
Ponawiam prośbę o odblokowanie Wowaxa.

Popieram.

Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com

Protoavis 
Ojciec Wspomagający
Archeolog książkowy

Wysłany: 2019-06-12, 16:50:43   

Kustosz napisał/a:
Protoavis napisał/a:
Masz krótką pamięć, więc przypomnę, że sam w pewnym przypadku prosiłeś o to aby nie nagłaśniać i nie karać jednego z "wyskoków" Twojego kolegi.

Polityka hakowa jak widzę wciąż ma się dobrze. Niby chcecie się trzymać z dala od polityki, a czerpiecie z niej najgorsze wzorce.

Najgorsze w tym wszystkim są nie wzorce, ale zachowanie Wowaxa. To nie są żadne haki tylko fakty. Zachowałeś się w tamtej sprawie dokładnie tak jak opisałem. Może przypomnij osobom, które nie są w temacie, co wówczas Wowax zrobił?

Kustosz napisał/a:
Napisałem Ci przecież, jak komu dobremu, że użyłeś środków nieadekwatnych do przewinienia, kierując się osobistą niechęcią do naszego kolegi.

Wowax ubliżał otwarcie Bercie i Szarej Sowie. Biorąc pod uwagę jego powtarzalność jego tego typu "zachowań" i innych licznych wybryków, mój osobisty stosunek do niego nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Czy uważasz, że Berta i Szara Sowa są jak to ujął Wowax osobami "żenującymi"?

Kustosz napisał/a:
Administracja nie wyciągnęła żadnych konstruktywnych wniosków z poprzednich konfliktów, nie znalazła w sobie żadnych błędów, postanowiła za to, że trzeba być bardziej z buta, co z pewnością nie służy porozumieniu. Dlatego syf, co i raz będzie się ulewał.

Administracja wyciągnęła wnioski. Osoba, która rozlewała syf na forum już tego nie robi. Jeśli syf nadal będzie się rozlewał, zatamujemy kolejny przeciek.

Kustosz napisał/a:

Umiejętność czekania to chwalebna cnota. Na razie na długim urlopie jest Wowax.

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2019-06-12, 16:52, w całości zmieniany 2 razy  

PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-06-12, 16:52:35   

Protoavis napisał/a:
Kustosz napisał/a:
Protoavis napisał/a:

Najgorsze w tym wszystkim są nie wzorce, ale zachowanie Wowaxa. To nie są żadne haki tylko fakty. Zachowałeś się w tamtej sprawie dokładnie tak jak opisałem. Może przypomnij osobom, które nie są w temacie, co wówczas Wowax zrobił?

Kustosz napisał/a:
Napisałem Ci przecież, jak komu dobremu, że użyłeś środków nieadekwatnych do przewinienia, kierując się osobistą niechęcią do naszego kolegi.

Wowax ubliżał otwarcie Bercie i Szarej Sowie. Biorąc pod uwagę jego powtarzalność jego tego typu "zachowań" mój osobisty stosunek do niego nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Czy uważasz, że Berta i Szara Sowa są jak to ujął Wowax "żenujące"?

Kustosz napisał/a:

Administracja wyciągnęła wnioski. Osoba, która rozlewała syf na forum już tego nie robi. Jeśli syf nadal będzie się rozlewał, zatamujemy kolejny przeciek.

Kustosz napisał/a:

Umiejętność czekania to chwalebna cnota. Na razie na długim urlopie jest Wowax.

Powiedz mi człowieku kim Ty jesteś, że uzurpujesz sobie prawo do wychowywania dorosłych ludzi? Oprócz tego, że niedemokratyczną metodą otrzymałeś jakąś funkcję na tym forum.

to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2019-06-12, 17:25:16   

Teresa van Hagen napisał/a:

Wg mnie Wowax nie przekroczył żadnych obiektywnych norm. Wolność słowa dopuszcza taką polemikę... zwłaszcza, że administracja ma możliwości przesuwania jej z wątków merytorycznych...

To właśnie administracja zrobiła, przesunęła polemikę z wątku merytorycznego do Pogaduszek. W odpowiedzi usłyszała, że jest żenująca. Sorry, Teresko, za długo to już trwa. Skoro nie działają ani ostrzeżenia, ani zdejmowanie ostrzeżeń, to widocznie ktoś jest niereformowalny.

Pamiętasz na pewno dobrze, że Cię przekonywałam, jak fajny jest Wowax i jak zyskuje przy bliższym poznaniu. Pawłowi to samo tłumaczyłam. Widać skutecznie, bo Was przekonałam. Ale sama niestety straciłam to przekonanie, bo mnie już zmęczyło ciągłe szarpanie się z człowiekiem, który najwyraźniej za cel sobie obrał zwalczanie administracji.

Kustosz napisał/a:

Owszem administracja wyciągnęła konstruktywne wnioski i ignorowała w ostatnich tygodniach różne zaczepki, żeby nie doprowadzić do scysji. Plus wykonała gest dobrej woli zdejmując pierwsze ostrzeżenie.

Ale dobra wola musi być po obydwu stronach. Jak ktoś cały czas zmierza do konfliktu, to jasne, że syf się będzie ciągle na nowo ulewał.

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2019-06-12, 17:26:47   

Protoavis napisał/a:

Widzę kolego, że Ty rzeczywiście jesteś z PRL (co trzeba uczciwie przyznać wynika z Twojego profilu) i to z tego wczesnego, z lat 40-tych i 50-tych. Przynajmniej mentalnie. Trudno o lepszy popis arogancji władzy. Sądziłem, że to Szary reprezentuje beton w administracji. Sorry Szary, myliłem się.

Dziwi mnie, że nie zauważyłeś, że nawet jeśli Wowax wylał wiadro syfu, to Ty wylałeś cysternę. Zbanuj się więc sam albo niech ktoś Cię litościwie wyręczy.

Protoavis napisał/a:
Wowax ubliżał otwarcie Bercie i Szarej Sowie. Biorąc pod uwagę jego powtarzalność jego tego typu "zachowań" i innych licznych wybryków, mój osobisty stosunek do niego nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Ma decydujące znaczenie. Siedzisz sobie cicho w kąciku, prawie się nie udzielasz, ale jak można pociągnąć za spust to jesteś pierwszy. Obrońca uciśnionych.

Protoavis napisał/a:
Czy uważasz, że Berta i Szara Sowa są jak to ujął Wowax osobami "żenującymi"?

Chcesz mnie złapać na taki żałosny chwyt? Jeśli napiszę, że są, to mnie zbanujesz tak jak Wowaxa?:)

Bardzo proszę o odblokowanie, niesłusznie zablokowanego Wowaxa.

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2019-06-12, 18:07:54   

Berta von S. napisał/a:
Owszem administracja wyciągnęła konstruktywne wnioski i ignorowała w ostatnich tygodniach różne zaczepki, żeby nie doprowadzić do scysji. Plus wykonała gest dobrej woli zdejmując pierwsze ostrzeżenie.

Dlaczego więc, ta pełna dobrej woli, administracja nie wykonała najbardziej oczywistej rzeczy pod słońcem? Dlaczego we wczorajszej dyskusji nikt z was nie zwrócił Wowaxowi uwagi żeby powściągnął język (jeśli była tak konieczność), publicznie na forum i nie ostrzegł przed konsekwencjami administracyjnymi? Taki strzał w powietrze, przed ewentualnym strzałem w potylicę. Powtarzam, gdyby Protoavis rzeczywiście miał na uwadze dobro forum, a nie osobistą niechęć, wykonałby taki gest. Zwłaszcza, że mogłoby to legitymować późniejszego bana. A tak, wywalił cały magazynek z błahego powodu. A wy jak zwykle, w imię solidarności adminów, będziecie teraz do upadłego bronić tej pochopnej, beznadziejnej decyzji. Nie czujecie obciachu?

Odblokujcie Wowaxa!

Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2019-06-12, 18:27:16   

Chciałabym zabrać głos.
Dlaczego dopiero teraz?
Chciałam pewne rzeczy przemyśleć i napisać wyważony post, bez zbędnych emocji, które gdzieś tam i tak buzują.
Zatem będzie spokojnie i krótko. I osobiście, ale tak trzeba.

Wowax jest dobrym człowiekiem.
W zeszłym roku bardzo mi pomógł, nie znając mnie w ogóle. Nic wtedy o mnie nie wiedział, poza tym, że to jakaś Yvonne z Bydgoszczy. Osoba całkiem mu obca. Nikt.
Pomógł mi jak człowiek człowiekowi.
BEZINTERESOWNIE.

Owszem, zdaję sobie sprawę z tego, że czasem może wyrazi się zbyt dosadnie. Że czasem powienien ugryźć się w język.
Ale nie on jeden.
A tylko on jest za to karany. Tylko on.
Dlaczego???
Skłaniam się do teorii Kustosza, że dużą rolę gra tutaj prywata, co jest niedopuszczalne.
Ban jest kompletnie niesprawiedliwy.
A nazywanie tego "rozstaniem się z forum" nie w porządku.
Wowax nie rozstał się z forum.
Został z niego wyrzucony.

Proszę Administrację o przywrócenie Wowaxowi pełnych praw do udzielania się na forum.

Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com

Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2019-06-12, 18:36, w całości zmieniany 5 razy  

Florentyna 
Maniak Samochodzika
Aldona

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2019-06-12, 18:46:57   

Nie mogę wprost uwierzyć w te słowa, które tutaj padły.
Tego się cofnąć już nie da....na zawsze pozostanie ten niesmak i zażenowanie.
Tak, jestem zażenowana sposobem rozwiązywania konfliktu przez Administrację. Chociaż nawet nie....jakiego, do cholery, konfliktu?
Zrobiliście ze słów "jesteście żenujący" piękny użytek. Zaiste jesteście żenujący.

Poproszę teraz o ostrzeżenie. Należy mi się, gdyż łamię punkty regulaminu.
Kustosz też złamał, nie rozumiem czemu nie jest ostrzeżony jeszcze?

A teraz moi drodzy.....przypomnę Wam wszystkim czym jest TO FORUM. Miejscem , w którym chcemy być, bo czujemy się tutaj dobrze, wymieniamy poglądy (Wowax ma niepohamowane zasoby w tym względzie) czasem się nie zgadzamy (Yvonne nigdy mnie nie przekona do "Mistrza i M") a czasem kłócimy nawet w realu. Bo tacy jesteśmy. A przykładów na odmienne podejście do życia mogłabym wymieniać w nieskończoność.
TUTAJ każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. I właśnie myślę, że niestety wydawało mi się.... Trzeba mieć poglądy "jedynie słuszne"

Nie, to nie gorąco, upał ..... i nie wiem jak długi urlop i komu ma się przydać.

Wstyd normalnie jak czytam, że osoby "zarządowe" dopuszczają się takich decyzji.

Proszę o przywrócenie Wowaxowi pełnych uprawnień i WYJAŚNIENIE Protoavisie swojej pochopnej decyzji - bo jestem może za głupia ale ja tej decyzji nie rozumiem.

irycki 
Fanatyk Samochodzika
Pan Motocyklik

Wysłany: 2019-06-12, 19:15:26   

Protoavis napisał/a:

Wowax rozstał się z Forum w oparciu o punkt 1, 8 i 15 Regulaminu.

Punkt 8 mówi jedynie o przenoszeniu wątków, a nie o usuwaniu użytkowników z forum.

Jak koniecznie chcesz kogoś wypieprzyć, to zadbaj choćby o pozory praworządności.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.
samozwańczy prezes Klubu Martologicznego

A poza tym uważam że Wowax i Kustosz muszą być odblokowani

Berta von S. 
nienackofanka

Wysłany: 2019-06-12, 20:51:58   

Kustosz napisał/a:

Dlaczego więc, ta pełna dobrej woli, administracja nie wykonała najbardziej oczywistej rzeczy pod słońcem? Dlaczego we wczorajszej dyskusji nikt z was nie zwrócił Wowaxowi uwagi żeby powściągnął język (jeśli była tak konieczność), publicznie na forum i nie ostrzegł przed konsekwencjami administracyjnymi? Taki strzał w powietrze, przed ewentualnym strzałem w potylicę.

Może dlatego, że było już wiele strzałów w powietrze (również w tym samym wątku), a Wowax nie jest przedszkolakiem, ani osobą upośledzoną, więc zakładam, że rozumie proste komunikaty.

Czytając niektóre posty można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z bogu ducha winnym gościem, do którego nagle przyczepiła się administracja i go bez ostrzeżenia wywaliła z powodu jednego niezręcznego sformułowania.

A przecież wszyscy, którzy częściej zaglądają na forum, dobrze wiedzą, że Wowax regularnie wywoływał (albo próbował wywołać) nieprzyjemne sytuacje. Za co dostawał ostrzeżenia, że wielokrotnie go upominano, że nie raz rozmawiano z nim prywatnie i.t.d. Więc mówienie o jakiejś nagłej, zaskakującej i niezrozumiałej decyzji administracji i strzale w potylicę jest po prostu nieobiektywne.

Problem w tym, że Wowax z tych wszystkich upomnień i ostrzeżeń nic sobie nie robił, a prywatnie przekazywane prośby i argumenty olewał. Więc albo wychodził z założenia, że wszystko mu wolno, albo mu na pobycie na forum aż tak nie zależało.

Tak czy tak – decyzja była Protoavisa, ale po namyśle jestem przeciwna odblokowaniu Wowaksa. Bo uważam, że potrafi być pomocny, przemiły i uroczy, ale jednocześnie jest agresywny i destrukcyjny. Ze względu na te pierwsze cechy wiele razy o niego walczyłam. Najwyraźniej jednak miał to gdzieś, więc czuję się z tego obowiązku zwolniona.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-06-12, 21:12:47   

Niestety ale decyzja o zablokowaniu Wowaxa (przypominam, że to za całokształt jego wyczynów na forum, a nie tylko za ostatni wpis) jest nieodwołalna. Ogromna cierpliwość osób zarządzających forum, w końcu się wyczerpała.

Z przykrością też zawiadamiam, że za wielokrotne naruszenie punktu nr 1 regulaminu, także w ostatnich swoich wpisach, został zablokowany także Kustosz.
Jednocześnie informuję, że ponieważ opcja z oficjalnymi ostrzeżeniami nie sprawdziła się, a tylko eskalowała problemy, to generalnie nie będzie już stosowana.
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Florentyna 
Maniak Samochodzika
Aldona

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2019-06-12, 21:19:52   

Szara Sowa napisał/a:
został zablokowany także Kustosz.

No to już chyba jest żart jakiś?

Nie zgadzam się na takie postępowanie. Nie rób z forum własnego folwarku.....

.... zwierzęcego.

Bardzo adekwatna lektura na te czasy, tak swoją drogą. Jak ktoś nie rozumie to mogę zapodać cytacik.

Milady 
Maniak Samochodzika
CÓRCIA PROWADZĄCA

Pomogła: 48 razy
Wysłany: 2019-06-12, 22:44:39   Blokujmy wszystkich niewygodnych

Wiecie co, ja już naprawdę kompletnie nie rozumiem tego co robicie. I może od razu na wstępie zaznaczę, że nie piszę tu bo zależy mi na obronie Wowaxa. On jest dorosły a ja nie będę ręczyć za niego i wypowiadać się w jego imieniu. Owszem, pierwszy się przyczepiał gdy ktoś popełnił jakiś błąd gramatyczny jednocześnie sam też je popełniał, ale na przykład bans też się przyczepia i jakoś wszyscy puszczają to mimo uszu.

Natomiast bez względu na jego osobę i jego posty nie podoba mi się to jak postąpiliście. To nie jest powód do wyrzucenia kogoś z forum. Zauważcie jak wiele osób się z Wami nie zgadza w tej kwestii. Uparliście się, że Wowaxa trzeba się pozbyć i szukaliście powodu. Tak jak wspomniałam jojczył ostatnio i zrzędził – fakt, ale Wy przesadziliście z reakcją. Teraz jesteście na pewno dumni, że udało Wam się pozbyć drzazgi, która Was kłuła. Nie podoba mi się takie podejście do sprawy. Chyba za mocno się zaangażowaliście w jego osobę. Mnie też czasem jego wpisy irytowały i nie jestem pewna czy bym zareagowała ale...

ale jest już druga sprawa. Wkurza mnie już to nazywanie się przez Was „władzą” bo chyba zaczęliście zjadać przez to rozumy (tak, tak to zdanie kwalifikuje mnie do zbanowania). Wyrzuciliście Kustosza, który poza tym, że stoi w opozycji do Was w kwestii załatwiania spraw wyrzucaniem ludzi z forum założył wiele wątków merytorycznych dotyczących np. literatury, w wielu wątkach o literaturze i nie tylko wypowiadał się w sposób wartościowy. Zdecydowana większość z jego prawie 8 tysięcy postów stanowi mocny wkład w forum. I taką osobę wywalacie, ponieważ nie zgadza się w jednej konkretnej kwestii, która Was tak kłuje. Wszczyna bunt, rewolucję!

I nad tym właśnie powinniście się zastanowić, bo to co robicie w żadnym wypadku nie jest w porządku i nawet nie sądzę byście mieli do tego prawo tylko dlatego, że Wam się ta osoba nie podoba.

Blokujcie kolejne tematy. Zablokujcie wszystko co się Wam nie podoba. Wyrzucajcie kolejne osoby. Wszystkie, które się z Wami nie zgadzają. Wszystkie, które wywołują dyskusje na forum. Po co w Waszych szeregach takie osoby.

Kto następny? Aldona wypowiadała się wątku, może ją też zablokujcie. I o Yvonne nie zapomnijcie. Paweł też wam często za skórę zachodził. Pomyślcie jak byłoby miło i sielankowo gdyby tak ich wszystkich wywalić z forum. A może Agę też, przecież jakiś czas temu wrzuciła informację o koloniach we Fromborku a tam była informacja o drugim forum. Na pewno zrobiła to na złość Wam.

Ja nie proponuję zmian w administracji forum a apeluję o zmianę ich sposobu rozwiązywania konfliktów. Wiele razy proponowałam więcej dystansu, forum się nie rozpadnie jak przestaniecie wyszukiwać i wywalać osoby kontrowersyjne i niepasujące Wam wątki. Irytuje mnie przyjęta technika blokowania. Gdybyście jej nie zastosowali już na samym początku, przy limerykiadzie podejrzewam, że ogląd innych na sytuację mógłby być zupełnie inny. Tak jak i może zachowanie Wowaxa.

Tak w zasadzie mnie również możecie zbanować, ponieważ na pewno robię Wam teraz zły PR a po co to Wam i pewnie nie będę siedzieć cicho.

A poza tym uważam, że Wowax i Kustosz mają mieć natychmiast cofniętego bana.

Administracja powinna być dla ludzi nie przeciw ludziom

Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...

CPN 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2019-06-12, 23:23:17   

Zawsze uważam, że forum to użytkownicy.

Jak ktoś świruje to można mu dać tydzień zwolnienia, góra dwa, ale nie „dożywocie” bo to jest okrutna kara dla osoby współtworzącej forum

PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-06-12, 23:45:42   

Problem w tym, że rozdawane są ciosy za krytykowanie postępowania administratorów i modów, którzy widocznie uważają, że im więcej wolno. Np. oni rzucają bezpodstawne oskarżenia bez żadnych konsekwencji a użytkownicy za podobne "akcje" by byli karani. Do czasu do kiedy "ważni ludzie" tego forum nie spojrzą na siebie, bez dziecinnego odbijania piłeczki w stylu "ale PawełK", "ale Kustosz", to takie akcje będą się powtarzały. Nie wierzcie w to, że jak już nie będzie Wowaxa, Kustosza i Pawła to zapanuje tutaj miłość i wszyscy będą się miziali. Internet jest żywy, pojawiają się nowi ludzie, jedni po takiej akcji odpuszczą, inni będą próbowali walczyć i sytuacja się powtórzy. Warto pamiętać o dwóch prawdach: "nie ma ludzi niezastąpionych" (również adminów) i "przyroda nie znosi próżni".

to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'

Odpowiedz do tematu