PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2019-04-03, 18:19
Pierwowzorem Wielkiego Bobra był Czesław Białas spod Piły!
Autor Wiadomość
atram789 
Słyszał o Samochodziku
Muzeum w Trzciance


Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 46
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2019-04-25, 08:20:51   

Pan Jacek na kolejną wiadomość nie odpisał, a my dostaliśmy do muzeum pismo informujące o tym, że Centralna Biblioteka PTTK nie posiada w swoim księgozbiorze materiałów z Muzeum Sportu i Turystyki. Pismo zostało podpisane przez kierownika Biblioteki oraz sekretarza Zarządu Głównego PTTK ;)
Tyle w temacie, ich pomoc okazała się nieoceniona :027:
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-25, 08:33:09   

atram789 napisał/a:
Centralna Biblioteka PTTK nie posiada w swoim księgozbiorze materiałów z Muzeum Sportu i Turystyki. Pismo zostało podpisane przez kierownika Biblioteki oraz sekretarza Zarządu Głównego PTTK ;)


No to kotlet... :(
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-26, 23:49:09   

atram789 napisał/a:
:)
Pan Balcerzak odwiedził dwukrotnie Byszewice i dowiedział się od posiadaczy pamiątek, że ABSOLUTNIE NIC NAM NIE WYPOŻYCZĄ. Czyli jest postęp - niestety nie w tę stronę, na którą liczyłam. Mają żal o to, że nikt wcześniej się tym nie zainteresował.

Jakoś mi wczoraj umknął ten post. Czyli - jak ktoś się wreszcie zainteresował, to nie udostępnią, bo się wcześniej nikt nie interesował... Widać, że logicznymi argumentami się tu niestety się wiele nie uzyska. :/ Pozostaje tylko nadzieja, że Marcin coś wskóra przy poparciu proboszcza.
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-04-27, 09:24:33   

atram789 napisał/a:
wystawa będzie głównie fotograficzna.
Dobre i to. :)

Berta von S. napisał/a:
Pozostaje tylko nadzieja, że Marcin coś wskóra przy poparciu proboszcza.
A co z pomysłem osobistej “audiencji” u prezesa PTTK? Został już pogrzebany?

Poza tym istnieje nadal opcja spontanicznej wizyty w magazynie, który - co najmniej teoretycznie - ma jakieś godziny urzędowe. Nie sądzę wprawdzie, by udało się nam kwestię dzienników wyjaśnić jeszcze przed wystawą, ale mimo to dobrze byłoby mieć ostateczną pewność co do ich losu.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-27, 10:43:26   

John Dee napisał/a:
A co z pomysłem osobistej “audiencji” u prezesa PTTK? Został już pogrzebany?

Poza tym istnieje nadal opcja spontanicznej wizyty w magazynie, który - co najmniej teoretycznie - ma jakieś godziny urzędowe. Nie sądzę wprawdzie, by udało się nam kwestię dzienników wyjaśnić jeszcze przed wystawą, ale mimo to dobrze byłoby mieć ostateczną pewność co do ich losu.

W odpowiedzi na pierwszego maila prezes napisał, że znają temat i Wiesława Białasa, pytają, szukają, postarają się... i takie tam. Nie odniósł się kompletnie do propozycji naszej pomocy.

Wysłałam drugiego maila, który ogranicza się praktycznie do pytania, czy wobec faktu, że muzeum w Trzciance dostało odpowiedź, że "biblioteka nie posiada w swoich zbiorach dzienników" możemy sami sprawdzić magazyn.

Jak prezes nic nie odpowie, to pójdę zapytać osobiście. Jeśli odpowie negatywnie, to nie bardzo widzę możliwość nachodzenia ich w tej sprawie. :(
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-04-27, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-04-28, 08:32:24   

Berta von S. napisał/a:
Jak prezes nic nie odpowie, to pójdę zapytać osobiście. Jeśli odpowie negatywnie, to nie bardzo widzę możliwość nachodzenia ich w tej sprawie. :(
No jak to? Możemy przecież zaskoczyć panią kierowniczkę magazynu - Ty już tam nawet byłaś - i zastosować metodę Cagliostro, czyli pojawić się z bombonierką pod pachą. Ta, którą widziałem w Belgii, otworzy chyba każde drzwi i magazyn. ;-)

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-28, 22:21:45   

John Dee napisał/a:
No jak to? Możemy przecież zaskoczyć panią kierowniczkę magazynu - Ty już tam nawet byłaś - i zastosować metodę Cagliostro, czyli pojawić się z bombonierką pod pachą.

Możemy. Ale to już nie ja, bo ja kompletnie nie umiem wręczać "dowodów wdzięczności". Raz próbowałam w pewnym szpitalu i tak się miotałam zażenowana sytuacją, że pani doktor nie przyjęła, choć podobno nie miała z tym zazwyczaj problemów.
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-04-29, 07:39:47   

Berta von S. napisał/a:
Możemy. Ale to już nie ja, bo ja kompletnie nie umiem wręczać "dowodów wdzięczności".
Protoavisa poślemy, on ma w tym już wprawę. ;-)
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-04-29, 08:05:52   

Berta von S. napisał/a:

Możemy. Ale to już nie ja, bo ja kompletnie nie umiem wręczać "dowodów wdzięczności".

No to może ciastka jako słodki dodatek do kawy :)
A tak na poważnie. Na podstawie dotychczasowych wypowiedzi coraz bardziej przekonuję się do tezy, że materiały dotyczące Pana Białasa nigdy nie były skatalogowane i niektóre z nich bezpowrotnie zaginęły.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2019-05-03, 07:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
atram789 
Słyszał o Samochodziku
Muzeum w Trzciance


Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 46
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2019-05-30, 08:26:28   

Dzien dobry,
(Bardzo przepraszam za brak polskich znakow - nowa klawiatura postanowila dzialac tylko czesciowo...)
Mamy ostatnia prosta przed wystawa, ktora jednak zdecydowalismy sie przygotowac (nie bylismy pewni czy uda nam sie cos stworzyc z tak niewielu materialow). Wzoraj bylam z kolezanka z pracy w Byszewicach. Wizyta zakonczona malutkim sukcesem - pan Pawel dal nam kilka pamiatek, tzn. podziekowania dla Cz. Bialasa za organizacje rajdow. Poza tym zrobilysmy zdjecia wozu i tablicy z dyplomami (dyplomow nie chcial nam wypozyczyc). Pytalam czy ma cos wiecej poza tym co znajduje sie na dworze - powiedzial ze nie. Co wiecej, pytalam o te mape z zaznaczona sznurkiem trasa. Powiedzial ze oni tego nie mieli... Jego syn powiedzial to samo i dodal, ze on widzial tez gdzies w internecie zdjecie mapy, ale oni tego nie mieli, a przeciez wiemy, ze zdjecia sa z Byszewic. No nic, bedziemy musieli te mape na wystawe odtworzyc.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-05-30, 08:42:03   

Same dobre informacje! Zdjęcia tej mamy są u nas, choćby na początku tego tematu, ale raczej słabej jakości.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
atram789 
Słyszał o Samochodziku
Muzeum w Trzciance


Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 46
Skąd: Trzcianka
  Wysłany: 2019-05-30, 09:58:56   

Wiem, ze sa :) Wlasnie stad o niej wiem i myslalam naiwnie, ze zobacze ja na zywo :/
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-05-30, 10:59:58   

Tę tablicę było widać 2 lata temu z ulicy, stała trochę bokiem ale zaledwie z 5 m od płotu (w tym ogródku z ekspozycją).
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-30, 13:35:07   

atram789 napisał/a:
pytalam o te mape z zaznaczona sznurkiem trasa. Powiedzial ze oni tego nie mieli... Jego syn powiedzial to samo i dodal, ze on widzial tez gdzies w internecie zdjecie mapy, ale oni tego nie mieli, a przeciez wiemy, ze zdjecia sa z Byszewic. No nic, bedziemy musieli te mape na wystawe odtworzyc.

Niezłe - ściemniać, ze nie mieli nigdy mapy, choć na zdjęciach widać jak wół, że stoi u nich na podwórku. :D Ale tak czy tak dobrze, że cokolwiek zaczęli udostępniać.

Może spróbujcie ich przekonać wizjami, że przy wszystkich wypożyczonych przedmioty będzie wyraźnie napisane, że pochodzą z ich zbiorów + gdzieś w widocznym miejscu umieścicie podziękowanie za udostępnienie (i uratowanie) tych pamiątek + pan Paweł będzie gościem honorowym na wernisażu. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
atram789 
Słyszał o Samochodziku
Muzeum w Trzciance


Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 46
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2019-05-30, 14:14:15   

Berta von S. napisał/a:
atram789 napisał/a:
pytalam o te mape z zaznaczona sznurkiem trasa. Powiedzial ze oni tego nie mieli... Jego syn powiedzial to samo i dodal, ze on widzial tez gdzies w internecie zdjecie mapy, ale oni tego nie mieli, a przeciez wiemy, ze zdjecia sa z Byszewic. No nic, bedziemy musieli te mape na wystawe odtworzyc.

Niezłe - ściemniać, ze nie mieli nigdy mapy, choć na zdjęciach widać jak wół, że stoi u nich na podwórku. :D Ale tak czy tak dobrze, że cokolwiek zaczęli udostępniać.

Może spróbujcie ich przekonać wizjami, że przy wszystkich wypożyczonych przedmioty będzie wyraźnie napisane, że pochodzą z ich zbiorów + gdzieś w widocznym miejscu umieścicie podziękowanie za udostępnienie (i uratowanie) tych pamiątek + pan Paweł będzie gościem honorowym na wernisażu. :)


Nie doceniasz nas :027: :okulary:
Pan Pawel otrzymal od nas pismo, w ktorym pieknie opisalysmy, ze wystawa nabierze zycia dopiero dzieki jego eksponatom i dzieki pokazaniu ich w naszym muzeum, szersza publicznosc dowie sie o jego pasji i o tym ile wklada w to serca. Nie zabraklo tez fragmentu, w ktorym zostal zaproszony na otwarcie wystawy, podczas ktorego wladze miasta chcialyby mu oficjalnie podziekowac za ratowanie dziedzicwa naszego regionu (to zrobilo na nim wrazenie).
Powiedzial, ze raczej nie da rady przyjechac ze wzgledu na swoje zdrowie. Wiec z jednej strony moze ukrywac inne rzeczy przed swiatem, a z drugiej moze kiedys za duzo powiedzial, a wcale takich bogatych zbiorow nie ma. :065:
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-05-30, 19:49:30   

atram789 napisał/a:
Mamy ostatnia prosta przed wystawa…
A termin kiedy będzie ustalony? :)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-30, 21:08:03   

atram789 napisał/a:

Nie doceniasz nas :027: :okulary:

No faktycznie widzę, że wytoczyliście najcięższe działa. :D

atram789 napisał/a:

Więc z jednej strony może ukrywać inne rzeczy przed światem, a z drugiej może kiedyś za dużo powiedział, a wcale takich bogatych zbiorów nie ma.

Raczej jednak obstawiam to ukrywanie, sądząc po tablicy z mapą.
_________________
Drużyna 5

 
 
atram789 
Słyszał o Samochodziku
Muzeum w Trzciance


Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 46
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2019-05-31, 09:48:04   

John Dee napisał/a:
atram789 napisał/a:
Mamy ostatnia prosta przed wystawa…
A termin kiedy będzie ustalony? :)


Termin to 28 czerwca :)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-06-01, 21:03:57   

atram789 napisał/a:
Termin to 28 czerwca :)
To już niedługo. :)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-02, 21:57:01   

atram789 napisał/a:
John Dee napisał/a:
atram789 napisał/a:
Mamy ostatnia prosta przed wystawa…
A termin kiedy będzie ustalony? :)

Termin to 28 czerwca :)

Tak szybko?? :zdziw:

Myślałam, że nie pojawia się żadna data, bo termin jeszcze nie jest pewny, a sprawa dotyczy dalszej przyszłości. Trochę trudno będzie się wyrwać tak w ostatniej chwili. :/
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 12