PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2019-04-03, 19:19
Pierwowzorem Wielkiego Bobra był Czesław Białas spod Piły!
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 89 razy
Wysłany: 2019-04-27, 11:43:26   

John Dee napisał/a:
A co z pomysłem osobistej “audiencji” u prezesa PTTK? Został już pogrzebany?

Poza tym istnieje nadal opcja spontanicznej wizyty w magazynie, który - co najmniej teoretycznie - ma jakieś godziny urzędowe. Nie sądzę wprawdzie, by udało się nam kwestię dzienników wyjaśnić jeszcze przed wystawą, ale mimo to dobrze byłoby mieć ostateczną pewność co do ich losu.

W odpowiedzi na pierwszego maila prezes napisał, że znają temat i Wiesława Białasa, pytają, szukają, postarają się... i takie tam. Nie odniósł się kompletnie do propozycji naszej pomocy.

Wysłałam drugiego maila, który ogranicza się praktycznie do pytania, czy wobec faktu, że muzeum w Trzciance dostało odpowiedź, że "biblioteka nie posiada w swoich zbiorach dzienników" możemy sami sprawdzić magazyn.

Jak prezes nic nie odpowie, to pójdę zapytać osobiście. Jeśli odpowie negatywnie, to nie bardzo widzę możliwość nachodzenia ich w tej sprawie. :(
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-04-27, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2019-04-28, 09:32:24   

Berta von S. napisał/a:
Jak prezes nic nie odpowie, to pójdę zapytać osobiście. Jeśli odpowie negatywnie, to nie bardzo widzę możliwość nachodzenia ich w tej sprawie. :(
No jak to? Możemy przecież zaskoczyć panią kierowniczkę magazynu - Ty już tam nawet byłaś - i zastosować metodę Cagliostro, czyli pojawić się z bombonierką pod pachą. Ta, którą widziałem w Belgii, otworzy chyba każde drzwi i magazyn. ;-)

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 89 razy
Wysłany: 2019-04-28, 23:21:45   

John Dee napisał/a:
No jak to? Możemy przecież zaskoczyć panią kierowniczkę magazynu - Ty już tam nawet byłaś - i zastosować metodę Cagliostro, czyli pojawić się z bombonierką pod pachą.

Możemy. Ale to już nie ja, bo ja kompletnie nie umiem wręczać "dowodów wdzięczności". Raz próbowałam w pewnym szpitalu i tak się miotałam zażenowana sytuacją, że pani doktor nie przyjęła, choć podobno nie miała z tym zazwyczaj problemów.

John Dee 
Moderator
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2019-04-29, 08:39:47   

Berta von S. napisał/a:
Możemy. Ale to już nie ja, bo ja kompletnie nie umiem wręczać "dowodów wdzięczności".
Protoavisa poślemy, on ma w tym już wprawę. ;-)

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-04-29, 09:05:52   

Berta von S. napisał/a:

Możemy. Ale to już nie ja, bo ja kompletnie nie umiem wręczać "dowodów wdzięczności".

No to może ciastka jako słodki dodatek do kawy :)
A tak na poważnie. Na podstawie dotychczasowych wypowiedzi coraz bardziej przekonuję się do tezy, że materiały dotyczące Pana Białasa nigdy nie były skatalogowane i niektóre z nich bezpowrotnie zaginęły.
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2019-05-03, 08:32, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu