PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć!
Autor Wiadomość
Wiewiór 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: sprzed epoki internetu ;)
Wysłany: 2019-04-15, 18:46:45   Cześć!

Ogólnie miałem się tu nie wpisywać bo za bardzo ze względu na brak czasu na forum udzielać się nie będę, a wpadłem tylko z jednym pytaniem które oczywiście zadam w wiadomym temacie. Będzie dotyczyło zakupu 12 książek o Panu Samochodziku (oczywiście chodzi o Kanon ;) )gdyż nie mogę znaleźć tego co mnie interesuje i liczę, że Wy mi pomożecie. (jak coś to zapraszam: https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=398118#398118 )

Szczerze mówiąc to trafiłem tu wczoraj, bo szukałem księgarni/wydawnictwa gdzie mogę wyżej wspomniane książki zakupić. Nie wiem czy wcześniej się z tym forum nie zetknąłem gdyż dawniej też co jakiś czas szukałem informacji o tej serii. Zdziwiłem się, że ta książka dalej ma takie grono fanów, a już szczególnie forum. Fora też siłą rzeczy umierają na rzecz social media.

Z ,,Panem Samochodzikiem" pierwszy kontakt miałem w V kl. szkoły podstawowej była to już późna wiosna (maj-czerwiec) 2004 r. Zaczęło się od tego, że w szkole na lekcji historii nauczycielka opowiadała nam o serii książek z serii Alfreda Szklarskiego ,,Tomek i..." chciałem sobie ją wypożyczyć ale niestety nie było (uroki biblioteki na wsi) więc bibliotekarka zaproponowała mi jako alternatywę ,,Wyspę Złoczyńców" i ,,Pan Samochodzik i Templariusze". No cóż wypożyczyłem je i nie żałowałem wyboru, dlatego, że dobrze ta książka łączyła przygody z historią (w podstawówce ją lubiłem). Pierwsze 5 tomów szybko przeczytałem, niestety z racji tego co wspomniałem wcześniej biblioteka miała ubogą ofertę, a jako, że były to jeszcze można powiedzieć czasy przed-internetowe, a sam miałem 12 lat to ciężko było mi coś ogarnąć. Więc zacząłem czytać ,,Harrego Pottera" i jakoś przy nim zostałem. Udało mi się jeszcze na jesień 2004 wypożyczyć ,,Pan Samochodzik i Fantomas" - to nawet na zamówienie mi ściągnięto oraz wiosną 2005 ,,Pan Samochodzik i Zagadki Fromborka".

Coś tam próbowałem jeszcze ogarnąć potem jakieś wersje elektroniczne, bodajże w 2006 r. i 2010 r. (,,Pan Samochodzik i Tajemnica Tajemnic) ale od tego czasu przestałem bo to nie było to i dałem sobie spokój.

Jako, że teraz już pracuje w pracy która jest jaka jest ;) , ale jednak trochę pieniędzy udało mi się odłożyć to stwierdziłem, że te z 300 zł. wydać i dokończyć to co zacząłem to niewiele. Mam nadzieję, że książka nie straci uroku bo wiadomo 27 lat to nie 12 i trochę inaczej się na pewne rzeczy patrzy. :D
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-15, 20:38:55   

Co za malownicza historia! Mam nadzieję, że także teraz Samochodziki będą Ci się podobać. No i że jednak trochę poudzielasz się na forum! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-04-15, 21:13:46   

Witaj !!! :564:
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-15, 22:05:44   Re: Cześć!

Witaj Wiewiór!

Wiewiór napisał/a:
No cóż wypożyczyłem je i nie żałowałem wyboru, dlatego, że dobrze ta książka łączyła przygody z historią (w podstawówce ją lubiłem).

A potem przestałeś lubić? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2019-04-15, 22:32:11   

Cześć. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-04-15, 22:45:04   

Witamy. :)
 
 
Wiewiór 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: sprzed epoki internetu ;)
Wysłany: 2019-04-15, 22:51:47   Re: Cześć!

Berta von S. napisał/a:
Witaj Wiewiór!

Wiewiór napisał/a:
No cóż wypożyczyłem je i nie żałowałem wyboru, dlatego, że dobrze ta książka łączyła przygody z historią (w podstawówce ją lubiłem).

A potem przestałeś lubić? :)

Aaaa potem to trochę magię wszystko zatraciło (choć pewnie moi nauczyciele z historii też się do tego przyłożyli :D ), też się priorytety w życiu zmieniły i bardziej się skupiłem na innych przedmiotach żeby dobrze pozdawać egzaminy.
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-04-16, 08:15:31   

Cześć Wiewiór.
_________________
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2019-04-29, 08:28:46   

Witaj :564:
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 10