PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycje na wycieczkę.
Autor Wiadomość
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-03-19, 23:19:48   Propozycje na wycieczkę.

Większość bliskie sercu! :)

./redir/podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,24550834,miejsca-w-polsce-ktore-trzeba-zobaczyc-przynajmniej-raz.html#s=BoxOpLink
_________________
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-03-20, 01:38:47   

Góry Sowie są niesamowitym miejscem - szczególnie okolice Jedliny Zdrój (w tym podziemia walimskie) i Książ. Oczywiście wracając na Śląsk człowiek musi po raz kolejny zajrzeć do Kościoła Pokoju w Świdnicy. Jego wnętrze robi wrażenie.
Do zwiedzenia Wieliczki nie trzeba chyba nikogo zachęcać :)
Z pozostały propozycji ciekawie wygląda Łagów i Węsiory.
_________________
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2019-03-20, 11:52:12   

Nie byłam w Łagowie, a kamienne kręgi widziałam w Odrach nie w Węsiorach. No i Ślęża, którą wielokrotnie mijałam w drodze na Dolny Śląsk.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-03-20, 12:01:10   

Milady napisał/a:
Nie byłam w Łagowie, a kamienne kręgi widziałam w Odrach nie w Węsiorach. No i Ślęża, którą wielokrotnie mijałam w drodze na Dolny Śląsk.

Ja tak samo. Jadąc w kierunku Wałbrzycha lub wracając, zawsze ją widzę, ale nigdy jej nie zwiedziłem.Muszę to nadrobić.
_________________
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2019-03-20, 12:09:31   

Kozak napisał/a:
Ja tak samo. Jadąc w kierunku Wałbrzycha lub wracając, zawsze ją widzę, ale nigdy jej nie zwiedziłem.Muszę to nadrobić.


Dokładnie, tak blisko a nigdy jeszcze nie była moim celem chociaż planowałam wielokrotnie.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2019-03-20, 12:20:37   

Wieliczka, byłem sto lat temu ze szkolną wycieczką, Kruszyniany w ubiegłym roku, do Podkarpacia właśnie się przygotowuję aczkolwiek nie wiem czy bardziej nie będę naciskał na odwiedzenie nieczynnych cmentarzy niż czynnych cerkwi. Choćby dlatego, że cmentarze za jakiś czas mogą zniknąć a szansa, że budynki cerkwi "się zlikwidują" jest niewielka, raczej tylko pożar może je zlikwidować.

A tak swoją drogą, nie widzę tutaj takich rzeczywistych "must see", to są ciekawe i fajne miejsca ale akurat dla mnie raczej bym nie opowiadał o nich z wypiekami na twarzy.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-03-20, 12:33:20   

Milady napisał/a:
Kozak napisał/a:
Ja tak samo. Jadąc w kierunku Wałbrzycha lub wracając, zawsze ją widzę, ale nigdy jej nie zwiedziłem.Muszę to nadrobić.

Dokładnie, tak blisko a nigdy jeszcze nie była moim celem chociaż planowałam wielokrotnie.

Ciekawe kto z nas będzie tam pierwszy ;-)
PawelK napisał/a:

A tak swoją drogą, nie widzę tutaj takich rzeczywistych "must see", to są ciekawe i fajne miejsca ale akurat dla mnie raczej bym nie opowiadał o nich z wypiekami na twarzy.

To indywidualna sprawa. Każdy ma własny "must see".
Zgadzam się z tobą co do kwestii zapomnianych i zaniedbanych cmentarzy. Tam widać kawał historii regionu. W tamtym roku będąc w okolicy Soliny napatoczyłem się na mały cmentarzyk. Zrobił na mnie duże wrażenie.
_________________
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2019-03-20, 12:37:53   

Kozak napisał/a:
W tamtym roku będąc w okolicy Soliny napatoczyłem się na mały cmentarzyk. Zrobił na mnie duże wrażenie.


Ja już sobie zrobiłem mapkę. Nie wiem na ile będziemy jeździć w stronę Soliny ale opuszczonych cmentarzyków jest w tamtych okolicach mnóstwo i prezentują się rzeczywiście ciekawie.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-03-20, 12:58:15   

PawelK napisał/a:
Kozak napisał/a:
W tamtym roku będąc w okolicy Soliny napatoczyłem się na mały cmentarzyk. Zrobił na mnie duże wrażenie.

Ja już sobie zrobiłem mapkę. Nie wiem na ile będziemy jeździć w stronę Soliny ale opuszczonych cmentarzyków jest w tamtych okolicach mnóstwo i prezentują się rzeczywiście ciekawie.

Nie będzie to dla ciebie stracony czas.
_________________
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2019-03-20, 13:41:44   

Kozak napisał/a:
Nie będzie to dla ciebie stracony czas.


Tak sądzę, porównując ze zdjęć z tymi w okolicach Warszawy, do których mogę podjechać w weekend, tamte są znacznie bardziej atrakcyjne.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-20, 19:15:25   

Bardzo fajne propozycje! Cześć znam, część przy okazji zahaczę, ale samo zestawianie nieźle zróżnicowane.
_________________
Drużyna 5

 
 
GrzegorzCh 
Twórca
Autor książek dokumentalnych



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 1357
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-20, 21:08:22   

Kozak napisał/a:
Milady napisał/a:
Nie byłam w Łagowie, a kamienne kręgi widziałam w Odrach nie w Węsiorach. No i Ślęża, którą wielokrotnie mijałam w drodze na Dolny Śląsk.

Ja tak samo. Jadąc w kierunku Wałbrzycha lub wracając, zawsze ją widzę, ale nigdy jej nie zwiedziłem.Muszę to nadrobić.

Na Ślężę polecam wchodzić nie od Sobótki tylko jakby od tyłu, z parkingu na przełęczy Tąpadła, niebieskim szlakiem. Dużo ładniej i znacznie mniej ludzi (chociaż to ostatnie to już zaczyna być przeszłość...)

Z okolicy polecam jeszcze - Srebrną Górę, są tam teraz udostępnione przez niezależne podmioty trzy forty i każdy ma swój oddzielny klimat i zajmuje się osobnym okresem historii.

Okolica bardzo wiele oferuje - pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Ząbkowice Śląskie, Lądek Zdrój, Złoty Stok oczywiście, trochę dalej Paczków. Jaskinia Niedźwiedzia i tuż obok Sztolnie po kopalni uranu, Śnieżnik oczywiście, z drugiej strony gór Międzygórze z wodospadem Wilczki i Ogrodem Bajek, oczywiście twierdza w Kłodzku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Błędne Skały, Szczeliniec, Kudowa Zdrój i okolice - kaplica czaszek, Wambierzyce, to tak hasłowo...
_________________
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2019-03-20, 21:30:50   

GrzegorzCh napisał/a:
to tak hasłowo...


Oj tak, można by wymieniać naprawdę długo. Nie wspomnę nawet o starych pałacach, zamkach, opuszczonych kościołach.
GrzegorzCh napisał/a:
Z okolicy polecam jeszcze - Srebrną Górę, są tam teraz udostępnione przez niezależne podmioty trzy forty i każdy ma swój oddzielny klimat i zajmuje się osobnym okresem historii.


W lesie po drugiej stronie drogi od głównego fortu można trafić na dawny wiadukt Kolei Sowigórskiej.

31185.jpg
Źródło: www.polskaniezwykla.pl
Plik ściągnięto 94 raz(y) 124,39 KB

_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-20, 21:55:37   

Milady napisał/a:
Kozak napisał/a:
Ja tak samo. Jadąc w kierunku Wałbrzycha lub wracając, zawsze ją widzę, ale nigdy jej nie zwiedziłem.Muszę to nadrobić.

Dokładnie, tak blisko a nigdy jeszcze nie była moim celem chociaż planowałam wielokrotnie.

Mam identycznie. Zawsze się mówi, że kiedyś ją wreszcie trzeba będzie zobaczyć i jedzie dalej.

Łagów bardzo lubię. Ale lepiej tam nie jeździć w długie weekendy, bo jest totalnie zadeptany. Za to we wrześniu było pusto i klimatycznie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-03-20, 23:54:31   

Łagowskie jeziora przepłynąłem krypą wiosłową zaprzyjaźnionego gospodarza wzdłuż i w szerz ze dwadzieścia razy, łowiąc przy okazji dziesiątki rekordowych ryb. Łagowskie lasy przejechałem wielokrotnie na rowerze, zbierając przy tym wiele koszy grzybów. W okolicach jest wiele ciekawych miejsc np. MRU. Ale w 100- u procentach zgadzam się z Bertą, że najpiękniejsze są ciche, wczesno jesienne ranki, kiedy z zapomnianego cmentarza na wzgórzu zamkowym można oglądać jezioro Trześniowskie, porastające je lasy bukowe mieniące się o tej porze roku wszystkimi kolorami tęczy, w oddali słychać wrzask zbierających się Żurawi, a od zatoki przy zamku czuć specyficzny rybi zapach. Ilekroć tak stałem, zawsze kojarzyłem to z sceną z ,,Templariuszy'', gdy Tomasz nad ranem, przez szczelinę w tunelu spoglądał na jezioro... Ech, rozmarzyłem się :oops:
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-21, 08:56:19   

Potwierdzam, że Łagów i jego okolice są piękne. Mi nawet zdarzyło się nocować w zamku. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-21, 08:58:19   

Rólka napisał/a:
najpiękniejsze są ciche, wczesno jesienne ranki, kiedy z zapomnianego cmentarza na wzgórzu zamkowym można oglądać jezioro Trześniowskie, porastające je lasy bukowe mieniące się o tej porze roku wszystkimi kolorami tęczy, w oddali słychać wrzask zbierających się Żurawi, a od zatoki przy zamku czuć specyficzny rybi zapach. Ilekroć tak stałem, zawsze kojarzyłem to z sceną z ,,Templariuszy'', gdy Tomasz nad ranem, przez szczelinę w tunelu spoglądał na jezioro... Ech, rozmarzyłem się


Ale pięknie to napisałeś ...
Też się rozmarzyłam i zachciało mi się ruszyć w plener :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2019-03-21, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-21, 08:59:30   

GrzegorzCh napisał/a:
Okolica bardzo wiele oferuje - pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Ząbkowice Śląskie, Lądek Zdrój, Złoty Stok oczywiście, trochę dalej Paczków. Jaskinia Niedźwiedzia i tuż obok Sztolnie po kopalni uranu, Śnieżnik oczywiście, z drugiej strony gór Międzygórze z wodospadem Wilczki i Ogrodem Bajek, oczywiście twierdza w Kłodzku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Błędne Skały, Szczeliniec, Kudowa Zdrój i okolice - kaplica czaszek, Wambierzyce, to tak hasłowo...


Wstyd przyznać, ale w żadnym z wymienionych przez Ciebie miejsc nigdy nie byłam :oops:
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-21, 22:42:12   

Szara Sowa napisał/a:
Potwierdzam, że Łagów i jego okolice są piękne. Mi nawet zdarzyło się nocować w zamku. :)

A mi w miejskiej bramie - raz w polskiej, a raz w niemieckiej. :)

Rólka napisał/a:
Łagowskie jeziora przepłynąłem krypą wiosłową zaprzyjaźnionego gospodarza wzdłuż i w szerz ze dwadzieścia razy, łowiąc przy okazji dziesiątki rekordowych ryb. Łagowskie lasy przejechałem wielokrotnie na rowerze, zbierając przy tym wiele koszy grzybów. W okolicach jest wiele ciekawych miejsc np. MRU. Ale w 100- u procentach zgadzam się z Bertą, że najpiękniejsze są ciche, wczesno jesienne ranki, kiedy z zapomnianego cmentarza na wzgórzu zamkowym można oglądać jezioro Trześniowskie, porastające je lasy bukowe mieniące się o tej porze roku wszystkimi kolorami tęczy, w oddali słychać wrzask zbierających się Żurawi, a od zatoki przy zamku czuć specyficzny rybi zapach.

O to widzę jesteś stałym bywalcem. Fakt lasy bukowe tam piękne i malowniczo poprzecinane jarami. A grzybów jesienią było zatrzęsienie (dużo kozaków). No i to połączenie jezior, lasów oraz samej miejscowości, gdzie zabytkowe bramy, kościół i zamek są skupione na niewielkiej przestrzeni. :)
A kojarzysz po drugiej stronie Łagowa wiadukt kolejowy?

Cmentarz na wzgórzu zdecydowanie klimatyczny, tylko mocno był zaśmiecony. Kiedyś już tu pisałam, że wynieśliśmy z niego 2 czy 3 wielkie wory śmieci, a następnego dnia trafiliśmy na popijających miejscowych, w grobie chłodzili browary i nawet radyjko mieli...

Rólka napisał/a:
Ilekroć tak stałem, zawsze kojarzyłem to z sceną z ,,Templariuszy'', gdy Tomasz nad ranem, przez szczelinę w tunelu spoglądał na jezioro... Ech, rozmarzyłem się :oops:

Z Kortumowem mi się jakoś Łagów nie skojarzył. Za to już kilka razy pojawiała się koncepcja, że to Jasień. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-03-21, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2019-03-22, 07:01:48   

Któryś raz czytam o pięknie Łagowa. Muszę się tam w końcu wybrać.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 13