PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ankieta dot. ulubionych scen z całej serii - dyskusja
Autor Wiadomość
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-12, 11:39:33   

Garamon napisał/a:
Ankieta zresztą - jak tytuł wątku wskazuje - dotyczyć ma "ulubionej sceny" właśnie.


Rzeczywiście. Nie zauważyłam.
W takim razie wybór scen już mnie nie dziwi, bo zgłaszamy swoje ulubione.
Jakoś się przyczepiłam tego określenia "scena klimatyczna" i nie spojrzałam nawet na tytuł wątku. Jak ten koń z klapkami na oczach. Przepraszam :oops:
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2019-03-12, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 20:47:58   

To ja jeszcze dwie sceny dodaję. :)
10. Uzbrojona w patyki "ekspedycja ratunkowa" napada na dom Lejwody ("Złota rękawica")
11. Uwięziony Tomasz słucha, jak Marysia podjudza Marczaka ("Niesamowity dwór")


(ta z udającym budowlańca Baturą też niezła) ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2019-03-12, 21:22:44   

13. Widowisko światło i dźwięk w zamku Sześciu Dam wraz z historią i opisem zamku czyli początek "Pan Samochodzik i Fantomas"
14. Ostatnia scena "Złotej Rękawicy" czyli Bajeczka przychodzi na jacht i odpływają w dal... może być ze skreślonym w maszynopisie zakończeniem :) :
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=4538&postdays=0&postorder=asc&start=0
" … dość szybko minęliśmy Szałkowo, a wkrótce, mimo zapadającej nocy, ujrzeliśmy przesmyk na jezioro Widłąg, gdzie nie tak dawno schronili się, ścigani przez nas “piraci” z “Rogerem”. W małej zatoczce, gdzie chciałem zarzucić kotwicę i pozostać na noc, zakotwiczony był zabawny domek kempingowy na pływakach. (Na werandzie starszy pan z ogromną siwiejącą brodą pali fajkę.) Gdy noc już niemal zapadła, on zawołał w naszą stronę..."
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Kpt Petersen 2019-03-12, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 21:59:41   

I nadal mamy duże różnice między liczbą scen z poszczególnych tomów :D . Co ciekawe, sporo zgłaszanych scen pochodzi z mało popularnych tomów, czyli "Złotej rękawicy" i "Człowieka z UFO". Na szarym końcu "Wyspa złoczyńców" i "Tajemnica tajemnic", a na prowadzeniu umacnia się "Niesamowity dwór"... :564:

To ja dodam:

15. scena "zawodów" spinningowych i ujawnienie, że Marta jest "królową spinningu" ("Nowe przygody pana Samochodzika")
16. scena, w której Pilarczykowa rozpoznaje w czaszce ze zrekonstruowaną twarzą swojego klienta ("Wyspa Złoczyńców")


W ogóle lubię w "Panu Samochodziku" sceny ujawniania, demaskowania i odkrywania prawdy - może i są proste i przewidywalne, ale sprawiają duuużo radości :D
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2019-03-13, 11:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 22:12:58   

Żeby nie szukać po kilku stronach - dotychczasowe zgłoszenia:

1. pierwsza podróż wehikułem - wyprzedzenie moskwicza, simki i wartburga („Wyspa złoczyńców”)
2. scena, w której Pilarczykowa rozpoznaje w czaszce ze zrekonstruowaną twarzą swojego klienta ("Wyspa złoczyńców")
3. jazda na pomoc Karen i pościg za Mysikrólikiem („Pan Samochodzik i Templariusze”)
4. nocna zasadzka na Malinowskiego w przydrożnej kapliczce („Pan Samochodzik i Templariusze”)
5. finałowa wędrówka Tomasza w podziemiach ("Pan Samochodzik i Templariusze")
6. uwięzienie Tomasza w celi zamku malborskiego („Pan Samochodzik i Templariusze”)
7. scena na przejściu granicznym („Księga strachów”)
8. scena burzy i uratowania Hildy ("Księga strachów")
9. moment gdy nocą z biblioteki odzywa się nieludzki głos, a następnie pęka szkło w szafce zegara („Niesamowity dwór”)
10. odkrycie loży masońskiej („Niesamowity dwór”)
11. przyśpieszone opuszczenie teatru i nocny powrót do dworu („Niesamowity dwór”)
12. rozmowa Tomasza z sierżantem "Wąsikiem" na temat Bigosa („Niesamowity dwór”)
13. rozmowa z Tomasza z Marczakiem po wyjściu zza zegara („Niesamowity dwór”)
14. uwięziony Tomasz słucha, jak Marysia podjudza Marczaka ("Niesamowity dwór")
15. seans spirytystyczny („Niesamowity dwór”)
16. zrzucenie kaptura przez Martę, a tym samym odkrycie kto jest Kapitanem Nemo ("Nowe przygody Pana Samochodzika")
17. scena "zawodów" spinningowych i ujawnienie, że Marta jest "królową spinningu" ("Nowe przygody pana Samochodzika")
18. scena w gospodzie przy przeprawie promowej („Nowe przygody Pana Samochodzika”)
19. scena w restauracji, gdy Pan Samochodzik wyciąga mysz szukając portfela („Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”)
20. scena w krypcie i kielichy, które zmieniły kolor („Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”)
21. rozmowa Tomasza z Marczakiem - opowieść o przechytrzonym bogaczu („Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”)
22. spotkanie Tomasza i Cagliostra z Asem w wąwozie po drodze do Fromborka („Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”)
23. pierwsze spotkanie Pana Samochodzika z baronem („Pan Samochodzik i Fantomas”)
24. widowisko światło i dźwięk w zamku Sześciu Dam wraz z historią i opisem zamku czyli początek "Pan Samochodzik i Fantomas"
25. spacer z Protem nad Wisłą plus rozmyślania w kawalerce na Starym Mieście („Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”)
26. scena, w której Purtak ujawnia Tomaszowi swoje plany, biorąc go za emisariusza MPC („Pan Samochodzik i Winnetou”)
27. Winnetou w kabinie jachtu opowiada pozostałym członkom załogi o swoim małżeństwie z Miss Kapitan – ("Pan Samochodzik i Winnetou")
28. wizyta Tomasza i Moniki w zrujnowanym pałacu w Gardzieniu i historia Jenny von Gustedt („Pan Samochodzik i Niewidzialni”)
29. rozmowa Moniki z Tomaszem na temat jej narzeczonych („Pan Samochodzik i Niewidzialni”)
30. pierwsza wizyta Bajeczki na pokładzie "Krasuli" („Pan Samochodzik i złota rękawica”)
31. ostatnia scena "Złotej Rękawicy" czyli Bajeczka przychodzi na jacht i odpływają w dal... może być ze skreślonym w maszynopisie zakończeniem („Pan Samochodzik i złota rękawica”)
32. uzbrojona w patyki "ekspedycja ratunkowa" napada na dom Lejwody („Pan Samochodzik i złota rękawica”)
33. pościg "Krasuli" za "Lordem Jimem" („Pan Samochodzik i złota rękawica”)
34. rozpoznanie w starym wraku w szopie "Szkwału" („Pan Samochodzik i złota rękawica”)
35. scena recytacji przez Kikę wiersza ,,Złota rękawica” nad grobem Gustawa Kodrąba („Pan Samochodzik i złota rękawica”)
36. pierwsze pojawienie się Florentyny we wcieleniu wampa („Pan Samochodzik i człowiek z UFO”)
37. audiencja udzielona Casanovie na jachcie "La Paloma" przez don Gabriela w roli Thomasa van Hagena („Pan Samochodzik i człowiek z UFO”)
38. ukazanie się Tomaszowi Robina w postaci Prota – ("Pan Samochodzik i człowiek z UFO")


Zostało 12 miejsc ;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2019-03-13, 20:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-12, 22:15:58   

Garamon napisał/a:
I

W ogóle lubię w "Panu Samochodziku" sceny ujawniania, demaskowania i odkrywania prawdy - może i są proste i przewidywalne, ale sprawiają duuużo radości :D


Ja również, dlatego takie sceny zgłosiłam już na samym początku - odkrycie loży i zidentyfikowanie wraku łajby :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2019-03-14, 21:24:56   

Mam wrażenie, że “Niewidzialni” są jakoś niedoreprezentowani. Z tego powodu zgłaszam sceną, w której Monika na Czarcim Ostrowie oświadcza, że rezygnuje ze stanowiska. To ta z myszami.
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-14, 21:36:02   

John Dee napisał/a:
Mam wrażenie, że “Niewidzialni” są jakoś niedoreprezentowani.


Podobnie jak "Księga strachów", "Wyspa złoczyńców", "Fantomas" i "Winnetou" - po dwie sceny. A "Tajemnica tajemnic" ma tylko jedną - najwyraźniej Praga nie zaczarowała czytelników ;-)
Cóż, ankieta ankietą, ale same zgłoszenia są ciekawe i sporo mówią o odbiorze serii :D
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2019-03-14, 23:34:06   

Garamon napisał/a:
John Dee napisał/a:
Mam wrażenie, że “Niewidzialni” są jakoś niedoreprezentowani.


Podobnie jak "Księga strachów", "Wyspa złoczyńców", "Fantomas" i "Winnetou" - po dwie sceny. A "Tajemnica tajemnic" ma tylko jedną - najwyraźniej Praga nie zaczarowała czytelników ;-)
Cóż, ankieta ankietą, ale same zgłoszenia są ciekawe i sporo mówią o odbiorze serii :D


Ja bardzo lubię "Tajemnicę tajemnic" :) Chętnie nominuję z niej kolejną scenę. Nadawałyby się wszystkie z Protem. Czytając to w wieku lat 12 bardzo chciałem mieć doga. Nawet miałem już znajomą sukę... to niech będzie:
Marczak wyganiający Prota z wehikułu "Tajemnica, tajemnic"
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-15, 08:25:47   

Czyli:
39. scena, w której Monika na Czarcim Ostrowie oświadcza, że rezygnuje ze stanowiska ("Pan Samochodzik i Niewidzialni")
40. Marczak wyganiający Prota z wehikułu ("Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic")
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-15, 09:27:31   

Księga strachów - krwawiący Tomasz i Fryderyk ścigają Kuryłłę

Winnetou - westernowa wyprawa do gajówki Solnik
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2019-03-15, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-15, 10:19:57   

Szara Sowa napisał/a:


Winnetou - weternowa :065:


westernowa? :D

Proszę o uwzględnianie kolejnych numerów, w ten sposób łatwiej się zorientować, ile wolnych miejsc zostało.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-15, 10:32:27   

44. Batura udaje budowlańca, a dzieciaki pytają go o długopis ("Niesamowity dwór")
_________________
Drużyna 5

 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-15, 10:55:20   

45. Ciotka Eveline próbuje ujarzmić wehikuł ("Pan Samochodzik i Fantomas")
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2019-03-15, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-15, 11:04:24   

Już poprawiłem! A te numery i tak jak widzę dodajesz chronologicznie, więc nie chciałem Ci mylić. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2019-03-15, 18:51:35   

Nie do końca wiem, jaki tytuł nadać, ponieważ jest to w zasadzie fragment sceny. Może: 46. Zdanie milady na temat życia w mieście - rozmowa podczas rejsu Moby Dickiem (PS i Winnetou)?

Z odsieczą niespodziewanie przyszła nam milady:

— Jak słyszałam, tęskni pani do miasta i miejskiego towarzystwa. No cóż, życzę pani szczęścia. Co do mnie, znudziło mi się odbierać te same telefony od tych samych młodych ludzi, którzy nieustannie proponują: „Ej, Elka, masz dziś trochę czasu? Mamy chatę, płyty, będziemy robić ubaw. Przyjdź, Elka, zabawimy się”. A gdy spotkasz się z młodym mężczyzną w rodzaju Antonia, to albo musisz wysłuchiwać jego życiorysu, albo mówi ci o samochodach, albo o tym, jak to on zamierza dorobić się wielkiej ilości pieniędzy. Po raz pierwszy w życiu ktoś mi mówił o pięknie przyrody i nazwał mnie Sosnową Igiełką. Po raz pierwszy w życiu płynę po wzburzonym jeziorze i jestem szczęśliwa, że mogę komuś zrobić herbatę. Po raz pierwszy w życiu byłam w domu niepodobnym do owych M-2 i M-3 w monotonnych i jednakowych blokach mieszkalnych, z ich standardowym wyposażeniem, tym samym układem pokojów, mikroskopijnymi kuchenkami i łazienkami, meblościankami i wielkimi pudłami telewizorów.

— I mogłaby pani żyć bez łazienki? — przeraziła się Halina.

— Wodę do mycia można zagrzać i w kotle, a kąpać się w balii — odparła zdecydowanie milady. I dodała: — Ze strachem myślę już o powrocie do Warszawy, do telefonów od Antonia i jemu podobnych.

— Och, Elisabeth, czemu to ze mnie zrobiłaś worek treningowy? — burknął Piękny Antonio. — Przysięgam, że więcej do ciebie nie zadzwonię.

Słowa Sosnowej Igiełki jakoś głęboko zapadły w moje serce. Westchnąłem na myśl, że będę musiał powrócić do swej kawalerki na Starym Mieście, słuchać przez ścianę jak kłócą się ze sobą moi sąsiedzi lub wrzeszczy u nich telewizor. I nikt już nie powie: „Czy Szara Sowa widzi ślad bladych twarzy na piasku nabrzeżnym?”. O, jakże zazdrościłem Winnetou, który obserwować będzie nadejście jesieni. A gdy przyjdzie zima, śnieg opatuli jego wigwam. Potem będzie on brnąć przez zaspy i zamarznięte bagno do Złotego Rogu, aby kupić w sklepie puszkę zupy i pudełko wołowiny w sosie własnym — a ja powlokę się do kina albo usiądę przy kaloryferze, wspominając tylko zapach ognia płonącego na wielkim palenisku.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2019-03-15, 18:58:07   

Wizyta w pałacu w Gardzieniu została już zgłoszona, więc dodam jeszcze:

47. Pierwsze zdania pierwszego rozdziału pierwszej części PS "nie trzeba szukać przygody" odnoszące się do "dziwnego spadku" (Wyspa Złoczyńców)
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-16, 12:58:57   

Właściwie można kończyć głosowanie, ale dla porządku czekamy do końca weekendu, może komuś jeszcze jakaś scena przyjdzie do głowy. Oczywiście nie ma sensu na siłę dobijać do tej maksymalnej pięćdziesiątki, w końcu chodzi o sceny ulubione a nie dodane z obowiązku ;-) . I tak to będzie chyba najdłuższa ankieta na forum :D .

Wyłowiłam jeszcze sceny, które były wymieniane w tym wątku przed rozpoczęciem głosowania, ale nikt ich oficjalnie nie zaproponował:

1. rozśpiewany „bunt kobiet” przeciwko stereotypom ("Pan Samochodzik i Winnetou")
2. budzenie Bigosa jajecznicą "Niesamowity dwór"
3. scena, gdy poszukiwacze skarbów chcą zedrzeć skórę z Kozłowskiego ("Pan Samochodziki Templariusze")
4. scena, kiedy Kędziorek prawie oświadcza się Tomaszowi ("Pan Samochodziki Niewidzialni")

Może któraś z nich powinna wejść do ankiety?
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2019-03-16, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-03-16, 13:25:52   

Garamon napisał/a:

4. scena, kiedy Kędziorek prawie oświadcza się Tomaszowi ("Pan Samochodziki Niewidzialni")
Może któraś z nich powinna wejść do ankiety?

Proponuję scenę numer 4 :)
_________________
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2019-03-16, 13:29:10   

Sądzę, że tę scenę można dodać:

Garamon napisał/a:
2. budzenie Bigosa jajecznicą "Niesamowity dwór"
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 17