PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ankieta dot. ulubionych scen z całej serii - dyskusja
Autor Wiadomość
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-24, 17:36:35   

Skoro są chętni... to kilka informacji ;-)

1. Celem jest wybranie scen, które znajdą się w ankiecie "Ulubiona scena z całej serii"
2. Każdy może zgłosić jedną lub dwie sceny
3. Termin zgłaszania upływa 3 lutego (2019 r. ;-) )
4. "Kandydatury" proszę wysyłać do mnie na PW
5. Przy każdej scenie należy podać tom, z której pochodzi
6. Sceny proszę opisać w sposób możliwie jednoznaczny i konkretny, czyli np. "pierwsza scena w knajpie Krwawej Mary", a nie "scena w knajpie".
7. Z powodów wymienionych powyżej wolałabym, żeby nie wymieniać swoich faworytów na forum do zakończenia zgłaszania

Zapraszam :D

Szara Sowo, czy mógłbyś rozpuścić wici? ;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2019-01-29, 20:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-24, 19:17:08   

Garamon napisał/a:
Szara Sowo, czy mógłbyś rozpuścić wici? ;-)


Oczywiście, ale może za kilka dni, bo ostatnio poszły aż dwie informacje masowe i bans może trzeciej już nie wytrzymać... :p

Natomiast możesz wrzucić info w Shouboxie! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2019-01-24, 19:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-24, 20:22:38   

Garamon napisał/a:

6. Sceny proszę opisać w sposób możliwie jednoznaczny i konkretny, czyli np. "pierwsza scena w knajpie Krwawej Mary", a nie "scena w knajpie".

Może na wszelki wypadek zacytować fragment fragmentu? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-24, 20:31:03   

Berta von S. napisał/a:
Garamon napisał/a:

6. Sceny proszę opisać w sposób możliwie jednoznaczny i konkretny, czyli np. "pierwsza scena w knajpie Krwawej Mary", a nie "scena w knajpie".

Może na wszelki wypadek zacytować fragment fragmentu? :)


Można, Kozak tak właśnie zrobił. Tyle że na potrzeby mojej tabelki (i przyszłej ankiety) i tak muszę minimalizować ;-)
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-25, 20:52:10   

Jak na razie mam 7 scen z 5 tomów, zgłoszone przez 4 osoby :D
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2019-01-26, 18:02:22   

Garamon napisał/a:
Skoro są chętni... to kilka informacji ;-)

1. Celem jest wybranie scen, które znajdą się w ankiecie "Ulubiona scena z całej serii"
2. Każdy może zgłosić jedną lub dwie sceny
3. Termin zgłaszania upływa 1 lutego (2019 r. ;-) )


Fajny pomysł, który moim zdaniem ma potencjał na 12 tur z wielkim finałem, bo ja chętnie zgłosiłbym po dwie sceny do każdego tomu. Dwie sceny z całości będą u mnie dość przypadkowe bo dużo więcej uważam za porównywalne, najlepsze :) . Obawiam się więc, że w tej formie jak jest to 20 osób zgłosi 40 scen, każdy zagłosuje na swoje i nic się nie wyjaśni.
Proponuję 4 dni na zgłaszanie 2 scen z danego tomu + 3 dni na głosowanie. Mielibyśmy 12 tygodni zabawy, wyłonilibyśmy 12 zwycięzkich scen z których na koniec wybralibyśmy najlepsze.
_________________
Drużyna 5

 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-26, 18:14:44   

Kpt Petersen napisał/a:


Fajny pomysł, który moim zdaniem ma potencjał na 12 tur z wielkim finałem, bo ja chętnie zgłosiłbym po dwie sceny do każdego tomu. Dwie sceny z całości będą u mnie dość przypadkowe bo dużo więcej uważam za porównywalne, najlepsze :) . Obawiam się więc, że w tej formie jak jest to 20 osób zgłosi 40 scen, każdy zagłosuje na swoje i nic się nie wyjaśni.
Proponuję 4 dni na zgłaszanie 2 scen z danego tomu + 3 dni na głosowanie. Mielibyśmy 12 tygodni zabawy, wyłonilibyśmy 12 zwycięzkich scen z których na koniec wybralibyśmy najlepsze.


To, co proponujesz, ma inne założenia i cele. Przede wszystkim, nie jest tak, że każdy proponuje inne sceny. Część będzie się powtarzała (już się powtarzają), a zdarzy się pewnie i tak, że ktoś w ankiecie znajdzie scenę, o której sam nie pomyślał. Poza tym zgłaszamy dwie sceny, a głosować można zazwyczaj na trzy, więc wyniki ankiety siłą rzeczy będą się różniły.
A nawet jeśli każdy powtórzy swój głos - w "wiszącej" na stałe ankiecie weźmie więcej osób, niż tylko zgłaszający, więc w miarę upływu czasu wyniki będą coraz bardziej odchodziły od kandydatur.
Dlatego te zgłoszenia nie będą same w sobie ostateczne. Po prostu - jak widać w tym wątku - dotąd był problem ze stworzeniem ankiety o najlepszych scenach, bo nie było pomysłu, jak te sceny wybrać.
I jeszcze jedna sprawa. Nie w każdym tomie znajdą się równie dobre sceny. Wybierając opcję "najlepsza scena z 12 najlepszych scen, po jednej z każdego tomu" ryzykujemy problem z jakością. Bo z automatu będą wyeliminowane świetne sceny z tomu, w którym perełek jest więcej, a do ankiety trafią sceny wybrane "na siłę" z tomów słabszych.
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2019-01-26, 19:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-26, 23:45:44   

Kpt Petersen napisał/a:

Proponuję 4 dni na zgłaszanie 2 scen z danego tomu + 3 dni na głosowanie. Mielibyśmy 12 tygodni zabawy, wyłonilibyśmy 12 zwycięzkich scen z których na koniec wybralibyśmy najlepsze.

Są już sondy do scen w niektórych tomach, bo Kustosz kiedyś zaproponował taką zabawę i zrobił dla zachęty trzy pierwsze sondy. Ale nie było zbyt wielu chętnych do tworzenia następnych, więc powstały tylko 4 (moja, Kyna, Szarego i Nietajenki), a potem już nikt się nie zgłosił i akcja umarła.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-01-28, 02:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 00:02:56   

Kiedy tak wnikam w temat, odkrywam, że mam kłopot ze zdefiniowaniem pojęć "najlepsza" i "scena" :/ .
I - sądząc po przykładach - każdy to chyba rozumie na swój sposób.
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 00:05:06   

Z24 napisał/a:
Kiedy tak wnikam w temat, odkrywam, że mam kłopot ze zdefiniowaniem pojęć "najlepsza" i "scena" :/ .
I - sądząc po przykładach - każdy to chyba rozumie na swój sposób.

Nie marudź bo Ci zrobię taką scenę, że popamiętasz... :027:
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 00:18:59   

Berta von S. napisał/a:
Z24 napisał/a:
Kiedy tak wnikam w temat, odkrywam, że mam kłopot ze zdefiniowaniem pojęć "najlepsza" i "scena" :/ .
I - sądząc po przykładach - każdy to chyba rozumie na swój sposób.

Nie marudź bo Ci zrobię taką scenę, że popamiętasz... :027:


Ja nie marudzę :027: , tylko się zastanawiam, co - biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z literaturą, czyli przekazem za pomocą słów - oznacza w takiej sytuacji "scena". Kiedy ona się zaczyna i kiedy kończy? U ZN mamy do czynienia tak z obrazami statycznymi,jak i dynamicznymi, które są w zasadzie cięgiem obrazów (na przykład każdy praktycznie pościg samochodowy).
I "najlepsza" - nie wiem - w sensie widowiskowym, czy np. taka, która wzbudza największe emocje, a jeśli tak, to jakie? Tak że nie jest to takie proste.
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 01:51:24   

Z24 napisał/a:
Kiedy ona się zaczyna i kiedy kończy? U ZN mamy do czynienia tak z obrazami statycznymi,jak i dynamicznymi, które są w zasadzie cięgiem obrazów (na przykład każdy praktycznie pościg samochodowy).

No bo są różne sceny - krótkie i niedynamiczne: np. Bigos zeznający na komendzie, długie i niedynamiczne - np. wywoływanie duchów, krótkie i dynamiczne - np. Tomasz ścigający "ducha" w bibliotece oraz długie dynamiczne - np. wyścig z teatru do Janówki. Naprawdę, nie rozumiem w czym problem.

Z24 napisał/a:

I "najlepsza" - nie wiem - w sensie widowiskowym, czy np. taka, która wzbudza największe emocje, a jeśli tak, to jakie? Tak że nie jest to takie proste.

To już Twój wybór. Możesz mieś np. 3 ulubione sceny humorystyczne + 2 ulubione dramatyczne + 1 ulubioną wzruszającą i.t.d.. A potem z nich wybierasz 2 najbardziej ulubione. To faktycznie w przypadku całej serii jest trudne przy takiej mnogości scen w 12 tomach, ale można spróbować.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-01-27, 01:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-01-27, 08:37:06   

Z24 napisał/a:

- oznacza w takiej sytuacji "scena". ...
I "najlepsza" - nie wiem - w sensie widowiskowym, czy np. taka, która wzbudza największe emocje, a jeśli tak, to jakie? Tak że nie jest to takie proste.

Wybierz dwie "sytuacje", które ciebie najbardziej rozbawiły i po kłopocie. :D Przecież to tylko zabawa :D :D
_________________
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 09:07:28   

Z24 napisał/a:


Ja nie marudzę :027: , tylko się zastanawiam, co - biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z literaturą, czyli przekazem za pomocą słów - oznacza w takiej sytuacji "scena". Kiedy ona się zaczyna i kiedy kończy? U ZN mamy do czynienia tak z obrazami statycznymi,jak i dynamicznymi, które są w zasadzie cięgiem obrazów (na przykład każdy praktycznie pościg samochodowy).
I "najlepsza" - nie wiem - w sensie widowiskowym, czy np. taka, która wzbudza największe emocje, a jeśli tak, to jakie? Tak że nie jest to takie proste.


Zecie, właśnie to, o czym piszesz, jest przyczyną, dla której ta ankieta dotąd nie powstała ;-) Ale to normalne w przypadku wielu plebiscytów czy konkursów - najlepsza piosenka dekady, najlepszy film XX wieku, najlepsza polska książka 2018 roku... Czasem zdarzają się podziały według gatunków czy stylu, ale przy tych najszerszych (i często najważniejszych) konkursach - nie. Popatrz na Nike w niektórych latach - opasłe powieści kontra parę krótkich wierszy, komiks kontra dramat... Proponuję, żebyś tak samo potraktował wybór scen :D Po prostu - dwie sceny, które TOBIE najbardziej się podobały.
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2019-01-28, 01:34:26   

Berta von S. napisał/a:
Kpt Petersen napisał/a:

Proponuję 4 dni na zgłaszanie 2 scen z danego tomu + 3 dni na głosowanie. Mielibyśmy 12 tygodni zabawy, wyłonilibyśmy 12 zwycięzkich scen z których na koniec wybralibyśmy najlepsze.

Są już sondy do scen w niektórych tomach, bo Kustosz kiedyś zaproponował taką zabawę i zrobił dla zachęty trzy pierwsze sondy. Ale nie było zbyt wielu chętnych do tworzenia następnych, więc powstały tylko 4 (moja, Kyna, Szarego i Nietajenki), a potem już nikt się nie zgłosił i akcja umarła.


1. Ale kiedy to było? W 1945?
2. Od tego czasu wymarły już dwa pokolenia Forumowiczów.
3. My młodzi :p Forumowicze też chcemy ankiet!
A tak poważnie to po prostu miałem ochotę trochę dłużej i dogłębniej pobawić się jakże merytorycznym wątkiem. Okazja do dyskusji przy okazji ankietowania każdego tomu BEZCENNA (Tak wiem. Takie dyskusje już były, ale patrz punkt 1, 2 i 3 :) )
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-01-28, 02:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-28, 02:50:28   

Kpt Petersen napisał/a:

1. Ale kiedy to było? W 1945?
2. Od tego czasu wymarły już dwa pokolenia Forumowiczów.
3. My młodzi :p Forumowicze też chcemy ankiet!
A tak poważnie to po prostu miałem ochotę trochę dłużej i dogłębniej pobawić się jakże merytorycznym wątkiem. Okazja do dyskusji przy okazji ankietowania każdego tomu BEZCENNA (Tak wiem. Takie dyskusje już były, ale patrz punkt 1, 2 i 3 :) )

Trochę później - 2016/2017. ;-)

Jeśli masz chęć i czas, to załóż wątek dla któregoś z tomów, które jeszcze nie mają sondy (Wyspa Złoczyńców, Nowe Przygody, Tajemnica Tajemnic, Winnetou, Niewidzialni) i pozbieraj propozycje ulubionych scen.

Jak przelecimy te tomy i będzie zainteresowanie, to oczywiście można też zrobić nową edycję tych, które już są.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-01-28, 02:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kpt Petersen 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowy Twitterowiec



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 2809
Skąd: Wyspy Pacyfiku
Wysłany: 2019-01-28, 18:29:22   

Berta von S. napisał/a:

Jeśli masz chęć i czas, to załóż wątek dla któregoś z tomów, które jeszcze nie mają sondy (Wyspa Złoczyńców, Nowe Przygody, Tajemnica Tajemnic, Winnetou, Niewidzialni) i pozbieraj propozycje ulubionych scen.
Jak przelecimy te tomy i będzie zainteresowanie, to oczywiście można też zrobić nową edycję tych, które już są.


Nie będę robił Garmonn konkurencji :)
Zobaczymy jak pójdzie ta ankieta, czy będzie sens organizowania szczegółowych jak tu się wszystko wyjaśni :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Piratka 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 3238
Skąd: Wyspa Skarbów
Wysłany: 2019-01-29, 19:51:46   

Za duży wybór. Gdyby tak dwa albo i trzy z każdego tomu.
_________________


- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-29, 19:55:19   

A ja nie miałam żadnego problemu z wybraniem dwóch ulubionych scen.
Nawet się nie wahałam.

Ale przyznam, że pomysł Kapitana bardzo mi się podoba :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2019-01-29, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-29, 20:05:39   

Kpt Petersen napisał/a:

Nie będę robił Garmonn konkurencji :)
Zobaczymy jak pójdzie ta ankieta, czy będzie sens organizowania szczegółowych jak tu się wszystko wyjaśni :)


Rób, rób :D Sens jest, bo każdy tom ma swoją specyfikę i swój poziom.

Zresztą nie ma jakiegoś wielkiego zainteresowania zgłaszaniem scen, więc jeśli tak dalej pójdzie, to może się okazać, że ankieta ogólna nie wypali :/

Przy okazji - okazało się, że przez weekend będę na wyjazdach, więc termin nadsyłania propozycji zostaje przedłużony do 3 lutego włącznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 14