PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wita Was nie fałszywy ornitolog
Autor Wiadomość
Rachet 
Słyszał o Samochodziku
nie fałszywy ornitolog


Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Pawęzów
  Wysłany: 2018-07-26, 22:57:24   Wita Was nie fałszywy ornitolog

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam na imię Tomek. Mam 40 lat, pochodzę z Jasła a obecnie mieszkam we wsi pod Tarnowem.

Moją przygodę z Panem Samochodzikiem rozpocząłem jeszcze w szkole podstawowej. Do dzisiaj niektóre tomy przeczytałem po kilka razy a około 2-3 lata temu natrafiłem na świetnie nagrane audiobooki (części 1-5) dzięki czemu słuchając w aucie zaszczepiłem u synów sympatię do p. Tomasza i jego przygód.

Ponieważ chciałem sobie przypomnieć czytane dawno temu książki, w ciągu ostatnich miesięcy znów przeczytałem tomy 6-8 i niedługo sięgnę po części 9-12. Do niedawna wiedziałem o istnieniu tylko tych 12 tomów. Nie miałem pojęcia o tym że Nienacki pisał o przygodach p. Tomasza chronologicznie sprzed Wyspy Złoczyńców oraz o książkach pt Pan Samochodzik i nieuchwytny kolekcjoner, Pan Samochodzik i testament rycerza Jędrzeja pisanych częściowo przez innego autora.

Dawniej widziałem w księgarniach książki innych autorów o przygodach P.Samochodzika ale nigdy się nie skusiłem aby przeczytać. Po prostu przekonany, że Nienackiego nie da się podrobić uznałem że szkoda czasu. Teraz mam inne podejście. Zamierzam sięgnąć po kilka a może więcej części choć z wyborem nie będzie łatwo. W osłupienie mnie wprawił widok listy ponad 100 książek o przygodach Pana Samochodzika. No cóż, mam nadzieję, że się nie zniechęcę.... Myślę, że informację na tutejszym forum pomogą wybrać mi te najciekawsze...

Słów kilka o tym jak trafiłem na forum. A więc ostatni urlop, z którego wróciłem ledwie tydzień temu, zaplanowałem tak aby 3 dni spędzić nad Jeziorakiem (świeżo odsłuchane Nowe przygody - i pomysł syna aby jechać nad Jeziorak). Będąc w Jerzwałdzie odwiedziliśmy grób Nienackiego a na zniczu zauważyłem naklejkę z logo pozostawionym zapewne przez Was - podczas czerwcowego zlotu? Postanowiłem więc odwiedzić forum po powrocie do domu.
Wracając do urlopu - cieszyłem się jak dziecko oglądając krajobraz widziany dotąd tylko oczami wyobraźni a przedstawionego przez ulubionego autora z dzieciństwa. Wyobrażałem sobie bohaterów książki, jakby kiedyś naprawdę tu byli :) Chyba nawet widziałem Kapitana Nemo :D

Serdecznie witam wszystkich i cieszę się, że wstąpiłem do forumowego grona osób, które tak jak ja wychowały się na fascynujących przygodach Pana Samochodzika :) :564:
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2018-07-27, 00:33:01   

Witaj Tomku!!! :564:
_________________
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2018-07-27, 06:25:25   

Witaj! :564:
_________________
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2018-07-27, 06:48:18   

Cześć Tomek vel Rachet :)



Rachet napisał/a:
Wita Was nie fałszywy ornitolog


Jesteś ornitologiem?
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-07-27, 06:48:25   

Witaj serdecznie Rachecie :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-07-27, 07:35:49   

Rachet napisał/a:
Mam na imię Tomek. Mam 40 lat, pochodzę z Jasła a obecnie mieszkam we wsi pod Tarnowem.

Moją przygodę z Panem Samochodzikiem rozpocząłem jeszcze w szkole podstawowej. Do dzisiaj niektóre tomy przeczytałem po kilka razy a około 2-3 lata temu natrafiłem na świetnie nagrane audiobooki (części 1-5) dzięki czemu słuchając w aucie zaszczepiłem u synów sympatię do p. Tomasza i jego przygód.


Tak to często bywa, że wracamy do samochodzików około 40-tki, gdy dzieci zbliżają się do wieku samochodzikowego. I wmawiamy sobie, że w tym naszym zainteresowaniu to głównie chodzi o nich. :D


Rachet napisał/a:
Będąc w Jerzwałdzie odwiedziliśmy grób Nienackiego a na zniczu zauważyłem naklejkę z logo pozostawionym zapewne przez Was - podczas czerwcowego zlotu?


A może nawet już wcześniej! Latem to bardzo często ktoś z naszego grona wczasuje w Jerzwałdzie! Nawet w tej chwili jest tam zdaje się spora grupka. :)

Zapraszam od razu tutaj:
http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=67
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Rachet 
Słyszał o Samochodziku
nie fałszywy ornitolog


Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Pawęzów
Wysłany: 2018-07-27, 09:40:04   

:) .
Ostatnio zmieniony przez Rachet 2018-07-27, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rachet 
Słyszał o Samochodziku
nie fałszywy ornitolog


Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Pawęzów
Wysłany: 2018-07-27, 09:48:12   

She napisał/a:
Jesteś ornitologiem?


Tak amatorsko się tym zajmuję.
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2018-07-27, 13:02:38   

Witamy na forum :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2018-07-27, 18:26:37   

Serwus, Rachet, witaj nam na forum! :564:

Zebraliśmy mnóstwo informacji o każdej jednej książce samochodzikowego cyklu, na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Kontynuacje również zostały omówione (tutaj: http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=145 ), choć może nie tak systematycznie, ja w wypadku dwunastu ksiąg kanonu.
Ornitologa niestety już mamy, więc ten nick jest już zaklepany, szkoda. ;-)
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2018-07-27, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-07-30, 08:54:47   

Witam kolejnego forowicza :)
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-30, 13:19:02   Re: Wita Was nie fałszywy ornitolog

Witaj, Rachet!
:564:

Rachet napisał/a:
Nie miałem pojęcia o tym że Nienacki pisał o przygodach p. Tomasza chronologicznie sprzed Wyspy Złoczyńców oraz o książkach pt Pan Samochodzik i nieuchwytny kolekcjoner, Pan Samochodzik i testament rycerza Jędrzeja pisanych częściowo przez innego autora.

Te sprzed są wtórnie stomaszowane, ale Atanaryk i Uroczysko jak najbardziej godne polecenia. Co do Lwa/Ałbazina zdania są podzielone... ;-)

Po Kolekcjonerze i Jędrzeju za wiele nie oczekuj. :/
_________________
Drużyna 5

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2018-07-30, 19:03:07   

Witaj :564:
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2018-07-30, 22:47:26   

Rachet napisał/a:
She napisał/a:
Jesteś ornitologiem?


Tak amatorsko się tym zajmuję.


O, to może mnie wyręczysz na zlotach w odpowiadaniu na pytania, co to za ptaszek tam siedzi/leci/śpiewa, bo ja się na tym kompletnie nie znam ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-31, 09:17:56   

Cześć i czołem kluchy z rosołem! :564: Jakeś taki ornitolog to wykaż się w zagadkowni dotyczącej gatunków zwierząt i roślin: http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=4642
_________________
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2018-07-31, 09:20:51   

Berta von S. napisał/a:
Po Kolekcjonerze i Jędrzeju za wiele nie oczekuj


Ja się nie rozczarowałam..... W każdym razie ciekawsze niż NP.
_________________
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 09:24:37   

Berta von S. napisał/a:
Po Kolekcjonerze i Jędrzeju za wiele nie oczekuj.

Bądźmy szczerzy. To są koszmarne gnioty, nawet w zestawieniu z częścią kontynuacji. Zamiast "Testamentu" przeczytaj "Zabójstwo Herakliusza Pronobisa" czyli wczesną powieść Nienackiego, która po koszmarnych przeróbkach stała się "Testamentem rycerza Jędrzeja".
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2018-07-31, 16:22:16   

Kustosz napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Po Kolekcjonerze i Jędrzeju za wiele nie oczekuj.

Bądźmy szczerzy. To są koszmarne gnioty, nawet w zestawieniu z częścią kontynuacji. Zamiast "Testamentu" przeczytaj "Zabójstwo Herakliusza Pronobisa" czyli wczesną powieść Nienackiego, która po koszmarnych przeróbkach stała się "Testamentem rycerza Jędrzeja".


o tak! Zabójstwo HP przeczytać trzeba konicznie! Uwielbiam tę lekturę, zwłaszcza w połączeniu z ilustracjami wczesnego Nowosielskiego :)
Ostatnio zmieniony przez Ornitolog 2018-07-31, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 12