PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:45
Jak Wam sie podoba Złota Rękawica??
Autor Wiadomość
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-08, 09:49:12   Jak Wam sie podoba Złota Rękawica??

No wiec jak wam sie podoba "Żłota Rekawica" moim zdaniem to naprawde udana czesc przygod Pana Samochodzika. Do tego fajnie oddany klimat pieknych polskich jezior. Po przeczytaniu tej ksiazki od razu wzrasta szacunek do przyrody a poza tym ma sie ochote ruszyc na jeziora ;-)
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-05-12, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cacper111 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: starachowice
Wysłany: 2007-07-11, 17:52:54   

Jedna z piękniejszych części. Co prawda akcja jest urywana, lecz jeśli chodzi o klimat to bajka. Nie mówiąc już o wierszu złotej rękawicy- od razu przechodzą przed oczami poeci mazurscy z Michałem Kajką na czele i kłania się Wańkowicz z wyprawy Kuwaką.
Książka jest trochę napisana w magicznym stylu. Nie wiem jak to opisać, może to tylko moje odczucia, ale wszystko jest tutaj jakby inne - postacie odciągają od rzeczywistości Bajeczka to jakby pytanie, czy taka historia naprawdę miała miejsce i jeszcze pisarz Lejwoda............ Nienacki specjalnie wprowadza nas w magię. Nareszcie też są zimowe opisy. Jeszcze jedno czytając Rękawicę odniosłem wrażenie ze autor chciał przygotować czytelnika do pożegnania z Panem Tomaszem, do łagodnego zakończenia serii. Taki pierwszy odruch niepokoju dopadł mnie we fragmentach gdzie Tomasz rozpoznaje i postanawia odremontować Krasulę... oraz końcowy fragment książki obietnica dla Bajeczki. że już nie czeka nas żadna przygoda..... . Po tej książce nie spodziewałem się następnych i chociaż UFO to okropieństwo ale ucieszyłem się że jest. W końcu to zawsze przygoda nie?
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-05-12, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
babie.lato2 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 137
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2007-07-11, 18:16:59   

Strasznie dawno nie czytałam, zupełnie zapomniałam, że jest taki "Samochodzik" ... ;) Trzeba nadrobić zaległości :)
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-07-11, 19:13:14   

babie.lato napisał/a:
Strasznie dawno nie czytałam, zupełnie zapomniałam, że jest taki "Samochodzik" ... ;) Trzeba nadrobić zaległości :)


Nooo Babielato, to karygodne żeby Moderator forum o Panu Samochodziku pisał takie rzeczy, koniecznie musisz nadrobić lekcje ;-) :-D
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2007-12-23, 21:35:12   

Najpiękniejsza cześć z calej serii, z tego co obserwuje, dla wielu osob obok T i ND najlepsza. Przede wszytkim ten niezwykly klimat i postacie...W tej ksiązce jest po prostu wszytko to, co Nienacki tworzył przez 10 tomów- tu mamy po trochu w jedym. Efekt jest moim zdaniem rewelacyjny. I jest jeszcze jedna rzecz ktora mi sie strasznie podba i zaskauje..Ta ksiązka, zawsze jak ja czytam, wydaje mi sie..bardzo nowoczesna. Sam nie wiem czemu:)
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
 
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-23, 22:45:27   

Właśnie ten tom zasiał we mnie jedno marzenie: popływać czymkolwiek po Jezioraku. Muszę przyznać, że marzenie spełniłem kilka lat po lekturze książki płynąc spływem z Elbląga do Golubia - Dobrzynia i pokonując kajakiem cały Jeziorak.
_________________
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2008-01-25, 10:02:14   

Jak juz pisałem w innym wątku nie przepadam za "żeglarsko-mazurskimi" częsciami przygód Pana Samochodzika, ale z trójki "Nowe przygody, "Winnetou" i "Złota rękawica" najbardziej podoba mi się właśnie ta ostatnia. Równoległe prowadzenie akcji od początku ksiązki jest wg mnie ciekawym pomysłem autora, wprowadza bowiem wiecej tajemniczosci i wzbudza ciekawosc w czytelniku. Z postaci podobały mi sie prawie wszystkie, draznił mnie jedynie Piotruś-Psycholog i jego mama :okulary2: Tomasz jak zwykle dawał się wodzić za nos a potem zaskakiwał inteligencją, tylko z tą Krasulą to troche przesada. On chyba rzeczywiscie lubi gdy jest wysmiewany. Szkoda ze zagadka tej rzeczywistej złotej rękawicy jest przedstawiona dopiero na końcu ksiązki i nie z nią związana jest cała akcja ale z wierszem. Cały ten pomysł z romantycznym poszukiwaniem autora wiersza nie przypadł mi do gustu a gdy jeszcze okazało sie ze Tomasz odnalazł go znacznie wczesniej to byłem juz zupełnie rozczarowany. No dobra pomarudziłem troche ale ksiazka i tak jest fajna :D
 
 
pvzon 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 150
Wysłany: 2008-01-25, 14:47:02   

książka w sam raz na długie zimowe wieczory :)
 
 
Hilda2 
Słyszał o Samochodziku



Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-01-25, 18:42:39   

Super książka. Bardzo szybko ją przeczytałam.
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2008-01-25, 19:21:36   

pvzon napisał/a:
książka w sam raz na długie zimowe wieczory

Za krótka na zimowy wieczór ;-)

Hilda napisał/a:
Super książka. Bardzo szybko ją przeczytałam.

Witaj Hildo na Forum :)
Masz racje, książka świetna :)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2008-01-25, 23:47:43   

Witaj Hildo na forum, zapraszamy do śmiałego korzystania z funkcji "odpowiedz". :)
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
Ingrid 
Sympatyk Samochodzika



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 124
Wysłany: 2008-01-31, 21:16:54   

A ja jeszcze nie czytałam... Ale mam nadzieję, że niebawem zdobędę, ostatnio (tfu tfu nie zapeszyć) mam szczęście, jeśli chodzi o antykwariaty.............. :)
_________________
Nec temere, nec timide
 
 
 
sanoczanin 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 50
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-02-05, 12:21:55   

cala seria pana samochodzika swietnie sie czyta."Zlota rekawica " to jedna z kilku z tej seri ktora najbardziel lubie i czesto czytam,pozdrawiam
 
 
Janiak2 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: Kamińsk
Wysłany: 2008-05-06, 19:52:58   

Jedna z ulubionych moich pozycji. Choć nie gustuję w poezji, znalazłem tu jeden wiersz, który bardzo przypadł mi do gustu (chyba każdy wie o który mi chodzi :) ). No i oczywiście wspaniały wozik znowu wykorzystany ;-) .
_________________
"Historia magistra vitae est"
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2008-05-06, 19:59:00   

Hej, no właśnie wehikuł nie za bardzo tutaj przewija się przez karty powieści. Mniej go chyba tylko w Człowieku z UFO i w trzech pierwszych "przedseryjnych" książkach.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-06, 22:13:01   

Marczak napisał/a:
Hej, no właśnie wehikuł nie za bardzo tutaj przewija się przez karty powieści. Mniej go chyba tylko w Człowieku z UFO i w trzech pierwszych "przedseryjnych" książkach.

W trzech pierwszych go w ogóle nie ma więc bym nie przyrównywał. Wehikułu jest mało, ale i tak pełni w sumie ważny aspekt książki... :)
_________________
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
 
 
Janiak2 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: Kamińsk
Wysłany: 2008-05-07, 12:09:14   

Nie bardzo jest tu o wehikule, ale pod koniec nagle się pojawia w bardzo fajnym momencie, chciałem się wyrazić.
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-05-12, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
duszek480 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 38
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-07-24, 13:11:05   

Bardzo fajna książka jak zresztą chyba każdy PS :) Ciekawa akcja.Trochę brakuje wehikułu,ale to nic.Jedna z moich ulubionych części i szkoda,że już przedostatnia.Nieśmiertelny nie jest tak fajny i najgorszy ze wszystkich.Podkreślam jeszcze raz:BARDZO FAJNA KSIˇŻKA,NAPRAWDĘ!!! ;-)
_________________
Samochodzik the best!:)
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2008-07-27, 10:45:01   

Dobrze że są osoby którym ta część się spodobała bo jak do tej pory znaczna większość opiniii była negatywna, w tym i moja ;-)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-14, 13:59:45   

No wiec i ja tradycyjnie wtrącę swoje 3 grosze.
Podzielilbym tę książkę na 2 czesci. W pierwszej dość moim zdaniem nudnawej Mistrz zachwyca sie wierszem, robi podchody pod letnią wyprawę, naprawia żaglówkę. Przyznaję że troche czasu zabrało mi przebrnięcie do połowy książki.
Natomiast im dalej tym lepiej, pojawia sie wreszcie jakaś akcja: watek porwania, Roger Moore no i piękne kobitki (chciałem rzec - damy :D ).
No i finał tez całkiem całkiem. Tak więc odczucia mam mieszane. Ogólnie Rękawica będzie gdzieś po środku klasyfikacji.
A tak z innej beczki to czy Jeziorak nadal jest taki brudny?
Będąc z 5-7 lat temu w Iławie napotkałem zakaz kąpieli. Kolor/przezroczystość wody zresztą nie zachęcały...
A może tak to jest tylko w okolicach Iławy?
Pozdrawiam
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14