PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydawnictwo Literatura "Klub łowców przygód" 2015
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-02, 10:33:31   Wydawnictwo Literatura "Klub łowców przygód" 2015

Myślę że warto wspomieć, że w 2015 r. Wydawnictwo Literatura w ramach serii „Klub łowców przygód” wydało 9 części z cyklu Pan Samochodzik. Książki te są nadal do kupienia i to nieraz w bardzo okazyjnych cenach!

















_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2019-07-12, 09:55, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-03-02, 20:26:08   

Plus za to, że jest "Księga strachów" a nie jakieś "dziwne szachownice" :)
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-03, 12:41:02   

Jako dziecko przy wyborze książki kierowałam się okładką :D , a większość tych okładek mogłaby wzbudzić moje zainteresowanie. I na pewno łapałam się na takie "komiksowe oczy"- mnie to zachęcało, dawał nadzieję, że będzie zabawnie i ciekawie :D Za to Złota Rękawiczka jest, w moim odbiorze, jakaś taka złowroga ;)
Wadą jest to, że chyba są to wydania bez ilustracji- a książki dla dzieci MUSZĄ mieć obrazki...
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-03, 16:24:13   

tgosia napisał/a:
Za to Złota Rękawiczka jest, w moim odbiorze, jakaś taka złowroga ;)


Rzeczywiście, przy bliższym spojrzeniu... Te niby wierzby(?) wyglądają jak dłonie. Kolorystyka niepokojąca... Może rzeczywiści całość wygląda cokolwiek psychotycznie...

tgosia napisał/a:
książki dla dzieci MUSZĄ mieć obrazki...


Absolutnie :) .
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2017-03-03, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-03, 22:40:21   

tgosia napisał/a:
Jako dziecko przy wyborze książki kierowałam się okładką :D , a większość tych okładek mogłaby wzbudzić moje zainteresowanie. I na pewno łapałam się na takie "komiksowe oczy"- mnie to zachęcało, dawał nadzieję, że będzie zabawnie i ciekawie :D

Też się kierowałam (i nadal się na to w pewnym stopniu łapię). Tylko te oczy mi się kojarzą z innym typem książek niż Księga Strachu, więc by mnie mogły zmylić. :)

Z24 napisał/a:
tgosia napisał/a:
Za to Złota Rękawiczka jest, w moim odbiorze, jakaś taka złowroga ;)

Rzeczywiście, przy bliższym spojrzeniu... Te niby wierzby(?) wyglądają jak dłonie. Kolorystyka niepokojąca... Może rzeczywiści całość wygląda cokolwiek psychotycznie...

Też dla mnie wyglądają jak rozczapierzone dłonie. W dodatku są nieproporcjonalnie duże w stosunku do łódeczki. To (+ kolorystyka) tworzy ten złowrogi klimat, który do ZR akurat kompletnie nie pasuje, bo to przecież pogodna książka.

Ilustracje koniecznie! :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2017-03-03, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 11:24:55   

Berta von S. napisał/a:
o (+ kolorystyka) tworzy ten złowrogi klimat, który do ZR akurat kompletnie nie pasuje, bo to przecież pogodna książka.


Zgadzam się, że tworzy złowrogi klimat, ale PSiZR pogodną książką? Jest raczej melancholijna...
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 18:12:09   

Z24 napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
o (+ kolorystyka) tworzy ten złowrogi klimat, który do ZR akurat kompletnie nie pasuje, bo to przecież pogodna książka.

Zgadzam się, że tworzy złowrogi klimat, ale PSiZR pogodną książką? Jest raczej melancholijna...

Ma oczywiście momenty melancholijne. Melancholijny jest sam wiersz (mnie zawsze wzruszał), melancholijna jest scena nad grobem Kodrąba, melancholijne są wspomnienia dawnych wypraw, melancholijna jest lektura dziennika pokładowego. No i oczywiście ta piękna zimowa scena odnalezienia w starej stodole ruiny Szkawała. :)

Ale procentowo w treści książki raczej przeważa humor i groteska: mądrzący się Piotruś, spory o podziale obowiązków, redaktorka z Szanuj Zieleń, Lejwoda z gospodynią, Ekipa filmowa + Batura z osiłkami i.t.d. A w wszystko w oprawie letniego urlopu nad jeziorem.

Dla mnie jest to więc raczej pogodno-zabawna książka doprawiona do smaku momentami melancholii. A już na pewno zero tam elementów grozy.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2017-03-04, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 18:24:57   

Berta von S. napisał/a:
Ma oczywiście momenty melancholijne. Melancholijny jest sam wiersz (mnie zawsze wzruszał), melancholijna jest scena nad grobem Kodrąba, melancholijne są wspomnienia dawnych wypraw, melancholijna jest lektura dziennika pokładowego. No i oczywiście ta piękna zimowa scena odnalezienia w starej stodole ruiny Szkawała. :)
Ale procentowo w treści książki raczej przeważa humor i groteska: mądrzący się Piotruś, spory o podziale obowiązków, redaktorka z Szanuj Zieleń, Lejwoda z gospodynią, Ekipa filmowa + Batura z osiłkami i.t.d. A w wszystko w oprawie letniego urlopu nad jeziorem.

Dla mnie jest to więc raczej pogodno-zabawna książka doprawiona do smaku momentami melancholii. A już na pewno zero tam elementów grozy.


zgadzam się z całą wypowiedzią, choć część groteski może nie do końca zamierzona (wątek Świętego i pięknej DD ) :D :D :D
Dla mnie to chyba najbardziej wakacyjna książka, a ta melancholia świetnie się w klimat Mazur wpisuje. Nie jest to zło, ale właśnie smutek- więc wierzby tak, dłonie nie ;)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 18:31:38   

tgosia napisał/a:
choć część groteski może nie do końca zamierzona (wątek Świętego i pięknej DD ) :D :D :D

Myślisz, że to w założeniu nie miało być groteskowe, tylko np. sensacyjne? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 18:37:37   

Wydaje mi się, że napisane było jak najbardziej na poważnie- Nienacki nie chciał ograniczać swojego bohatera, dał mu pełne pole do popisu :D Sława pana Tomasza nie ograniczała się tylko do Polski,bo Niewidzialni- podbój Europy, UFO- świata (a i przyszłości może? ;)) Trzeba było skonfrontować Samochodzika z kimś ze świata zewnętrznego, żebyśmy dostali skalę ;)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 18:45:07   

tgosia napisał/a:
Wydaje mi się, że napisane było jak najbardziej na poważnie- Nienacki nie chciał ograniczać swojego bohatera, dał mu pełne pole do popisu :D Sława pana Tomasza nie ograniczała się tylko do Polski,bo Niewidzialni- podbój Europy, UFO- świata (a i przyszłości może? ;)) Trzeba było skonfrontować Samochodzika z kimś ze świata zewnętrznego, żebyśmy dostali skalę ;)

Może i masz rację. Chociaż wolę wierzyć, że to celowa zabawa gatunkiem, a nie nieudolność. :D
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 18:51:01   

Chyba wolę Twoją interpretację. :okulary:
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2017-03-04, 19:04:23   

Pomijając fakt nawiązania do treści Złotej rękawicy, to sama okładka mocno mnie pociąga. Raczej sięgnęłabym po tą książkę, ponieważ należę do osób, dla których ciekawa okładka jest sporą zachętą do przeczytania książki. :oops:
Ogólnie to bardzo podobają mi się te okładki. Najbardziej Uroczysko, Frombork, Templariusze, Fantomas... Właściwie to tylko Księga Strachów i Wyspa Złoczyńców do mnie nie przemawiają. Księga Strachów chyba właśnie przez te duże oczy na okładce. Kojarzą mi się z książką bardziej dla dzieci niż dla młodzieży. Albo z jakimś filmem animowanym.. A co do Wyspy Złoczyńców to trzymanie się za ręce wygląda bardzo beztrosko. Bardziej podobała mi się okładka Wyspy z wydania Pojezierze.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
  
 
 
Marcink 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 29
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 170
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-03-05, 14:00:13   

A może ktoś wyjaśnić co to za stwór na okładce Uroczyska?
 
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2017-03-05, 14:09:41   

Jakby diabeł Kuwasa, rogami w dół.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Mysikrólik 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 5230
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2017-03-05, 14:46:21   

Berta von S. napisał/a:
Tylko nie pasuje do ZR.


Pasuje do Uroczyska
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-05, 16:56:20   

Dzięki Kynowi mamy już w pierwszym poście okładki znacznie lepszej jakości! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-03-05, 17:02:35   

Templariusze i Dwór zdecydowanie najlepsze! :)
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-05, 17:42:23   

:D :D :D

Marcinku, rzeczywiście, okładka ZR pasuje bardziej do czegoś H.P. Lovecrafta!
_________________
Z 24
 
 
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-10-16, 19:06:47   

Czy nie wiecie, czy wydawnictwo planuje kontynuacje "Kanonu" 12 lub 15 części ?
_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 11