PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: TomaszNN
2010-03-09, 08:20
Potencjalny problem z mapami na forum
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2010-03-07, 14:40:15   Potencjalny problem z mapami na forum

Zwracam się z prośbą do forumowiczów aby poszukali w swojej pamięci i wrzucali w tym temacie linki do jakichkolwiek map znajdujących się na tym forum.
Niestety nasz kolega Piotreek został postawiony w trudnej sytuacji prawnej w związku z roszczeniem pewnej firmy która twierdzi że jego strona naruszyła prawa autorskie. Pojawiły się żądania finansowe, a najgorsze jest to że ponoć działają w majestacie prawa (co prawda na pewno nie z jego duchem, gdyż strona nie ma charakteru komercyjnego). :/
Poczułem się zmuszony do tego komunikatu pod nieobecność naszego Ojca Założyciela.
No i oczywiście jeżeli ktoś czuje się na siłach pomóc Piotrkowi pod względem prawnym to na pewno będzie mu bardzo miło!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-07-27, 11:16, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-03-09, 07:43:12   

Pisałem już kiedyś o tym problemie, właściciel forum astronomicznego na którym jestem od lat dostał z tego powodu nawet pozew do sądu jednak sprawa zakończyła się umorzeniem. Postaram się poszukać tego wątku, z pewnością Piotrkowi się przyda.

Dla zainteresowanych
KLIK

Ponawiam przy okazji prośbę do wszystkich Forumowiczów żeby nie umieszczali na forum żadnych map ściągniętych z sieci !!!
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2010-03-09, 10:59, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2010-03-09, 09:56:46   

Ale jaja... :(
 
 
 
Sara 
Stały bywalec forum



Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 393
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-03-09, 17:08:25   

Ludzie potrafią być chamscy, kiedyś kolesie od domeny naszego forum o SH dostali wiadomość, że niby złamaliśmy prawa autorskie, nie było informacji, gdzie konkretnie etc. Usunęli nam forum, nie próbując uzyskać żadnych informacji. :okulary2:
_________________
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2010-03-09, 18:03:59   

unieski napisał/a:
Ale jaja...


Jaja to by były gdyby nie działo się to naprawdę :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-09, 23:22:44   

TomaszNN napisał/a:
Pisałem już kiedyś o tym problemie, właściciel forum astronomicznego na którym jestem od lat dostał z tego powodu nawet pozew do sądu jednak sprawa zakończyła się umorzeniem. Postaram się poszukać tego wątku, z pewnością Piotrkowi się przyda.

Dla zainteresowanych
KLIK

Ponawiam przy okazji prośbę do wszystkich Forumowiczów żeby nie umieszczali na forum żadnych map ściągniętych z sieci !!!

Oj tak, też miałem do czynienia z takim przypadkiem! Także nie wklejać żadnych reprintów!
 
 
M_ajk 
Stały bywalec forum


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 259
Skąd: Łódź / Warszawa
Wysłany: 2010-03-10, 18:43:20   

Idąc dalej tym tropem: nasze avatary to częstokroć np. fragmenty ilustracji z książek...
_________________
Zapraszamy na szlaki:
www.zamek-chojnik.cba.pl
www.owrp.cba.pl
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2010-03-10, 20:19:25   

m_ajk napisał/a:
Idąc dalej tym tropem: nasze avatary to częstokroć np. fragmenty ilustracji z książek...


Znaczna większość autorów cieszy się jeżeli ich twórczość "żyje" nadal, tym bardziej na sposób niekomercyjny, bo przecież jest to dla nich raczej darmowa reklama niż jakaś strata...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2010-03-11, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2010-03-11, 00:18:18   

Szara Sowa napisał/a:
m_ajk napisał/a:
Idąc dalej tym tropem: nasze avatary to częstokroć np. fragmenty ilustracji z książek...


Znaczna większość autorów cieszy się jeżeli ich twórczość "żyje" nadal, tym bardziej na sposób niekomercyjny, bo przecież jest dla nich raczej darmowa reklama niż jakaś strata...


Powiedzmy sobie szczerze, firma, która się zajmuje ściganiem map nie tworzyła zazwyczaj tych map tylko wykupiła na krótki czas licencje po to aby zarobić na ściganiu za "nielegalne używanie", więc z czego mają się cieszyć?
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-03-11, 10:37:18   

PawelK napisał/a:
Powiedzmy sobie szczerze, firma, która się zajmuje ściganiem map nie tworzyła zazwyczaj tych map tylko wykupiła na krótki czas licencje po to aby zarobić na ściganiu za "nielegalne używanie", więc z czego mają się cieszyć?

Akurat ta "firma" nie stworzyła ani jednej mapy, wykupili licencję i na tym żerują a że mapy nie sprzedają się jak świeże bułeczki postanowili zarobić na ściganiu nieświadomych internautów.
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-03-11, 12:36:29   

Mam nadzieję, że podobny los nie dotknie nigdy mojej skromnej galerii ilustracji :zdziw:
_________________
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2010-03-12, 21:08:54   

Może Piotrek zbyt pochopnie usunął okładki ze swojej strony? Rozumiem, że lepiej dmuchać na zimne ale kto miałby mieć zastrzeżenia skoro wydawnictwa albo nie istnieją albo jak np w przypadku Warmii jest to dla nich świetna reklama. Zresztą panowie z Warmii to zadeklarowani nienackofanii (przynajmniej tak twierdzili w rozmowie) więc wystarczyłoby ich zapytać.
_________________
To co teraz, ha?

 
 
Piotreek 
Forumowy Badacz Naukowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 994
Wysłany: 2010-03-27, 10:37:35   

alcotronic napisał/a:
Może Piotrek zbyt pochopnie usunął okładki ze swojej strony? Rozumiem, że lepiej dmuchać na zimne ale kto miałby mieć zastrzeżenia skoro wydawnictwa albo nie istnieją albo jak np w przypadku Warmii jest to dla nich świetna reklama. Zresztą panowie z Warmii to zadeklarowani nienackofanii (przynajmniej tak twierdzili w rozmowie) więc wystarczyłoby ich zapytać.



na 101 % nikt nie przyczepiłby się do tego, że na stronie były okładki albo artykuły z gazet, bo nawet sami ich autorzy pisali do mnie wiele razy, albo je wręcz przysyłając, albo znajdujac na stronie i nie tylko nie mieli wtedy pretensji, ale jeszcze podawli namiary na kolejne publikacje. Ludzie mają dużo dobre woli i nikomu na pewnym poziomie nie chodzi o to, żeby bezinteresownie szkodzić innym.
a co do wydawnictw - sam się zdziwiłem, ale tylko dwa czy trzy już nie istniają, inne albo działają w najlepsze, albo mają spadkobierców :)

ale otóż właśnie - wolę dmuchać na zimne, bo pewnie czeka mnie wizyta w kilku instytucjach.

Inna sprawa to taka, że jeśli chcesz być w 100 % zgodny z prawem autorskim - to w necie praktycznie nie możesz zamieścić NIC, czego sam nie napisałeś lub nie narysowałeś. Bo w pewnych przypadkach nawet zdjecia bydynków mogą podpadać pod ochronę prawną i jeśli znajdzie się ktoś, kto wykupi prawa do tego bydunku, jak rzeczona "firma" do map, to dostaniesz pozew za ich naruszenie ;/
i nic nie przeszkadza, że praktycznie sprawy w sądzie nie może ta "firma" wygrać, a na peno nie może liczyć na niebotyczne odszkodowanie, najwyżej jakieś symboliczne

oni nic nie zarobią, ja dużo stracę (czasu i nerwów). i co?
pamiętajcie o tym, gdybyście chcieli kupić kiedyś produkty firm tworzących tę sitwę
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-04-15, 08:54:18   

Piotreek napisał/a:
na 101 % nikt nie przyczepiłby się do tego, że na stronie były okładki albo artykuły z gazet, bo nawet sami ich autorzy pisali do mnie wiele razy, albo je wręcz przysyłając, albo znajdujac na stronie i nie tylko nie mieli wtedy pretensji, ale jeszcze podawli namiary na kolejne publikacje. Ludzie mają dużo dobre woli i nikomu na pewnym poziomie nie chodzi o to, żeby bezinteresownie szkodzić innym.


Czy zatem jest szansa, że w najbliższym czasie wrócą chociaż okładki książek, lub ilustracje?
Osobiście bardzo na to czekam :)
_________________
 
 
Piotreek 
Forumowy Badacz Naukowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 994
Wysłany: 2010-04-19, 22:21:38   

Pan Tragacik napisał/a:
Piotreek napisał/a:
na 101 % nikt nie przyczepiłby się do tego, że na stronie były okładki albo artykuły z gazet, bo nawet sami ich autorzy pisali do mnie wiele razy, albo je wręcz przysyłając, albo znajdujac na stronie i nie tylko nie mieli wtedy pretensji, ale jeszcze podawli namiary na kolejne publikacje. Ludzie mają dużo dobre woli i nikomu na pewnym poziomie nie chodzi o to, żeby bezinteresownie szkodzić innym.


Czy zatem jest szansa, że w najbliższym czasie wrócą chociaż okładki książek, lub ilustracje?
Osobiście bardzo na to czekam :)


no fajnie - a czy ktoś czuje się organizacyjnie na tyle sprawy, żeby pomóc w uzyskaniu zgodu na publikację tych ilustracji czy artykułów prasowych?
trzeba się zorietnować kogo poprosić o zgodę - redakcję, wydawnictwo, autora, ???
 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-20, 11:09:01   

Ja ewentualnie mógłbym spróbować, problem jest taki, że na razie nasze forum nie jest żadnym sformalizowanym podmiotem. Nie wiem czy wydawnictwa będą chciały z nami rozmawiać ale spróbować zawsze warto.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2010-04-20, 11:27:00   

Tu nie chodzi o forum ale o stronę Piotrka.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
ajszabk 
Słyszał o Samochodziku
veni,vidi....


Wiek: 52
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-09-02, 23:10:48   Re: Potencjalny problem z mapami na forum

Szara Sowa napisał/a:
Zwracam się z prośbą do forumowiczów aby poszukali w swojej pamięci i wrzucali w tym temacie linki do jakichkolwiek map znajdujących się na tym forum.
Niestety nasz kolega Piotreek został postawiony w trudnej sytuacji prawnej w związku z roszczeniem pewnej firmy która twierdzi że jego strona naruszyła prawa autorskie. Pojawiły się żądania finansowe, a najgorsze jest to że ponoć działają w majestacie prawa (co prawda na pewno nie z jego duchem, gdyż strona nie ma charakteru komercyjnego). :/
Poczułem się zmuszony do tego komunikatu pod nieobecność naszego Ojca Założyciela.
No i oczywiście jeżeli ktoś czuje się na siłach pomóc Piotrkowi pod względem prawnym to na pewno będzie mu bardzo miło!

...Pomyślę i poszukam w annałach mojej pamięci jakiegoś podobnego precedensu.Ale ogólnie nie przejmuj się,te linki nie były podawane w celu osiągnięcia korzyści materialnej,nawet jeśli złożą jakiekolwiek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostanie ono umorzone,gdyż w/w działania nie byly podyktowane chęcią zysku,a tylko info.Mogą szarpać się na drodze cywilnej,ale nim by ta sprawa się skończyła to zapewne ta firemka upadła.Powodzenia:)jednak homo homini lupus est...dobrze,że są wyjątki .
_________________
ajszabk
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań

Wysłany: 2011-07-06, 11:38:10   

Po namyśle jednak usunąłem plany Iławy. Na dziś nie mam 100% pewności że nie narobią one kłopotów :-(
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-07-06, 11:41:30   

Przecież Piotreek wypowiadał się gdzieś na ten temat, że to mapy całkowicie jego autorstwa (tzn. jego i kogoś jeszcze, ale w sensie wolne od problemów z prawami autorskimi).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 11