PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Który odtwórca postaci Pana Samochodzika był najlepszy?

Którego filmowego odtwórcę postaci Pana Samochodzika oceniasz najlepiej?
Jan Machulski
22%
 22%  [ 11 ]
Stanisław Mikulski
67%
 67%  [ 33 ]
Piotr Krukowski
10%
 10%  [ 5 ]
Marek Wysocki
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:52:27   

von Dobeneck napisał/a:

Teresa van Hagen napisał/a:
Młody Stuhr jest dla mnie ciągle młody :D Mógłby grać Samochodzika w prequelu np. w Uroczysku ;)


Postarzyłoby się go sztucznie, no może jednak nie. :)


Ale mi nawet nie chodzi o wiek, bo on już jest stary piernik ;) tylko jakoś tak go widzę jako wiecznego dzieciaka :D Nie gra mi :D Samochodzik nie był aż takim Piotrusiem Panem ;)
von Dobeneck napisał/a:

Cytat:
Co do Kobuszewskiego moje 100% poparcie, choć mimo braku wzrostu raczej Pana Samochodzika widziałam jako Pokorę ;)


Pokora jest raczej za nerwowy na Tomasza, od razu mi się przypomina jako oberlieutnant von Nogay. :D Może jako.... mmm....Purtak!!! To jest to. :D


Oj Pokora zagra wszystko! I Putraka i Samochodzika i nawet Marysię ;) Co prawda Marysia musiałaby być gosposią Billa Arizony, a nie Krwawą Mary, ale widzę Pokorę, jako takiego dociekliwego, badającego dowody drobiazgowo... Mniej go natomiast widzę jak powala Zenobię, ale Samochodzik wszystkich tym zszokował ;)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:55:04   

von Dobeneck napisał/a:


Poznałem Karolaka kiedyś na Hożej w Warszawie, wpadł na urodziny córki Krzysztofa Materny i rzeczywiście zachowuje się podobnie jak w filmach. Całkiem sympatyczny facet. No może by się nadał. :)


To trzeba by coś i dla Materny znaleźć... Może Pietruszka?
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 16:59:38   

Teresa van Hagen napisał/a:
Ale mi nawet nie chodzi o wiek, bo on już jest stary piernik ;) tylko jakoś tak go widzę jako wiecznego dzieciaka :D Nie gra mi :D Samochodzik nie był aż takim Piotrusiem Panem ;)


Wiem co masz na myśli. :)

Teresa van Hagen napisał/a:
Oj Pokora zagra wszystko! I Putraka i Samochodzika i nawet Marysię ;) Co prawda Marysia musiałaby być gosposią Billa Arizony, a nie Krwawą Mary, ale widzę Pokorę, jako takiego dociekliwego, badającego dowody drobiazgowo... Mniej go natomiast widzę jak powala Zenobię, ale Samochodzik wszystkich tym zszokował ;)


A mnie Pokora jako Tomasz nie pasuje. Widzę go w rolach bardziej dynamicznych. Sam nie wiem, musiałbym przypomnieć sobie wszystkich bohaterów.
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 17:01:56   

To może Pokora jako Kurryłło?
Bo faktycznie, nie nadaje się na Samochodzika- okulary mnie zmyliły :D

Materna jako Pietruszka

Ostatnio zmieniony przez Teresa van Hagen 2017-04-04, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 17:19:20   

Cytat:
To może Pokora jako Kurryłło?


O! To jest myśl. "Szalony" detektyw na tropie roju pszczół. :D

Teresa van Hagen napisał/a:
Materna jako Pietruszka


Nadałby się spokojnie. :)

Ale ale, przecież są jeszcze białogłowy, chociaż to akurat nie ten wątek, ale zaraz pewnie moderatorzy zadziałają, niech tylko zjedzą obiad. :D

Nie pamiętam dokładnie ale Teresa z Wyspy Złoczyńców była brzydka, ruda i piegowata...hmmm, w zasadzie wszystkie się nadadzą. :DDD
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 17:31:36   

von Dobeneck napisał/a:

Nie pamiętam dokładnie ale Teresa z Wyspy Złoczyńców była brzydka, ruda i piegowata...hmmm, w zasadzie wszystkie się nadadzą. :DDD


E, łądne są, tylko grają nie najlepiej
może: choć brzydka nie jest- Roma Gąsiorowska, ale taka cyniczna z twarzy nieco ;)


i Zaliczka, z wiadomych powodów: Agata Buzek
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-04-04, 17:58:32   

Teresa van Hagen napisał/a:
To może Pokora jako Kurryłło?
Bo faktycznie, nie nadaje się na Samochodzika- okulary mnie zmyliły :D

Materna jako Pietruszka

Obrazek


Pietruszka z tego co pamiętam, miał rozczochraną czuprynę a`la Chopin i chyba szczupłą twarz? On wcale nie był rozmemłany!
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 18:15:06   

Teresa van Hagen napisał/a:
E, łądne są, tylko grają nie najlepiej


Nie no, pewnie że ładne. Ale charakteryzacja z każdej zrobi bazyliszka. ;-)

Teresa van Hagen napisał/a:
choć brzydka nie jest- Roma Gąsiorowska, ale taka cyniczna z twarzy nieco ;)


Może, taka trochę lisica.

Teresa van Hagen napisał/a:

i Zaliczka, z wiadomych powodów: Agata Buzek


Wykapana Panna Patyczkówna. :D

Co dalej. Bajeczka i sukienka w słoneczniki. Wysoka, szczupła, smagła brunetka, z włosami przyciętymi na pazia. :065:
E tam, kobiety ciągle zmieniają skalpy i każdą można zrobić na Bajeczkę. :/
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 21:32:56   

von Dobeneck napisał/a:


Co dalej. Bajeczka i sukienka w słoneczniki. Wysoka, szczupła, smagła brunetka, z włosami przyciętymi na pazia. :065:
E tam, kobiety ciągle zmieniają skalpy i każdą można zrobić na Bajeczkę. :/


To może taka Bajeczka? Zadzorna i urocza, tylko chyba rumianki zamiast słoneczników.
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 21:41:02   

Ty no, słuchaj, całkiem niezła. Jutro jadę po jacht. Ale kto to jest? Niech będą rumianki...a co tam, pokrzywy mogą być! :D
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 10:35:59   

von Dobeneck napisał/a:
Ty no, słuchaj, całkiem niezła. Jutro jadę po jacht. Ale kto to jest? Niech będą rumianki...a co tam, pokrzywy mogą być! :D


No Ania Dymna :D
Cytat:
Pietruszka z tego co pamiętam, miał rozczochraną czuprynę a`la Chopin i chyba szczupłą twarz? On wcale nie był rozmemłany!


Ja go tak jakoś wyobrażałam sobie, ale skoro wolisz Chopina ;)

Pietruszka szuka kolejnej kryjówki...
 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2017-04-05, 13:45:44   

Młody Stuhr jako Pan Samochodzik :)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 13:53:32   

Raczej jako Baśka ;)
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 20:21:33   

Teresa van Hagen napisał/a:
Raczej jako Baśka ;)


:564: :D
_________________
Z 24
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-08, 21:32:42   

Postawiłam na Mikulskiego, bo ma ten typ charyzmy, który powinien mieć Tomasz. Coś, co sprawia, że mu się ufa i sympatyzuje z jego postacią. Krukowski - choć podobny wizualnie - pozostaje pod tym względem całkowicie obojętny widzom.

Dla mnie do roli Pana Samochodzika nadawali się dwaj aktorzy, przy czym żaden nie pasował idealnie jeśli chodzi o wygląd. Nadrabiali za to osobowością ;-)
Pierwszy to Władysław Kowalski z okresu "Kolumbów" - taki niepozorny kujon, trochę nieśmiały, trochę introwertyk, ale w sytuacjach krytycznych można na nim polegać. Tyle że za niski i za młody, a w miarę starzenia stawał się coraz mniej podobny do Tomasza - przytył, zapuścił brodę...
Mój drugi faworyt to Jacek Fedorowicz, zakładając, że zrezygnowałby z komediowego przerysowania. Wyglądem pasuje mi prawie idealnie (po przefarbowaniu). Osobowością i zachowaniem - gdy grał coś poważnie - też.
Za to "mój" Batura to na 99% Edmund Fetting. W takiej manierze jak w kryminale "Brylanty pani Zuzy" - to jest to :D (Fetting jako Batura, nie sam film ;-) )
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-04-09, 07:20:20   

Edmund Fetting rzeczywiście bardzo przekonującym byłby Waldkiem. W roli Tomasza wolałbym jednak Jacka Fedorowicza niż Kowalskiego. :okulary2:
Teraz trzeba by się tylko cofnąć jakoś w czasie i już moglibyśmy brać się do kręcenia. :D
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 07:33:55   

Problem z Fedorowiczem to jego komediowe zaszufladkowanie :D . Trudno wyobrazić go sobie w lekkiej, ale poważnej roli Tomasza. Trochę jak w komedii "Kochajmy syrenki", gdzie był tym spokojnym i nieśmiałym. Ale wizualnie (choć od kanonicznego opisu się różni) i swoją "aurą" najbardziej mi pasuje.
A już w duecie z Fettingiem to byłoby cudo - wyszłyby dokładnie takie kontrasty jak u Nienackiego. Obaj z charyzmą, obaj typ inteligencki i inteligentny, ale jeden światowy, przystojny, elegancki i wyrafinowany, a drugi cherlawy, safandułowaty, niepozorny i na pierwszy rzut oka pospolity.

Co zabawne, w filmie "Zaczarowane podwórko" Fetting jeździ starym samochodem o imieniu "Ambrozja" - i właściwie na Tomasza też mógłby się załapać ;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2017-04-09, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 11:27:02   

Władysław Kowalski - świetny pomysł! - zwłaszcza w tych okularach Jerzego...
On bardzo długo wyglądał młodo: przecież gdy kręcili "Kolumbów" to miał już chyba ponad dziesięć lat kariery aktorskiej.
Z Jackiem Fedorowiczem to jest ten właśnie ten problem, o którym pisałaś: "miał już gębę".
Z "Brylantów pani Zuzy" to pamiętam tylko Ryszarda Filipskiego i boską Halinę Golanko; tę zwłaszcza w scenie jakiejś szamotaniny - WRRRRRRRRRRRRRRR (to ma oznaczać ryk bestii) ;-)
O "Kochajmy syrenki" już gdzieś na forum pisałem: tu tylko przypomnę, że "grają" tam plenery mazurskie.
Edmund Fetting jako W.B. - jak najbardziej :) .
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2017-04-09, 11:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 11:43:01   

Zaskakująco wielu facetów pamięta głównie Halinę Golanko i jej czerwoną bluzeczkę z łatwo drącego się materiału ;-)

A Fetting w tym filmie był superbaturowaty :D , nie tylko z wyglądu, ale i z zachowania. No, sporo brutalniejszy, ale i zakres działalności miał inny...
 
 
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 2200
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 12:31:34   

von Dobeneck napisał/a:
Ale Fetting znakomicie pasowałby na Tomasza. Dodać tylko duże okulary i Samochodzik jak malowany. :D


Takiego właśnie masz na zdjęciach powyżej (z "Zaczarowanego podwórka") I do tego w pojeździe wehikułowatym ;-)
Ostatnio zmieniony przez Garamon 2017-04-09, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 17