PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Który odtwórca postaci Pana Samochodzika był najlepszy?

Którego filmowego odtwórcę postaci Pana Samochodzika oceniasz najlepiej?
Jan Machulski
22%
 22%  [ 11 ]
Stanisław Mikulski
67%
 67%  [ 33 ]
Piotr Krukowski
10%
 10%  [ 5 ]
Marek Wysocki
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
Oskar 
Twórca
Amos Oskar Ajchel -autor powieści samochodzikowych



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 107
Wysłany: 2017-03-25, 05:33:36   A jeśli już chodzi....

...o Juliusza M, to mógłby zagrać rolę Bigosa, który sobie wyobraża, że gdyby miał jechać do Janówki pociągiem, to byłby prawie taki sam dramat, jakby się ogolił! ;-)

1-F-2708-3-632x.jpg
Plik ściągnięto 145 raz(y) 67,1 KB

_________________
Oskar
--------------------------------------------------------
QUIDQUID LATINE DICTUM SIT, ALTUM VIDETUR
 
 
 
Oskar 
Twórca
Amos Oskar Ajchel -autor powieści samochodzikowych



Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 107
Wysłany: 2017-03-25, 05:52:52   A wracając do Jana....

:p

JM.jpg
Plik ściągnięto 158 raz(y) 150,63 KB

_________________
Oskar
--------------------------------------------------------
QUIDQUID LATINE DICTUM SIT, ALTUM VIDETUR
 
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-25, 11:12:41   

Faktycznie! Te kadry z Sublokatora wyglądają jak wycięte Dworu. wyobrażam sobie jaki klimatyczny byłby ten film. :) Szkoda, że twórcy ekranizacji ND poszli w innym kierunku...
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-03-25, 15:49:03   

Ciekawe, czy Nienacki znał ten film, który powstał w rok po jego “Wyspie złoczyńców”, w 1966? Teoretycznie istnieje możliwość, że mógł go zainspirować do tej czy innej sceny “Niesamowitego dworu”, bo książka wydana został dopiero trzy lata później.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-25, 20:56:41   

John Dee napisał/a:
Ciekawe, czy Nienacki znał ten film, który powstał w rok po jego “Wyspie złoczyńców”, w 1966? Teoretycznie istnieje możliwość, że mógł go zainspirować do tej czy innej sceny “Niesamowitego dworu”, bo książka wydana został dopiero trzy lata później.


Raczej wątpliwe. "Sublokator" to coś w rodzaju horroru komediowego. W związku z zaprezentowanymi przez Oskara zdjęciami - kapitalnie dobranymi - powstaje coś w rodzaju sugestii zwrotnej :) .
_________________
Z 24
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-03-26, 21:52:08   

Nie osądzałbym tak pochopnie. Obejrzałem film. Kulisa i atmosfera podobne do tych w Niesamowitym dworze, jest i wywoływanie duchów… A ta sportsmenka, która się potajemnie kocha w Ludwiku? Czy nie podobnie zaplanowana była panna Wierzchoń? http://pansamochodzik.net...p=298674#298674 . Tu szczury, tam myszy…
 
 
CPN 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 276
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2017-03-28, 14:28:58   

Wracając do Ankiety: pan Stanisław Mikulski zdobywa punkt, ponieważ jest najsympatyczniejszym PS.
Natomiast pan Piotr Krukowski jest najbliższy pierwowzorowi. Ale też jest szary i nudny.
A kolei pan Wysocki bardziej mi na Baturę pasuje.
A pan Machulski mi zupełnie nie pasuje.
Ostatnio zmieniony przez Kynokephalos 2017-03-28, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2017-04-03, 16:22:25   

Stanisław Mikulski a zaraz za nim plasuje się Jan Machulski. Bardzo lubię wracać do ekranizacji "Wyspy Złoczyńców".
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-03, 16:24:29   

Najbardziej pasowałby mi na Tomasza Jan Kobuszewski.
 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2017-04-03, 16:42:43   

Pan Jan byłby rewelacyjny, byłoby komediowo:) Właśnie zastanawia mnie, który z teraźniejszych aktorów dobrze oddałby charakter Pana Samochodzika.
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-04-03, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2017-04-03, 21:19:32   

Młode pokolenie 40+ :)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 15:34:03   

Szary Wilk napisał/a:
Młode pokolenie 40+ :)

Karolak, Szyc, Żebrowski, Małachowski, Zakościelny, Kot- same idealne kandydatury :okulary:

Ale jak dla mnie mógłby go zagrać Marek Bukowski, co prawda brak realnych przesłanek, ale miło byłoby popatrzeć :D
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 16:05:45   

Teresa van Hagen napisał/a:
Karolak, Szyc, Żebrowski, Małachowski, Zakościelny, Kot- same idealne kandydatury :okulary:


Karolak? Za wielki i zbyt "dobrze zbudowany". :D

Szyc? Za niski.

Zebrowski? Za przystojny.... :okulary2:

Zakościelny? jw.

Kot? Hmmmm...... najlepszy z wymienionych.

Małachowski? A który to :065:
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:21:24   

Małachowski to właściwie Małaszyński, jakoś tam mi się przejęzyczyło ;)

Oczywiście żartuję, żadnego z nich nie widzę w roli pana Tadeusza, bo on raczej wzbudzał rozbawienie i był lekceważony, ale jakoś tak jest w naszym filmie, że każdy z czołowych aktorów obstawia różne filmy, bez względu czy pasuje do roli czy nie :D

No co do przystojności, to chyba Mikulski brzydki nie był, a nie przeszkadzało to w wykreowaniu niezapomnianego Pana Tomasza.

Dla mnie idealny Samochodzik jest trudny do wyobrażenia, bo i śmieszny i podoba się kobietom (jakoś skruszył serca większości pań, pomimo początkowych oporów), bez kondycji, ale radzi sobie kiedy trzeba, nie wygląda na intelektualistę, a jednocześnie inteligencją bije wszystkich :D

Dlatego trzeba iść na kompromis i obsadzić Bukowskiego ;)
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:31:46   

von Dobeneck napisał/a:

Zebrowski? Za przystojny.... :okulary2:


On mógłby Mgr Skwarka zagrać. Charyzmy akurat by wystarczyło ;)

O, a Karolak mógłby Baturę zagrać. Oczywiście z opisem się nie zgadza, ale on ma coś takiego w sobie, że trudno go nie lubić... Tak jak Baturę.
von Dobeneck napisał/a:


Kot? Hmmmm...... najlepszy z wymienionych.


W sumie nawet się zgadzam... widzę go przynudzającego przydługimi opisami, a jednocześnie ma i charyzmę i nie wygląda na siłacza, i mogły jechać gdzieś z dzieciakami pod namiot- wyglądałoby to naturalnie. I wreszcie byłby to wysoki blondyn (trochę trzeba go rozjaśnić)

 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 16:38:08   

Teresa van Hagen napisał/a:
On mógłby Mgr Skwarka zagrać. Charyzmy akurat by wystarczyło ;)


Ale Skwarek, z tego co pamiętam, wyglądał na ciamajdę, a Żebrowski wygląda hmmm....godnie, dostojnie?

Teresa van Hagen napisał/a:
O, a Karolak mógłby Baturę zagrać. Oczywiście z opisem się nie zgadza, ale on ma coś takiego w sobie, że trudno go nie lubić... Tak jak Baturę.


Jak dla mnie, to Karolak mógłby zagrać, co najwyżej jednego ze zbirów Batury. :D Na Baturę najbardziej pasuje mi Bohdan Łazuka, a z młodszych....eee.
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:38:15   

Dla mnie osobiście Jakubik odpada (może po 13 posterunku). Ale coś by się dla niego znalazło- np Cagliostro...

Młody Stuhr jest dla mnie ciągle młody :D Mógłby grać Samochodzika w prequelu np. w Uroczysku ;)

Co do Kobuszewskiego moje 100% poparcie, choć mimo braku wzrostu raczej Pana Samochodzika widziałam jako Pokorę ;)
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 16:43:54   

Teresa van Hagen napisał/a:
Dla mnie osobiście Jakubik odpada (może po 13 posterunku). Ale coś by się dla niego znalazło- np Cagliostro...


Aaaaa.....dobre! Świetny pomysł. :D :564:

Teresa van Hagen napisał/a:
Młody Stuhr jest dla mnie ciągle młody :D Mógłby grać Samochodzika w prequelu np. w Uroczysku ;)


Postarzyłoby się go sztucznie, no może jednak nie. :)

Cytat:
Co do Kobuszewskiego moje 100% poparcie, choć mimo braku wzrostu raczej Pana Samochodzika widziałam jako Pokorę ;)


Pokora jest raczej za nerwowy na Tomasza, od razu mi się przypomina jako oberlieutnant von Nogay. :D Może jako.... mmm....Purtak!!! To jest to. :D
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-04, 16:45:00   

von Dobeneck napisał/a:
Teresa van Hagen napisał/a:
On mógłby Mgr Skwarka zagrać. Charyzmy akurat by wystarczyło ;)


Ale Skwarek, z tego co pamiętam, wyglądał na ciamajdę, a Żebrowski wygląda hmmm....godnie, dostojnie?


Skwarek chyba nie wyglądał na ciamajdę:

"Pan Skwarek, który jej towarzyszył, wzbudził we mnie uczucie zawiści. Tak zawsze chciałem wyglądać, lecz było to, niestety, marzenie nieziszczalne. Oto miałem przed sobą trzydziestoletniego mężczyznę, jakby ożywionego z amerykańskiego komiksu, przedstawiającego supermana. Wysoki, krótko ostrzyżony blondyn o niebieskich oczach i barczystej sylwetce gladiatora. Elegancka marynarka opinała szerokie, silne ramiona, uwydatniając wspaniały tors.
Byłem pewien, że uprawia sporty, nie pije, nie pali, od czasu do czasu łyka witaminy, chodzi wcześnie spać nie ślęcząc nad książkami, dużo spaceruje i w ogóle prowadzi higieniczny tryb życia."


taki laluś, tylko jak dla mnie pozbawiony charyzmy.. właśnie jak Żebrowski- mimo, ze niby idealny, to nudny jak flaki z olejem...

von Dobeneck napisał/a:

Teresa van Hagen napisał/a:
O, a Karolak mógłby Baturę zagrać. Oczywiście z opisem się nie zgadza, ale on ma coś takiego w sobie, że trudno go nie lubić... Tak jak Baturę.


Jak dla mnie, to Karolak mógłby zagrać, co najwyżej jednego ze zbirów Batury. :D Na Baturę najbardziej pasuje mi Bohdan Łazuka, a z młodszych....eee.


Tu się nie zgodzę, dla mnie niestety Karolak skupia na sobie całą uwagę, w czym by się nie pojawił, niestety. Oczywiście jak Łazuka jak najbardziej.
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 16:51:41   

Teresa van Hagen napisał/a:
Skwarek chyba nie wyglądał na ciamajdę:

"Pan Skwarek, który jej towarzyszył, wzbudził we mnie uczucie zawiści. Tak zawsze chciałem wyglądać, lecz było to, niestety, marzenie nieziszczalne. Oto miałem przed sobą trzydziestoletniego mężczyznę, jakby ożywionego z amerykańskiego komiksu, przedstawiającego supermana. Wysoki, krótko ostrzyżony blondyn o niebieskich oczach i barczystej sylwetce gladiatora. Elegancka marynarka opinała szerokie, silne ramiona, uwydatniając wspaniały tors.
Byłem pewien, że uprawia sporty, nie pije, nie pali, od czasu do czasu łyka witaminy, chodzi wcześnie spać nie ślęcząc nad książkami, dużo spaceruje i w ogóle prowadzi higieniczny tryb życia."

taki laluś, tylko jak dla mnie pozbawiony charyzmy.. właśnie jak Żebrowski- mimo, ze niby idealny, to nudny jak flaki z olejem...


No tak, pomyliło mi się z kimś innym, nawet nie pamiętam z kim. Ale ostatni raz czytałem serię z pięć lat temu. :/

Cytat:
Tu się nie zgodzę, dla mnie niestety Karolak skupia na sobie całą uwagę, w czym by się nie pojawił, niestety. Oczywiście jak Łazuka jak najbardziej.


Poznałem Karolaka kiedyś na Hożej w Warszawie, wpadł na urodziny córki Krzysztofa Materny i rzeczywiście zachowuje się podobnie jak w filmach. Całkiem sympatyczny facet. No może by się nadał. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 16