PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2017-04-27, 10:17
W którym samochodzikowym miejscu chciałbyś spędzić urlop?

W którym samochodzikowym miejscu chciałbyś spędzić urlop?
okolice Ciechocinka
0%
 0%  [ 1 ]
Suwalszczyzna
10%
 10%  [ 11 ]
Ziemia Chełmińska + Malbork
4%
 4%  [ 5 ]
Okolice Tumu
0%
 0%  [ 1 ]
Okolice Piotrkowa i Pilicy
0%
 0%  [ 0 ]
Pojezierze Myśliborskie
10%
 10%  [ 11 ]
Bieszczady
12%
 12%  [ 14 ]
Okolice Jezioraka
19%
 19%  [ 21 ]
Okolice Fromborka
9%
 9%  [ 10 ]
Puszcza Piska, Nidzkie, Śniardwy
6%
 6%  [ 7 ]
Zamki nad Loarą
8%
 8%  [ 9 ]
Praga
4%
 4%  [ 5 ]
Frankfurt/M + okolice Weimaru
0%
 0%  [ 1 ]
Ameryka Południowa
7%
 7%  [ 8 ]
Kaszuby (zapomniałabym!)
2%
 2%  [ 3 ]
inne miejsce, które kojarzy mi się z PS (jakie?)
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 108

Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-05, 22:11:24   W którym samochodzikowym miejscu chciałbyś spędzić urlop?

Wyobraź sobie, że masz miesiąc urlopu i możesz cały ten czas spędzić (jest zgoda rodziny, kasa i inne potrzebne warunki...) w którymś z samochodzikowych miejsc (okolic).
Co wybierzesz? :)

Możesz wybrać jedną opcję (wtedy spędzasz cały miesiąc w jednym regionie) lub dwie opcje (wtedy dzielisz sobie ten czas - jak chcesz - na dwa miejsca).

Jak zwykle mile widziane wszelkie pisemne uzasadnienia. ;-)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2016-12-05, 23:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-12-05, 22:15:17   

Jeśli miałbym miał jechać jutro na ten urlop - wybrałbym Suwalszczyznę, jeśli za 25 lat - okolice Ciechocinka. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2016-12-06, 03:39:51   

Trochę mnie korci ten punkt "Ameryka Południowa". Wszystkie inne miejsca są tak szczegółowo sprecyzowane, nawet "Frankfurt i Weimar" a tu cały kontynent? Dla globtrotterów miesiąc zwiedzania to prawdziwa gratka, a i mniej ruchliwych turystów nietrudno zachęcić którymś z wachlarza klimatów, krajobrazów, atrakcji, od ciepłych plaż do wspinaczki wysokogórskiej. A nawet więcej, bo idąc tym tropem należałoby rozszerzyć ofertę do "Ameryka Południowa i Karaiby", czyli o malownicze wyspy żeglarskiego raju.

Kuszące, ale dziękuję nie. Podejrzewam, że "Ameryka Południowa" to tylko chwytliwe hasło niczym w reklamie biura podróży. A ci, którzy się zadeklarują, poniewczasie dowiedzą się, że tak naprawdę w programie jest tylko Bogota, Santa Marta, pusta i brzydka La Jauja oraz kawałek dżungli. Z tego bez żalu zrezygnuję, na korzyść Suwalszczyzny i dla urozmaicenia jedynej w tym zestawie górskiej krainy.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
P.S. Co do ostatniego punktu - inne turystyczne miejsce z którym kojarzy mi się Samochodzik to miasto, w którym przyszedł na świat a potem spotkał swojego Pana.
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-06, 08:26:19   

Miałem trochę rozdwojenie, bo wiadomo, że najchętniej jechałoby się tam gdzie się jeszcze nie było. Ale biorąc pod uwagę to że np. za granicą Nienacki sam prawdopodobnie nie był nigdzie poza Pragą, a więc odwiedzałbym w dużej mierze jakąś fikcję literacką, to jednak wybieram Polskę: Jeziorak (tam działo się najwięcej akcji) i Myślibórz (moja ulubiona część). :)

P.S. Faktycznie może brakować opcji: "Łódź". :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-12-06, 09:27:06   

Wybrałem Pragę i okolice Jezioraka, ale o ile z Pragą nie miałem wątpliwości, o tyle to drugie na zasadzie że coś trzeba wybrać. Bo równie dobrze mogła by to być puszcza Piska, śniardwy, Nidzkie, Suwalszczyzna, ziemia Chełminska i Marlbork czy Kaszuby.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-06, 10:32:59   

Kynokephalos napisał/a:
Trochę mnie korci ten punkt "Ameryka Południowa". Wszystkie inne miejsca są tak szczegółowo sprecyzowane, nawet "Frankfurt i Weimar" a tu cały kontynent? Dla globtrotterów miesiąc zwiedzania to prawdziwa gratka... (...) Podejrzewam, że "Ameryka Południowa" to tylko chwytliwe hasło niczym w reklamie biura podróży. A ci, którzy się zadeklarują, poniewczasie dowiedzą się, że tak naprawdę w programie jest tylko Bogota, Santa Marta, pusta i brzydka La Jauja oraz kawałek dżungli.

No faktycznie niezbyt precyzyjnie. Ale nie pamiętałam, czy oni się ograniczali tylko do terytorium Kolumbii, a nie chciało mi się sprawdzać. W każdym razie oczywiście chodzi jedynie o tereny wspomniane w UFO. :)

Szara Sowa napisał/a:

P.S. Faktycznie może brakować opcji: "Łódź". :)

Nie sądziłam, że ktoś może chcieć spędzić urlop w Łodzi ;-) albo Warszawie (gdzie też mieszkał Tomasz), ale po to jest właśnie opcja inne.
_________________
Drużyna 5

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2016-12-06, 13:43:34   

Mówiąc dokładniej - miałem na myśli Kraków. Myślę, że można mieć ochotę spędzić tam część swojego urlopu. Albo nawet w Warszawie czy w Łodzi, jeśli ktoś jeszcze nie był.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
CPN 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 276
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2016-12-06, 15:01:04   

Ameryka Poludniowa!
W lutym 2015 spędziłem tam bardzo przyjemne 3 tygodnie będąc na służbowej delegacji.



A co dopiero spędzając tam urlop :okulary:

Na zdjęciu powyżej: ostatni dzień w Macae (brazylijska stolica przemysłu wydobywczego ropy naftowej), czekając na kierowce, który miał mnie podrzucić do Rio na samolot do domu.
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2016-12-06, 17:05:10   

Baaaardzo trudny wybór, ale myślę, że sugerując się tym, że:

Berta von S. napisał/a:
jest zgoda rodziny, kasa i inne potrzebne warunki...


wybrałabym miejsca, gdzie jeszcze nie byłam, a które są dla mnie, jak na razie mało osiągalne, czyli Amerykę Południową i zamki nad Loarą.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-06, 20:03:39   

Kynokephalos napisał/a:
Mówiąc dokładniej - miałem na myśli Kraków. Myślę, że można mieć ochotę spędzić tam część swojego urlopu. Albo nawet w Warszawie czy w Łodzi, jeśli ktoś jeszcze nie był.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie abym mając wybór zdecydowała się spędzić urlop w jakimkolwiek większym mieście. Nawet Pragę wpisywałam bez przekonania. :) Ale skoro tam się toczy istotna część akcji książki, to trudno ją pominąć (podobnie jak średnio interesujący Frankfurt/M). Ale Kraków, Warszawa i Łódź pojawiają się w serii tylko w krótkich migawkach, więc spokojnie się zmieszczą w opcji "inne".
_________________
Drużyna 5

 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2016-12-06, 22:01:46   

Berta von S. napisał/a:
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie abym mając wybór zdecydowała się spędzić urlop w jakimkolwiek większym mieście. Nawet Pragę wpisywałam bez przekonania.


Ja już wiele razy pisałam o mojej słabości do Pragi, ale nie wyobrażam sobie spędzić tam całego miesiąca.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-12-06, 22:17:42   

Suwalszczyzna i Jeziorak. Mało znam i mało bywałam, po dwa tygodnie w każdym miejscu g;)

Cudowne mam wspomnienia ze zlotów we Fromborku i Moryniu, dzięki PS odwiedzone pierwszy raz g;)

Z zagranicznych to Karaiby g;) i zamki nad Loarą. Będzie kasa i dobre towarzystwo to się też kiedyś pojedzie :564:
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2016-12-07, 08:43:37   

Berta von S. napisał/a:
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie abym mając wybór zdecydowała się spędzić urlop w jakimkolwiek większym mieście.

A ja inaczej - mając miesiąc wakacji chętnie spędziłbym kilka dni w atmosferze Krakowa. A ktoś inny jeszcze inaczej. I dlatego mamy ankietę.
Żeby już zakończyć tę przydługą poboczną dyskusję: o Krakowie napisałem w formie komentarza i rozmowy, właśnie odnosząc się do ostatniej, "otwartej" opcji ankiety. Nie domagałem się wciągnięcia któregoś z większych miast excplicite na listę.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-12, 21:35:43   

Zdecydowałam się ostatecznie na Suwalszczyznę i Kaszuby. Jeziorak oczywiście najbliższy sercu, ale w sumie jestem tam przynajmniej raz w roku, a Kaszub i Suwalszczyzny dokładnie nie zjeździłam. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 21:16:23   

Jak na razie Jeziorak i Suwalszczyzna górą!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 21:57:08   

Żyd... Krakowskim targiem: trzeba urządzić zlot w San Escobar!
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-27, 08:46:06   

W sumie Ameryka Południowa też jest tam do wyboru, więc jezeli jeszcze nie głosowałeś... :053:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-27, 12:03:21   

Zaznaczyłem Malbork i Pragę. W Malborku byłem już wiele razy, ale fascynacja mi nie przeszła. W Zamku to można by było i pół roku przebywać, a i tak wszystkich tajemnic się nie zgłębi. Natomiast w Pradze jeszcze nie byłem, ale urokliwość tego miasta, mnogość zabytków, klimat i "to coś" powodują, że stolica Czech "chodzi za mną" i na pewno kiedyś się tam wybiorę.
 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2017-04-24, 12:03:50   

Bieszczady i okolice jeziora Nidzkiego :) :564:
 
 
Robinoux 
Twórca
Autor książek dokumentalnych oraz poezji



Pomógł: 8 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 5001
Skąd: inąd
Wysłany: 2017-04-25, 21:29:51   

A ja wpisałem pojezierze Myśliborskie... całymi dniami szukałbym tam... denkmali :D
_________________


"Agencja Detektywistyczna. Tanio i dyskretnie. Paryż Bulwar Clochardów 10"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 13