PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2019-03-12, 19:48
Nasze biblioteczki. Znakowanie książek.
Autor Wiadomość
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-11-30, 21:46:01   Nasze biblioteczki. Znakowanie książek.

Trzymacie książki chaotycznie, czy uporządkowane?
Stosujecie jakieś pieczątki, Ex Librisy?
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-12-01, 09:12:56   

W późnym okresie nastoletnim próbowałem bawić się w ekslibrisy.

A jeśli chodzi o chaos - moje książki leżą na połkach, obok półek, pod półkami, na szafkach, obok szafek, na stolikach, obok stolików, i na rozmaitych innych płaskich powierzchniach. Nie licząc pudeł, których po niedawnej (10 lat temu) przeprowadzce jeszcze nie rozpakowałem i sam nie pamiętam co w nich jest...
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-01, 09:25:11   

Ja też miałem taką ambicję, żeby sobie ekslibrisa sprawić i pieczętować, ale mi przeszło.
Ze względu na umiarkowaną powierzchnię przeznaczoną 'pod książki' próbuję ostatnio pozbyć się części mojej kolekcji, a przyznacie, że książki z ekslibrisami ciężko się sprzedaje ;).
Też mam raczej chaotycznie porozrzucane po półkach, półeczkach i pudłach. Tyle dobrze, że mniej więcej wiem co gdzie jest.
Planuję od lipca poukładać tematycznie, a póki co to max tego co zrobiłem to współczesne polskie kryminały na półce, a powiesci milicyjne- w pudle. Nomen Omen ;).
_________________
 
 
Mysikrólik 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 5230
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2016-12-01, 09:30:26   

Cytat:
A jeśli chodzi o chaos - moje książki leżą na połkach, obok półek, pod półkami, na szafkach, obok szafek, na stolikach, obok stolików, i na rozmaitych innych płaskich powierzchniach. Nie licząc pudeł, których po niedawnej (10 lat temu) przeprowadzce jeszcze nie rozpakowałem i sam nie pamiętam co w nich jest...


Mam dokładnie tak samo :)

Raz na 3-4 lata zabieram się za uporządkowanie, ale szybko mi przechodzi. Za dzieciaka pamiętam miałem zeszyt z listą uszeregowaną wg nazwisk autorów i drugą po tytułach, ale wtedy było znacznie mniej tych książek.
_________________
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-12-01, 11:05:07   

irycki napisał/a:
W późnym okresie nastoletnim próbowałem bawić się w ekslibrisy.

A jeśli chodzi o chaos - moje książki leżą na połkach, obok półek, pod półkami, na szafkach, obok szafek, na stolikach, obok stolików, i na rozmaitych innych płaskich powierzchniach. Nie licząc pudeł, których po niedawnej (10 lat temu) przeprowadzce jeszcze nie rozpakowałem i sam nie pamiętam co w nich jest...


Mam podobnie, oprócz pudeł, ale przedwczoraj nabyłem ładną sosnową biblioteczkę, którą będę zagospodarowywał w weekend. :p
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-01, 18:03:16   

To ja mam pośrednio. Ekslibrisów, podpisów, ani innych znaków nigdy nie stosowałam. I nie układałam nic alfabetycznie. Książki się rozłażą po całym domu i często zbierają w różne chaotyczne stosy :) (np. na podłodze albo parapecie w sypialni).

Ale te, które stoją na półkach są w 90% podzielone tematycznie: na jednej półce słowniki, na innej przewodniki, na innej albumy, na jeszcze innej Samochodziki... Oddzielny regał na kryminały, oddzielny na literaturę fachową i.t.d.
_________________
Drużyna 5

 
 
Vasco
Stały bywalec forum


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 246
Wysłany: 2016-12-02, 12:23:46   

Tematycznie, potem seriami. Po przeprowadzce zamówiliśmy do największego pokoju regały na wymiar (z narożnikami + od ziemi do jak najbliżej sufitu). Pomyślałem prawie o wszystkim, także, aby dało się 3 warstwy ułożyć. Nie przewidziałem jednak, że półki się aż tak uginają... Obecnie nie mam już pomysłu gdzie to upychać :(
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2019-03-12, 00:48:05   

MrCzui napisał/a:
Ja też miałem taką ambicję, żeby sobie ekslibrisa sprawić i pieczętować, ale mi przeszło.
Ze względu na umiarkowaną powierzchnię przeznaczoną 'pod książki' próbuję ostatnio pozbyć się części mojej kolekcji, a przyznacie, że książki z ekslibrisami ciężko się sprzedaje ;).
Też mam raczej chaotycznie porozrzucane po półkach, półeczkach i pudłach. Tyle dobrze, że mniej więcej wiem co gdzie jest.
Planuję od lipca poukładać tematycznie, a póki co to max tego co zrobiłem to współczesne polskie kryminały na półce, a powiesci milicyjne- w pudle. Nomen Omen ;).

W przypadku książek używanych, kupowanych na Allegro, wszelkie ekslibrysy czy pieczątki indywidualnych właścicieli uważam za wartość dodana. Nawet takie wolę. Lubię też książki pobiblioteczne z jakichś egzotycznych księgozbiorów - parafialnych, czy zakładowych.
Kiedyś myślałem o własnym ekslibrysie, ale mi przeszło. Brak miejsca na nowe książki zniechęca do zabawy w ekslibrysy.

Jeden z zakupów, który sprawił mi większa frajdę dzięki niespodziewanym pieczątkom:

SAM_5892.JPG
Związek Zawodowy Górników
RADA ZAKŁADOWA
przy Grupie Robót nr 2
w KATOWICACH
Przedsiębiorstwo Budowlane P.W.
Plik ściągnięto 88 raz(y) 196,76 KB

_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Hebius 2019-03-12, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2019-03-12, 10:58:32   

Mam dużo, głównie przedwojennych książek z ze stemplami bibliotecznymi i własnościowymi, czasem trafi się exlibris. W powojennych książkach exlibrisy trafiają się już rzadziej, ale stemple własnościowe i dedykacje znacznie częściej. Czytać lubili kolejarze. Taki exlibris mam chyba w 3 książkach. :)

Zdjęcie-0043.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 729,52 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-03-12, 12:26:17   

Z mojej biblioteczki ...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14