PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biwak harcerski
Autor Wiadomość
gaxda 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-04-24, 22:24:53   Biwak harcerski

Na początek przywitanie, bo jest to pierwszy mój post na tym forum.

A więc: Witam wszystkich poszukiwaczy przygód.

Jestem instruktorem harcerskim w Szczepie Harcerskim im. Zbigniewa Nienackiego w Mińsku Mazowieckim. Już kiedyś pisał tu nasz komendant (kryję się bodajże pod nickiem "darsy"), pokazując również nasz wspaniały wehikuł (który niedawno został zmieniony). Co roku w wakacje, oprócz obozu, staramy się małą grupką pojechać gdzieś w jakieś ciekawe miejsce najczęściej związane z przygodami Pana Samochodzika (ale nie zawsze).

Postanowiliśmy zorganizować biwak związany z bohaterem naszego Szczepu. Program opierał się na rozwiązywaniu zagadek, szukaniu skarbów i ogólnie był związany z Panem Samochodzikiem oraz postacią Zbigniewa Nienackiego. Podczas biwaku odbył się kominek, na którym komendant opowiadał o Nienackim oraz test znajomości treści książki Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców z nagrodami.
Mieliśmy także zaplanowane spotkanie z rodzicem jednego z naszych harcerzy, który jest jednocześnie członkiem grupy (lub tylko uczestnikiem paru ekspedycji) Exploratorzy, który miał poopowiadać trochę o szukaniu skarbów.

Biwak miał miejsce w Latowiczu, w dniach 18-20marca.


Jednak głównym celem tego posta jest pokazanie jak (w miarę) ciekawy sposób zachęcić harcerzy do wyjazdu na biwak, pokazać harcerzom, że kadra też tworzy/spotyka się, a także podszkolić się trochę przy obróbce filmów. Szczególnie zachęcić do wychodzenia w nieznane w poszukiwaniu jakiś przygód.


Tytułem wstępu mogę powiedzieć, że urywki do 2 pierwszych części były kręcone w 3 godziny, więc czas nas naglił i nie mieliśmy czasu na poprawki. Ostatnia część koło godziny (żeby powiedzieć to w miarę ciągiem, bez żadnych cięć itp). Pomysłów na fabułę było kilka i ostatecznie nie został stworzony jednolity scenariusz. Mieliśmy parę założeń, reszta była improwizacją.

Film podzielony został na 3 części: zwiastun, część główna i część podsumowujący.

Skrypt zwiastun

Skypt

Skrypt II

Zachęcam do oglądania
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-24, 22:51:16   

Obejrzałem na razie tylko wstęp. Świetny pomysł z takim biwakiem! Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-25, 08:16:11   

gaxda napisał/a:
Jednak głównym celem tego posta jest pokazanie jak (w miarę) ciekawy sposób zachęcić harcerzy do wyjazdu na biwak, pokazać harcerzom, że kadra też tworzy/spotyka się, a także podszkolić się trochę przy obróbce filmów. Szczególnie zachęcić do wychodzenia w nieznane w poszukiwaniu jakiś przygód.


Myślę że się udało!

Zdradź kto wchodzi w skład Waszego szczepu? (Jaki przekrój wiekowy).

Widzę że także macie swoje koszulki!

Tak czy inaczej zapraszam cały szczep do udzielania się na forum! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-04-25, 08:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gaxda 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-04-25, 10:11:00   

Prowadzimy od 3 piony wychowawcze, czyli zuchy, harcerze i harcerze starsi. Cała podstawówka i gimnazjum.

Jeszcze zapomniałem dodać, że wspomniane spotkanie z Eksploratorem nie odbyło się, że względu na charakter pracy tej osoby.

Jeżeli ktoś chciałby przyjrzeć się trochę naszej działalności to zapraszam na stronę na fb: ZHP Harcerski Klub Turystyczny PTTK Mobilek.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-25, 10:11:35   Re: Biwak harcerski

gaxda napisał/a:

Jestem instruktorem harcerskim w Szczepie Harcerskim im. Zbigniewa Nienackiego w Mińsku Mazowieckim. Już kiedyś pisał tu nasz komendant (kryję się bodajże pod nickiem "darsy"), pokazując również nasz wspaniały wehikuł (który niedawno został zmieniony).

Podoba mi się nazwa szczepu. ;-)
A gdzie te foty wehikułu?

gaxda napisał/a:

Postanowiliśmy zorganizować biwak związany z bohaterem naszego Szczepu. Program opierał się na rozwiązywaniu zagadek, szukaniu skarbów i ogólnie był związany z Panem Samochodzikiem oraz postacią Zbigniewa Nienackiego. Podczas biwaku odbył się kominek, na którym komendant opowiadał o Nienackim oraz test znajomości treści książki Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców z nagrodami.


Jednak głównym celem tego posta jest pokazanie jak (w miarę) ciekawy sposób zachęcić harcerzy do wyjazdu na biwak, pokazać harcerzom, że kadra też tworzy/spotyka się, a także podszkolić się trochę przy obróbce filmów. Szczególnie zachęcić do wychodzenia w nieznane w poszukiwaniu jakiś przygód...

Świetny pomysł.
:564:

A w jakich samochodzikowych miejscach już byliście?
_________________
Drużyna 5

 
 
gaxda 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-04-25, 21:38:02   

Wcześniej podróżowaliśmy Kia Pregio, a teraz wymieniliśmy go na żółtego Forda Transit.
Foty zrobimy jak wróci z oklejania szyb naszym logiem.

Co do miejsc to nie pamiętam wszystkich, bo i na wszystkich też nie byłem. Znalazły się takie obowiązkowe pozycje jak Zamek w Radzyniu Chełmińskim, dom i grób w Jerzwałdzie, Frombork.
 
 
Robinoux 
Twórca
Autor książek dokumentalnych oraz poezji



Pomógł: 8 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 5001
Skąd: inąd
Wysłany: 2016-05-02, 05:27:02   

Wiwat harcerze! Popieram z całego serca - fantastyczna inicjatywa :)
_________________


"Agencja Detektywistyczna. Tanio i dyskretnie. Paryż Bulwar Clochardów 10"
 
 
gaxda 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-06-17, 18:21:35   

Tak jak obiecałem foty naszego Samochodzika ;)





Oklejenie bocznych szyb w ramach reklamy na tylnich.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-17, 22:30:12   

To piękna sprawa jechać na wyprawę z odpowiednią ekipą takim wozem :) .
_________________
Z 24
 
 
gaxda 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-06-17, 23:12:23   

+ odpowiednia przyczepka na sprzęt :)

Tu chyba jedye zdjęcie jakie znalazłem



Została przez nas całkowicie odrestaurowana, bo była to kiedyś taka stara, czerwona przyczepa na sprzęt strażacki


Coś takiego:

Aukcja Przyczepa

Tylko w dużo gorszym stanie, za 400zł. Oprócz takich prac typowo naprawczych trzeba było zmienić typ haku na samochodowy.
Ostatnio zmieniony przez gaxda 2016-06-17, 23:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-18, 09:37:51   

gaxda napisał/a:
+ odpowiednia przyczepka na sprzęt :)

Niezła. Trochę wygląda jakby ktoś zespawał dwie stare lodówki. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
gaxda 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-06-18, 12:23:24   

Jakoś po sesji możliwe, że zrobię oddzielny wątek dotyczący działalności naszego szczepu, przedstawię naszą harcówkę, może uda się coś napisać o kadrze itp. Będę próbował tam spisywać jakieś informację o naszej działalności.

Jeszcze tak w ramach twórczości - mój pierwszy time-lapse



Nagrywany kamerką Xiaomi Yi. Patrzę jakie ustawienia dają dany efekt i planuje zrobić porządnego, całodniowego time-lapsa z budowania obozu (pionierki).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 11