PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:55
Dlaczego wracamy do P.S.
Autor Wiadomość
Mysikrólik 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 5230
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2015-06-26, 08:49:55   

Przepraszam, przekląłem jak Hegemon.
_________________
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-06-26, 09:00:28   

Właśnie mi to jakoś dziwnie znajomo wyglądało ;-)
_________________
 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-03-06, 23:17:31   

Właśnie odświeżyłem sobie większość klasycznej serii. Przy okazji moja żona tez zaczęła czytać. W krótkiej dyskusji udało mi się dość dobrze podsumować, co mi się najbardziej podoba w cyklu: trzciny i dziewczyny
Ostatnio zmieniony przez StrasznyMruk 2016-03-06, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-07, 11:32:12   

StrasznyMruk napisał/a:
Właśnie odświeżyłem sobie większość klasycznej serii. Przy okazji moja żona tez zaczęła czytać. W krótkiej dyskusji udało mi się dość dobrze podsumować, co mi się najbardziej podoba w cyklu: trzciny i dziewczyny


To rozumiem, że np. ND odpada :/ . Tam nie ma nic o trzcinach.
_________________
Z 24
 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-03-07, 20:15:47   

No niestety. Mało mnie kręci "Niesamowity Dwór". Jestem z opcji przyrodniczo-romansowej, a nie z zagadkowo-skarbowej.
Prawdopodobnie dlatego, że miałem okazję przeżyć trochę przygód w stylu "trzciny i dziewczyny", a skarbów było mniej.
Ostatnio zmieniony przez StrasznyMruk 2016-03-07, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-03-07, 20:26:23   

StrasznyMruk napisał/a:

Prawdopodobnie dlatego, że miałem okazję przeżyć trochę przygód w stylu "trzciny i dziewczyny", a skarbów było mniej.


Przygody "w stylu trzciny i dziewczyny" i nie dobrałeś się do ich skarbów? :zdziw:
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2016-03-08, 00:13:01   

Nie mieszałbym skarbów w rozumieniu pana Tomasza z darami natury ;-)
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-03-15, 13:32:20   

Dlaczego wracamy? Dlaczego ja wracam?
Po pierwsze pewnie dlatego, że to są po prostu bardzo dobrze napisane książki. Przy wszystkich zarzutach, które można by Nienackiemu postawić (czasami brak porządnego sprawdzenia faktów, gubienie się chwilami w szczegółach i tak dalej), ten człowiek po prostu umiał pisać (co, jakby się rozejrzeć, wcale nie jest takie częste). I nie chodzi mi o umiejętność budowania zdań, bo to powinien potrafić każdy, kto skończył szkołę, tylko o zdolność do wykreowania ciekawej fabuły i nietuzinkowych postaci.

Po drugie, bo jest to powrót do beztroskich lat młodości (co z tego, że obiektywnie te czasy wcale nie były takie beztroskie..?).

Po trzecie, wspomniane przez StrasznegoMruka "trzciny i dziewczyny" (ech, Marta..., ech, Bajeczka..., ech, Sosnowa Igiełka...).
Choć ja również bardzo lubię Niesamowity Dwór, gdzie trzcin za wiele nie ma, a i dziewczyny takie sobie :D . Ale tam za to jest skrzypienie podłogi, ledwo wyczuwalny dym z papierosa w pustym pokoju, światła w oknach, kroki, stukanie, pękająca szyba w zegarze...

No właśnie, nastrój! Czy to stary dwór, w którymś coś stuka, czy biwak nad jeziorem o szarej godzinie, gdy wiatr od trzcin niesie zapach fal, czy połówka amuletu z kwadratem magicznym, czy czarne nocą wody Wisły i wołanie "Barabasz", czy "żurawi zwątpień krzyk jesieni"... wszędzie jest ten nastrój przygody, którego niestety nie ma w 99% kontynuacji i w ogóle w książkach teraz wydawanych.

Po prostu, teraz się tak nie pisze, bo to niemodne, bo to passe, bo nikt tego nie będzie czytał... Więc trzeba wracać do źródeł.

(w sumie to nic mądrego nie napisałem :586: )
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-15, 14:17:07   

:564:

Pięknie to Waść ująłeś.

Umiejętność budowania zdań, to jeszcze nie umiejętność pisania. Przede wszystkim trzeba jeszcze mieć jeszcze jakąś historię do opowiedzenia i umieć to robić.
Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jeśli się ma co do opowiadania i umie to robić, to nawet wszystkie niedostatki gramatyczno-lingwistyczne itd. grają mniejszą rolę, a czasami przydają wdzięku i tworzą swego rodzaju styl.
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2016-03-15, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2016-03-19, 16:14:06   

Dobrze napisane. :D . Ja zawsze wracam wiosną i latem. A że na mazury mam bardzo blisko to wręcz uwielbiam wypłynąć kajakiem na jezioro Nidzkie z książką w ręku. W którejś z części PS akcja dzieje się na tym jeziorze jak mniemam, ale pamięć mnie już zawodzi, że nie jestem do końca pewny :oops: :) .
 
 
Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3243
Skąd: PL/UA
Wysłany: 2016-03-19, 19:57:12   

Ja akurat pierwszy raz PS (konkretnie był to PS i Templariusze) przeczytałem właśnie pod koniec czerwca, u progu wakacji, więc wakacyjno-przygodowa tematyka jak najbardziej pasowała. Jeszcze podczas tych samych wakacji pochłonąłem Księgę, Wyspę, Zagadki oraz Winnetou, więc też "wakacyjne" części
_________________
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-12, 06:55:06   

Uuu, aleś pan zakurzony wątek odgrzebał...

A ja nie wracam do Samochodzików bo... nigdy od niech nie odszedłem! ;)
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-09-12, 11:15:26   

Jak w styczniu rozłożyła mnie grypa, to przypomniałem sobie Niesamowity dwór i Nowe przygody.... W związku z konkursem, badaniami pewnej rzeki i rozważaniami nad Asem, obecnie z przyjemnością przeczytam Zagadki Fromborka.
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-12, 20:04:21   

bans napisał/a:
A ja nie wracam do Samochodzików bo... nigdy od niech nie odszedłem! ;)


:564: :D Ani ja. Nie przypominam sobie jakiejś bardzo długiej przerwy, a już na pewno nie programowej. No, może czasem mnie opuszczał entuzjazm do niektórych pozycji...
_________________
Z 24
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2019-09-13, 19:19:00   

Odszedłem nieco dalej od Samochodzików i innych ulubionych autorów w szkole średniej. Na studiach do nich powoli powracałem. Nie udało mi się tylko powrócić do powieści indiańskich i kowbojskich.

Nie czytuję samochodzików za często, by mi nie spowszedniały, ale za to sięgam po "samochodzikowe" powieści z epoki innych autorów. Co jakiś czas jakiś nowy/stary tytuł udaje mi się wyszukać.

Nie wyobrażam sobie bym mógł świadomie zabijać przyjemność z lektury i czytać samochodziki specjalnie na konkurs forumowy, wyszukiwać detale po to by zdobyć punkt, czy dwa. Formuła takich konkursów kompletnie mnie nie przekonuje. Znacznie przyjemniej jest samemu odkryć w treści coś, na co przez lata nie zwracałem uwagi.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-09-13, 19:29:15   

Protoavis napisał/a:

Nie wyobrażam sobie bym mógł świadomie zabijać przyjemność z lektury i czytać samochodziki specjalnie na konkurs forumowy, wyszukiwać detale po to by zdobyć punkt, czy dwa. Formuła takich konkursów kompletnie mnie nie przekonuje.

Czyli ikonki uczestnika konkursów otrzymujesz z urzędu? :zdziw:
_________________
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2019-09-13, 19:39:43   

Kozak napisał/a:
Czyli ikonki uczestnika konkursów otrzymujesz z urzędu?


Szara Sowa przypomina mi o konkursach, i aby mu przykrości nie czynić, jeśli znam odpowiedź na jakieś pytanie - po prostu odpowiadam na nie. Zdobywam punkt, czy dwa i ikonkę otrzymuję zgodnie z regulaminem. Przy okazji sprawiam przyjemność także innym uczestnikom i zamykam liczne konkursowe tabele. Jedyny konkurs, który współwygrałem miał zupełnie inną formułę. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-09-13, 21:34:19   

Protoavis napisał/a:
Kozak napisał/a:
Czyli ikonki uczestnika konkursów otrzymujesz z urzędu?

Szara Sowa przypomina mi o konkursach, i aby mu przykrości nie czynić, jeśli znam odpowiedź na jakieś pytanie - po prostu odpowiadam na nie. .... :)

W takim razie, może nie będę ostatni w zbliżającym się konkursie :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2019-09-13, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-09-13, 23:33:34   

Najczęściej wracam gdy mnie zaskoczy jakiś zapomniany detal w tematach poruszanych na forum. Po prostu z ciekawości, muszę to sprawdzić.
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-20, 22:10:15   

Chłody przyszły, więc zaczyna we mnie narastać chęć przeczytania Niesamowitego Dworu... :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 16