PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drzewo genealogiczne (zespół badawczy)
Autor Wiadomość
mirekpiano 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 12 razy
Wiek: 60
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 335
Skąd: Jerzwałd
Wysłany: 2016-02-07, 09:59:57   

Gaspard napisał/a:
John Dee napisał/a:
Teraz należy poszukać jej grobu na cmentarzu na Zarzewie oraz skontaktować się z parafią św. Anny - prawdopodobnie to ta parafia, której szukaliśmy


Brawo!! :)

Może ktoś z Lodzi spróbuje tu? Cmentarz Zarzew, DANCECCY pochowani są:
1. kwatera XXIII - rząd 27, grób 23 i 24
2. kwatera XL - rzad 11, grób 33

Wprawdzie wyszukiwarka nie wymienia Cecylii tylko Daneckich pochowanych później (rok 1977, 78 i 85), ale moze to jakieś grobowce rodzinne? Warto sprawdzić. No i ten Zarzew - zgadza sie z tym, co mówiła mi HN, że tam jeździła na groby (zrozumiałem - ze bliskich ZN także).




poniżej plan cmentarza Zarzew

./redir/sprzataniegrobow-lodz.pl/plan/zarzew.jpg

zarzew.jpg
Plik ściągnięto 164 raz(y) 467,23 KB

_________________
Wszystkich odwiedzających Jerzwałd zapraszam do mnie na pogawędkę oraz poczęstunek tego i owego. Rybka też się zawsze znajdzie. Furtkę otwiera się do siebie.
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-08, 11:52:51   

John Dee napisał/a:
Ater napisał/a:
Nie ulega wątpliwości, że jest to na 100% ten który szukaliśmy, natomiast ten znaleziony przeze mnie oceniam na 99%. (…) Stawiam też hipotezę, że to ta sama osoba co w akcie z Żychlina. (…) te późniejsze wpisy tłumaczyłbym pomyłką.


Dla mnie: Stanisław Jan Nowicki: 100%, Cecylia Nowicka tylko 75%, bo nadal nie widzę zadowalającego wyjaśnienia problemu z dwoma adresami, a w “pomyłkę” we wpisie raczej nie wierzę.

Cecylii Nowickich jest jak mrówek. Dla przykładu błądząc wczoraj po Powązkach znalazłem grób w/w, która przeżyła 93 lata a zmarła w 2004 roku. W Zgierzu w 1894 urodziła się niejaka Cecylia Nowicka, jakby nie wyszła za mąż mogła by być rozwiązaniem dwóch imienniczek.

John Dee napisał/a:
Ater napisał/a:
Dopóki nie znajdziemy aktu ślubu rodziców będziemy jak we mgle.[/b] Ponieważ w akcie małżeństwa są wymieni rodzice małżonków i dzięki temu możemy iść dalej z przodkami. Jeśli nie uda się tą metodą ich odkryć trzeba znaleźć inny sposób. Poznanie personaliów dziadków/babć uważam za główny cel obecnego etapu poszukiwań.

Ale najpierw musimy ustalić daty i miejsca urodzin Stanisława Jana i Cecylii. Znając daty ich zgonu powinno to już teraz nie być aż tak trudne. Co proponujesz, Aterze?


Poczekajmy na ustalenia Milesi i Misi.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-08, 21:52:41   

Ater napisał/a:
Dla przykładu błądząc wczoraj po Powązkach znalazłem grób w/w, która przeżyła 93 lata a zmarła w 2004 roku. W Zgierzu w 1894 urodziła się niejaka Cecylia Nowicka, jakby nie wyszła za mąż mogła by być rozwiązaniem dwóch imienniczek.

Na Powązkach? To przy tej okazji na pewno odnalazłeś i sfotografowałeś również grób Janusza Nowickiego, ma się rozumieć? :027:
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-09, 00:07:10   

Niestety nie, ponieważ byłem tam przez przypadek, chwilkę :( Pomyliłem Powązki komunalne z wojskowymi :( W najbliższy weekend naprawię swój błąd :okulary2:

Informacja o naszych poszukiwaniach jest na forum "Centralnego Towarzystwa Genealogicznego" z Łodzi.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-09, 21:27:37   

Ater napisał/a:
Informacja o naszych poszukiwaniach jest na forum "Centralnego Towarzystwa Genealogicznego" z Łodzi.

No to podaj linka, byśmy mogli obejrzeć. :)
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-09, 22:58:08   

Ogłoszenie jest na stronie:
./redir/www.tgcp.pl/index...d=122&Itemid=75
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-10, 07:04:17   

Doskonale! Tylko że, jeśli się nie mylę, nie młodszy, a starszy brat urodził się w Rogowie, Janusz. :027:
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-10, 08:25:55   

Ater napisał/a:
Ogłoszenie jest na stronie:
./redir/www.tgcp.pl/index....d=122&Itemid=75


Super sprawa! Oby i tam poszukiwania nabrały rumieńców!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
mirekpiano 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 12 razy
Wiek: 60
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 335
Skąd: Jerzwałd
Wysłany: 2016-02-10, 13:20:10   

przypominam również link na forum:
./redir/genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-44582.phtml

ale tam na razie cicho w temacie "Nienacki"
_________________
Wszystkich odwiedzających Jerzwałd zapraszam do mnie na pogawędkę oraz poczęstunek tego i owego. Rybka też się zawsze znajdzie. Furtkę otwiera się do siebie.
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-02-10, 14:40:17   

Jestem pod wielkim wrażeniem pracy zespołu. Moje gratulacje. Wygląda na to, że po śmierci matki ojciec naszego wieszcza przysposobił mu macochę. Może to jest ta wielka tajemnica. Naonczas wszelkie rodzinne komplikacje były czymś niepożądanym i powodem wstydu. W mojej rodzinie tak właśnie było. Po śmierci matki mojego dziadka jego ojciec wziął za żonę jej siostrę, a ta już po śmierci ojca dziadka wyszła powtórnie za mąż. Z każdego układu było po kilkoro dzieci. Dziś to żadna ujma, ale wówczas dzieci z pierwszych "układów' czuły się gorsze, choć dali Bóg nie rozumiem dlaczego. A co do popularności imienia Cecylia, tak miała na imię moja babcia urodzona w 1926r.
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-10, 16:30:45   

Nietajenko napisał/a:
Wygląda na to, że po śmierci matki ojciec naszego wieszcza przysposobił mu macochę. Może to jest ta wielka tajemnica. Naonczas wszelkie rodzinne komplikacje były czymś niepożądanym i powodem wstydu.


To zależy w jakich środowiskach. Na wsi to były rzeczy całkowicie oczywiste i bardzo często spotykane. Kobiety znacznie częściej umierały z powodów problemów okołoporodowych, faceci zaharowywali się na śmierć... A w gospodarstwie potrzebny jest gospodarz jak i gospodyni. Oczywiście, mogło to powodować różne problemy, ale tym niemniej było raczej regułą niż wyjątkiem.
_________________
Z 24
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-12, 20:41:12   

Gaspardzie w swojej książce piszesz, że matka pisarza zmarła w 1960 mając 58 lat, co odpowiada nekrologowi który znalazłem? Jeśli miałeś tą informację z innego źródła niż moje to by potwierdzało, że to była matka Nienackiego.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
Ostatnio zmieniony przez Ater 2016-02-12, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gaspard 
Twórca
Mariusz Szylak - biograf Zbigniewa Nienackiego


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 62
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-13, 14:03:06   

Ater napisał/a:
Gaspardzie w swojej książce piszesz, że matka pisarza zmarła w 1960 mając 58 lat, co odpowiada nekrologowi który znalazłem? Jeśli miałeś tą informację z innego źródła niż moje to by potwierdzało, że to była matka Nienackiego.


Na 100% to jest matka Nienackiego! A o Jej śmierci w 1960 roku powiedziała mi żona pisarza, po czym rozmowa zeszła własnie na cmentarz Zarzew. Oprócz tego na pewno gdzieś o tym jeszcze czytałem (nie pamiętam już gdzie - proszę o wybaczenie!), prawdopodobnie w którymś z wywiadów ze ZN lub w jego artykułach, a może w jakichś innych źródłach. W kazdym razie 1960 rok, to na pewno rok śmierci Cecylii Nowickiej z Daneckich - mamy ZN.
_________________
Salutations!
Gaspard
Ostatnio zmieniony przez Gaspard 2016-02-13, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-14, 17:11:28   

Gaspard napisał/a:
Na 100% to jest matka Nienackiego! (...)

Czyli idziemy w dobrym kierunku :)

Na stronie: http://pansamochodzik.net...p=265393#265393 umieściłem zdjęcia grobu brata ZN.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
Ostatnio zmieniony przez Ater 2016-02-14, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-03-06, 01:07:36   

Dzisiaj, czyli wczoraj 5 marca 2016, udałyśmy się w składzie: Gośka, Milady i misia na Cmentarz Zarzewski, który składa się z dwóch części: komunalnej i rzymskokatolickiej (chyba).
To bardzo duże cmentarze.
I jeżeli ktoś sobie wyobraża, że znając dokładne adresy, czyli te np. podane wcześniej przez mirkapiano rzędy i numery grobów, będzie tylko formalnością dotarcie do właściwych miejsc, TO SIĘ BARDZO myli g;)
Ustaliłyśmy, że trzeba będzie pojechać tam jeszcze raz, jak będzie czynne biuro i ktoś będzie nas mógł tam w miarę możliwości pokierować lub pomóc odszukać opisane miejsca.
Mamy taki materiał dokumentacyjny, zapraszamy badaczy naukowych do ustalenia, czy to to, co trzeba, czy należy szukać dalej g;)

kwatera XXIII:


kwatera XL:






_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
M.Gośka 
Forumowy Badacz Naukowy
Gośka & Gerswalde



Pomogła: 16 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 582
Skąd: LDZ
Wysłany: 2016-03-06, 10:09:39   

Podane wcześniej lokalizacje nie sprawdziły się, tj:
1. kwatera XXIII - rząd 27, grób 23 i 24
2. kwatera XL - rzad 11, grób 33
, pod kątem Cecylii Daneckiej, czy Stanisława Jana Nowickiego,
Ok. 1,5 godziny rozglądałyśmy się spacerując alejkami, bez osiągnięcia zamierzonego rezultatu,
Daneccy i Nowiccy byli, jednak nie ci. (czy to siostry Cecylii?, czy dalsza rodzina ze strony ojca :065: )
Powyżej zdjęcia nagrobków, które dodatkowo odszukałyśmy...(na mniejszej jego części, Komunalnej)
Może znajdują się na drugiej, większej części cmentarza (Rzymskokatolickiego, który sprawdziłyśmy tylko na głównej alejce), a może ze względu na wykruszoną już rodzinę (nikt nie opłacał grobów), stąd brak danych w wyszukiwarce nagrobków.
Zostaje tylko kancelaria obu cmentarzy, jednak w tygodniu..
_________________
Zakochana w Jerzwałdzie
Ostatnio zmieniony przez M.Gośka 2016-03-06, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-06, 12:28:24   

No to faktycznie chyba zostaje tylko administracja. Szkoda, bo się pewnie w tym zimnie naszukałyście... Może rzeczywiście zlikwidowane? Swoją drogą zawsze uważałam to likwidowanie grobów za wyjątkowo parszywy zwyczaj. :(
_________________
Drużyna 5

 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2016-03-06, 12:52:29   

Berta von S. napisał/a:
Swoją drogą zawsze uważałam to likwidowanie grobów za wyjątkowo parszywy zwyczaj.


Gdyby nie to, to jedynym sposobem na nie mieszkanie pomiędzy grobami by były wojny. Osobiście wolę to pierwsze rozwiązanie.
BTW, w Wietnamie zmarłych chowa się w ogródku lub na polu niedaleko od domu, ponieważ trzeba codziennie przynieść mu posiłek, a ciężko pracujący Wietnamczycy nie mają czasu biegać na cmentarze.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-06, 15:41:49   

PawelK napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Swoją drogą zawsze uważałam to likwidowanie grobów za wyjątkowo parszywy zwyczaj.


Gdyby nie to, to jedynym sposobem na nie mieszkanie pomiędzy grobami by były wojny. Osobiście wolę to pierwsze rozwiązanie.

Racjonalnie rzecz biorąc masz rację. Ale i tak to przykre. Szczególnie mam wrażenie jakiejś profanacji, jak czytam słowa "cmentarz w ponownym (czy wtórnym) użytkowaniu".
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-03-28, 08:25:34   

Praca badawcza zespołu “Drzewo genealogiczne” utknęła, mogło by się wydawać, w martwym punkcie.
Niektórzy jednak nie marnowali czasu i udało im się - w tym szczególnie naszemu kierownikowi Aterowi - uzyskać nowe i chciałbym podkreślić bardzo interesujące informacje, które stopniowo, peu à peu, zamieścimy na naszym forum.

Postanowiliśmy, że źródła naszych informacji nie będą wyjawione. Proszę więc wszystkich, by wstrzymać się od spekulacji na ten temat i przyjąć po prostu do wiadomości, że nasze źródła są pierwszorzędne i stuprocentowo wiarygodne.

A teraz do rzeczy.


Dzięki Aterowi dowiedzieliśmy się, że matka Nienackiego, Cecylia z Daneckich, nie pochodzi wcale z okolic Łodzi, lecz - ze Śląska! Dokładniej mówiąc ze Strzemieszyc. Jej dziadek był kolejarzem. Dopiero potem rodzina przeniosła się do Łowicza!

Aterowi naciskam “pomógł”! :564:
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-04-04, 12:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 17