PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drzewo genealogiczne (zespół badawczy)
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-26, 20:38:30   

No to Milady też otrzymuje ode mnie "pomógł"! :564:

Zdjęcia można chyba wrzucić, mam nadzieję że coś ciekawego z nich się dowiemy. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-01-26, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-26, 22:02:48   

Doskonała robota, Milady. Chapeau! :564:

Jednej rzeczy aczkolwiek nie zrozumiałem - kiedy to wywożono te dokumenty i dlaczego? Do archiwum, w latach 60-tych? I tam zginęły? :027:

A co do “Filipa”, to jeśli jego informacje, szczególnie ta o przedwczesnej śmierci Jana Nowickiego, okażą się niezgodne z prawdą, to mogłoby to oznaczać, że ta nauczycielka jak najbardziej mogłaby być matką Nienackiego. Zobaczymy, czy jej byli uczniowie ją rozpoznają na zdjęciach.


No a teraz na Grabową 1 i 3, śladami Cecylii Nowickiej (nr 2) i Tadeusza Daneckiego! Moim zdaniem jest to najciekawsze miejsce w całej Łodzi, jeśli chodzi o wczesne lata Zbyszka, oczywiście biorąc pod uwago to, co wiemy, a jest tego nadal niewiele. Na Kruczej nie znaleźliście nikogo, kto by jeszcze pamiętał powojenne lata, ale może szczęście dopisze wam właśnie tam, na ulicy Grabowej? ;-)
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2016-01-26, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-01-26, 23:14:50   

Dobra robota g;) miałam iść z Milesią, ale w końcu nie dałam rady. Jesteśmy w kontakcie i będziemy dalej drążyć sprawę. Będą zdjęcia?
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-27, 09:35:15   

John Dee napisał/a:
Jednej rzeczy aczkolwiek nie zrozumiałem - kiedy to wywożono te dokumenty i dlaczego? Do archiwum, w latach 60-tych? I tam zginęły? :027:


Nie wiem po co zabierano dokumenty i nie wydaje mi się to istotne. Jeśli zaginęły to nic na to nie poradzę. A nie pierwszy raz się z tym spotkałam. Kiedyś pomagałam znajomej nauczycielce zebrać dokumenty do wcześniejszej emerytury. Mieszka ona za granicą więc ciężko było jej samej się tym zająć. Uposażona w stosowne upoważnienie odwiedzałam szkoły, przedszkola, biblioteki w których pracowała. W wielu miejscach mówiono mi, że "będzie ciężko, bo dokumentów nie ma, palono je, wywożono, zaginęły". Opierali się właśnie na listach płac, które im zostały. Dlaczego - NIE WIEM.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-27, 19:04:46   

Racja, nie ma ich, i kropka. Dlaczego nie jest aż tak ważne. :)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-01, 07:35:17   

Gdzie podział się kierownik naszego zespołu, Ater? :(

W jego zastępstwie zwołuję zatem zebranie członków zespołu “Drzewo genealogiczne”, w skład którego wchodzą:

Ater (kierownik zespołu)
Berta von S.
Mirekpiano
Milady
Misia
John Dee


Należy ustalić, gdzie stoimy i jakie są nasze dalsze plany.

Spójrzmy najpierw na to, co zostało ostatnio osiągnięte.

1. Wiemy teraz dość dokładnie, kim był starszy brat ZN.
http://pansamochodzik.net...p=263926#263926

2. Tropem młodszego brata (który “żył najprawdopodobniej w latach 1938/9 - 198(7).”) idzie Gaspard - oby szczęście mu sprzyjało…
http://pansamochodzik.net...p=263763#263763

3. Milady odwiedziła Szkołę Podstawową nr 83 na ul. Podmiejskiej i ustaliła, że większość dokumentów przepadła. Niemniej, i to jest ważna wiadomość, bo szkołę możemy zaszufladkować jako “zbadaną”.
http://pansamochodzik.net...p=264348#264348

4. Poza tym Milady nawiązała 2 dalsze kontakty i czeka na odpowiedź:
Milady napisał/a:
Pani Dyrektor pokierowała mnie jeszcze do archiwum, w którym powinny znajdować się te dokumenty, które przetrwały. Dzwoniłam już tam i będę z nimi w kontakcie mailowym. Może tam uda się coś znaleźć. Od razu zastrzegli, że na odpowiedź mają 30 dni, więc to może trochę potrwać.

Napisałam także wiadomości do dwóch Panów z portalu społecznościowego. Skoro Cecylia Nowicka była ich wychowawczynią to istnieje duże prawdopodobieństwo, że poznaliby ją na zdjęciu. Wysłałam zdjęcia, które otrzymałam od Berty i czekam na odpowiedź. Zawsze będziemy mieć choć trochę bliżej wniosku czy idziemy w dobrym kierunku.


5. Milady była również w USC. Bardzo, bardzo ważny kontakt! Niestety, jak można było oczekiwać, tu natrafiliśmy na poważne problemy w postaci przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Co to dla nas oznacza, co do tego mamy dwie opinie:
http://pansamochodzik.net...p=263522#263522
http://pansamochodzik.net...p=263537#263537
Trzeba by to przedyskutować i następnie zadziałać.


6. Misia odwiedziła parafię św. Wojciecha i ustaliła, że nie tam Zbyszek był chrzczony.
http://pansamochodzik.net...p=263020#263020
W Katedrze również nie:
http://pansamochodzik.net...p=263929#263929
Tu istnieje możliwość użycia archiwum całej Łodzi, jednak potrzeba nam dokumentu wyjściowego. Czy widzi ktoś jakąś szansę, by wejść w posiadanie takiego?

7. Ater sporządził dwie grafiki drzewa genealogicznego - trzeba by je uzupełnić o dane Janusza Wojciecha oraz drugą znacznie powiększyć.
http://pansamochodzik.net...p=263347#263347

8. Dalsze propozycje Atera:
http://pansamochodzik.net...p=263761#263761

9. Gaspard pisze mi., że “brat ZN urodził się w - Rogowie!” Co to może oznaczać?! Może tam powinniśmy szukać danych jego rodziców?
http://pansamochodzik.net...p=263763#263763


10. Moje podsumowanie łamigłówki z łódzkimi adresami Nowickich/Daneckich można znaleźć tu:
http://pansamochodzik.net...p=263917#263917

11. Może warto by też pójść śladem działacza Komunistycznej Partii Polskiej Władysława Daneckiego i jego brata Antoniego?
http://pansamochodzik.net...p=263808#263808

12. Jeśli matka ZN pochodzi z Żychlina, to jest bardzo możliwe, że powtórnie wyszła za mąż i przeprowadziła się do Gdańska! Może warto by więc poszerzyć nasze poszukiwania o to miasto?
http://pansamochodzik.net...p=263902#263902

13. mirekpiano sporządził listę Stanisławów i Janów Nowickich, urodzonych w pobliżu Łodzi na przełomie stuleci. Tylko który z nich jest tym właściwym?
http://pansamochodzik.net...p=263936#263936

I wreszcie - last but not least - mirekpiano stara się właśnie o nawiązanie pewnego kontaktu, który, jeśli mu się powiedzie, za jednym zamachem przyniesie nam odpowiedź na niemal wszystkie te pytania! Jeśli to dobrze zrozumiałem, to już pod koniec tygodnia dowiemy się czegoś bliższego! :okulary:


A teraz proszę o dalsze sugestie co do dalszego planu działania! :)
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-02-01, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-02-01, 10:25:42   

John Dee - dzięki za podsumowanie g;)
Reszta później, jak ogarnę, po wyjeździe, forum i wszystkie linki tutaj zgromadzone g;)
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
Ostatnio zmieniony przez misia 2016-02-01, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gaspard 
Twórca
Mariusz Szylak - biograf Zbigniewa Nienackiego


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 62
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-01, 18:28:30   

Cytat:
teraz proszę o dalsze sugestie co do dalszego planu działania!


Proponuję rozważyć:
1) pogłębienie (cokolwiek to oznacza) kontaktu z Archiwum Państwowym w Łodzi. Ustalenie co można tam uzyskać, na jakich warunkach i z jakich okresów (akty urodzin / chrztu / małżeństw /zgonów / dokumenty dawnych miejsc pracy – np. szkoły / ZUS itd. itd.). Jest też strona internetowa ww. instytucji;
2) próbę kontaktu z małżonką JWN (być może przez uczelnie lubelską?). To już wiekowa osoba, ale może jeszcze ona - lub jej rodzina - coś pamięta?...
3) sprawdzenie parafii w Rogowie k/Brzezin (łódzkie), może tam znajdzie się akt chrztu JWN z 1926 roku + informacja o rodzicach + chrzestnych. A może również – to dość śmiała teza – chrzczony był tam również ZN?

Ponadto informuję, że w Sopocie (a więc blisko Gdańska) jest pochowana Cecylia Zajączkowska (zm. 1990), ale rok jej urodzenia świadczy, że nie jest to ta z Żychlina, bo o ponad 10 lat od niej młodsza (chyba, ze pomylili się na nagrobku). A swoją drogą – wychodzi na to, że imię Cecylia było w początkach XX wieku dość popularne :) .
_________________
Salutations!
Gaspard
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-01, 22:45:37   

Gaspard napisał/a:
pogłębienie (cokolwiek to oznacza) kontaktu z Archiwum Państwowym w Łodzi. Ustalenie co można tam uzyskać, na jakich warunkach i z jakich okresów (akty urodzin / chrztu / małżeństw /zgonów / dokumenty dawnych miejsc pracy – np. szkoły / ZUS itd. itd.). Jest też strona internetowa ww. instytucji;

Jestem za, tym bardziej iż krąży uporczywie pogłoska, że ojciec ZN tam gdzieś właśnie pracował. Przypuszczam, że kwerenda w Archiwum Państwowym nie będzie jednak łatwa i raczej czasochłonna. Więc ktokolwiek się tego zadania podejmie, niech nie robi tego raczej ot, w jednogodzinnej przerwie w pracy. ;-)

Gaspard napisał/a:
sprawdzenie parafii w Rogowie k/Brzezin (łódzkie), może tam znajdzie się akt chrztu JWN z 1926 roku + informacja o rodzicach + chrzestnych. A może również – to dość śmiała teza – chrzczony był tam również ZN?

Rogów koło Brzezin? Wiecie co? Nie dalej niż do Brzezin z Rogowa jest do - Słupi/Brzostówek, gdzie Zbyszek wraz z rodziną spędził lata wojenne! To po prostu sąsiednia mieścina. Rodzinne strony, bez wątpienia!



Gaspard napisał/a:
Ponadto informuję, że w Sopocie (a więc blisko Gdańska) jest pochowana Cecylia Zajączkowska (zm. 1990), ale rok jej urodzenia świadczy, że nie jest to ta z Żychlina, bo o ponad 10 lat od niej młodsza (chyba, ze pomylili się na nagrobku). A swoją drogą – wychodzi na to, że imię Cecylia było w początkach XX wieku dość popularne :) .


A to dziwne…
Niedawno powiadomiłem forum że “mam nową pewną wiadomość, że Janusz Nowicki studiował mi. w Gdańsku. Być może na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych, ale to z kolei niepewne.”
http://pansamochodzik.net...p=264200#264200

Janusz studiował tam zapewne krótko po wojnie, zanim powrócił do Łodzi i zmienił kierunek studiów zajmując się fizyką, a następnie psychologią.

Rzecz w tym, że Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku do roku 1954 znajdowała się - właśnie w Sopocie!

“Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – została założona w 1945 w Sopocie jako Państwowy Instytut Sztuk Plastycznych, w póżniejszym okresie przemianowana na Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (PWSSP). W 1954 siedzibę PWSSP przeniesiono z Sopotu do Gdańska, do odbudowanej Wielkiej Zbrojowni.”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akademia_Sztuk_Pi%C4%99knych_w_Gda%C5%84sku

Czyżby Janusz zaczął studiować na ASP w Sopocie dlatego, bo mieszkał w pobliżu, wraz z matką? :zdziw:
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-01, 23:05:33   

John Dee napisał/a:
Gdzie podział się kierownik naszego zespołu, Ater?

Jestem i znalazłem przypadkiem, przed chwilą nekrolog matki pisarza :)

http://bc.wbp.lodz.pl/dli...rom=publication


Data urodzin się mniej więcej zgadza z Cecylią Danecką z Żychlina, ale jak wynika z nekrologu była żoną tylko Nowickiego.
Trzeba przeszukać cały rok 1970 Dziennika Łódzkiego by odszukać nekrolog ojca, albo poprzez wyszukiwarkę.
John Dee napisał/a:

Gaspard napisał/a:
pogłębienie (cokolwiek to oznacza) kontaktu z Archiwum Państwowym w Łodzi. Ustalenie co można tam uzyskać, na jakich warunkach i z jakich okresów (akty urodzin / chrztu / małżeństw /zgonów / dokumenty dawnych miejsc pracy – np. szkoły / ZUS itd. itd.). Jest też strona internetowa ww. instytucji;

Jestem za, tym bardziej iż krąży uporczywie pogłoska, że ojciec ZN tam gdzieś właśnie pracował. Przypuszczam, że kwerenda w Archiwum Państwowym nie będzie jednak łatwa i raczej czasochłonna. Więc ktokolwiek się tego zadania podejmie, niech nie robi tego raczej ot, w jednogodzinnej przerwie w pracy.


Osoba z którą się kontaktowałem przez fejsa z archiwum najprawdopodobniej wcześniej szukała informacji o Nienackim, więc archiwum bym na razie nie zostawił. Można by ewentualnie przejrzeć spis mieszkańców stałych Łodzi:)
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
Ostatnio zmieniony przez Ater 2016-02-01, 23:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-01, 23:39:48   

Ater napisał/a:
Jestem i znalazłem przypadkiem, przed chwilą nekrolog matki pisarza

Gratulacje! :564: Nasza nauczycielka ze SP nr 83. Ale czy na pewno matka Nienackiego? Nie ma śladu wątpliwości? :027:
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-03, 07:28:13   

Jeśli założymy, że a) Cecylia Nowicka w roku 1939 z jakichś powodów zameldowana była pod dwoma adresami (Podmiejska 16a i Grabowa 1), i b) że informacje "Filipa" (z którym rozmawiała Misia), jakoby Jan Nowicki zmarł już na początku lat 50-tych, są nieprawidłowe, wtedy wydaje mi się dość pewne, że Cecylia Nowicka z nekrologu to matka Nienackiego!

Teraz należy poszukać jej grobu na cmentarzu na Zarzewie oraz skontaktować się z parafią św. Anny - prawdopodobnie to ta parafia, której szukaliśmy.

Wikipedia podaje ( ./redir/pl.wikipedia.org/wiki/Cmentarz_Zarzew_w_%C5%81odzi )
“Cmentarz Zarzew w Łodzi, a właściwie Cmentarze na Zarzewie – jedna z najważniejszych i największych łódzkich nekropolii. Cmentarze znajdują się w dzielnicy Widzew, na osiedlu Zarzew, w kwartale ulic: Przybyszewskiego – Puszkina – Jadzi Andrzejewskiej – Lodowej.

Cmentarz składa się z dwóch części – katolickiego cmentarza pw. św. Anny i cmentarza komunalnego „Zarzew”. Obie części są odgrodzone parkanem, w którym na końcu głównej alei cmentarza katolickiego znajduje się jedyne przejście między nimi. Cmentarze posiadają oddzielne administracje.”
 
 
Gaspard 
Twórca
Mariusz Szylak - biograf Zbigniewa Nienackiego


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 62
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-03, 17:12:33   

John Dee napisał/a:
Teraz należy poszukać jej grobu na cmentarzu na Zarzewie oraz skontaktować się z parafią św. Anny - prawdopodobnie to ta parafia, której szukaliśmy


Brawo!! :)

Może ktoś z Lodzi spróbuje tu? Cmentarz Zarzew, DANCECCY pochowani są:
1. kwatera XXIII - rząd 27, grób 23 i 24
2. kwatera XL - rzad 11, grób 33

Wprawdzie wyszukiwarka nie wymienia Cecylii tylko Daneckich pochowanych później (rok 1977, 78 i 85), ale moze to jakieś grobowce rodzinne? Warto sprawdzić. No i ten Zarzew - zgadza sie z tym, co mówiła mi HN, że tam jeździła na groby (zrozumiałem - ze bliskich ZN także).
_________________
Salutations!
Gaspard
Ostatnio zmieniony przez Gaspard 2016-02-03, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gaspard 
Twórca
Mariusz Szylak - biograf Zbigniewa Nienackiego


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 62
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-03, 20:21:13   

Dnia 27 grudnia 1972 roku
zmarł, przeżywszy lat 71, najukochańszy
Mąż, Ojciec,
Dziadek
s. t p.
STANISŁAW JAN
NOWICKI
Pogrzeb odbędzie się 30
grudnia br. o godz. 11.30 z
kaplicy cmentarza na Zarzewie,
o czym powiadamiają
pogrążeni w smutku
ŻONA I SYNOWIE
z RODZINAMI

Taki nekrolog odnalazłem w Dzienniku Łódzkim z grudnia 1972 r.
Jest to Ojciec ZN (w numerze 1 z 1973 r. Dziennika Łodzkiego jest takze nekrolog - wyraz wspólczucia dla ZN od Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich). Poza tym z moich wcześniejszych ustaleń (list pisarza, który czytałem) wynikało, że zmarł właśnie w 1972 roku. I sądzę też, że mamy tu potwierdzenie, że ożenił się po raz drugi – prawdopodobnie po śmierci Pani CN… Oczywiście, mógł to zrobić wcześniej – rozwodząc się z CN, przy czym wówczas CN musiałaby także wyjść za mąż po raz drugi (w Jej nekrologu informował o śmierci mąż), ale w takim przypadku niezrozumiałe byłoby dla mnie, dlaczego nie zmieniła nazwiska - zostawiając po SJN.
_________________
Salutations!
Gaspard
Ostatnio zmieniony przez Gaspard 2016-02-03, 21:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-03, 21:47:35   

Wspaniale! Gratuluję odkrycia, Gaspardzie! :564:
I oboje spoczywają na tym samym cmentarzu. Wreszcie mamy coś konkretnego, nie tylko hipotezy, no i punkt zaczepienia, by odtworzyć całe drzewo genealogiczne Nowickich i Daneckich. :)

Odszukałem oba nekrologi w podanych przez Gasparda numerach Dziennika Łódzkiego - oto one:



Ostatnio zmieniony przez John Dee 2016-02-03, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-04, 08:56:22   

Moje gratulacje! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-02-04, 11:34:47   

Gratuluję :564:
Nie ulega wątpliwości, że jest to na 100% ten który szukaliśmy, natomiast ten znaleziony przeze mnie oceniam na 99%. Ponieważ: zgadza się nazwisko panieńskie, była nauczycielką, była Łodzianką. Jedyna możliwość, że to nie ona byłby wtedy gdyby była druga Cecylia Nowicka z domu Danecka, możliwe ale mało prawdopodobne. Stawiam też hipotezę, że to ta sama osoba co w akcie z Żychlina. Zgadza się mniej więcej data urodzenia, jest to jedyna Cecylia Danecka zindeksowana w ./redir/geneteka.genealodzy.pl/ w całej Polsce. Nekrologi podają tylko dokładną datę śmierci/pogrzebu natomiast wyliczenie urodzenia na jego podstawie daję dokładność plus/minus kilka lat. Natomiast te późniejsze wpisy tłumaczyłbym pomyłką. Gaspard znalazł grób Cecylii Zajączkowskiej w Sopocie więc może ktoś pomylił osoby przy której miał być dopisek. To jest tylko hipoteza. Dopóki nie znajdziemy aktu ślubu rodziców będziemy jak we mgle. Ponieważ w akcie małżeństwa są wymieni rodzice małżonków i dzięki temu możemy iść dalej z przodkami. Jeśli nie uda się tą metodą ich odkryć trzeba znaleźć inny sposób. Poznanie personaliów dziadków/babć uważam za główny cel obecnego etapu poszukiwań.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
Ostatnio zmieniony przez Ater 2016-02-04, 12:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-02-04, 23:13:13   

Jutro, w piątek, spotykam się z Milady i ustalimy dalszy, wspólny plan działania g;)
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-02-06, 21:14:28   

Ater napisał/a:
Nie ulega wątpliwości, że jest to na 100% ten który szukaliśmy, natomiast ten znaleziony przeze mnie oceniam na 99%. (…) Stawiam też hipotezę, że to ta sama osoba co w akcie z Żychlina. (…) te późniejsze wpisy tłumaczyłbym pomyłką.


Dla mnie: Stanisław Jan Nowicki: 100%, Cecylia Nowicka tylko 75%, bo nadal nie widzę zadowalającego wyjaśnienia problemu z dwoma adresami, a w “pomyłkę” we wpisie raczej nie wierzę.

Ater napisał/a:
Dopóki nie znajdziemy aktu ślubu rodziców będziemy jak we mgle.[/b] Ponieważ w akcie małżeństwa są wymieni rodzice małżonków i dzięki temu możemy iść dalej z przodkami. Jeśli nie uda się tą metodą ich odkryć trzeba znaleźć inny sposób. Poznanie personaliów dziadków/babć uważam za główny cel obecnego etapu poszukiwań.

Ale najpierw musimy ustalić daty i miejsca urodzin Stanisława Jana i Cecylii. Znając daty ich zgonu powinno to już teraz nie być aż tak trudne. Co proponujesz, Aterze?

misia napisał/a:
Jutro, w piątek, spotykam się z Milady i ustalimy dalszy, wspólny plan działania g;)

No i jak wygląda wasz plan działania, drogie Panie? Umieramy z ciekawości! :D
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-02-07, 00:08:53   

John Dee napisał/a:

[...]
misia napisał/a:
Jutro, w piątek, spotykam się z Milady i ustalimy dalszy, wspólny plan działania g;)

No i jak wygląda wasz plan działania, drogie Panie? Umieramy z ciekawości! :D


Milesia ma "znajomości" na zarzewskim cmentarzu i poprosi o zdjęcia wiadomych nagrobków. Teraz jest na wyjeździe. Jak będą zdjęcia to ustalimy co dalej g;)
Wszystkie instytucje wcześniej wymienione są w zasięgu zainteresowania naszych działań, ale najpierw realizujemy plan cmentarny g;)
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 16