PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: TomaszNN
2007-09-22, 09:43
Jakub Czarny
Autor Wiadomość
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-06-12, 23:11:50   Jakub Czarny

Autor dotychczas jednego tomu (nr 88) pt. "Lalka".

Jest to bardzo ciekawy tom, literacki, w którym dużą rolę odgrywa znaleziony ciąg dalszy "Lalki" Bolesława Prusa (zamieszczono fragmenty) oraz potomkowie głównych bohaterów naszej wspaniałej powieści.

Ponieważ również w przypdaku Jakuba Czarnego nie posiadam żadnych wiarygodnych informacji bioraficznych, wstawiam recenzję jego książki:

"Do pana Tomasza dzwoni młody polonista Andrzej Węgiełek. Informuje go, że przyjaciel Pana Samochodzika ze studiów, profesor Czesław Jordanek, zaginął. Jego zniknięcie ma związek z poszukiwaniami dwóch ostatnich rozdziałów "Lalki", które prowadził profesor. Wiadomość pozostawiona przez Jordanka na automatycznej sekretarce pozwala Panu Samochodzikowi, Pawłowi Dańcowi i Andrzejowi Węgiełkowi odnaleźć prawnuczkę człowieka, który posłużył za prototyp Stanisława Wokulskiego. Kobieta wyjawia im, że rękopis rzeczywiście istniał i został ukryty przez zawiązane w tym celu sprzysiężenie. Ażeby dotrzeć do manuskryptu, trzeba rozwiązać pięć zagadek. Pan Samochodzik i jego ekipa podejmują wyzwanie. Rozpoczyna się wyścig, w którym stawką jest ludzkie życie i skarb polskiej kultury. Przeciwnikami pan Tomasza będą jednak nie tylko dziewiętnastowieczne łamigłówki, ale szajka złoczyńców, na której czele stoi tajemniczy Czarny Cylinder."
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-13, 09:07:42   

Świetna robota Winnetou :-D Też szukałem informacji o autorach kontynuacji jednak jest tego bardzo mało. Dobrze się zapowiada Iga Karst, mam nadzieje że napisze więcej książek, ma ciekawy styl i wprowadziła sporo świerzości do serii.
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
maria
Gość
Wysłany: 2007-06-13, 15:43:02   Pan Samochodzik i "Lalka"

Nie jestem specjalnie oczytana w książkach o Panu Samochodziku ale czytałam akurat tą część i nawet mnie zaciekawiła. Ta książka kojarzy mi się bardziej z"Klubem Dantego" Matthew Pearla niż z Nienackim i Samochodzikiem. Myślę, że ten autor mógłby napisać jeszcze coś w tym stylu bo to chyba jest na topie teraz.
Mnie osobiście najbardziej podoba się pomysł z tymi dodatkowymi rozdziałami "Lalki"i to, że prawdziwe fakty pomieszane są z fikcją całkiem nieźle wymyśloną.
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-06-14, 11:02:38   

Cytat:
Świetna robota Winnetou :-D Też szukałem informacji o autorach kontynuacji jednak jest tego bardzo mało.


To może warto przenieść tych autorów do odrębnych działów, tak jak Miernickiego, Olszakowskiego, Niemirskiego i Szumskiego, żeby nikogo nie faworyzować.
Ostatnio zmieniony przez Winnetou2 2007-06-14, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-14, 12:33:13   

Szczerze powiem że nie wiem czy to ma sens, wymienieni przez Ciebie autorzy napisali jedynie po dwie pozycje i nie wiadomo czy w przyszłości coś jeszcze napiszą. Najlepiej jak wypowiedzą się wszyscy, jeżeli większość będzie za to założe odrębne fora dla każdego autora.
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-14, 13:10:19   

hm... z calym szacunkiem ale autor ktory napisal dwa "samochodziki" troche sie moim zdanie nie kwalifikuje na osobny dzial. jednak nie naciskam a jedynie mowie co mysle. nie jestem milosnikiem kontynuacji przygod Tomasza wiec trudno zebym walczyl o przeforsowanie pewnych pomyslow
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-06-14, 14:12:44   

W sumie macie rację, ale to jednak faworyzowanie. Musielibyśmy wtedy przyjąć od ilu samochodzików można kogoś zaliczać do prawdziwych pisarzy.

Boję się tylko tego, że tak jak inne strony i fora poświęcone Nienackiemu i Panu Samochodzikowi, to forum może zamienić się w miejsce, gdzie będzie się wylewało kubły pomyj na kontynuacje. Zwłaszcza przez osoby, które przyznają, że nigdy nie przeczytały żadnego samochodzika poza tymi Nienackiego.

A tak myślę, że skoro to forum Pana Samochodzika, to wszystkim pisarzom trzeba dać szansę.
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-14, 16:48:42   

Co do jednego możemy być pewni, my nie będziemy stronniczy. Co się jednak tyczy przyszłych userów chcących wyrazić swoją opinie nie możemy mieć na to wpływu. Każdy ma prawo powiedzieć to co myśli i nie będziemy nikogo dyskryminować. Jeżeli ktoś lubi kontynuacje niech o tym pisze jednak ci którym się one nie podobają też mają prawo do swojego zdania i wyrażania opinii na forum. Oczywiście wszystko w ramach kultury.

Jeszcze raz mówie, niech wszyscy wyrażą swoją opinie na temat odrębnych for dla każdego autora.
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-06-14, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-09-27, 21:47:37   Re: Pan Samochodzik i "Lalka"

maria napisał/a:
Ta książka kojarzy mi się bardziej z"Klubem Dantego" Matthew Pearla niż z Nienackim i Samochodzikiem.


Właśnie próbuję przebrnąć przez "Klub Dantego" i dochodzę do smutnej konstatacji, że bezwiednie ulegam reklamie. O ile "Kod Leonarda" okazał się świetnym thrillerem i sensacją (pomimo bzdurnych teorii) i wciągnął mnie natychmiast, o tyle Matthew Pearl wcale nie okazał się perłą, ale zwykłym klasycznym (choć drugorzędnym) kryminałem, na dodatek umieszczonym w początkach XIX wieku w środowisku intelektualistów z Bostonu (Massachusets, USA). Czyż nie zachęcające? Brrr. Może się rozwinie na dalszych stronach, ale robactwo tam opisane jakoś mnie odstręcza od wieczornej lektury. Notabene jeden z podrzędnych bohaterów nazywa się Nicholas Rey. Czyżby fascynacja ojcem naszej siermiężnej polszczyzny?

Książkę "PS i Lalka" przeglądałem dość szczegółowo w księgarnii (nie jest zbyt obszerna, więc może za kilkoma wizytami ją przekartkuje) i wydaje mi się dużo ciekawsza niż "Klub Dantego". Pomysł z kontynuacją Lalki w kontynuacji Pana Samochodzika wyśmienity!
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-09-27, 21:54:12   

Winnetou napisał/a:
Właśnie próbuję przebrnąć przez "Klub Dantego"

Winnetou przeczytaj do końca, książka się rozwinie a zakończenie jest bardzo interesujące. Zgodze się że Kod jest ciekawszy, przeczytałem w jeden dzień :)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Pietia 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 335
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2007-12-14, 16:24:46   

"Lalke" przeczytałem w środe i szczerze mowiac, ksiązka mi sie bardzo nie podoba.Dawno juz nie czytalem tak pogmatwanej i chaotycznej powiesci. Czytajac, milem wraznie, ze autor najpier wymysłal kolejne zagmatwane zagadki a potem miedzy nimi dodał akcje. Wlasciwie podobał mi sie tylko sam początek ( postacie polonistów zafascynowanych ksiązka Prusa) Potem bylło coraz gorzej, akcja szkacze z miejsca na miejscie, nie bardzo wiadomo o co w tym wszytkim chodzi, ktos postrzelił Danca- bohaterowie przyjęli to sytuacje jakby to bylo cos zupełnie normalnego...Sczerze powiedziawy boje sie kupowac kolejnych ksiązek tego autora..
_________________
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę." J.B.
 
 
 
don90 
Twórca
Paweł Wiliński - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 134
Wysłany: 2013-07-27, 19:34:45   

Którą z książek Czarnego/Czarnika polecilibyście najbardziej?
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-07-27, 20:00:24   

don90 napisał/a:
Którą z książek Czarnego/Czarnika polecilibyście najbardziej?


Skarby, Klasztor, Willa i trylogia.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 11