PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drzewo genealogiczne (zespół badawczy)
Autor Wiadomość
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-01-10, 01:21:17   

Jako, że misia nie chce być kierownikiem to ja się postaram nim zostać. Też mam problemy z systematycznością ale będą z nią walczył :)

Najpierw materiały które już mamy.

Naszym probantem jest Zbigniew Tomasz Nowicki (ur. 1 stycznia 1929 w Łodzi, zm. 23 września 1994 w Morągu) z Jana i Cecylii z Daneckich Nowickich

Najpierw prosty wywód przodków Tomasza Nowickiego (wnuka Nienackiego):


Jak również drzewo genealogiczne Jana i Cecylii Nowickich


Jest informacja o braciach i żonie Nienackiego tutaj:
http://www.forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?p=8527

Z archiwum łódzkiego dostałem następującego maila:
Dzień Dobry!
Prawdopodobnie Zbigniew Nienacki mógł być chrzczony w parafii św. Wojciecha. Ale pewności nie mamy, ponieważ akta stanu cywilnego z 1929 r. są jeszcze w USC Łódź- Śródmieście i tam należałoby się zgłosić. Dobrze byłoby również odszukać jego akta osobowe w miejscach pracy. Pracował dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, warto zgłosić sie do nich z zapytaniem. Radzimy również zgłosić się do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, może zachowała się tam jego teczka osobowa?
Powodzenia!


Na stronie genealogicznej znalazł się następujący wpis:
Przodkowie Cecylii Daneckiej , tak jak i moi Pra,pochodzą z Dąbrowic pow.kutnowski.
Urodziła się w Żychlinie i sądzę, że małżeństwo z Janem Nowickim zawarte zostało w Parafii Żychlin.
Z Karty meldunkowej jaką posiadam wynika że:
Cecylia Danecka córka Stefana, panna ur.17.08.1903 roku w Żychlinie,przybyła do Łodzi z Żychlina dnia 23.09.1919 roku. Zamieszkała przy ulicy Nowo - Krótkiej nr 8 /dzisiejsza ul.Krośniewska/. Dnia 13 marca 1927 roku wymeldowała się do Żychlina. Czyżby szykowała się do ślubu?

W internecie można sporo wyczytać na temat pisarza , m.innymi:
http://www.forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?p=8527

Okazuje się ,że pisarz miał dwóch braci, starszego i młodszego od siebie. Skoro pisarz urodził się w 1929 roku starszy jego brat mógł urodzić się 1927 lub pocz.1928.

pozdrawiam
Danuta

źródło:
http://genealodzy.pl/inde...wtopic&p=296381

Tutaj znajduję się wpis Cecylii Daneckiej córki Stefana i Marianny z Kryger/Krygier prawdopodobnej matki Nienackiego.
http://metryki.genealodzy...m=1&x=110&y=312

Wiemy również, że nie ma aktu chrztu Nienackiego w latach 1929-1930 w parafii św. Wojciecha.

Najbliższe plany
1. Znalezienie aktu urodzenia/chrztu Nienackiego. Chrzest mógł mieć w innej parafii, nie wiemy gdzie mieszkali jego rodzice w tym czasie więc można założyć, że na Podmiejskiej 16a i sprawdzić jaka to parafia. Można również wyciągnąć akt urodzenia z USC Łódź Śródmieście (opłata wynosi chyba 30zł)
2. Znalezienia aktu małżeństwa rodziców probanta. Możliwe, że jest to w Żychlinie w roku 1926 (propozycja pani z forum genealogicznego).
3. Napisać lub odwiedzić "Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi"
4. Na stronie Jerzwałdu wspomniano o przypuszczalnej bratowej Nienackiego: DANUTA KOŁWZAN NOWICKA. Można by z nią się skontaktować.

Postaram się w najbliższym czasie umieścić plik z danym genealogicznymi w formacie GEDCOM i w nim udostępniać informacje jakie posiadamy. Wykresy będę umieszczał w miarę rozwoju prac. Strona MyHeritage jest płatna i z niej nie korzystałem. Ja używam programu Gramps.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-01-10, 01:29:30   

PawelK napisał/a:
misia napisał/a:
W kancelarii przy Św. Wojciechu powiedzieli mi, że najlepszym źródłem informacji są akty zaślubin, bo wtedy widać czyje to dziecko itd.


W świadectwach chrztu też wpisywano rodziców i ich rodziców, w najgorszym razie ojców rodziców.


Nie spotkałem się z podawaniem danych dziadków chrzestnego. Tak robiono chyba w zaborze austriackim ale głowy nie dam.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-10, 22:09:21   

John Dee napisał/a:

Wnioskując z tego, co żeśmy już wykryli, rzekłbym, że najpierw powinniśmy sprawdzić następujące trzy miejsca:

(...)
Cmentarz Stare Powązki w Warszawie
http://pansamochodzik.net...p=261766#261766


Na cmentarzu poza tym co opisał mirekpiano nie dowiemy się raczej nic więcej. W administracji są informacje o osobie opłacającej miejsce na cmentarzu, dacie urodzin, zgonu denata, kwatera, rząd, miejsce i nazwa kamieniarza, który ewentualnie współpracował. Aktu zgonu raczej nie pokażą.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-01-10, 23:21:47   

Milady napisał/a:
Na cmentarzu poza tym co opisał mirekpiano nie dowiemy się raczej nic więcej. W administracji są informacje o osobie opłacającej miejsce na cmentarzu, dacie urodzin, zgonu denata, kwatera, rząd, miejsce i nazwa kamieniarza, który ewentualnie współpracował. Aktu zgonu raczej nie pokażą.


Też mi się tak wydaję. Wysłałem e-maile do Parafii w Żychlinie z prośbą o informację o ślubie rodziców i do archiwum filmówki.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-10, 23:45:05   

Ater, kierowniku nasz, gratulacje “awansu” i również za Twój zestaw faktów! :564:

Jak więc ma wyglądać dalszy tok naszych działań?

Dobrą metodą zespołową na początek zawsze jest brainstorming, każdy wrzuca swoje pomysły, bez tabu, następnie porządkuje się je hierarchicznie i odpracowuje jedno po drugim. W ten sposób wcześniej czy później znajdziemy, czego szukamy.


Milady napisał/a:
Na cmentarzu poza tym co opisał mirekpiano nie dowiemy się raczej nic więcej. W administracji są informacje o osobie opłacającej miejsce na cmentarzu, dacie urodzin, zgonu denata, kwatera, rząd, miejsce i nazwa kamieniarza, który ewentualnie współpracował. Aktu zgonu raczej nie pokażą.

Ale może dowiemy się, czy pochowany tam człowiek to rzeczywiście brat Nienackiego? Na przykład przez to, bo pochodzi z Łodzi? Zapytać nie zaszkodzi, może wyniknie z tego coś dobrego, nieoczekiwanego… ;-)
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-01-11, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-01-10, 23:50:02   

Ater napisał/a:

[...]
Najbliższe plany
1. Znalezienie aktu urodzenia/chrztu Nienackiego. Chrzest mógł mieć w innej parafii, nie wiemy gdzie mieszkali jego rodzice w tym czasie więc można założyć, że na Podmiejskiej 16a i sprawdzić jaka to parafia. Można również wyciągnąć akt urodzenia z USC Łódź Śródmieście (opłata wynosi chyba 30zł)
2. Znalezienia aktu małżeństwa rodziców probanta. Możliwe, że jest to w Żychlinie w roku 1926 (propozycja pani z forum genealogicznego).
3. Napisać lub odwiedzić "Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi"
4. Na stronie Jerzwałdu wspomniano o przypuszczalnej bratowej Nienackiego: DANUTA KOŁWZAN NOWICKA. Można by z nią się skontaktować.

Postaram się w najbliższym czasie umieścić plik z danym genealogicznymi w formacie GEDCOM i w nim udostępniać informacje jakie posiadamy. Wykresy będę umieszczał w miarę rozwoju prac. Strona MyHeritage jest płatna i z niej nie korzystałem. Ja używam programu Gramps.


Właśnie o to chodziło, super. To drzewo powinno rosnąć w miarę zdobywania informacji. W najbliższym czasie zajmę się punktem nr 1, żeby wyśledzić parafię dla Podmiejskiej 16! i zobaczymy co z tego wyniknie. Tym razem nie będzie to tak szybko, robota mi się nagromadziła i muszę najpierw to wypchnąć g:\
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-11, 10:28:45   

Podmiejska 16 to par. Matki Boskiej Anielskiej ul. Rzgowska 410.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-11, 23:01:49   

Milady napisał/a:
Podmiejska 16 to par. Matki Boskiej Anielskiej ul. Rzgowska 410.


Ale adres Podmiejska 16 wydaje się być późniejszym miejscem zamieszkania Nowickich, wcześniej mieszkali raczej przy Kruczej, lub Grabowej. A do jakiej parafii należą te ulice? Google pokazuje coś takiego:



1.
Parafia Archikatedralna Św. Stanisława Kostki
ul. Ignacego Skorupki 9

2.
Parafia pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej
Plac Niepodległości 1,

3.
Parafia Matki Boskiej Fatimskiej
Jana Kilińskiego 228
(Kościół wybudowany w latach 1994–2000)

4.
Parafia Matki Boskiej Anielskiej
Rzgowska 41a,

2, 3 i 4 są jednak stosunkowo nowe (kościoły), tylko nr. 1 jest z początku stulecia.
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2016-01-12, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-01-11, 23:12:14   

John Dee napisał/a:

[...]

1.
Parafia Archikatedralna Św. Stanisława Kostki
ul. Ignacego Skorupki 9

2.
Parafia pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej
Plac Niepodległości 1,

3.
Parafia Matki Boskiej Fatimskiej
Jana Kilińskiego 228
(Kościół wybudowany w latach 1994–2000)

4.
Parafia Matki Boskiej Anielskiej
Rzgowska 41a,

2, 3 i 4 są jednak stosunkowo nowe (kościoły), tylko nr. 1 jest z początku stulecia.


Postaram się obskoczyć wszystkie te parafie [nadrobię za wszystkie lata g;) ].
1 - do katedry prowadziły już wcześniej jakieś ślady, to może tam zacznę i jak nic tam nie znajdę to wtedy zajrzę do 2, 3 i 4.
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-11, 23:58:34   

misia napisał/a:
Postaram się obskoczyć wszystkie te parafie [nadrobię za wszystkie lata g;) ]. 1 - do katedry prowadziły już wcześniej jakieś ślady, to może tam zacznę i jak nic tam nie znajdę to wtedy zajrzę do 2, 3 i 4.

Wspaniale! A przy okazji zastanów się, na jakim cmentarzu ojciec Nienackiego mógłby leżeć pochowany, jeśli jego ostatnim adresem była Podmiejska tudzież Krucza. Jeśli uda nam się odnaleźć jego grób, to z nagrobka będziemy mogli odczytać jego datę urodzenia i śmierci. A także jego żony, jeżeli została pochowana obok niego. ;-)
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-12, 09:04:35   

Cmentarze komunalne maja swoje wyszukiwarki i np. wyniki dla Jan Nowicki na cmentarzach komunalnych w Łodzi są następujące:

Data pochówku 1982.04.14 kw. XXII rząd 7 grób 11 cm. Zarzew
Data pochówku 1977.05.25 kw. XV rząd 29 grob 5 cm. Zarzew
Data pochówku 1986.07.07 kw. X rząd 25 grób 30 cm. Doły
Data pochówku 1978.05.09 kw XV rząd 17 grób 27 cm. Doły
Data pochówku 1989.03.13 kw. XXII rząd 16 grób 3 cm. Doły
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
Ostatnio zmieniony przez Milady 2016-01-12, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-12, 09:09:57   

Piszę z telefonu więc ktoś moze mnie poprawic w jednego posta...
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-12, 21:56:30   

Szybka reakcja, Milady! :564:

W ciągu 12 lat pochowano tam aż tyle osób, a przedtem lub potem ani jednej? Coś tu się chyba nie zgadza. I dlaczego na przykład nie pojawia się ten Jan Nowicki z Podmiejskiej, który jak wiemy zmarł jeszcze przed Stalinem?

Ale mimo mego sceptycyzmu muszę też przyznać, że właśnie oczekiwałbym, że ktoś urodzony około roku 1905 odejdzie z tego padołu raczej w latach 1970/80-tych niż 1950-tych.

Dobry moment, by przypomnieć, że ojciec Nienackiego nazywał się właściwie nie Jan, a Stanisław Jan, mimo że ponoć używał tylko imienia Jan. Trzeba by więc dla pewności sprawdzić także te dwie inne opcje: Stanisław Jan Nowicki oraz Stanisław Nowicki. Mam rację?
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2016-01-12, 22:02:10   

Milady napisał/a:
Sprawdzałam Stanisława i nie miałam żadnego rezultatu.


No co Ty?

CMENTARZ KOMUNALNY ZARZEW

NOWICKI STANISŁAW XXVII 2 29 1987-11-23
NOWICKI STANISŁAW XLV 22 10 2009-09-29

CMENTARZ KOMUNALNY DOŁY

NOWICKI STANISŁAW XII 1 15 2011-04-28
NOWICKI STANISŁAW XXII 12 16 2014-03-04
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-12, 22:07:55   

Wybrałam się dziś do USC Łódź-Widzew (Śródmieście). Dobrą wiadomością jest to, że dokumenty za niewielką opłatą można skserować, nie trzeba uiszczać całej opłaty skarbowej. Można uzyskać do wglądu akty małżeństwa, zgonu i urodzenia. Z tym, że jeśli np. Cecylia Danecka urodziła się w Żychlinie to i tak po jej dokumenty musimy udać się do Żychlina, w Łodzi dostępny będzie jedynie akt ślubu. Niby mogą, ale nie są chętni do przekazywania dokumentów między sobą (chodzi mi o urzędy). Zła wiadomość jest taka, że ze względu na obowiązujące przepisy wgląd do powyższych dokumentów może mieć jedynie ktoś z rodziny w linii prostej. Ewentualnie ktoś uposażony w stosowne upoważnienie. Wątpię by zrobili nam wyjątek

Tak więc według mnie USC jako źródło informacji raczej odpada.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2016-01-12, 22:10:13   

PawelK napisał/a:
No co Ty?


Szukałam z telefonu, widać coś przeoczyłam. Teraz sprawdziłam jeszcze raz na laptopie i faktycznie... Dzięki Paweł!
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-01-12, 22:32:44   

Milady napisał/a:
Wybrałam się dziś do USC … Można uzyskać do wglądu akty małżeństwa, zgonu i urodzenia.

Czyli wszystko, o czym marzymy. Może jednak da się “ominąć” jakoś te przepisy? :D
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2016-01-12, 22:32:49   

Milady napisał/a:
e względu na obowiązujące przepisy


A powiedzieli Ci może o jakie przepisy chodzi?
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-01-12, 23:29:55   

PawelK napisał/a:
Milady napisał/a:
e względu na obowiązujące przepisy


A powiedzieli Ci może o jakie przepisy chodzi?


Pewnie ochrona danych osobowych g:\
Gdybyśmy mieli tam kogoś znajomego, to może by się dało? g;)

Ci wszyscy namierzeni przez Milady i Pawła Nowiccy to raczej nie pasują do naszego. Mam rację?
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
Ostatnio zmieniony przez misia 2016-01-12, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ater 
Forumowy Badacz Naukowy
vel Aster alias Duch Puszczy


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-01-13, 00:06:02   

Akta ślubu i zgonu ochroną danych osobowych objęte są przez 80 lat, akt urodzenia 100. Więc akt ślubu mogli Ci okazać, dla genealogia jest on najciekawszy bo zawiera dane rodziców nowożeńców. Trzeba się zastanowić jak zdobyć akt urodzenia, bo jak się wykaże interes publiczny to mogą dać:-) Wydaje mi się, mają tylko akt urodzenia, śluby są zazwyczaj tam skąd panna młoda pochodzi.
_________________
Amor evadit – in tu(o) habes ore
Semper in vero sensus inerat
Haec dies ut carmen, ut amoenae rosae
Semper ridebas et heu vale mi
Ostatnio zmieniony przez Ater 2016-01-13, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 15