PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poznańskie spotkanie ze Stanisławem Jędryką 2015
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2015-12-04, 18:13:02   Poznańskie spotkanie ze Stanisławem Jędryką 2015

No i nareszcie, blisko rok po nawiązaniu kontaktu przez nasze forum z p. Stanisławem Jędryką, który to kontakt zaowocował wywiadem-rzeką, który to wywiad czytelnik znajdzie pod poniższym linkiem,

http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=3049

3 XII 2015 r. w przytulnej kawiarence w holu poznańskiego Multikina przy ul. Królowej Jadwigi, odbyło się się spotkanie Wielkopolskiej Sekcji Forum Miłośników Pana Samochodzika, ze słynnym, a dla nas wręcz kultowym reżyserem, który w swoim dorobku posiada takie filmy i seriale jak: „Wyspa Złoczyńców”, "Do przerwy 0:1", "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Szaleństwo Majki Skowron", "Stawiam na Tolka Banana".

Od lewej: mkonst, Stanisław Jędryka, Alex, Szara Sowa, w niebieskiej kurtce młody Mysikróliczek
(Wszystkie zdjęcia są autorstwa Mysikrólika, który także robił to zdjęcie)

Bardzo szybko dyskusja nabrała ogromnego tempa, Pan Stanisław, jako wybitny gawędziarz, albo odpowiadał na nasze pytania, albo sam rozwijał najróżniejsze tematy związane a to ze swoimi filmami, a to z kondycją współczesnej polskiej kinematografii, a to nawiązujące do swojej książki czy też filmu dokumentalnego, który niedawno miał swoją premierę w TVP Kultura.

Przy okazji doszło do dwóch miłych wydarzeń.
Otóż najpierw p. Stanisław uhonorował nagrodą (swoją powieścią), zwycięzcę konkursu ogłoszonego przez niego na naszym forum. Przypomnę że konkurs polegał na napisaniu najlepszej recenzji książki autobiograficznej p. Stanisława.
Ponieważ owym zwycięzcą okazał się być Szara Sowa, to z wielką przyjemnością odebrałem z rąk p. Stanisława nagrodę wraz ze stosowną dedykacją.

Ponieważ już wcześniej wysondowaliśmy, że p. Stanisław niestety obecnie nie posiada w domu wersji książkowej "Wyspy Złoczyńców", postanowiliśmy podarować taki właśnie egzemplarz naszemu Gościowi. Jesteśmy przekonani że tym samym p. Stanisław szybko odświeży sobie ową książkę i zaduma się nad ogromnymi różnicami między wersją książkową oraz filmową, której jest autorem. Przy czym niezwłocznie tymi refleksjami podzieli się z nami :)

Przy okazji obdarowaliśmy p. Stanisława także egzemplarzem "Nowych przygód Pana Samochodzika", gdyż już jakiś czas temu doszliśmy do wniosku, że być może ta właśnie część, może najbardziej spodobać się Reżyserowi. Kto wie, może nawet miałaby największe szanse na zekranizowanie?
Oczywiście książki zostały przez nas odpowiednio udokumentowane, przez co ich wartość z pewnością wzrosła wielokrotnie! :D

Czas mijał szybko, a Pana Stanisława czekał jeszcze powrót do Warszawy. Sprawnie już więc podsunęliśmy co kto miał, z nadzieją na dedykację oraz postanowiliśmy uwiecznić pełny skład Zlotu na wspólnej fotografii (już razem z Mysikrólikiem).

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Nawet nie zdążyłem zadać ani jednego pytania, z listy zawierającej pytania forumowiczów. Będziecie więc musieli na kolejne odpowiedzi jeszcze trochę poczekać. :)
Mamy jednak nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja do wspólnych spotkań!
Panie Stanisławie - bardzo dziękujemy!

P.S. Każdy z nas rzecz jasna skorzystał z okazji aby zrobić sobie zdjęcie z Gościem, ale to już niech tym zdjęciem sam się pochwali!
P.S. 2. Kolega mkonst został niniejszym zakwalifikowany do elitarnej grupy Zlotowiczów! :564:
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2019-04-24, 09:15, w całości zmieniany 3 razy  

Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej

Wysłany: 2015-12-04, 19:57:00   

Pozazdrościć, ale i pogratulować takiego spotkania !

Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2015-12-04, 20:05:29   

Oj nie, nie Nowe Przygody :) Szkoda, że mnie nie było......podsunęłabym pomysł z Zagadkami Fromborka. :)

Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci

Wysłany: 2015-12-04, 20:33:31   

Aldona napisał/a:
Oj nie, nie Nowe Przygody :) Szkoda, że mnie nie było......podsunęłabym pomysł z Zagadkami Fromborka. :)

Ależ Aldonku, właśnie Nowe Przygody są najbardziej (hmmm)... jędrykowe. Jest młodzież, harcerze, młody chuligański element, dorośli pełniący również funkcje dydaktyczne, milicja i to wszystko w mazurskich jeziorowych okolicznościach. (i niech nikt się nie waży polemizować, że Poj. Iławskie to nie Mazury! :027: ).
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-12-04, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  

Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2015-12-04, 20:40:35   

No są i owszem.....ale Zagadki to dopiero wyzwanie :)

Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2015-12-04, 20:43:37   

Gratuluję spotkania :)

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com

John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus

Wysłany: 2015-12-04, 21:17:53   

Wasze spotkanie z panem Jędryką złotymi zgłoskami wpisało się w annały historii naszego forum, Koledzy! Gratulacje! :564: (Nawet Bogie wydaje się przysłuchiwać z zainteresowaniem. ;-) )

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2015-12-04, 23:39:33   

Dziękuję, że w tle zamieściliście moje zdjęcie... ;-)

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 145 razy
Wysłany: 2015-12-05, 00:06:35   Re: Poznańskie spotkanie ze Stanisławem Jędryką 2015

Szara Sowa napisał/a:
w przytulnej kawiarence w holu poznańskiego Multikina

Brzmi jak oksymoron. ;-) Ale w tak doborowym towarzystwie, niezależnie od miejsca, spotkanie musiało się udać. Pan Stanisław, jak widzę w świetnej formie, a Wy wyglądacie na zasłuchanych. Pozostaje mi tylko żałować, że się nie mogłam uczestniczyć. Może by się kiedyś udało powtórzyć podobne spotkanie w Warszawie z udziałem ekipy warszawsko-łódzkiej i ewentualnych gości? :)

Mysikrólik 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2015-12-05, 00:56:21   

Dotarłem na spotkanie spóźniony, a raczej spotkanie rozpoczęło się wcześniej niż początkowo zakładano.
Pan Stanisław opowiada tak ciekawie, że czas minął bardzo szybko. Za szybko. Ledwo zdążyłem podsunąć okładkę "Wyspy złoczyńców" do podpisu i zdobyć wspólne zdjęcie z reżyserem.

Zdjęcia słabe, bo ani aparat nie rewelacyjny, ani operator.

Edit: Nie mówię akurat o tym zdjęciu, ale o wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez Mysikrólik 2015-12-05, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2015-12-05, 10:25:31   

Berta von S. napisał/a:
Brzmi jak oksymoron. ;-) Ale w tak doborowym towarzystwie, niezależnie od miejsca, spotkanie musiało się udać.

Ale o co chodzi...?
Fotele były wyjątkowo miękkie, co mi akurat odpowiadało. A i otoczenie jak widać po fototapecie ze ściany bardzo odpowiednie! :p

Berta von S. napisał/a:
Może by się kiedyś udało powtórzyć podobne spotkanie w Warszawie z udziałem ekipy warszawsko-łódzkiej i ewentualnych gości? :)

Myślę, że nie byłoby z tym większego problemu. Pan Stanisław już (z własnej inicjatywy) obiecał mi spotkanie o ile będę kiedyś w Warszawie. :564:
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2015-12-05, 11:06:31   

John Dee napisał/a:
Wasze spotkanie z panem Jędryką złotymi zgłoskami wpisało się w annały historii naszego forum, Koledzy! Gratulacje!

Podziękować! :oops:

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 145 razy
Wysłany: 2015-12-05, 18:25:50   

Szara Sowa napisał/a:

Myślę, że nie byłoby z tym większego problemu. Pan Stanisław już (z własnej inicjatywy) obiecał mi spotkanie o ile będę kiedyś w Warszawie. :564:

Super! To może po sylwestrze by się udało zmontować jakieś spotkanie. :)

Alex 
Czytał Samochodzika

Wysłany: 2015-12-07, 18:11:07   

Montujcie spotkanie jak mozecie.
W Poznaiu bylo b. sympatycznie. Kto mogl a nie chcial uczestniczyc, niech zaluje. Takie okazje nie zdarzaja sie czesto.

mkonst 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2015-12-07, 23:03:47   Re: Poznańskie spotkanie ze Stanisławem Jędryką 2015

Szara Sowa napisał/a:
P.S. 2. Kolega mkonst został niniejszym zakwalifikowany do elitarnej grupy Zlotowiczów! :564:

Dziękuję Szarej Sowie za zaproszenie bo dzięki Niemu po raz pierwszy mam na jakimkolwiek forum taki zaszczytny status. Czytając wiele różnych forów (niektóre codziennie, inne co tydzień, jeszcze inne rzadziej) przyjąłem zasadę traktowania ich wyłącznie w kategoriach znajomości wirtualnych. Gdybym chciał bywać na zlotach to w sezonie musiałbym pewnie co tydzień ;) gdzieś pojechać co z oczywistych względów jest nierealne.
PS. Dzisiaj wyjąłem z paczkomatu przesyłkę z książką Pana Stanisława.

MrCzui 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2015-12-11, 09:08:49   

Berta von S. napisał/a:

O tototo!!!

Bardzo dobry pomysł.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2015-12-11, 22:17:13   

MrCzui napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

O tototo!!!

Bardzo dobry pomysł.

:564:

Berto, ty pierwsza się wyrwałaś: masz jakieś pomysł?

mkonst 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2015-12-11, 22:34:53   

Co się ta Warszawa tak panoszy w poznańskim wątku :diabelek: ;-)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2015-12-11, 22:44:15   

mkonst napisał/a:

Racja, trzeba zabierać się z kraju Kwitnącej Bulwy.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2015-12-12, 17:21:11   

mkonst napisał/a:

Tak jest! Poznański porządek musi w końcu być chociaż tu! :D

Odpowiedz do tematu