PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku!
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-04, 08:45:02   Konkurs na najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku!

Forum Miłośników Pana Samochodzika ogłasza konkurs na samochodzikową książkę roku 2014 r. (książkę w klimacie serii o „Panu Samochodziku”).
Zasady ogólne:
1. Konkurs odbywać się będzie cyklicznie w cyklu rocznym.
2. Konkurs może wygrać książka polskiego autora, wydana po raz pierwszy w wersji papierowej, w roku objętym konkursem.
3. Nagrodą będzie prawo posługiwania się tytułem "Książki Roku Forum Miłośników Pana Samochodzika". Dodatkowo Forum zapewni promocję zwycięskiej książki na profilu forumowym na Facebooku oraz na zaprzyjaźnionych blogach.

Szczegółowe zasady wyłaniania zwycięzcy:
1. Książki mogą zgłaszać forumowicze, którzy posiadają co najmniej 20 postów, poprzez wpisy w odpowiednim temacie na forum, można zgłosić maksymalnie 3 książki (w przypadku edycji dotyczącej 2014 r. termin zgłoszeń upływa 28 lutego 2015 r.).
2. Kapituła podczas wewnętrznej dyskusji wybiera pozycje nominowane do nagrody, maksymalnie 5 książek (termin upływa 30 kwietnia 2015 r.).
3. Spośród pozycji nominowanych, Kapituła w wewnętrznym, niejawnym głosowaniu, dokonuje wyboru jednej powieści nagrodzonej tytułem "Książka Roku Forum Miłośników Pana Samochodzika". W wyjątkowych sytuacjach takich książek może być więcej, lecz nie więcej niż 3 (termin wyboru upływa 30 czerwca 2015 r.).
4. W przypadku uzyskania przez kilka powieści równej liczby głosów, przywilej wskazania zwycięzcy konkursu przysługuje Przewodniczącemu Kapituły.
5. W wyjątkowych sytuacjach Kapituła może także przyznać wyróżnienia - nie więcej niż 3, przy czym łączna liczba książek nagrodzonych i wyróżnionych nie może być większa niż 3.

Skład Kapituły:
Athenais,
BajLa,
Berta von S.,
Jerzysz Mnie I,
Kynokephalos,
Michal_bn,
Nietajenko,
Protoavis,
Robert_76
Simon Templer,
Szara Sowa


Przewodniczący Kapituły: Michal_bn

Wybór nowych członków Kapituły, może być dokonany poprzez jednomyślną akceptację dotychczasowych członków Kapituły.
Odwołanie dotychczasowych członków może być dokonane poprzez jednomyślną akceptację pozostałych członków Kapituły.
W każdym momencie można zrezygnować z członkostwa w Kapitule. Członkostwo w Kapitule traci się także po dłuższej nieobecności na forum (decyduje o tym Przewodniczący Kapituły).
Kapituła spośród swego grona dokonuje wyboru Przewodniczącego.
Kapituła może także odwołać Przewodniczącego (większością głosów).
Kapituła rozstrzyga także wszelkie sprawy wątpliwe (większością głosów).

Ustalenia wewnętrzne Kapituły:
Aby zagłosować przy wyborze książek nominowanych, nie ma konieczności przeczytania wszystkich książek zgłoszonych.
Natomiast aby zagłosować w drugim etapie, przy wyborze książki roku, należy przeczytać wszystkie książki nominowane.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-09-21, 08:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-04, 08:48:07   

A więc zaczynamy kolejną edycję konkursu, dotyczącą tym razem książek wydanych w 2014 r. !!!
W tym temacie, do 28 lutego, każdy forumowicz (o liczbie napisanych postów przekraczającej 20), może zaproponować maksymalnie 3 książki, które jego zdaniem mogłyby wziąć udział w tym konkursie!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2015-02-04, 09:22:36   

No to ponieważ przekonałam się jednak do Gwiazdeczki, to zgłaszam książkę "Gwiazdeczka i banda docenta" Andrzeja C. Linke
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-02-04, 10:10:12   

Moje kandydatury:

Andrzej Irski - "Tablice mormonów"

Andrzej Irski - "Sztucery Göringa"

Emilia Nowak - "Tajemnica Orlego Gniazda"
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-02-04, 10:46:57   

1. Katarzyna Majgier – „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic”
2. Jerzy Sawicki – „Śladami Krzyżaków”
3. Dariusz Rekosz – „Zagadka starego grobowca”
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-05, 08:36:25   

Jest ponoć na forum spore grono osób, które czytają kontynuacje na bieżąco i nikt żadnej poza dwoma już wspomnianymi nie proponuje?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2015-02-05, 09:46:55   

Szara Sowo, proszę wyjaśnij co masz na myśli. Czy to ma być sugestia, nacisk, próba pokierowania procesem zgłaszania kandydatur? Do końcowej daty pozostało sporo czasu i wiele osób nie podało jeszcze swoich typów. Jeśli - hipotetycznie - nikt nie zgłosi tych książek, będzie to znaczyć, że mało kto uznaje je za godne polecenia lub że słabo spełniają warunki konkursu. Zaś skoro Ty widzisz dla nich miejsce w drugim etapie, przysługuje Ci prawo głosu tak jak każdemu innemu.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-05, 10:11:06   

Kynokephalos napisał/a:
Zaś skoro Ty widzisz dla nich miejsce w drugim etapie, przysługuje Ci prawo głosu tak jak każdemu innemu.


Otóż to, miałbym już swoje 2 typy z kontynuacji, ale gdyby zgłosił je ktoś inny, to miałbym większe pole manewru w przypadku innych książek.
:)
Nie ma co ukrywać, że z literatury samochodzikowej, właśnie kontynuacje są czytane najczęściej i to na bieżąco, z uwagi głównie na rozpoznawalność serii. Dlatego to, że nie pada więcej propozycji może wynikać np. z pewnej powiedzmy nieśmiałości.
Bo część zeszłorocznych kontynuacji wydaje się być naprawdę ciekawa.
A droga od zaproponowania danej książki do zostania laureatem jest dość daleka! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-02-05, 10:34:29   

Ta książka Rekosza to "Zagadka czarnego grobowca" a nie starego. ;-) Też ją chciałem podać ale mnie ubiegłeś, Protoavisie.
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-05, 10:46:42   

Nietajenko napisał/a:
Ta książka Rekosza to "Zagadka czarnego grobowca" a nie starego.


Chyba jednak się mylisz!
./redir/www.empik.com/zag...81493,ksiazka-p
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-02-05, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-02-05, 10:51:34   

No bo mnie zmylili: ./redir/www.ravelo.pl/Zag...yQ6TBoC3HTw_wcB
_________________
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2015-02-05, 14:48:50   

Też ją chciałam podać i zapomniałam, dobrze że Protoavis to zrobił ;-) A grobowiec jest stary, też widziałam na niektórych stronach błędy w tytule. No to już nawet trzy ze zgłoszonych książek mam przeczytane :]
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-02-05, 14:53:31   

Ubogo było w tym 2014 roku. Aby wzbogacić listę można dopisać (choć mam wątpliwości) Sekret Starego Dębu Emilii Nowak wszak książka ta również jest próbą stworzenia samochodzikowego klimatu.
_________________
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-02-05, 15:05:42   

Warmia całkiem sporo tego wypuściła.

Ja się zastanawiam czy my dobrze szukamy :D Może są wydawnictwa (nawet niszowe), które wydają głównie książki przygodowe dla młodzieży ale my o nich nie wiemy?

Albo książki wydawane bezpośrednio przez autorów tak jak czasem robi to Emilia. Ciężko na coś takiego trafić.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-02-05, 15:24:42   

Michal_bn napisał/a:


Ja się zastanawiam czy my dobrze szukamy :D Może są wydawnictwa (nawet niszowe), które wydają głównie książki przygodowe dla młodzieży ale my o nich nie wiemy?



Niestety, większość wydaje jakieś, młodzieżowe fantazy, wampiry, barbie, wróżki, itp. książki.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-02-05, 15:26:07   

Nietajenko napisał/a:
Ubogo było w tym 2014 roku. Aby wzbogacić listę można dopisać (choć mam wątpliwości) Sekret Starego Dębu Emilii Nowak wszak książka ta również jest próbą stworzenia samochodzikowego klimatu.


Ja już bym się nad tą książką nie pastwił, skoro sama Autorka przyznała, że jest w niej wiele do poprawy.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
BajLa 
Stały bywalec forum



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 274
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-05, 20:17:07   

Duchy Inków nie da się podciągnac pod konkurs? Jest tam wszystko, zamek, tajemnica, skarby, poszukiwania....
 
 
Robert 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3658
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2015-02-05, 20:42:20   

BajLa napisał/a:
Duchy Inków nie da się podciągnac pod konkurs? Jest tam wszystko, zamek, tajemnica, skarby, poszukiwania....


Ale są też (mz. zupełnie niepotrzebnie) opisy scen, które dyskwalifikują ją jako powieść dla "młodszej" młodzieży. Szary nie przepuści ... Podobnie było w zeszłym roku na przykład z "Bezcennym" :D
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-05, 20:47:17   

BajLa napisał/a:
Duchy Inków nie da się podciągnac pod konkurs? Jest tam wszystko, zamek, tajemnica, skarby, poszukiwania....

No właśnie, jak też myślałam o duchach, recenzje były bardzo zachęcające i chętnie bym je przeczytała. Sądziłam, że "Bezcenny" został uznany za zbyt dorosłego ze względu na przemoc i trillerowaty klimat. Może jednak dać duchom szansę? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-05, 20:53:16   

Robert_76 napisał/a:
Ale są też (mz. zupełnie niepotrzebnie) opisy scen, które dyskwalifikują ją jako powieść dla "młodszej" młodzieży.


Nie czytałem, ale też o tym słyszałem...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 10